BETER VOORBEREID Trainer Guus Stöve: Kwestie van mentaliteit' NO AD mag ïiiët verliezen DRZ zondag eerste klusser? Hermes onderseat VXJC niet Van de Klink bij SSV 5ZC gewaarschuwd Degradatie-zorgen bij Asvion 4 SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 8 MAART 1974 Voorzitter Van Os Ik verwacht winst Schiedam Na de happening te gen Unïtas op Harga trekt Her mes deze keer naar Den Haag. Tegenstander is VUC, waar des tijds met 2-0 van werd gewon nen. Geen garantie voor een nieuwe overwinning natuurlijk, want met de huid.lge mallemo len-situatie van de eerste klasse, is van aUes mogelijk. Henk Nebbeling: „VUC is een las tige ploeg. Ze spelen met veel inzet en we zullen moeien uitkij ken voor ze. Wat betreft de op stelling kan ik nog niet zo veel i. zeggen. Piet; van de Burg heeft afgelopen dinsdag weer meege daan. We speelden in een zaal- toernooi in Utrecht (Hennes werd derde) en- het ging vrij goed met hem". Als Piet van de Burg meedoet, zal het niet meevaren te bepa- •len'wiV er naar. de reservebank verdwijnt, Er -.zijhgeen7spelers... die werkelijk uit - vorm zijn,, en het middenveld-functioneert de laatste -weken weer ouderwets. Overigens Is Hermes' talentvol- Je jeugdkeeper, Bas van Noort- ■wijk, weer geheel hersteld van de beenbreuk die hij in de sei- zoenvoorbereidir.g tegen PUTO opliep. Afgelopen zondag was hij al weer reserve, en waarschijn lijk zit hij ook tegen VUC weer op de bank. De selectie voor zondag (bestaat uit: Spermon, Commijs, Van de' Burg.- Brouwer,Ruseier; Van Buuren, Bakkes, Vorstenbos," -Van Baarle, Weeda; Van. Dup- pen en Van de Voort. jtrtdie-nd HB5S knokkend voor promotie Schiedam Ook het komende weekeinde bevat het voetbalpro- gr'aznma weer een aantal abso lute toppers. Wedstrijden die be slissend zijn voor promotie en eventuele titel aspiraties, ook voor morgen spelen de duels zich af in de per traditie extra gespannen promotiesfeer. Voor 's-Gravenzande en Vlaardin- gen, resp: tegenstander' van HBSS en PPSC, ligt de situatie minder moeilijk dan voor de Schiedamse clubs. PPSC verde digt op Thurlede een sterke eer ste plaats, terwijl HBSS bij 's- Gravenzande wil iaten merken dat het ook die hoge plek op de ranglijst ambieert. WK ont vangt aan de Schietbaanstraat het nog ongeslagen Phoenix, dat kortgeleden nog .verrassend won yan Fevenoords amatc-urelftaL GTB en GSS zijn vrij. Ook al een duel waar de liefheb bers van wat extra spektakel op afkomen Is tweede klasse top per HION—DHS. De ploeg van trainer Piet de Wolf lonkt naar de titel, terwijl DHS al heel blij zou zijn met een van de vier promotieplaatsen. •Schiedam haalt de teatste weken telkens, weer wat puntjes binnen en is daarom op Harga tegen Al- .fclasSerdam beslist niet kans loos, terwijl - Excelsior'20 zelfs als favoriet aantreedt bij hèkke- sluiter Delft. Martinit en Ursus spelen eveneens een uitwed strijd tegen resp. A SW en Pro gress.- Twee' duel's-: metSchie- damse winstkansen. In de afdeling wordt: in spanning de eerste beslissing, ten, gunste van DRZ, afgewachte In Kethel is nummer tweeDirksland de tegenstander. Winst bij Steeds Hooger betekent dat ook SVDPW bijna zeker is v&u pro motie. Het ziet er naar uit dat SFC het bij FSV/Pretoria heel erg moeilijk gaat krijgen. Ook al omdat Pretoria knokt voor de titel, maar SFC bij winst hier nog maar een punt bij achter blijft.Met nog drie wedstrijden te spelen is een verrassende ontknoping niet uitgesloten. Van de drie degradatiekandidaten moet Demos tegen ODI op Har ga bewijzen dat het karakter bezit, evenals Wilton bij Abben- broek zich' niet mag laten' af schrikken door de hoge positie van de thuisclub. Hetzelfde geldt voor Schiedamse Boys dat bij Pechvogels tegenover, num mer twee van de ranglijst komt te staan. FC Nieuwland komt niet ,voor de competitie in actie. Schiedam Zondag kan het gaan gebeuren. Dan kan, als er ge wonnen wordt, DRZ promoveren naar de le klasse RVB. Maar' dan zal wel eerst van het sterke Dirksland moeten worden ge wonnen. DRZ-voorzitter Van Os heeft er alle vertrouwen in: „Ik verwacht winst voor DRZ. Ze ker gezien het feit, dat we uit al met 3-1 van Dirksland hebben gewonnen". Er is dus al enige optimisme te hespeuren bij de club, die op dit moment ver bo ven aan de ranglijst van de tweede klasse staat. Echter, Dirksland is in het verde re verloop van de competitie uitgegroeid tot dc naaste con current van de Schiedammers. _En daarom'zal er hard -worden gestreden voor de promotie. Over dit punt is voorzitter Van Os het helemaal eens: „Inder daad is Dirksland een keiharde ploeg. En ze zullen zeker gezien het belang" van deze wedstrijd voor beide partijen de hardheid niet schuwen. Maar daar staat wel tegenover dat DRZ al in de eerste wedstrijd heeft bewezen technisch de betere te zijn van Dirksland. Vandaar dat ik wel optimistisch ben". Over de opstelling is nog niets de finitiefs te zeggen. Voorzitter Van Os: „We hebbennet,; als bijna iedere- ploeg een selectie van' 13 man. Uiteraard kan je niet iedere keer dezelfde speler op de bank laten zitten zodat, de opstelling nogal eens verandert. Inieder geval zal de goed draaiende verdediging wel in tact blijven en hebben we uiter aard nog enige spelers die' voor vast in het elftalstaan.' Maar een definitieve opstelling kan Ik nog niet geven omdat deze nog niet bekend is".- 'r-:> DRZ heeft in elk geval niet te kampen met blessures.'. Voorzit ter Van Os: „Gelukkig zijn we daar tot nu toe nog. goed;vanaf gekomen. Er zijn;wel wat ;kleiné blessures geweest maar die - wa ren niet zo ernstig dat we een speler voor langere tijd kwijt waren. Ook-voor';de wedstrijd tegen Dirksland zijn' we, blëssu- revrij". - Réden tot optimisme dus volop, fs ër geen risico voor onderschatting?.. DRZ's voorzit ter vindt van niet:: „We spelen op dit moment gewoon goed, Ui teraard zien we het'hiet als een makkie maar als we .met zo sterk spelen als de laatste wed strijden zal het gewoon moeten lukken". Mocht dat inderdaat het geval zijn, dan zal er uiteraard een kampioensfeest volgen. Dan' zal echter ook. anderesconcurrent' HWD --meé moeten werken;- Speelt déze gelijk dan staat- ér niets een groot feest ribg in 'dë; weg. Er als het eventueel zo mocht zijn, dan kan men een receptie in de kantine van DRZ verwachten van 8 uur's avonds tot S uur. Uiteraard na de wed strijd, als alles dan ook volgens verwachting zal verlopen. a Mef een "forse -uifhodi „wordt- DRZ's zoveelste treffer een feit. Zon ..da:g';^ü!ieréivd.;^.iï'f^oMe;?: 2^ Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging houdt vanavond weer de tradi tionele „sprekersbeurt", waar voor deze keer is uitgenodigd de heer Van de Klink, directeur van de FBO en voordien van FC Den Bosch en FC Utrecht. De bijeenkomst, die toeganke lijk is voor leden en belangstel lenden, wordt gehouden in de kantine van „Schiedam" op Harga.'; Schiedam Het waterpoloteam van de Schiedamse Zwemciub, dat In de derde klasse van de KNZB met tien punten uit vijf wedstrijden alleen aan kop gaat, staat morgen voor een ex tra zware opgave. Het zal dan in het zwembad De Fakkel te Ridderkerk aan moeten tre ilen tegen Poseidon, dat met twee punten achterstand op een gedeelde tweede plaats staat. Menig tegenstander heeft zich in het kleine 23-meterbad ver slikt in deze, vooral wanneer tHuis wordt gespeeld, erg lastige ploeg. .Trainer Wim van Kranenburg houdt daar ook rekening mee als hij zegt: „Het zal inderdaad een zware wedstrijd worden, waarin wij nu eens niet op snel- hëid en conditie kunnen spelen, omdat het bad zulke kleine af metingen heeft. Normaal spelen we in een veld van dertig me ter, nu in een veld van 25 me ter. Bovendien beschikken die jongens van Poseidon over iets meer techniek, zodat dit keer goed moet worden gekeken. We denken natuurlijk niet aan ver liezen, ons doel is am daar te. vórmen, maar met een gelijk spel ben ik echter ook dik tevre- den" Schiedam Dezer dagen heeft de gemeente de volleybalclub Ju liana van een groot probleem verlost. Want voor heteerst sinds de oprichting van Juliana, in 1951, hebben de landelijk spe lende dames van deze vereni ging de beschikking gekregen over een volwaardige trainings" accommodatie. Tot gisteravond trainde Juliana's; selectiegroep in het gymnastiek lokaal aan het Oude Kerkhof. Een accommodatie zonder was gelegenheid, onjuiste afmetin- gen en een ongeschikte verlich ting. Een accommodatie waarin Juliana desondanks vanuit de afdellngs tweede klasse door stootte naar de vier klassen ho-" gere landelijke derde divisie. Maar in nog een opzicht is Juli a- •i'na -ingenomen métde sportzaal 1 aan de Nolehslaan. Trainde de selectie wekelijks op dinsdag avond. de voorkeur ging al veel eerder uit naar een trainings avond verder in de week, korter op de naderende wedstrijd. De toegewezen donderdagavond wordt bij Juliana ideaal ge noemd. De vraag is.of de betere omstan digheden de prestaties gunstig kunnen beïnvloeden. Dit dan omdat het Schiedamse dames team na een goede seizoenstart bleef steken op slechts twee punten afstand van. de drie de gradatieplaatsen. De vraag is ook of daarin reeds morgen avond verandering kan komen. Tegenstander is het Waddinx- veense Be Fair en. wat dat bete kent ondervond-Juliana's heren- team.! 7 Net als Schiedam wacht ook Wad- dinxveen in spanning; op- de bouw van een goede sporthal. Tot dat moment kreeg Be Fair van de NeVoBo dispensatie voor een gemeentelijke speelzöal die nauwelijks meer is dan een wat ruim gymnastieklokaal..Een sfeervolle accommodatie welis- iwaar, maar desondanks 2.75 meter te laag en niet beschik kend over uitloopruimte van be tekenis. Een accommodatie waarin de .NeVoBo de aanwezig heid van publiek rond het speel veld bij gebrék aan ruimte ver-; bood. Het is echter niet aannemelijk dat de Schiedamse dames al te veel hinder van deze beperkingen zullen ondervinden. Hetgeen dan een gevolg zou zijn van de ei gen, recent verlaten trainings- accommodatie, waarin met de zelfde-beperkingen moest wor den getraind;. Juliana'sherenteam speelt in de sporthal Margriet tegen Thor, dat recent de race om het kam pioenschap verloor door van koploper DOS te verliezen. De Schiedammers zijn door de ne derlaag bij Be Fair een zekere degradant geworden, want dat de kloof van drie nederlagen - met het Uithoornsë SAS nog kan worden gedicht lijkt uitge sloten. De wedstrijd begint om zeven uur. Schiedam Slechts de dames van Asvion en de heren van Spirit zijn de hockeyteams die het komende weekeinde op ei gen terrein in actie komen. De hercnteains van Asvion en Pol lux gaan resp. naar DSHC en Rapid, terwijl de damesteams van Pollux en Spirit duelleren bij Krimpen en HDS. De dames van Asvion zullen in Schiedam moeten proberen het op de tweede plaats staande Dordrecht te bedwingen. Géén gemakkelijke opgave, maar, ge zien het Feit dat de dames - in het tweéde deel van. de,competi tie nog niet hebben verloren ze ker geen onmogelijke opdracht. Asvion. staatop degraderen maar7. trainerGuus Stöver. zegt daar- over: ^Degraderen doen we ze- ker: niet. Het. is Imijn taak, de dames langs dë lijn op te .pep- pen en daar zal ik zeker mee doorgaan. De dames moeten nog meer gestimuleerd worden, dan halen we het bést"., De oorzaak van de lage klasse- ring van de Asvion-dames wijdt - Guus Stöver.aan twee'oorzaken:; „Het is ëëh kwestie van conditie en mentaliteit. Het- is al zc vaak gebeurd - dat de dames in de I eerste; helft bijzondersterk speelden maar in.; de tweede helft .op verlies Werden.' ge speeld. Dat is een kwestie van conditie, maar ook van mentali teit. Tenslotte is conditie voor 80% mentaliteit". Asvion zal dus niet degraderen. Guus Stöver tot slot: „Wé gaan dan wel niet. erg goed op de ranglijst genoteerd, toch zijn we zeker niet zwakker dan de rest,•- opde koplopers na natuurlijk. Maar de.beslissing in onze klas-, se is zeker nog niet gevallen". In Dordrecht, werd de eerste wedstrijd met maar 2-1 verlo ren. Asvion is klaarvoor een revanche. :l-A. 'v: De heren van Asvion gaan op be zoek bij het erg sterke Delftse DSHC. Gezien de plaats op de ranglijst lijkt het een bijzonder moeilijke zaak voor de Asvion- heren te gaan worden. Zeker gezien het feit, dat de Delftse Studenten in Schiedam ook al wisten te winnen met de ruime cijfers 4-1. Hoe Asvion de win- terpauze Is doorgekomen is nog onzeker xvant het wordt de eer ste wedstrijd van het tweede - deel van de competitie. De heren van Pollux, uitkomend in dezelfde klasse als Asvion. gaan op bezoek bij het Gorkum- se Rapid. Rapid is een goede middenmoter terwijl Pollux alle hoop op handhaving in de twee de klasse al vcor dë j'.winier- slaan"had opgegeven.. Een moeilijke zaak 'dus voor de Vlaardingers die alleen nog maar. het voordeel hebben dat zé niet meer onder druk "behoe-. ven te spelen. Moment uit derby AsvionSpirit; Be'de teams staon voor een moeilijke opgaaf. De heren van Spirit spelen thuis. Tegen Souburgh, waar in de eerste helft van de competitie al inet grote cijfers van werd ge wonnen. ;Het. wer<l; toen maar liefst 7-0. Souburgh verkeert" in dezelfde positie als Pollux, een klasse hóger. Uit acht. wedstrij den' wisten de heren maar 1 puntte behalen, èn het -2iét er dan. ook 'wel; naar .uit-dat-Spirit 'het niet moeilijk zal krijgan Echter,ook omdatSouburgh waarschijnlijk 'zonderenige druk zal spelen moét men op passen voor verrassingen. De dames van Spirit gaanj naar Voorborg. Daar moet worden geprobeerd de opmars vaii HDS tegen te gaan. Een moeilijke opdracht voor de Schiedamse dames die het tweede deel van de competitie nog niet erg.over tuigend zijn gestart. De dames van Spirit zouden met een even- tuele overwinning ;hun buurdub Asvion van dienst kunnen zijn want HDS staat tussen belde Schiedamse clubs geplaatst. Of. dat echter een stimulans voor de Spirit-dames zal zijn is. niet te voorspellen. Tot slot nog een uitwedstrijd, die van de dames van Pollux; 2ij móeten op bezoek bij Krimpen., Veel valt daar niet over té zeg gen. In ieder geval doen de da mes het beter dan de heren. Een rustige dag in Vlaa'rdingen daar ook de Pollux-heren' uit spelen. Schiedam Na een onderbreking van enkele weken, wordt er mor gen weer incompetitieverband getafeltennist voor de Schiedamse topteams.. Ket nog ongeslagen eerste team van Bmynzeelkeukens neemt het ixi;de Ereklasse in Utrecht op tegen IDUNA—HABE. Iu de sportzaal van de Hommel treden Ustoviê; van den Broek, en Lin- gen morgenmiddag aan tegen Hljne, van Ham en Gompelman. Dé Bruynzeelformatie wacht daar ongetwijfeld een warme ontvangst en. men herinnert zich zeker nog: .dé trieste nederlaag van 64 die daar vorig jaar geleden werd ;en die de de degradatie uit de Ere- klasse inluidde.-: :'-A; ['A .V,,,,/1, Intussen is Bruynzeél op spectaculaire wijze op het hoogste niveau te ruggekeerd en deelt zelfs samen met tempo- Team de koppositie. Vergeleken met hét vorig jaar .rijn'de formaties wel- veranderd. Bij Bruynzeel is nu Midnat Uatovic een stérke steunpilaar geworden en de„oude" Gompelman komt dit seizoen voor de IDUNA-formatie uit. Deze'ontmoeting tegen de Utrechtenaren zal .de Schiedammers beslist moeilijk komen te üggen. De jeugdige talenten Hije en Van. Ham komen soms zeer verrassend voor de dag en wil men 2ohder kleerscheuren deze lastige klip om zeilen dan is de hoogste concer tratie en inzet noodzakelijk. Bruynzeelkeukens 2 krijgt het tegen JCV in Vught ook niét gemakke lijk; De Brauanders willen graag weer; terug naar de Ereklasse ep weten uit «rvaring dat juist tegen hep Bruynzeel het altijd moeilijk heefti;.; I-V NO AD ontvang* om zes uur in De Beurs het team van Vrienden- schaar uk Gcuda. In clat tre.Tcn hi.1». NOAÜ de be.ere papieren handen. Als men een vinger in kampioenspap wil .blijven houden, dan mag tegen deze tegenstander geen misstap worden begaan e> moeten Zindy,' Bayings en De Vaal tenminste zes winstpartijen 0? NOAD's debetzijde kunnen noteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4