Op Harga sneuvelt een record Korfbalfusie tussen Schiedam en Spangen bijna afgerond geheel m De Slome kwam hij SVV niet aan de bak IS st WimmM1 li igm»(MmB§ii§êSsgMÊ&ËkÉmm MBBfilH mm i HH mim mm Trainer Bert Boogaard krijgt voorkeur Promotieduel Scylla 4 SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 9 MAART 1974 O Eerfus Buitenhek korte semi-prof- corriëre HC De vele trainingen café „De Nieuwe Heemraad „Of hej nou voetbal is of bil jarten, de bal is rond. zegt Bertus Buitenhek uit Maassluis. En dat bewijst meteen hoe hij in staat is de sport, waarin hij op bei de fronten zijn stempel heeft gedrukt, te relative ren. Even later toont hij, voor onze fotograaf, hoe hij toch in staat is het ivoor te laten doen wat hij wil. Een zelfde demonstra tie met het Jeren monster is wat moeilijk, want Ber- tus Buitenhek is 48 jaar en dan gehoorzamen de spie ren, die voor voetbal be stemd zijn,' niet meer zo willig aan de geest. Maar, met name de Schiedam mers weten, en vooral zij, die de kleuren van SVV zijn toegedaan, dat Bertus d'r wat van gekund heeft- Al. was zijn bijnaam in dertijd ook „de Slome5'. Bertus kan er ou nog om grinne- ken. „Hé, Slome, doe jij ook mee.werd er van de tribu ne naar hem geroepen, toen hij eens voor Jan van Schijndel moest invallen. „Ja", had Ber tus terug geroepen, „de Slome doet ook mee. En ronder kwaad te worden. „Want", zegt bij, „de mensen hadden gelijk. En Kees van Dijke had ook ge lijk, dat hij mij zoveel mogelijk uit de bak hield. Ik was een slo me. Ik hield niet van dat rauw- dauw voetbal. Daar hou ik nog niet van. Geef mij maar een mooi partijtje tikke-tak. Daar geniet ik van. Zo zitten we een beetje te klesse- biljarten bessen in wat ik Bertus Buiten hek z'n stamcafé zou willen noemen: de Nieuwe Heemraad, gelegen aan de Binnenweg te Rotterdam. Gezellig samen in het privékantoortje van de baas, omdat beneden de ballen klotsen èn een troepje kaart spelers onder wie Toon v. d. Enden, de oud-trainer van Spar tahet hoogste woord heeft. Hier in het privékantoortje kunnen we rustig praten. Kan Bertus Buitenhek lekker languit zitten. Hier in de Nieuwe Heemraad is Bertus Buiten hek kind in buis, is hij „Onder Vrienden", zoals ook de biljart club heet, waarvan Bertus lid is, de club, die straks voor de Europa Cup gaat spelen. Jaja, voor de Europa Cup, samen met Puck van Aart, Joop.de Wil de en Piet de Jong. Voor de eerste keer, sinds jaren, is de hegemonie van Waalwijk met gerenommeerde namen als Rini van Bracht, Henny de Ruyter, Soetebroek en Teurlïngs doorbroken. Bertus Buitenhek vindt het wel grappig. Vijf we ken geleden viel de beslissing, tegen het viertal van Jan Dog gen uit Heerlen. Wie geen insi der is in de biljartsport dient te weten, dat ieder jaar door de clubs om bet kampioenschap van Nederland gespeeld wordt. Om mee te mogen doen, moet je minimaal eerste klasse drie banden spelen. Het Rotterdamse viertal bestaat uit hoofdklas sers. Bertus Buitenhek is er pas naar toe gepromoveerd. Tijdens de voorwedstrijden van de na tionale kampioenschappen eer ste klasse. En de andere drie zijn half-gedegradeerde ereklas- sers. „Maar", zegt Bertus, „zij kernen alle drie weer in de ere klasse terug." Tegen welke landen gaat de Strijd om de Europa Cup?" „Als ik goed ben geïnformeerd te gen België, Duitsland, Dene marken, Spanje en Frankrijk." De eerste wedstrijd is binnen kort tegen Denemarken, in Kopenhagen. „Als we die win nen, gaan we naar Barcelona. De televisie zal er niet bij zijn, maar dat mag de pet niet kreu ken. LOLLETJE „Het is toch maar een lolletje. zegt Bertus Buitenhek, die er beslist niet van wakker ligt en ook echt niet iedere dag aan de biljarttafel te vinden is. „Tja", zegt bij, „ais je het goed zou willen doen. Maar wie heeft er nou tijd voor?" Boyen dien zijn er voor Bertus Buiten hek nog andere pleziertjes in het leven. Zo mag hij deksels graag bridgen, zit hij in de bridgeclub van Feyenoord, o.a. met Puck van Heel, Kieboom, Jan Linssen en is hij op de club avond van „Onder Vrienden" wei eens in het Feyenoord-sta- dion te vinden. Hoe Bertus Buitenhek zo bij „On der Vrienden" terecht is geko men? „Ik had eens een verschrikkelijk pak slaag gehad van Joop de Wilde en toen dacht ik: van die club moet ik lid worden. Ik heb ook veel van hem en de andere mannen opgestoken. Een stootje maken is geen kunst,, maar- een serie. Joop de Wilde is ook nog kam pioen van Schiedam geweest, toen hij zo'n jaar of zes geleden in café de Sluis speelde, van Willem Heinsbroek. „Daar spe len", vertelt Bertus, „een paar mannetjesputters: Barrevoets en Joop Makkaaï. Ik weet niet of ik de naam goed uitspreek, maar zo wordt hij genoemd. Deze knapen spelen soms partij en yan 250 punten, maar die staan ook de hele dag aan het biljart. Ik zou dat niet kunnen.. Ik zou er ook geen zin in heb ben. Ik geloof het allemaal wel." Speel je nooit in Maassluis? „Ik herinner me dat ik heel lang geleden eens een eerste klasse Hbre-wedstrijd heb gespeeld te gen Nol van de Marei, van café de Moriaan. Maar wat café de Sluis in Schiedam dan nog wel heeft, ontbreekt in Maassluis: een grote matchtafel. Wat ik persoonlijk betreur. Je moet dus wel in Rotterdam spelen." STAPJE Van de Ivoren bal naar de leren bal, dat Is voor Bertus Buiten hek een stapje. Want voetbal werd deze ietwat lakonieke en toch enthousiaste veertiger met de paplepel ingegoten. Als jon getje van tien jaar hij mocht' nog niet eens voetballen speelde Bertus al In het zoge naamde G-team van het Schie- damse SFC. Toen hij twaalf jaar was, ging hij naar de SVV-junior en. Eerlijkheidshalve vermeldt hij zelf dat hij heel, heel lang in het tweede heeft gespeeld. Pas door een .been breuk van Jan van Schijndel kwam hij in het eerste elftal. In 1951 had Bertus zelf de pech een been te breken. Het was in een wedstrijd tegen Willem II. „Ik was van plan te stoppen, maar een broer van me, die be stuurslid was van SFC, haalde me over bij mijn oude club te rug te komen en zo werd hij, als lid yan SFC, nog gekozen in het zogenaamde Rotterdams elf tal voor onderafdelingen. „Ik heb ook in het echte Rotterdam se elftal gespeeld." Van SFC is Bertus Buitenhek zowaar, nog een jaar prof geworden bij Emma, dat toen werd getraind door Bob Janse tegen de som ma van 2800 per jaar. Van de actieve sport is Bertus naar de trainingscursus gegaan voor oefemneesters. Hij moest wegens een auto-ongeluk zijn studie onderbreken, maar kreeg toch een licentie om Flakkee te gaan trainen. Dat heeft hij drie jaar gedaan en daarna is hij nog een jaar bij ZWSH geweest, dat nu 2\V heet, een eerste klas zaterdagclub van de RVB, BLOED Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en nu staat Ber tus Buitenhek weer dichter bij SVV. Wat wil je ook, wanneer je eigen vlees en bloed, zljn 21- jarïge zoon Barend, in het C-elf- ial speelt. „Buitenhek junior", vertelt zijn vader, „is nog eens veertien dagen voor een „trial" bij Coventry City geweest, maar terug gekomen met een briefje van de manager: plenty of skill, not strong en-ough for the moment oftewel: plenty aanleg, maar voor het moment niet sterk genoeg". „Jammer", vindt vader Buiten hek, want hij is idolaat van het Engelse voetbal. „Onbegrijpe lijk, dat de Engelsen niet mee- doen aan de wereldkampioen schappen." „Bertus, wat denk je van SW?" Buitenhek denkt een ogenblik na. Dan zegt hij: „Als nou eens ie mand voor mijn part de ge-' meente er vijftig mille in'wil steken, dan geef ik ze weer een mooie kans om mee te draaien.** „Wat moet SVV dan met die vijf tig mille doen?". „Vier spelers huren van Feyen oord. Die heeft toch spelers te veel. Verkopen doen .ze niet graag, daar hebben ze leergeld mee betaald, maar uitlenen wel. Fred Blankemeyer heeft me ai eens zo iets verteld. Bertus Buitenhek zou ook graag zien, dat de (aloude) spelregels eens op de helling kwamen, waardoor onnodig uittrappen be ter werd bestraft dan nu ge beurt en zo ziet u dat er voor Bertus Buitenhek tussen het ene groene laken en het andere nog hoegenaamd geen afstand be- lingstaal te spreken: Still going staat, i PEC/Zwolle ai 14 wedstrijden ongeslagen Schiedam Ds klap is hard aangekomen. SVV, dat het zwakke FC Dordrecht negentig minuten in de tang hield, maar desondanks met 1—0 verloor, kan er nog niet over uit. „Onbegrijpelijk, zoveel kan sen en dan nog verliezen", kijkt Rinus Steenbergen terug naar het duel aan de Dordtse Kroraraedijk. „Zo win je nooit", verklaart ook goalie Jan van der Velden. „Maar ik houd pertinent voi dat we daar een van onze beste wedstrijden hebben gespeeld. Echter alles, dus ook de totaaleoriclusie, wordt beheerst door de gemiste kansen", blik ook trainer Bob Maaskant terug naar de teleurstelling van de afgelopen zondag. Dat SW, ondank de kleffige gras mat, een goede partij speelde staat boven alle twijfel verhe ven. Maar datzelfde SW, met als uitblinker de weer terugge- - keerde Leen Wamaar, vraagt zich af hoe het morgen moet gaan als George Kessler zijn nu al veertien, wedstrijden lang on- geslagen PEC/Zwolle de mat van Harga opstuurt. Een formatie die bovendien zal •trachten de laatste kans op een periodetitel op Harga te benut ten, maar bovendien weer volop in de slag zit om de koppositie. Nico van Huet jeugd trainer Hermes DVS Schiedam De kans is groot dat Nico van Huet, die aan het ein de van" dit seizoen derde klasser Schiedam gaat verlaten, bij Hermes DVS in dienst treedt als jeugdtrainer. Dezer dagen had Van Huet een bespreking met hst bestuur van Hermes. Hoewel nog een kandidaat voor deze Telle genoemd wordt, lij ken *an Huets kansen hoog te worcV. aangeslagen. van de eerste divisie. Maar SVV bleef op Harga nog ver schoond van een nederlaag. Pi kant detail, aldus de immer op stuntjes beluste Jan van der Velden: „Kessler laat, zolang zijn ploeg ongeslagen blijft, zijn haar groeien", met zijn handen de haarlengte tot ergens bij de schouders aanduidend. Want al veertien wedstrijden verdiende de Zwolse kapper aan Georg Kessler geen droge boterham. „We nemen de schaar alvast maar mee", aidus een zelfver zekerde Jan van der Velden. De verwachting is dat Bob Maas kant dit karwei Iaat scheren door de elf van afgelopen zon dag. Hij daarover: „Ik heb twaalf spelers, met Paul Rood nat als onzekere factor. Dc kans dat je speelt is niet groot. In de voorhoede, ondanks de im productiviteit, geen wijzigingen. „Neem een speler als Jan Groeneweg, tegen Dordt miste hij de kansen, maar tegen PEC trapt „ie ze 'd'r misschen wel weer in". De opstelling luidt: v, d. Velden; den Tuinder, Oosterholt, Steen bergen, van Beek; Mulder, To ledo, Wamaar, v.d. Spek; Coe- SVV heeft gescoord, vreugde op Harga nen en Osterholt. op vreemde bodem Schiedam - De korfballers van Schiedam en het Rotterdamse Spangen krijgen op 29 maart het lot van het kersverse fusieproduct tussen beide clubs in handen. Op die avond kunnen de leden alsnog hun bezwaren kenbaar maken tegen dit voorgestelde samengaan, maar, gezien de serieuze voorbereiding, lijkt de oprichting van een nieuwe korfbalclub slechts een formaliteit. eigen terrein kosi dit heel wat minder moeite dan Schiedam Met als hoofdschotel de promotiestrijd tussen de da mesteams van Scylla en Olivco uit Pijnaeker in de sporthal Schïebroek, zijn het vooral de reserveteams van de Schtedam- se handbalelubs die de aandacht opeisen. Dit weekeinde valt dan eindelijk de beslissing in de derde klasse. HVK, dat uit 18 duels 27 punten veroverde, is in theorie nog niet kansloos. Scylla 2 reikt naar 23 punten uit 15 wee mmJ. den en UVG 26 punten uit 17 duels. Scylla 2 ontvangt om haif tien het Viaardingse Hollandiaan 2. Ver liest Scylla dit duel, dat komt alles aan op de 's middags te spelen derby tussen Scylla 2 en UVG 3. "Winst voor UVG bete kent in dit geval een kampioen schap; Verlies tegen Hollan diaan. maar winst tegen UVG, betekent dat Scylla tegen HVK een beslissingswedstrijd moet spelen. Tweemaal winst van Scylla maakt echter aan alle onzekerheden een eind. Ook het derde herenteam van UVG kan morgen de titel grij pen. Tegenstander in de sport hal Schiebroek is het Rotter damse Actief 3.. De fusiecommissie bestaande uit Bert Boogaard, Tom -Pieterse en Bert Karstel (Spangen) en Leen van de Kraan, Jan. Waard en Nel Majoor (Schiedam), zette alle punten nog eens op een rij- ti'e- Hoe de nieuwe vereniging zal gaan heten blijft nog even een open vraag. De fusiecommissie oppert de naam 'Schiedam Span gen Combinatie (SSC), maar uit een gehouden enquete kwamen ook andere voorstellen naar vo ren die besproken dienen te worden; Schiedam-74, KV Schie dam, De Randstad, KV Harga, De Titanen èn Uranus. Het bestuur zal, mits de leden er in toestemmen, de volgende sa- menstelling krijgen. Jan Waard (voorzitter), Ger Overkleeft (se- Cretans), Tom Pieterse (pen ningmeester), Gerda Hols, Bert Karstel, Rita DickhofF en Frans Majoor (commissarissen). Voor de overblijvende funktïes wordt de algemene ledenvergadering afgewacht. Ook omtrent de nieuwe clubkleu ren kwam de fusiecommissie tot overeenstemming*. Het shirt wordt wit,met over de linkor voorzijde een vertika'.e rood/zwarte baan. De kleur van de broek of rok wordt zwart, terwijl de kousen of sokken rood zullen worden met zwarte boorden en zwarte biezen. Spelers van de beide selectïeploe- gen en de fusiecömmissie heb ben langdurig vergaderd over de vraag wie de nieuwe trainer zou gaan worden. Deze sub commissie bezocht- daarom en kele trainingen, van zowel Span gen als Schiedam en kwam tot de conclusie dat Spangen trai ner Bert Boogaard de voorkeur geniet boven de huidige trainer yan Schiedam, Frans Geluk. Een advies dat vooral gebaseerd is op taktisch en technisch kunnen van de trainer en het overbrengen daarvan op de spe lers. Bert Boogaard zal ook de jeugdploeg voor zijn rekening nemen. De overige teams wor den getraind door Jan. Erkelens en Hans Joseti. Voor het zo ver is beleggen beide verenigingen op 15 maart a.s. een normale jharlijkse algeme ne ledenvergadering, met als laatste punt op de agenda het voorstel tot opheffing van de oude vereniging en de oprich ting van de nieuwe. Zowel Span gen als Schiedam houden deze vergadering in gebouw Irene, zodat eventuele geschilpunten direct kunnen worden weggeno men. Mits de leden accoord gaan, wordt direct na deze ver gadering de oprichtingsvergade ring uitgeschreven. Deze wordt op 29 maart a.s. gehouden, met ais woordvoerder Leen van de Kraan als lid van de fusiecom-. missie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4