Opbouw nu tot Qi 74% Eén punt voor SVÖPW voldoende m wem Juventus unieke kans Kasbiljetten aan toonder van Bank Mees Hope WLM BUS Nu ook Schiedam en ODI Asvion-coach Ton Jacobs: ZELFVERTROUWEN BankMees Hope nv Schiedamse Boys degradeert bij nederlaag 4 SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 15 MAART 197 weer Schiedam Voor de tafeltennissers van Bruynzeelkeukens wordt het komend weekeinde zeer belangrijk. De Schie- damse topformatie krijgt twee zware ontmoetingen te verwerken. Eerst speelt men morgen avond in de Beurs tegen Sanocel/Scylla, waarna zondagmiddag in Amster dam de „topper*' tegen Tempo-Team volgt. Aangenomen mag worden dat de drie spelers van Bruynzeel. in beide ontmoetingen „geladen" achter de tafel zullen komen. Er is wat goed te maken na het te genvallende resultaat tegen Idu- na. TempoTeam dat tegen Del talloyd geen fout maakte is nog binnen bereik van de Schiedam mers, maar dan moet morgen avond In eerste instantie van Scylla gewonnen worden, waar na men pas naar de ontmoeting in Amsterdam kan gaan kijken. Scylla heeft ongetwijfeld moed ge kregen nu de laatste plaats in de Ereklasse is overgedaan aan NMB/VDO. De Leidenaren heb ben daardoor, misschien ook weer wat meer geloof jn eigen kunnen gekregen, maar ook zonder dat vormen zij een dege lijke tegenstander. Grote steun pilaar bij de gasten is Gerard Bakker, die het de Schiedamse tafeltennissers vaak in meer dan één opzicht lastig heeft ge maakt. De wisselvallige Anton Will van Zoeten: mag niet onder schat worden en morgenavond is lean men op; zeker moment twee k Joegoslaven met elkaar zien duelleren, als Midhat Ustovic het. opneemt tegen ScylIa-spel er Milan Stencel. Een goed spelend Bruynzeel won de eerste ontmoeting in Leiden met 2S en moet beslag op de winst weten te leggen. Als in derdaad morgenavond twee punten aan het totaal worden toegevoegd, en Tempo-Team normaliter van IDUNA wint, ko men zondagmiddag om twee uur in de hoofdstad de num- Zondag wordt het Bruyn- zeelkeukens-tafeltennis- team gesteund door een fRnke groep supporters. De belangstelling voor het duel met Tempo-Team is zo groot dat het Bruyn- zeel-bestuur beslaten heeft een bus te huren om gezamenlijk naar Amster dam te reizen. Er zijn nog enkele plaatsen over en eventuele belang stellenden kunnen zich morgenavond bij de thuis wedstrijd tegen Scylla nog opgeven. Eventueel is aanmelding nog mogelijk vlak voor het vertrek om 12.30 uur op het Dr. Wt- bautplein, maar of er dan nog plaats is kan niet worden gegaraideerd. Hons lirvgen (rechts) .wij winnen mers één en twee van de Ere klasse tegenover elkaar te staan. En wat voor strijd zich dan zal gaan ontwikkelen is nog een open vraag. Landskampioen Tempo-Team met individueel kampioen Bert van der Helm en NTTB-cup-winnaar Nico van Slobbe Js'op papier favoriet. Misseh'"* van Bruynzeelkeukens in de rot van „underdog** tot verrassende acties komen. Te gen Iduna speelde het team, als favoriet, onder een grote menta le druk. Op de Tempo-Team-ta- fel hebben Lingen, Ustovic en Van den Broek eigenlijk alles te winnen. "Ustovic is in staat van alle Tem- po-Team-spelers winnen. Hij zal dan wel beter in vorm moeten zijn dan vorige week. Lingen 2al met Van der Helm de zwaarste strijd te strijden heb ben, maar kan voor sensatione le dingen zorgen. Huns van den Broek is, als hij wat meer re gelmaat in zijn spel weet te leg gen, ook zeker in staat te scoren: Tegen Tempo-team speelde Bruynzeel altijd sterke partijen, maar kwam steeds net iets. te kort. Kan die afstand zondag wat overbrugd worden, dan zou een gelijkspel zeker niet onmogelijk zijn, al stelt een optimistische Hans Lingen: „We winnen". Bruynzeelkeukens 2 ontvangt de Veluwe in de Beurs. Ook de re serves hebben wat goed te ma ken en deze tegenstander biedt daartoe toch wel alle kans. Door te winnen blijven Van der Aa, Van koetsveld en Van den Broek contact houden met de topplaatsen in de promotie-Ere klasse. In de promotie-hoofdklasse gaat NOAD naar Maassluis om het op te'nemen tegen TOG. Het resul taat zal in de buurt van een 5— 5 uitslag komen te liggen, tenzij zowel Van. Bayings als Dick de Vaal nu eens tegelijk tot hun betere spel weten te komen, want dan is een NOAD-zege waarschijnlijk. Schiedam De korfballers van Succes eisten vorige week de eer voor zich op als eerste van de drie Schiedamse clubs in ac tie te zijn geweest. Als de rui me 10-4 zege van de blauwwit- ten maatgevend is voor het ver dere verloop van de tweede competitieheïft, dan kan van de plaatselijke korfbalactiviteiten nog heel wat worden verwacht. De zege betekent van Succes in ieder geval een duwtje in de goede richting en voor de ande re clubs, Schiedam en Odi, een stimulans. Voor Odi zou dat dan moeten resulteren in een posi tief resultaat in de lastige uit wedstrijd tegen Vitesse. 5ker is dat Odi kan terugkijken naar een goed seizoen in de mi cro-competitie, waarin de Schie dammers in de slotfase echter net iets te kort kwamen. De in zet was echter ruim voldoende en ook al omdat Odi in de veld- competitie volop meedoet om de bovenste plaatsen is eoach Dick Toussaint hoopvol gestemd: „De spelers en speelsters heb ben nog lang met het peil be reikt waarop ze zouden kunnen spelen. Er kan nog veel worden bijgeleerd". „Schiedam' opent de tweede competitiehelft met een thuis wedstrijd tegen TOV, een tegen stander die net als de thuisclub de goede helft van de midden moot kan gaan inruilen tegen een plek in de kopgroep. Op pa pier dan ook twee gelijkwaardi ge ploegen, met voor Schiedam echter het voordeel van de thuiswedstrijd. De wedstrijd be gint om twee uur. Het Rotterdamse Charlois wordt /voor Succes dus al de tweede 'wedstrijd. ,Een tegenstander met genoeg routine om- het de Schiedammers nog heel erg moeilijk te kunnen maken. Pro blemen die dan zouden kunnen ontstaan in de tweede helft van de wedstrijd, want al won Suc ces vorige week tegen Vrienden schaar overtuigend, conditioneel maakten de blauwwitten moei lijke minuten door. Coach Be- dèaux beseft dat dik met enkele trainingen niet verholpen is. De wedstrijd op het terrein aan de Nolenslaan begint om twee uur. Schiedam Het dames-basketbalteam van Juventus krijgt morgen avond een unieke kans om zich resoluut te ontdoen van het op gelij ke hoogte geklasseerde Boxtel. Niet dat de Schiedamse dames daar mee een opvallende plek op de ranglijst veroveren,want het hoogst haalbare is slechts de zevende plaats. Tegenstander in sporthal Margriet, aanvang acht uur, is het puntloos onderaan de eerste di- vjdie bengelende Groene Uilen. De heren van Juventus kunnen hoogstens op gelijke hoogte ein digen met het als derde geklas seerde Taveno waarvan vorige week werd gewonnen. Echter V ook als dit niet zou hikken, ten slotte is daarvoor de hulp van Taveno noodzakelijk, dan nog kan het Schiedamse herenteam terugblikken naar een sterke tweede helft van de competitie. Morgenavond moet het Rotter- famse Lakers dan ook geen al te grote problemen opleveren. Schiedam Het dames-volleybalteam van Juliana krijgt morgen avond in de sporthal Margriet wederom een reële kans om het pun tentotaal naar een acceptabeler niveau te stuwen. Een driepunten- zege dus, Juliana herstelde zich tegen het hoger geklasseerde Be Fair in Waddinxveen voortreffelijk en kijkt daardoor met wat meer zelfvertrouwen naar de komende zo belangrijke duels. Tegenstander voor morgenavond is hekkesluiter SAS'70 uit Uithoorn, dat in totaal met vérder reikt dan vier punten uit 16 wedstrijden. Hetgeen ook weer een waarschuwing betekent, want de Schiedamse dames verlo ren tegen deze tegenstander één punt. De wedstrijd begint om ze- ven uur. Uw geld in acht jaar meer dan verdubbeld! Een aantrekkelijke vorm van sparen die vele voordelen biedt Zeker nu de rentevoet hoog is: 7?/* °/o p. j. voor 2-jaars, 9% p. j. voor 5-jaars en 9lA p. j. voor 8-jaars kasbiljetten. Bij elk kantoor van Bank Mees Sc Hope NV kunnen ingezetenen kasbiljetten kopen. Het aankoopbedrag voor de verschillende looptijden en coupures is tot nader order als volgt vastgesteld: AANKOOPBEDRAG LOOPTIJD COUPURES 861,32 649,93 492,75 2 jaar 5 jaar 8 jaar 1.000,- 4.306,61 3.249,66 2.463,76 2 jaar 5 jaar 8 jaar 5.000,- .ƒ8.613,22 6.499,31 4.927,52 2 jaar 5 jaar 8 jaar 10.000,- Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek BXlaan, tel. 010-340 222j Maar dingen, Schiedamscweg 53, tel. 010 - 340 222. Schiedam - Dat het maken van kansenberekeningen geen overbodig werk is. be wees DRZ door naast de verwachte promo tie ook de titel te grijpen. Want net zo goed als DRZ's concurrent HWD een 'helpend handje' toe stak, waardoor de titel toch nog onverwacht snel in Kethel terechtskwam, zo moet in de huidige ïase van de competitie met de meest vreemde uitslagen rekening worden gehouden. Zo bezien kunnen er het komende weekeinde weer een paar beslis singen vallen. De eigen ploeg die niet afhankelijk is van andere resultaten is SVDPW. De for matie van Sander Hoek wordt bij Sint Lodewijk regelrecht oog in oog gezet met de directe con current en de wetenschap dat één puntje promotie naar de KNVB betekent. Dok voor afdelings tweede klasser Schiedamse Boys kan de beslis sing vallen. Met dit verschil dat de inzet van de wedstrijd bij Swift Boys degradatie is. Ver lies voor de Schiedammers be tekent resoluut een stapje te rug. „Ik zie nog een kansje", j zei Demos' secretaris Wolvers I direct na de verloren wedstrijd tegen ODI. Hetgeen betekent dat de Schiedammers niet mo gen verliezen van het bezoeken de Alexandria'6S, Slechts bij een zege houdt Demos de kans in eigen hand. Dit geldt ook voor eerste klasser SFC. De ploeg van Wim Poulus staat met NRC en Rockanje op de tweede (promotie) plaats. Verlies bij Aeolus betekent af haken, terwijl winst de KNVB binnen handbereik brengt. FC Niewland ontvangt titelgega- digde Abbenbroek. De formatie van Rien Clarijs kan tegen deze opponent vrij uit spelend laten zien waartoe- het in staat is. Kersverse kampioen'DRZ komt evenals Wilton dit weekeinde niet voor de competitie in acite, maar oefenen tegen elkaar. Aanvang half drie op Harga. Hoewel GSS nog even op de echte* beslissing zal moeten wachten, fean morgen de belangrijkste stap in de richting van de eer ste klas worden gezet. Op Har- ga is DOS'32 de tegenstander, die, terwijl GSS wat puntjes verspeelde, tot op gelijke hoogte klom met de Schiedammers. Voor GTB betekent het duel bij Zuiderpark vooral oppassen ge blazen. GTB, zonder echt belang bij de uitslag, kan bij deze in degradatiegevaar verkerende te genstander weleehs .op-heel fel verzet stuiten. WK ontmoet, na koploper Phoenix, nu nummer twee op de ranglijst MASC. In de zaterdag KNVB staat PPSC morgenmiddag tegenover dé concurrent Piersh'd. Winst van de Schiedammers betekent dat Moment uil Ie oefenwedstrijd PolluxSpirit. Voor Pollux is een kampioenschap nog haalbaar. Schiedam Er staan voor het komend weekend weer belangrijke hockeywedstrijden op het programma. Vooral de wedstrijd van dé Asvion-dames tegen de dames van HDS is voor beide elftallen van groot belang. De dames vsn Pollux spelen eigenlijk iedere week een belangrijke wedstrijd oindat de Vlaardhigse dames samen met Groen Geel en Aeolus om het kampioenschap strijden. De heren van Pollux ontvangen in Vlaardingen middenmoter Dordrecht terwijl de heren van Asvïon op bezoek moeten In Den Haag bij het aan de top staande TOGO. Van de teams van Spirit is bekend dat ze alle bei thuis spelen. De heren tegen het aan kop staan de Cartouche en de dames tegen Dordrecht. Voor de heren van Asvion, die veilig staan in de competitie, is de wedstrijd tegen TOGO irv Den Haag in feite niet meer zo van belang. Coach Ton Jacobs- zei daarover: „Voor ons is het seizoen eigenlijk al voorbij. We kunnen geen kampioen meer worden, dat hebben we in de eerste helft van de competitie al verspeeld en degraderen lijkt ook een onmogelijke zaak. Voor ons is dan ook de opbouw voor het volgende seizoen van meer belang dan de competitie van. dit moment." Aan die opbouw wordt dit jaar hard gewerkt. Ton Jacobs: „We spelen nu al met een redelijk jong team en het ziet er ook naar uit dat heren^ twee het dit jaar erg goed zal gaan doen. Als zij nou maar kunnen promo veren. en dat zit er in, dan heb ben we weer wat meer aanslui ting tussen het eerste en het tweede en dat is de bedoeling, De intentie is gewoon dat we van onderaf 'n stapje hoger ko men, dan gaat het eerste ook vanzelf omhoog." Geen verlaren seizoen dus voor Asvion, „Want", aldus Ton Jacobs, „op dit moment-is iedere wedstrijd voor ons een oefenwedstrijd en dat kan nooit kwaad." Een kampioenschap zil er nog niet in, maar v/insl betekent voor GSS vermoecfelifk de beslissende stap in die richting. John Kloppers in een aanvattende rol. Excelsior kan zkb bij' WP revancherenvoor de recente nederlaag. de voorsprong groeit tot zes wedstrijd en kan door winst op punten. De grote man bij de te- ASWH de tweede plaats wat genstandcr, die met 4—2 Baren- dicht tot zich trekken, drecht klopte, Is spits Karei In de zondag KNVB slechts drie Snijders, terwijl ook Adrie van wedstrijden, VVP—Excelsior, Prooijen weinig kansen nodig Martinit—Zwervers en Ursus— heeft. HBSS sneelt ook een uit- Oud Beijerland. Voor Excelsior en Martinit is winst noodzake lijk. Excelsior verdedigt bij VVP de eerste plaats op de ranglijst, tenslotte verloor met Excelsior ook concurrent Al phen het afgelopen weekeinde, terwijl Martinit weer volop in de slag zit doordatkoploper Dubbeldam .zich in n'cdenno- 'ter SSW verslikte. Omdat Ur sus' tegenstander Oud Beijer land in de vierde klasse H de ti telkandidaat is, krijgt ook dit duel een extra tintje. Ds wedstrijd van de dames van Asvion tegen het Voorburgse HDS t.s echter wel van belang. HDS is vooral in Voorburg erg sterk gebleken en Asvion zal het dan ook zeker niet/gëtaak-". kelijk krijgen. Maar gezien het feit, dat Asvion duidelijk in de „winning-mood" is kan het in Voorburg wel eens een goede en boeiende partij gaan worden. Trfaner Guus Stöver zal waar schijnlijk niet langs de lijn kun nen staan want hij speelt zelf met Asvion in Den Haag tegen TOGO. De-dames van Pollux zullen door een overwinning op Tempo bij moeten blijven in de race om' het kampioenschap. Onoverko-' melijk lijkt het niet, zeker ge zien het feit dat vorige week met maar liefst 7—0 van Krim- pen werd gewonnen. Het is ook dit keer te hopen, dat de Pollux-voorhoede, met vooral Mieke Meerhof, weer net zo preduktief zal zijn als vorige week. Het is voor de dames nu alleen nog maar wachten op misstappen van de eveneens bö- venaanstaande Groen Geel en Aeolus-dames. De heren van Pollux zakken hoe langer hoe meer de diepte in.Nu alle hoop op handhaving Is op gegeven Is het alleen maar te hopen dat men het voorbeeld van Asvion gaat volgen en In tensief gaat werken aan de op bouw voor eeu nieuw en jongel team. Pollux krijgt ondanks alles zon? dag bezoek van het net boven Asvion staande Dordrecht Maar een revanche op de 4-h nederlaag van afgelopen zondaj op Rapid lijkt er ook dit keel niet in te zitten. In ieder geval spelen de dames van Pollux oö 11 uur en de heren beginnen ori half drie. Sinds Carol Smits bij Spirit zijl trafnersaktiv'teiten heeft ge staakt is het niet duidelijk w.1 de training ven'de hoogste elf tallen op zich heeft genomen Degenen die rrvoor a-ngena men is schijnt het öf zelf niet t weten Öf heeft zeer professi» neel de zwijgplicht van zijn bi stuur opgelegd gekregen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4