'KABINET WEET NIET WAT GEWONE MAN W SCHIEDAMMERS SLAGEN voor; EHBÖ-EXAMEN Drie evenementen in het Stedelijk Stedelijk Gymnasium viert lustrum Keurige inbrekers 2 kranten voor één prijs l Wethouder versnelt procedure WD Tweede Kamerlid Joekes Vogel over Couperus dieven Krediet- aanvragen in commissie Gemeentewerken Bromfietsers 99ste jaargang Dinsdag 5 maart 1974 onafhankelijk dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie. 26S091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 voor Uit de engste.financiële zongenmet een waarschijnlijk voorschot van 15.000 gufden..; 'i- -- van het fèit, dat het krijgen van. eth voorschot met een waarschijnlijke grootte van 15:000 gut den nu vrijwel rond lijkt. irlk ben daar erg blij mee," zei ze ons.; Iedereen is bij ons druk bezig- om de sluiting te voorkomen. Ouders hebben gezegd: je kunt toch niet'dichtgaan.'" Dat vinden wij ook. Met allerlei instanties zijn we nu met elkaar bezig. Ónder- meer het.-Koning in Wilhelimna - Fonds en. ban ken." Een marig gevulde zaal luistert naar provincie- lijst trekker Van der Zande. nister Vorrink onlangs bij ce opening van etages van de mi lieudienst van de Rijnmond in Schiedam heeft gezegd, dat er aan zo'n wet nog niet kan wor den gedacht. overlast binnen aanvaardbare grenzen te houden en die er bij uitbreiding voor moet zorgen dat dit geen grotere milieudver- iast tot gevolg zal hebben. Daarbij wees hij erop, dat mi- HULP Bij de gemeente is men er ook-van overtuigd dat snel hulpmoet' worden geboden. Anders heeft Schiedam per.. 1 april helemaal geen kinderdag verblijf meer..'Daarna zal dan nog gepraat kun- nen worden over een draagkrachtregeling en het aantal kinderen van buiten de stad. Wat dat; laatste betreft schijnt de gemeente van mening te zijn dat ander1 gemeentes ook mis schien zouden kunnen bijdragen aan de subsidie van Katja, omdat ongeveer tien procent van de ruim honderd kinderen afkomstig is van buiten -de stad, Aerwijl -de-nioeder-in Schiedam werkt. "Het betalen van'de bijdrage naar draagkracht zou een andere wens van de gemeente zijn. Schiedam In hët kader van de 'boekenweek zal de heer Albert Vo gel vrijdag in het Stedelijk Museum een voordracht houden over de achtergrond van het leven en het werk van Louis Couperus. Albert Vogel brengt al jaren lang V. als voordrachtskunstenaar het ïywerk van Louis Couperus. Hij heeft het leven en het werk van (V "f7^..f'.-jde schrijver beschreven jn het boek „De man met de orchi- y' j dee". -jm!M De 'ez'nS wordt georganiseerd -L«^y/p door de vereniging Vrienden Ir van ^et Stedelijk Museum te Schiedam, de Schiedamse boek- handelaren en het Stedelijk Mu- 'v seum. De toegangsprijs is een 5K^— rijksdaalder, maar voor leden van de vereniging Vrienden van ;";Cbet Stedelijk, voor CJ P-houders en voor scholieren een gulden '-ó- JHI Albert Vogel begint met zijn voor- j||j dracht om acht uur 's avonds. Zaterdagmiddag wordt in het mu seum de tentoonstelling Kon- frontatle XIV geopend. De ope ning is om vier uur 's middags, de expositie duurt tot 13 april. In de konfrontatiereeks exposeren dit keer de volgende kunste naars: Diet Wiegman (cera miek), Paul Steenhauer (schil derijen en tekeningen). Will Ferwerda (objecten en schilde rijen) en Donaid Evans (ge schilderde postzegels). Op vrijdag 15 maart opent burge meester Roelfsema de herden kingstentoonstelling van nagela ten werken van Peet Wattez en Henk Zoomermeijer. Beiden wa ren lid van de Schiedamse kun stenaarsvereniging S45 en over leden vorig jaar. Sinds 1 maart mogen grote voertuigen een speciaal hiervoor vervaardigd bord niet meer parkeren in de bebouwde kom (zie foto). De politie is tot nu toe tevre- van Schiedam,; Speciale verkeersborden den met het bereikte resultaat: de zijn door de gemeente bij alle invalswe- chauffeurs schijnen zich óver het alge- gen geplaatst: een wit bord met de beel- meen goed aan de nieuwe regeling te tenïs van een bus en een vrachtwagen houden. Als dit niet gebeurt is de politie en een P met een streep er door heen. voorlopig nog wel bereid eerst ee" waarschuwing te laten horen, alvorens Er zijn acht uitzonderingen op de nieu- men op de bon wordt geslingerd. De we politie-veroroeningen. In bepaalde in- nieuwe verordening is ingesteld, omdat dustriegebieden en rond de Nieuwe Ha- de gemeente grote (vracht)-wagens in ven zijn speciale parkeerplaatsen voor de Schiedamse straten, „schadelijk voor de zware en grote voertuigen aangege- het uiterlijk aanzien van de omgéving" ven. Dat aangeven gebeurt ook at met vond. Schiedam Uit de naaimachin- winkel van da heer L. Voogd aan de Hoogstraat is een cas setterecorder verdwenen. Deinbrekers gingen keurig te werk: zij namen een ruit uit de sponning van de deur en zetten deze er netjes naast, waarna zij een bezoekje aan de winkel brachten. Er wordt verder, niets vermist. Pfotiteer rö vbo hel unieka aanbod 2 kranten te ontvangen voor <Ja prijs van één: da Schiedamse Courant mol nievw» uit uw stad en omgeving, on het Potierdamseh Nieuwsblad met hel 'laaiste binnen- en buitenlandse nieuws. Geef cn» nu opdracht ook t»i u i4 dagen gratis, zonder enige verplanting, oe SC en RN ta beiorgen en ontdek teft de vete pluspunten j C Deza bon In open envelop, 2onder postzegel. sturen naar RoUardamsch Meuwsolad, antwooccnummer 834. Rotterdam de SC en RH14 dagen gratis naar. Schiedam Een tweetal brom fietsers moést met hoofdwonden in het Gemeente Ziekenhuis worden behandeld na te zijn ge slipt. De Vlaardinger C. A. van Geurp (56 jaar) kwam teri val in de bocht achter een benzine-station aan de Rotterdamsedijk, Met een bloedendehoofdwond werd hij door de GGD naar het zie- kenhtiis gebracht. De zestigjarige M. Kooij viel met zijn .bromfiets in de Poortugaal- sestraat. Ook hij moest voor een hoofdwond worden behan delde I woonp'- taioloon Oers M. Plant, C. Schaap, Z. Siwers, L. Soteeman, M. C. van Veen, M. de Vette,'M. V.riens," R. Wilms.'P. N. de Zwart en de heren P. Harte, J. Koster, A. Kuiper, A. C. Olsthoorn, J. A. Roeling, F. Siwers. A. M. Soete- man en P. H. Snijders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1