PPSC oefent VK derde ime NICO -VAN HUET:' MAANDAG 4 MAART 1S74 Pagina 5 s ver Harry van Suuren in een aanvallende rol. De Hewnes-speler verving Pief van de Burg uitstekend. Maassluis-— Een wedstrijd tussen twee degradatiekandidaten kan natuurlijk erg spannend zijn. Immers, belde clubs vechten meestal verbeten de strijd uit om de zo broodnodige. punten binnen te halen, die hen uit-de gevarenzone kunnen halen. De wedstrijd VDL—Schiedam was ook zo'n ontmoeting tussen twee heel laag geklasseerde vereni gingen. Van spanning was ech ter nauwelijks sprake. De 22 .spelers maakten een veel te on zekere indruk, de bal werd te .vaak gehaast gespeeld en kwam -zo in negen van de tien gevallen .bij de verkeerde speler. Dóór die nervositeit kon Schiedam ,zijn overwicht niet in de eirid- stand tot uiting doen komen; 'met. een 1—1 stand gingen de .Schiedammers huiswaarts. /Want. ook. YDL. bleek te' zenuw achtig om- het grotere aantal ./kansen teonderstrepèn met meer doelpunten. Door Kor Kegel .Een!'verbeten duel, niaar.des- ondanks beheersten de zenu wen zowel VÓL als. Schiedam door een schot van Eef- Krab bendam, vervolgens door een omhaal van Nico van Huet jr, en ten slotte nog twee maal door droge knallen van Rob den Hartog. "V';NV' UITSTEKEND In die fase van de wedstrijd kwa men, de Maasslulzenaren maar één keertje dicht bij het doel van de Sehiedam-goalie Cees Heydra, die later voor enkele uitstekende reddingen zou zor gen maar toch wat foutjes zou maken. Gér. van Ast trapte <Te bal richting, do el, maar doordat. Heydra naar de bedreigde lin- 1 kerbovenhoek van zijn doel dook bleef het schot van Van Ast zonder gevolgen. Diezelfde Van Ast zou wel de woede van arbiter Arends op de hals halen. Niet alleen door zijn te ruwe spel, maar ook door zijn hardnekkigheid: scheids rechter Arends deelde na een half uur spelen een vrije schop voor VDL uit, op ongeveer twin tig meter van het Schiedamse doel. Van Ast wilde de trap ne men en legde daarom de bal op de plek, waar volgens hem de bestrafte overtreding was be gaan. ,,Nee, niet op die plaats", hoorde men arbiter Arends zeggen. Waarop de rechtsspreker dc bal een kwart meter terug op de grasmat deponeerde. Van Ast nam daarna de aanloop voor' het schot, dat niet zou komen. Want hij vond het eerst nodig om de bal weer daar te depone ren waar hij hem even daar voor had gelegd. Zo bleven Arends en Van Ast de bal beur telings verleggen, gedurende bijna één minuut. Waarom de - scheidsrechter de VDL-speler - .niet noteerde' begreep niemand. Precies een minuut voor rust kwamVDL onverwachtsop teen 1—0 voorsprong, toen nog tegen de verhouding in..'Een uitval van U/de.- Maasslüise spelers bracht plots paniek in de;Schie- dam-defensïe. Cees Heydra Vi.werd'; gehinderd door - één van zijn verdedigers, kon daardoor niét bij de bal komen en moest moedeloos toezien'hoe het schot van VDL'er Cok van Nieten. het 'netdeed schudden. 'NET NA AST Zeven minuten na de hervatting kwam VDL wel heel dicht bij een tweede gcsL Ger. .van Ast schoot van veire, onder Cees Heydra door, maar de bal rolde nauwelijks een halve meter naast...het doel. Weer zeven minuten later werd het 1—1Rob den Hartog zag een gaatje in het Maasslüise doel én prikte, de-.bal erin.En'.! dat ging VDL-doelman Kees van Eik allemaal .net iets te! vlug, want hij reageerde -. niet. Hét bleef 1—1.. Schiedams oelen- meester Nico van Huet (hij is overigens dit se:zo'en vcor het laatst bijde' club, waar hij nu al negen jaar aan :s verbonden). vond het maar niks! „We zijn sterker geweèst, zeker: in ./.het/: begin. We hadden dan bok wel moeten, winnen.'.',:.. V; j. Maar. dan had Schiedam wel min-" der gehaast moeten spelen. Dat VDL! ook niet al te slim speelde, j 1 kaïi- nog wórden verklaard: .de I sures en. door schorsingen. Bij' Schiedam werd Leen van de Ploeg alleen ingewisseld na de rust, wegens een achil'espees- blessure,'waar hij al eerder.last van heeft gehad. Zijn vervanger ■was Tom. Venveij. Bij VDL werden;Van/Nileen en Ebiing nog vervangen door Van de Vaart en Kouwenhoven. Schiedam Met de 11 had iedereen vrede. Hermes omdat 't nog steeds boven aan staat en Unitas om dat het verschil van slechts één punt nog allerlei pers- pektief biedt op een kam pioensfeest. Op Harga maakten beide teams er in ieder geval een aantrekke lijk schouwspel van Her mes begon bijzonder aan vallend. Unftas-trainer Han van der Zeeuw mocht na afloop dan wel stellen dat hij zoiets wel had verwacht, het was opvallend hoe makke- lijk Hermes In die eerste twin tig minuten door de Gorkumse defensie sneed. Het was vooral ook in die fase dat Wim van Baarle zich als een levensgevaarlijke spits ma nifesteerde. In de derde minuut al sprong hij hoog boven iéder- een uit.. Zijn kopbal vloog tegen de paal, maar arbiter Hogenèlst had al gefloten wegens duw- werk. J Vijf minuten later koptevan Baarle wel raak. Volkomen re glementair, want hij stond vol ledig vrij. Dat kon hij ook, want met een prachtige aanval was de hele Unitas-defensie uit posi tie gespeeld. Het waren (en af en toe briljante) Bakkes en Ties van Duppen die op rechts vak werk afrondden, met een preci- Bie-voorzet van laatstgenoemde. Aad van de Voort misleidde de Unitas-defensie door naar de eerste paal te sprinten, zódat het voor Van Baarle nog maar kinderwerk was om 1—0 te sco- ren. Wim van Baarle heeft uitgehaald./Doelman Slamkof is machteloos. MACHTELOOS Ook na deze openingszet bleef Unitas machteloos. Dat veran derde pas toen Ger Ruseier blunderde. Dat was na ruim een kwartier spelen. Met geen enke le tegenstander in de buurt schoof Ruseier (van de week ein delijk vader geworden) de bal langs zijn eigen doelman. Sper- mon holde de bal nog achterna, maar was te Iaat. Tot ieders verbazing huppelde de bal ech ter tegen de paal. Spèrmon kon hem rustig oppakken eri uit schieten. De Hermes-doelman na afloop:. „Ik schrok mé lam. 'Ik riep „tijd" tegen Ger, maar hij schoot erg ónzuiver terug". Ger Ruséler zelf: „Enderdaad. Mis schien kwam het, omdat ik bij na twee weken niet heb kunnen trainen. Misschien was ik daar om niet zo trapvast,Bovendien speelde Piet van de Burg's rib- blessure niet mee, .en dat is toch wel' even wennen". Waarmee niet gezegd kan worden, dat: Plet van dé Burg's invaller, Harry van Büuren onder dé maat bleef. i Integendeel! Van Buuren speelde een voortreffe lijke wedstrijd, maar in het be gin was/het toch even wennen met de samenwerking.. In de tweede helft lukté een en ander een stuk beter, maar inmiddels had Unitas al gscoord. Dat was tien minuten na-Ruse iers' slippertje. Hermes was een gaan spelen en -Unitas kreeg langzaam maar zekér meer .vat op het spel. Henk Nebbeling wees na afloop terecht op deze episode: „Juist toen, vlak na ons doelpunt, hadden we meteen door'moeten drukken. We lieten Unitas te veel komen.Tja en toen Ruseier' !de bal tegen de paal schoot, ging het even goed verkeerd". ONZEKER De gelijkmaker van middenvoor Bas Klop was een fraai voor beeld van de Schiedamse onze- i kerhexd. Niemand durfde Uni- tas'uitblinkeude middenvelder Gerard Pxinssen aan te vallen. Met drie man om zich heen schoof hij de bal door naar Klop. Deze zette Ger Ruseier op het verkeerde been, kwam vrij voor doel en schoot 2eer be heerst raak: 1—1. Dat was In de dertigste minuut. In de vijf tien resterende minuten waren de; beste kansen wéér voorHermes. Eerst schoot Ger Bakkes een vrije ;trap over het muurtje, maar zijn poging had toch te weinig precisie om cr meer uit te kunnen halen dan de corner die doelman Stankot ervan maakte. Even later haal de Van Buuren op 35. meter hard uit, maar zijn "knel eloög net naast de verkeerde kant van de paal. Na rust had Hermes voortdurend een licht veldoverwicht. Unitas was extra voorzichtig, omdat het kort na de hervatting aan voerder en laatste man Van Duuren. zag uitvallen met een verrekte spier. Overigens was zijn vervanger, de pas 17-jarige René de Jong een kleine open baring. Deze knaap (vorig jaar al,,door Feyenoord benaderd) speelde niet de allure van een/ routinier. Unitas-traLnerVan de -Zeeuw: „We zullen hem wel niet 'lang bij ons kunnen hou den, vitees ik". Hermés kréég dan ook niet zo gék veel kansen. Dat gold evenmin voor.Unitas, al was mét,name linksbuiten Johnnie de Valk af én toe razend gevaarlijk. De beste/ kans was toefi voor Uni tas;1.maar de van korte, afstand Ingeschoten bal van Bas Klop werd via 'n razendsnelle reactie van Harry Sp'érmon en de paal onschadelijk gemaakt. Herik Nebbeling: „Als je alles zo op een rijtje zet, is die l—l.-wel een goeie uitslag. Ik ben er ook wel tevreden mee, wantwe staan nóg steeds een punt voor - óp Unitas. Ik vind - het. alleen/., jammer, dat we na dat eerste doelpunt niet wat feller hebben doorgezet". SCHIEDAM - Na negen lange jaren is het eindelijk zover: Nico van Huet gaat weg bij Schiedam, na een periode waarin hij 'dé club aardig iyat succes heeft gebracht. Zoals de promotie/ naar de derde klasse vorig jaar bijvoorbeeld! .Hef vertrek van Nico van Huet isniet geheel onver wachts gekomen. Enkele we ken geleden werden er al ivat moeilijkheden geconstaféerd: er zou door enkelen bezwaar zijn gemaakt tegsn zijn besluit om elke week weer zijn beide zoons op te stellen. Dei strubbelingen hebben er echter niets -mee te volgens Schiédam-yoorzjtter Jo van der/Touw.- Want zei •Nico van Huet een tijdje daar na r/ct dat alie problemen ren opgelost? •Maar .nu gaat hij toch. Als dit -. selzcen achter de rug is gaat de. bekwame oefen mees ter heen. „Ik ga iets anders zoe ken",, zegt hij. „ïk ben nu al negen jaar bij Schiedam, en, datis eigenlijk' te artgzowel voor mij als voor de club. De verbondenheidwordt te groot.r - -. Maar - we' gaan gelukkig met -' veel begrip voor elkaar uit een: de verstandhouding tus- Nfco vanHuet „verbondenheid wordt te groot" sen mij en de spelers en het'. Jo van der Touw beaamt dat; bestuur is nog steeds erg „We zijn hem te veel als goed".vriend gaan zién; .De spelers ook. Hij fungeert dan op het laatst in feite niet als trainer, dus als iemand die je op een afstand moet houden, maar als een zo vertrouwde persoon lijkheid dat je 2ijn bevelen niet altijd even nauwkeurig opvolgt". Om een speler dan te bestraf-, fenis natuurlijk niet gemakke- Bjk; voor hem", vervolgt de voorzitter. „Dat is net zoiets als wanneer een politieagent zijn eigen zoon moet bekeu ren: dat doet-ie ook niet. graag". is het afscheid een beetje pijnlijk, Jo van der Touw vindt het „erg jammer" dat Nico van Huet weggaat. „Het is toch een trainer geweest die onze ctub een goede naam heeft bezorgd", stelt hij te recht vast. En of de spelers aan een nieuwe ,baas' zullen kunnen wennen moet rog maar worden afge wacht. Wat Nico van Huet zelf betreft: hij heeft er nog geen flauw idee van wat hij straks gaat doen, als de competitie voorbij Is, „Een zaterdagclub je", veronderstelt Jo van der Touw. „Of misschien gaat hij wel helemaal niets doen en neemt hij een tijdje rust". Een groter aantal kansen, on danks de opmerking van Schie- 'dam-trainer Nico van Huet: i,Na het eerste half uur hadden \ve zeker met 4—0 voor moeten staan. Als je zag wat een kan sen we kregen!" Na dat eerste half uur dat voor Schiedam gunstiger had kunnen verlopen werd VDL echter sterker, en de •Maasslüise oefenmeester Henk Poortman kwam dan ook na de .wedstrijd tot de conclusie: „Als Van Huet zegt dat Schiedam met 04 had moeten winnen, dan ziet hij dat toch verkeerd, pan beweer ik dat het 74 had moeten zijn." 'rair.er Poortman was duidelijk niet tevreden. „We hebben veel pech gehad", meende hij, toch wel ten onrechte. „Het woord •geluk" kernen we niet in de laatste wedstrijden. Het gaat wat moe zaan er. daa:dcor gaan we te nerveus spelen. Maar gelukkig was Schiedam ook nogal zenuwachtig.". T>L-doelman Kees van Eik kreeg he: in de beginperiode erg rooei- lijk. Vier maal kwam Schiedam heel dichtbij een doelpunt. Eerst Woudrichem Wordentalloze .voetbalvelden om -.onbegrijpelij ke redenen, afgekeurd, dat PPSC tegen Woudrichem wèl in actie moest .komen grensde aan het ongelooflijke. Een. grote modderbrij met plassen waarop voetbal onmogelijk was daarop moest PPSC trachten het wils krachtige Woudrichem van zich af te houden... De Schie dammers slaagden hierin ge deeltelijk, want al was PP niet eens ontevreden met de uitein delijke 0-0 deling, de omstandig heden waren duidelijk in het na deel van de technisch betere Schiedammers, Misschien was het omdat Woudri- chems veld toch gaat verdwij nen, dat Rotterdamse arbiter 't Jong de bal op de middenstip deponeerde en liet beginnen, want aan Woudrichems accom modatie viel niets meer te ver nieten, Inclusief de kleedkeet oznder ruiten en niet sluitende deuren. Ook de arbiter onder vond nog wat. nadeel van het onverwachte modderballet, want toen de heer 't Jong 90 minu ten laten zijn kleedhok opzicht, kwam hij tot de ontdekking dat een douche ontbrak. Daarvoor hadden twee ploegen hardnekkig geprobeerd de'win nende treffer te forceren. Zocht PPSC: het in combinaties, de thuisclub overbrugde de modder met lange verre trappen. In de eerste helft hadden de Schie- dammers hierop aanvallend wel een antwoord klaar.Zo ramde Lodi- Kalden een keer de paal en werd een harde inzet van DickVos knap gekeerd door goalie Grimmen. Maar ook al. omdat Woudrichem vaak met negen spelers op eigen helft opereerde was er geert; dootko- men aan. Maar in de tweede helft, toen de natte sneeuw naar omlaag dv.iarrelde, kreeg PPSC het aan zienlijk moeilijker. De taktiek van Woudrichem - ineens op de slof - vrat duidelijk mmder con ditie, maar dwong de Schiedam mers bovendien terug op eigen helft, Maar juist diè lange verre trappen hielden gevaar in, want regelmatig glipten de ballen on der de uitgestoken «voeten - door waardoor levensgevaarlijk mo menten ontstonden, voor het.doel van John Rost. De tweede helft werd echter ook. dat deel van de wedstrijd waar in PPSC aanvallend faalde en spits Aad Goeden dorp 'nog nau welijks aan de bal kwani. En /omdat ook Woudrichems voor stopper Van Straten in die laat ste 45 minuten een sterke partij speelde kwam de Schiedamse defensie stevig onder druk te staan.s Schiedam Zaterdag derrie klasser PPSC, momenteel aan kop van de ranglijst cn titelkandidaat bij uitstek» oefent morgenavond in IJsselmonde legen Zwerver. De lichtwedstrijd begint om acht uur. Schiedam De dames van HVK hebben hun eerste 2anlcompeti(ie we- een ruime zege afgesloten. Dynamo 3 hud in deze strijd de handen vol, waardoor het de «:anvaHende taak wat los moest laten wat h'-M op een 1—1 achterstand kwam te sinan met de rust. In de tweede helft had Dynamo iets meer greep op het spel van HVK, maar kon een 2—8 nederlaag niet voorkomen. IÏVK eindigt de com petitie op een eervolle derde pleats, nchter stajgenote ÜVG 3 en Sc: Ha 2, na lar.ge tijd de ranglijst te Sibben aangevoerd. De damesootmoating Spartaan—UVG had weinig meer te bieden. Spartaan prebeerd? er wet iets van te maken, maar het had'te wei nig inhoud om UVG in gevaar te brengen. Nadat de rust een 37 voorsprong aan UVG opleverde, zakte in de tweede helft de inzet tot het minimale en liet UVG een. 5—10 zege noteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5