e Tei m assistente Meer aandacht voor binnenstad GDA Oorlog zette Nederland op grote hoop Raadslid zijn betekent zivaar iverken Te vroeg voor raad eens Kruisinga praal over milieu fv-anfenies de verkiezingen In de gemeente list om met wensen te denkt Piet er. „Wat. ik gavaf vurig hoop is dat „Ik. ten misschien iets tev list om met wensen te denkt Pieter „Wat. ik gavai vurig hoop is dat fessionelen gunstig de vi gen in mei uitkomen. O geen flauw idee heeft of hij na de verkiezingen in de gemeente- Vlaardingen -In de Tempel komt vanavond de theatergroep Argeloos. Deze twee en een half jaar oude groep uit Maassluis houdt zich voornamelijk bezig met het verwerken van actuele en algemene vraagstukken tot korte toneelspelen, waarbij wordt getracht de kijkers te ac tiveren. Argeloos brengt van avond in de Tempel (de 2aai.is el om half acht open) onder an dere stukken die handelen over de toekomst, het gebrek van on begrip tussen de mensen en de „willekeur van werkgevers". Het optreden zal ook nu (spon tane voorstellingen in Maas sluis, Vlaardingen en Hoogvliet kregen goede kritieken) worden gekenmerkt door het voeren van gesprekken, ook met het publiek, en dus door improvisa tie. Na Cees Lansbergen is PCG- fractievoorzitter Pieter Poot de tweede boerderijbewoner die in onze wekelijkse rubriek „Raad eens wie?" aan bod komt. En tevens de tweede vertegenwoordiger van die' partijen, die straks waar schijnlijk in het CDA-verband zullen gaan samenwerken in de Schiedamse gemeenteraad. Pieter Poot werd geboren in 1910 en verhuisde op tienjarige leeftijd naar Schiedam, waar zijn vader als boer vijfentwin tig jaar werkzaam zou zijn, Pieter, die in het bezit is van een vrouw, vier getrouwde kinderen en een groot huis aan de Polderweg in het noord-oosten van Schiedam, ging zich pas-na de oorlog in. de politiek storten. Hij werd lid van de CHXJ en bracht het al gauw tot penningmeester van de CHU-Schiedam. Vijf tien jaar later kwam hij in de Schiedamse gemeenteraad, in februari 1967. Dat raadswerk wordt nu iets te zwaar voor hem. Hij kan die taak. welis waar leuk combineren met zijn beroep, vertegenwoordi ger, maar zelf zegt hij al: „Ik heb de leeftijd niet meer om «nel te kunnen werken" en „Het kost me te veel vrije •tijd". Jong bloed in ;de. partij is -hem dan ook. welkom. Als de mening van de jongeren tenminste niet teveel verschilt van die van de ouderen. De toekomst van zijn partij ziet hij gematigd optimistisch tege moet. De tijd is nog niet rijp voor. een vergaande samen werking met de KVP als het CDA zou betekenen, vindt Pie ter. Maar hij maakt zich er niet. druk om. Rustig een. trek je nemend aan zijn pijp zegt hij: „Ik behoor tot een club van verdraagzame mensen". met wensen Schiedam „Raadslid zijn is niet gemakkelijk," vindt hij. „Het is zwaar werk en ik ben dan ook veel vrije Hjd kwijt aan het raadswerk. Bovendien heb ik de leeftijd te gen om snel te kunnen werken. Daarbij moet je ontwik keld proberen te blijven, en dat valt niet mee in een maatschappij die alles voortdurend moeilijker maakt." Pieter Poot, de 62-jarige fractievoorzitter van de Protestants Christe lijke Groepering, vindt het desondanks'nog te vroeg voor een sa mengaan van zijn partij met de KVP in een CDA-verband. „Hoe meer partijen er zijn, hoe meer verschillen er zijn tussen die partijen", weet hij. „En het is dan erg moeilijk om met partijen samen te werken. Het is echter te vroeg voor zo'n verregaande ver nieuwing als het CDA zou betekenen. Al die partijen die er in dit land zijn, horen nu eenmaal bij de volksaard. Zij zijn niet weg te denken." OPEISBAAR Pieter Poot staat bepaald niet te dringen - voor een- Christen-De mocratisch Appèl. „Maar de dub* wil het, dus dan sluit ik me bij de mening van de partij genoten aan," heeft de fractie voorzitter besloten. Pieter heeft - erin berust^' dat -de andere PCG'ers een samensmel- V ting willen met de KVP. Met geen enkel; besluit zal hij trou wens moeite hebben. Want van ,r de:- tweepartij en waardoor de PCG wordt gevormd (ARP,.en CHU), .gaat zijn grootste sym pathie;., uit, .naar de Christelijk Historischen. Een 'club van vei*- draagzame mensen' noemt hij de Unie. v „Ik hen misschien iets teveel rea- wensen te spelen," in ieder "de - cón- verkiezin- Of dat in een ouA-veroand 2al zijn of niet, is dan iets minder belang rijk." onzekerheid over het CDA heeft als gevolg dat Pieter Poot idee heeft of hij na raad terugkomt.„Voorlopig zaJ ik proberen de hele fractie goed ta laten functioneren. De PCG heeft dan ook de laatste jaren met inzet getracht er iets van te maken. Uiteraard mag ik er zelf niet over oordelen, maar ik geloof wel dat dat wel is ge lukt." Toch zou het beter kunnen, meent Pieter. „Ondanks dat program- college dat er nu is, en waar je altijd weer mee zit te hikken, hebben wij toch wel veel In vloed gehad op het bestuur. Maar het blijft lastig dat er In de raad teveel tegelijk op je af komt. Je moet teveel discussië ren over minder belangrijke za ken. Als de commissies betere voorstellen zouden geven, be hoeft de raad minder te debat teren". Piêtër zit zelf ook in een aantal commissies: die van de VROM, voor Algemeen Bestuurlijke Zaken, Grondbedrijven en de in tergemeentelijke commissies Slachthuis en Woonwagenkamp. „Daarnaast is er iedere maand tenminste één fractie-vergade ring van de PCG, en dat is toch wel wat veel voor me." meent O „Pas als de binnensfads- piannen van wethouder Bolmers definitief zijn*', zegt Pieter Poot, „geef ik er mijn mening over. Als ik nu al ga oordelen, dan is dat oneerlijk tégenover hem". zijn, dan geef ik er wel mijn mening over." •Tammer vindt Pieter het ook dat „er noga! wat industrie weggaat uit de binnenstad". En verder: „Die open plek in de bin nenstad moe:, hoe dan ook, worden benut. Ik heb een hekel aan braakliggende grond. Het is zonde als een terrein zich tien jaar ligt af te vragen: wat gaan iuliie nou met me doen?" CONTACT „Ik heb niet geverifieerd of mijn fractie er ook zo over denkt," vervolgt Pieter zijn betoog, „maar ik vind dat de aandacht meer op de binnenstad moet worden gelegd, meer op het oude gedeelte dus. Er wordt aan de nieuwbouwwijken teveel aandacht besteed." „Ik geloof wel dat veel Schiedam mers er zo over denken. Er moet dan ook een verbinding blijven tussen de burger en het bestuur. Maar dat contact is niet zo een voudig te verwezenlijken in oen tijd waarin van schaalvergro ting sprake is, en waarin dus veel besluiten voor de stad wor den genomen door het gewest en door de provincie. „Het is trouwens de ontwikkeling van de laatste jaren dat de overheid meer doet. Er wordt minder aan particulieren over gelaten, maar dat is niet zo erg," besluit Pieter Poot zijn relaas. „De burger vaart er im mers wel bij. Als er verlies Is gaat dat toch over Zijn rug." Pieter maakt zich daar niet zo druk over. Hij behoort immers tot een „club van verdraagzame mensen". Pieter. „Toch kan ik me voor stellen dat veel mensen denken' dat de PCG weinig actief is. De ledenvergaderingen zouden, meer openbaar moeten zijn." Het gevolg daarvan zou kunnen -zijn dat de PCG in mei minder stemmen dan voorheen krijgt. „Ik ben realist genoeg cm te heseffen, dat we in elk geval geen stemmen zullen win nen. Maar waar dat het gevolg van is zou ik niet weten," zegt - de fractievoorzitter. De verjonging in de PCG-fraetïe heeft er niets mee te maken, volgens Pieter. „Ik ben wel. de enige die over is van. de oor spronkelijke vijf, maar met het wisselen van gezichten zijn de ideën in de fractie hetzelfde gebléven.; Verjonging kan dus geen kwaad, als de generaties elkaar maar. blijven aanvullen." GELOVIG Hij hoopt niet dat er een ver schuiving In de PCG zal -plaats-; vinden, ,;zoals in de PvdA is ge beurd met de komst van. jonge ren als Wim de Visser en Yvon ne de Waard". „De laatste wereldoorlog heeft Nederland op een grote hoop gezet. Iedereen wilde daarna hetzelfde: in da PvdA gezamen lijk één doel nastreven. Dat Is nu een beetje over en komen er wat strubbelingen in die partij. Dat dat bij de verkiezingen een ge volg zal hebben,, denk ik echter, niet. Schiedam' is altijd nogal socialistisch geweest. Gelukkig ook we! kerkelijk geöriënteerd'". Bij deze laatste opmerking legt Pieter er de nadruk op, dat- hij onder 'karkèiijk geöriünteerd' en 'gelovig' 'beslist .niet hetzelf de verstaat! Hij is zelf wel gelovig. Hij is zelf christelijk opgevoed, maar heeft zelf. zijn mening kunnen vor men. „Het is niet zo dat ik door mijn ouders een bepaalde me ning kreeg opgelegd," beweert Pieter. „Die oude trend brengt met zich mee dat ik nu in een. vrijgroot huis 'woon." Ter ver duidelijking: Pieter Poot woont op een hoeve aan -de Polderweg. „Het is niet zo dat ik iets tegen nieuwbouwwijken heb, hoor, in tegendeel. Als je ouder wordt-en wat moeilijker uit de weg kan, dan is een flatje echt zo gek nog niet. Je kunt er ook heel gezellig wonen. Maar toch vin den de mensen elkaar in Groen- oord en Woudho'ek moeilijker dan hier," aldus de PCG-!eIder. ,Het is jammer dat dientengevol ge Schiedam leegloopt. Daar moet iets aan worden gedaan en misschien kan dat gebeuren door de planhen van wethouder Bolmers," is de veronderstelling van. Pieter. „Ik ben het met Bolmers eens dat er in Schie dam ten eerste iets aan het' stadshart frioet worden gedaan, en daarna komt de rest van Schiedam wel." ,Maar voorlopig .zijn de plannen van Bolmers nog niet definitief en daarom vind Ik dat ik er nog geen oordeel over mag geven. Ik ben wel geen stedebouwkun- dige, maar als de plannen rond Schiedam/Vlaardingen De frac tievoorzitter van de CHU En de Tweede Kamer, dr. R. J. H. Kruisinga, zal op vrijdag 8 maart voor de regio Vlaardin gen Schiedam een spreekbeurt houden. De heer Kruisinga, die de eerste aparte milieu-secretaris van Ne derland was. 2al het hebben over milieuzaken: „Bovendien zal de zdfde avond de lijsttrek ker voor de CHU in deze streek - -bij de provinciale verkiezingen; J. van der Eijk, het woord voe ren. Hij zal het hebben over sociale aangelegenheden, agrarische za ken en financiën. Tijdens de vergadering, die wordt gehou den in he: Trefcentrum aan Wm. And-niesseolaan 65 in Sch'edam-Groenoord, zal na de woordvoeringen gelegenheid zijn tot discussie met de sprekers. De avond begint om 20.00 uur. Chocoladefabriek Beukers Rijneke B.V. 3e INDUSTRIESTRAAT 23 VLAARDINGEN - TEL 35 40 00 <r - vraegt voor spoedige Indiensttreding: voor haar afdeling produktie-adminiatratte. Wij vragen iemand die zelfstandig kan werken en kor.tektuele eigenschappen bezit. Mulo strekt tot aanbeveling. -fr Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, bij onze af deling Personeelszaken. ANTENNETECHNIEK Geopend .woensdag en zaterdag van 9.00-18.00 uur. Donderdagavond van 17.00-21.00 uur. DALTONSTRAAT 19 TEL. 15.67.34 Eerste en tweede net, compleet geplaatst 13S.50 Eerste en tweede net België met versterkers 298.Alleen gedurende de maand maart 245. RM.-antennes, 6 ele ments 26.80. .Eerste netanteune 28.40- Tweede netantenne, 10 elements 11.30. Alleen bij ons. volauto matische antennever- sterfcers Rotor 168.—. Grote sortering antenne versterkers van 14-50 d.B., Coax kabel. SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 2 MAART 1974 TIMMERMAN Nog niet zo gek lang geleden, on geveer vlak na de jaarwisse ling, was er eens een elpee die verschrikkelijk goed werd ver kocht. De artiest die er op was (en hopelijk ncu; is) te horen was een cabaretier die, met be hulp van zijn onmisbare spiek briefjes, voor een hoogtepunt 2orgde op de oudejaarsavond. klaas, zijn stijl en dus het zwar te platte ronde product kon moeilijk worden geplaatst in het vakje pop, en omdat deze ru briek bt.-temd is voor dat 'po pulaire' genre kwam hij niet in aanmerking om in de elpee ranglijst te worden .vermeld. ^zelfde aandacht als Wim Kan toen kreeg, lijken de Ameri kaanse boeren de Carpenters nu ook te gaan krijgen. Weliswaar is de elpee The Singlesweer verdwenen, üit de top tién (vori-, ge wéék stond de schijf op twéé), maar daarentegen is de elpee Now and Then, waar ook een aantal singles op staan, flink gestegen én op de éérste 'plaats beland. Er is daarom roden genoeg, voor al omdat de elpee zich aan de top lijkt tc gaan handhaver, om, weer eene aan één bepaalde groep wat meer aandacht te wijden. Broertje en zusjè Tim mermen .Ri chard ®n Karen zijn rasechte plattelanders, geboren In- de Amerikaanse staat Virginia. Pa Carpenter was dol op muziek en inspireerde Richard om meer THE CARPENTERS instrumenten te gaan bespelen dan hij al deed. Gevolg: Rickie is een multi-instrumentalist. Hij haalde zijn zusje over om ook wat actiever te worden op muzikaal gebied en. zij leerde daarom even fluit, sax en driuns spelen. TOEVALLIG Zij hadden, stom toevallig, een broer die ook zijn sporen in de muziekwereld al had verdiend: deze telg var de familie Car penter had namelijk een eigen groep, die hij dirigeerde (en nog dirigeert) en waarvan hij de manager was (en ook nog Is). Met liedjes van Paul Williams, Carole King, Lennon en McCart ney, Leon Russell en Burt ÏJa- charach togen de musici op pad en werden langzaam maar ze ker steeds beroemder. Er wer den zelfs verschillende elpees uitgebracht, die in Amerika erg goed liepen. „Now and then" was eigenlijk hun eerste pro duct dat ook in Nederland iets deed,i'en in Schiedam nog steeds Iets doet. Onze redactie is Free Record Shop-hoofdman Hans erkentelijk Voor. het feit,- dat. zij de elpee uitgebreid beeft kunnen beluis teren.' (De elpee kost er trou wens slechts vijftien gulden en negentig cent), De Carpenters zijn op de elpee geïnspireerd door .één oude vriend, die op kant twee voort-, durend meegilt. Ietswat eigen lijk nergens op slaat. Toch be staat de plaat uit enkele.lekkere rustige nummertjes... De- fijnste daarvan zijn 'One fine day', 'The MasearadeV 'SingV 'John ny Angel* eri. 'Jainbalaya'. Enr kele nummers van „Now and then" zijn trouwens terug te vinden op de verzamelelpee The Singles, waarop ook in Neder land bekende werken als Close To You en Top Of The World staan. Dat wat betreft de Carpenters (de talrijke gegevens over het leven van het gezin werden ons trouwens verstrekt door Erik, popspeciallst bij uitstek in de platenzaak Van Daalcn). Rest alleen nog te vermelden dat Mike Oldfield wéér een plaatsje is gestegen en dat Jan Akker man onverwachts zijn rentree maakt. Toch leuk. ELPEE TOP 10 1. (8) Now and then - Carpenters 2. (4) Burn - Deep Purple 3. Old new borrowed and blue - Slade 4. (1) Planet waves - Bob Dylan Band 5. (6) Tubular bells- Mike. Oldfield 6. (5) Jesus Chrigt Superstar - filmmuziek 7. Grand gala - Barry White 8. Tabernakel - Jan Akkerman 9. (9) Band on the run - Paul McCartney Wings 10. Pointer Sisters I - Pointer Sisters SINGLE TOP 10 1. (1) Dynamite - Mud 2. (2) The air that I breathe -Hollies 3. (6) Jambalaya - Carpenters 4. (5) Je t'aime,.. moi non plus Birkin Gainsbourg 5. (4) Maar wie holt van mekaar Gerard Hoeben 6. (8) Dirty ol'man - Three Degrees 7- Woman (part one) - James Brown 8- (3) Den Uyl Is nog steeds in den olie - Pierre Harrp 8. (7) Kiele kiele Koeweit - Farce Majeure bh Money the phoney - Dizzy Man's Band

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3