PPR PAKT DE FIETS m knonen aan de slag Mouters gevraagd SCHIEDAMSCHE COURANT! Provincie heeft krediet wel goedgekeurd Advieseoimiissie blijft huidige werkwijze volgen Beleid proviiicie onder de loep INBRAAK IN AUTO BRAND Eerste paal 204 woningen SGP Zevenhonderd schooltuintjes liggen te wachten vergadert ..Radicaal" verkiezingsstunt je: De leden zouden zich dan binnen veerttei\ dagen, akkoord, moeten !,*~w?kiar en'cifntétr 3 ijy"eerT'nëga^ tief antwoord van één der leden Minis- Schiedam Nog steeds heeft de kleuterschool Het Keteltje aan de Schiedam- r' seweg geen j brandtrap, i Zo'n driemaanden nadat de-gemeenteraad daarvoor ongeveer vierduizend gul den uittrok, is er nog niets gedaan om te voorkómen dat er bij een brand ini het gebouwtje slachtoffertjes zouden kunnen vallen. Juliana kleuterschool. Onidat er in april vorig jaar sprake van was, dat de christelijke kleuter school zou gaan verhuizen naar de Vlaardingseweg, werd ge- wacht met het vragen van een krediet aan de raad voor het aanbrengen van een brandtrap. Het Keteltje zou dan naar bene den gaan. Het besluit voor de 'nieuwbouw van de christelijke kleuterschool1 bleef langer uit dan was ge dacht en daarom werd in de cember besloten dan toch maar een brandtrap aan te brengen. Tevens zouden er acht gaska chels worden vernieuwd. Op het lijstje van door de provin cie goedgekeurde kredieten dat het gemeentebestuur, op 7 fe bruari verstrekte komt. de kleu terschool niet voor. Het betrof hier alle nog in ,1973 door de raad goedgekeurde kredieten. Dat betekent dat het gemeente bestuur pas in 1974 goedkeuring aan de procinvie heeft ge vraagd. Wethouder G. Venveij van onder wijs vertelde gisteren desge vraagd, dat het krediet inmid dels wel is goedgekeurd. Ze zei niet te weten waarom nog niet is begonnen met het aanbrengen van de 1 brandtrap. „Ik neem aan dat het materiaal nog in bestelling is" aldus mevr. Ver- weij. Eer» brandtrap is dringend nodig. Een houten trap aan de voorkant van liet gebouw die uitkomt op een bordes, Is de .enige vlucht weg in geval van nood. De brandweer heeft het indertijd als dringend noodzakelijk be stempeld, dat er een stalen trap aan de buitenkant bij zou ko men, die in iedere denkbare si tuatie een uitweg biedt. In het.over. twee .etages versprei de, vier lokalen, tellende school-; gebouwtje aan nummer. 65 van de Schiedamseweg: is de kleu- terschool .HetKeteltje gehuis- vest in de bovenste etage. Bene den zit de christelijke Koningin Schiedam De Sociale Advies- Het voorstel hield in dat commissie zal haar' werkwijze nietveranderen. Een voorstel daartoe vooral met het oog op tijdwinst tijdens ,de vergade ringen werd gisteravond eensgezind door de leden afge ketst. belangrijke (bijvoorbeeld kleine subsidie kwesties), die vrijwel nooit aan leiding zijn tot uitgebreide dis cussies,' voortaan schriftelijk zouden worden behandeld. Schiedam Onder het motto "Rijd verstandig, neem een fiets" trekt de PPR morgen per rijwiel door Westland en Delfland. Daarbij doen de wielrijders ook Schiedam aaö- De radicalen-fietstocht is vijftig kilometer lang' en is geor ganiseerd door de PPR-actiecentra Rijswijk, Den Haag, Naaldwijk, Vlaardingen en Delft. De PPR-fietsers vertrekken van uit. Delft. Zij houden de tocht in het kader van de verkiezings- - campagne voor 'de provinciale Staten en daarom worden de w rijwielen opgetuigd met propa gandamateriaal, dat trouwens ook.onderweg zal worden uitge deeld. „De fiets stinkt niet, veroorzaakt geen geluidshinder, verbruikt geen schaarse energiebronnen, is het gezondste vervoermiddel en neemt bijna geen ruimte in", aldus de PPR'ers. Dé'.tocht' begint om negen uur morgenochtend in het Kalverbos in:. Delft. Daarna begeven de fietsers zich naar Rijswijk, Den Haag, Wateringen, Kwintsheul, Naaldwijk en Maasdijk. In Maassluis zullen' de zelf meege brachte broodjes worden genut tigd (ook is er soep en koffie), vervolgens gaat de tocht 's mid dags 1 door Vlaardingen, Schie dam, Schipluiden, 't Woudt, Dén Hoorn en terug naar Delft. r De radicalen hopen dat- de het "groepje fietsers gedurende de tocht zal aangroeien. Voor in lichtingen kan men terecht bij Lieuwe Zigterman, Adrlaan Pauwstraat 62, Delft, tel. .015* 142223. Schiedam In het wijkcentrum Nïeuwland zal vrijdag 22. maart een forumavond worden gehou den, waaraan een groot aantal partijenzal meedoen. D. e dis cussie zal voornamelij k gaan over het werk van dc. provincia le staten en et provinciaal be hield;:/i,.; tm.deze reden tsijfelt een klein aantal van de plaatselijke par tijen aan et' nut van deze avond, omdat'de plaatselijke partijle den niet voldoende op.de hoogte zijn met deze materie en; pro vinciale vertegenwoordigers niet beschikbaar zijn voor een op zo korte termijn aangekondigde vergadering. Met het naderen van de verkie zingsdatum 27 maart voor de provincie, hebben deze. verte-, genwoordigers een overvolle spreekbeurtlijst Voor de. partij en die Wel meedoen bestaat de gelegenheid informatie te ver schaffen door middel van.,een standje. Op de avond .van-de verkiezingen zal in het gebouw Irene aan de Nieuwe Haven de grote zaal het centrum worden, waar alle par- tijen de uitslagen afwachten. Bij de vorige verkiezingen was daarbij alleen de 'CPN en de SCP niet present. fchiedam Door een raam open te wringen zijn inbrekers een druk kerij aan de Calandstraat binnengekomen. Uit een kamertje na men ze een tafelaansteker en een viertal ballen van een voctba spel mee. - zou de zaak dan alsnog in de commissie komen. De Adviescommissie vond het gis teren echter helemaal niet nood zakelijk de werkwijze te veran deren. Mevrouw. Dirkzwager: „Het systeem is veel te inge wikkeld. Het gevaar bestaat dat voorstellen aan de aandacht ontsnappen. De minder belang rijke dingen zijn tóch niet echt tijdrovend. Dit voorstel bete kent in feite nog meer werk ook voor de secretaris". De Adviescommissie ging wel ak koord met het in leven roepen van een subcommissie. Deze zal de problemen gaan behandelen wat betreft de toepassing van de normen van de Algemene Bijstandswet. Ovèr het algemeen worden normen gevolgd van het terie van CRM en de Rijnmond B. en W: van Schiedam nemen de adviezen die Rijnmond, ver- strekt naar aanleiding van de bijstandsnormen allang ter har- te. Er blijken echter nog altijd .vraagpunten over wat betreft d* toepassing van de normen en adviezen. Omdat het overleg - hierover nogal gespecialiseerd is, .wil het SAC een specialer subcommissie hiervoor instellen. Deze commissie zal bestaan uit leden van het SAC, die tevens in de bezwaarschriftencommis sie zitten. Als deze subcommis sie beslist, dat van een bepaalde norm moet worden afgeweken, zal het onderwerp alsnog in de voltallige Adviescommissie wor- den behandeld. Schiedam Een auto die gepar keerd stond aan de Oostsingel is waarschijnlijk door kortsluiting plotseling in brand gevlogen. De eigenaresse, mevrouw H. J„ was aan het werk bij de Fiat-pèrsor nenwagen. De ijlings uitgerukte brandweer behoefde geen dienst meer te doen toen .zij arriveerde, omdat het vuur vanzelf was uitgegaan. Alleen de bedrading" van de auto is verbrand. Schiedam Over enkele weken start de Vereniging „De Schle- danise Schooltuinen" op de complexen Vlaardingerdijk en de Sweelincksingel (Groen oord) met een nieuwe lichting schoolkinderen, leerlingen van de drie hoogste klassen van het basisonderwijs. Voor ruim zevenhonderd kinderen liggen tuintjes gereed, vooraf be werkt door, de afdeling Plant soenen van de dienst Gemeen tewerken. Evenals hun vele voorgangers gaan ze het voor het kweken van bloemen be stemde deel van hun tuintjes inzaaien of polen hiervoor stekken. Hetzelfde gebeurt met de afdeling groenten waarvan het assortiment is af gestemd op het huiselijk ge bruik, Alles wordt gezaaid' of gepoot aan de hand. van de tulnkalender, niet vroeger niet later. Een /Schoon moment wordt het weer voer de nieu welingen, het eerste radijsje of peentje te nuttigen en bloe men te plukken van een eigen stukje grond. Gewied, dicht bij de aarde en besproeid als de groeizame regen lang op zich laat wachten. Als de tijd van oogsten daar is sjouwen dé kinderen tassen vol groente en bloemen naar huls, trots op het bereikte resultaat, Het schooltuinwezen dateert ai van 1928. Geboren uit een par ticulier .initiatief kreeg bet van stonde af aan levensvatbaar heid. Stichter was de heer N. Germeraad. toendertijd direc teur van het St Jacobs Gast huis en later van het Burger lijk Weeshuis, De zaak draai de louter op donaties die voortkwamen, uit de goodwill verkregen door het dichter bij de „natuur" brengen van de schooljeugd. In die tijd waren ook de tuinopbrengsten in vele gez:nnen dankbaar aanvaarde aanvullingen op het huishoude lijk budget. Bij.de viering van het zilveren bestaansfeest ma nifesteerde de vereniging „De Scbiedamse schooltuinen" zich met een grote tentoonstelling van produkten in de Koop mansbeurs. Een jaar daarna kon het be stuur beschikken over een ge meentelijke subsidie. Bestuur en leiders zijn at die jaren voor een groot deel voortgeko men uit de sector onderwijs. Namen die biijven voortleven zijn die van Dinkelaar, Pen ning, Krebbers, Moerman, Mukshoorn en Klapwijk. De meesten hiervan hebben dit werk tientallen jaren gedaan in het belang van de plaatse lijk© jeugd. Het huidige be stuur bestaat momenteel uit de heren N. van Harmeien, voorzitter; A. Moerman, se cretaris; de onderwijs-consu- lent A. J. Tigges, penning meester én verder uit de he ren W. C. Hoogeweij, chef hoofd van de afdeling Plant soenen; D. Baron en L. Kamp, jaren lang penningmeester die gerekend moet worden tot de oude garde te behoren. Reeds vanaf 1966 streeft het be stuur naar een decentralisatie O De tuintjes liggen al weer klaar voor de kinderen. Hier een kijkje op het complex aan de Vlaardingerdijk. van het schooltuin 'zen. Doel hiervan was ook c .schoolkin deren uit alle stadswijken bi] het werk te betrekken. In 1972 kon worden overgegaan tot de aanleg van een schooltuinen- complex aan de Sweelincksin gel in Groenoord, Het is gele gen nabij Boerderij „Land- vreugd" en sluit aan op dc boomgaard hiervan. Met de aanplant van vruchten- dragende heesters en laag hout gewas is een ideale proeftuin ontstaan waar tevens jaarlijks gewassen worden ingezaaid als rogge, haver, tarwe, boek weit, vlas, lupine en klaver, Eik. jaar opnieuw is de jeugd enthousiast om op deze wijze agrariër -in het klein te spelen. Op het complex Vlaardinger dijk is het navenent. Het vorige oogstjaar beschikte het tuincomplex aan de Vlaar dingerdijk over twaalf leiders, met als hoofd de heer A. Zandbergen. In Groenoord moest men het met zes doen als kopman de heer A. P, Ger- ringa. Om het korps wat nieuw bloed te geven richtte het bestuur zich tot alle onder wijskrachten van de basisscho len. Op de driehonderd circu laires die werden verzonden kwamen slechts vier positieve reacties binnen. Veel leer krachten studeren in verband met de gewijzigde onderwijs structuren, vooral de jongeren onder hen. Wat dé ouderen er vroeger voor over hadden is nu blijkbaar uit de tijd. Het bestuur doet langs deze weg een beroep op de jeugdleiders van Schiedam. Zij kunnen zich wenden tot de heer M. van Harmeien. Vlaardingerdijk 342, tel. 263004. - Schiedam - De kabouterkring van de Franciscus-Lodewijk- groep (éen onderdeel van Scou ting Schiedam) heeft nog plaats voor kinderen van zéven tot elf jaar. Alle kinderen zijn van harte wel kom om te komen spelen, aldus de leidster van de kabouter- kring. Zaterdagochtend wordt van'"'tien''"tot -twaalf uur' een „kringochtend" gehouden. Dat gebeurt in het gebouw aan de Lange Haven 11. De Kinderen kunnen zich daar op de genoemde tijden opgeven. Ook kan dat telefonische gebeu ren: nummer 711030, mevrouw Bruggeman-Prein. Bachplein 550. Schiedam Vanmiddag om vier uur is met de bouw begonnen van 204 eangezins woningen in Woudhoek-Zuld. De toehnisch-dl- recteur van de vereniging Volkshuisvesting, de heer Van Einden, sloeg hiervoor de eerste paal. Het betekent het derde complex 'van woningen dat in Woudhoek- Zuid wodt gebouwd. De op drachtgever, de vereniging Volkshuisvesting, Iaat het com plex geheel uit eenseeziuswonin- gen bestaan. De eerste paal, die werd geslagen aan de Van Dalsumlaan, beter kent opnieuw een mijlpaal in.de woningbouw van Schiedam. Pre cies,. twee weken geleden werd alde eerste sleutel uitgereikt van de 143 portiekwoningen dié in Woudhoek-Zuid zullen verrij zen. Ook daarvan is de vereni ging Volkshuisvesting de op drachtgever. Schiedam. De SGP houd! vanavond een openbar* vergadering. De bijeeitf komst wordt gehouden ï'f de christelijk gerelormeer- de kerk in de. Burgemees ter Knappertlaan, hoel Warande. De vergadering begint ori acht uur. Spreker is ds. J Catsburg, ervormd prédi kant uit Katwijk aan Zee Hij houdt een 'tijdsrede*. Vrijdag 15 maart 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Ëroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Idachtendienst 2612II SCHIEDAM EN KETHEL 39ste Jaargang no. 24969-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1