Bewoners Schiedam- Oost hebben 'eigen' klachtencommissie SCHIEDAMSCHE COURANT Ziekenauto voor Turkije is laat met verspreiden huurcirculaires Ruim 400 reacties op VVD-euqiiête Auto rijders: dankbaar en tevreden Voor verbetering leefmilieu: Weer telefoonkraak Ruilbeurs in Arcade mat mmmBsmmmmam „Bewonersverenigirig protesteert te gauw" NCVB viert jaarfeest Openbaar vervoer matig Liefst ivinkels met ivoningm ;eji duidelijk antwoord op de, vraag „Wat verdient voorrang' bij het bouwen?" werd ook ge geven. Bijna de helft meent dat tachtig gulden aan kwart- n '40'45 bood hardnekki- ilet. Totale schade aan de SCMipMfêS! PEUGEOT een wonder op wieten Mis dit niet doü&rdsg 21 maart ïiijdag 22 maart zaSerdsg 23 maart elks dag san 9-18 tor op koopavond blSI uur GÖSTREHHJK 330, ROTTERDAM. TIL 010-119G 60 TEL 010-2603 20 Op de vraag „Wilt u parkeergara ges?", antwoordt precies 69 pro cent bevestigend. Daarvan wil 87 procent de garage onder gronds en dertien procent boven de grond. Vao de ondervraag den meent 58 procent dat zij aan de rand van het centrum moeten komen, tegen 42 procent in het centrum. geven. Bijna de winkels met woningen (46 pro cent) nummer een moet zijn, Daarna komen warenhuizen (31 procent), woningen (13) en win kels (10). Geen twijfel ook bestaat over. het doortrekken van de Passage naar de Hoogstraat, de zogehe ten Verlengde Passage. Dat dit moet gebeuren vindt 57 procent. Schiedam De bewoners van de Van Leeuwenh oeckstraat kun nen tevreden zijn. In ieder ge val die bewoners, die hun wo ning hebben tussen de Stephen- sonstraat en de Frankllnstraat. Want zij kunnen hun auto's weer voor de deur parkeren. Het parkeerverbod, dat gold voor één kant van de straat, is namelijk opgeheven. Aan beide kanten staan weer wa gens. Er is weer ruimte genoeg. Zodat de autobezitters hun voer tuig niet in andere straten be hoeven te parkeren. Of dat inderdaad het gevolg is van een publicatie in onze krant (reeds op 12 januari maakte de SC melding van het probleem van de bewoners) laten wij in het midden. Maar toch aanvaar den wij met voldoening het be dankje van een bewoner, die al eens werd bekeurd omdat zijn auto aan de verboden kant stond..,. Orrdonfes hel rommelig "been en weer' gepraat, konden de bewoners samen met de leiding van het wijkcentrum een 'kbditen-commissie' somen stellen. Schiedam Om te proberen iets aan de klachten van de bewo ners van Schiedam-Oost te doen, hebben een aantal bewo ners van die wijk een commis sie samengesteld. Het Is de taak van -deze commis sie om naar aanleiding van die klachten (vooral over het leef milieu in SebJedam-Oosfc) onder zoeken In te stellen en daarna de gemeente, eventueel door handtekening enacti es, duidelijk te maken wat er leeft onder de bevolking van de wijk. De commissie, die bestaat uit ze ven man, werd gisteravond ge vormd in samenwerking met de leiding van he* wijkcentrum Oost in de Dr. Zamenhofstraat. In een wat rommelige bijeen- komst (voorzitter en buurtwer- maart haar eerste vergadering ker Jouke de Vries moest zelfs houdt. een keertje roepen: „Mag ik De aanwezigen hielden het opbef- ook nog iets zeggen?") werd be- fen van het parkeerverbod in de sloten, dat de nieuwe commissie Van Leeuwenhoeckstraat voor op aanstaande maandag 25 qgen: ook tegen het verbod fADVERTENHfl werd door de bewoners even krachtig geprotesteerd, waam3 de gemeente oesloot het verbod op te heffen. „Zo moet ook de totstandkoming van kinderspeeiplaasen bereikt kunnen worden," meenden en kele bewoners. „Er wordt voor at voor de kinderen bijzonder weinig gedaan." Andere klachten: de huurverho ging Is een onaanvaardbaar 'grota extra belasting op het in komen; de straten zijn op veel plaatsen voorzien van een slecht wegdek; bovendien heerste er weer ontevredenheid over de realisatie van de speelstraten in het gebied ten noorden van de Lorentzlaan. De commissie is' ervan overtuigd, dat een groot deel van de ruim 14.000 bewoners van Oost de commissie in haar werk zal steunen. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Zuld heeft de Gorzena- ren iets te vroeg opgejut tot het weigeren van huurverhoging, vindt wethouder Collé. Het zou namelijk best kunnen, volgens de CPN-be- windsman, dat de bewoners van Zuid niet in de zes procentsrege- ling vallen, maar dat zij een huurverhoging van slechts 3 procent krijgen. In de openbare vergadering van de commissie wom'ngdienst ves tigde wethouder Eef Collé de in druk, dat drie procent hem wel reëel leek. Dat' neemt echter niet weg, dat een behoorlijk aantal huizen in de Gorzen nog niet in die staat verkeren, die huurverhoging rechtvaardig maakt, meent de bewonersver- eniging. Bovendien blijkt er aan de ge meentelijke voorlichting over het weigeren van huurverhoging het één en ander te schorten. Per 1 maart hadden er al nrim 9000 circulaires in Schiedam verspreid moeien zijn. In de vergadering zei de wethouder dat dat nog niet was gebeurd. Eind vorige week zijn de circu laires pas verspreid. Hij moest dat bekennen na de vraag van commisielid Aad Wiegman, die wilde weten of de huurverhoging ai aan de huur ders van gemeentewoningen was kenbaar gemaakt. Aad Wiegman vond ook, dat particuliere ver huurders een goede voorlichting dienen te geven, waardoor de huurders komen te weten hoe zij bez waar tegen de duurverho- ging kunnen maken. Collé liet weten dat die voorlich ting op de agenda van. b en w staat. Schiedam De afdefhsg Scfcie* dam-Centrum van de Neder landse Christen Vrouwen (NCVB) houdt op vrijdag 22 maart haar jaarfeest in de gro te zaal van Irene, aan de Nieu we Haven. De avond begint om acht uur. Een komedie in 3 bedrijven, van Hans Nesna, „Het nestje van de antiquair", wordt opgevoerd door een Vlaardmgse groep. Op woensdag 3 aprü wordt in de Bethelkapel aan de Nieuwe Maasstraat een voorlichtings middag gehouden over het prot ductschap voor groente en fruit. Ook 's avonds zullen er films en dia's worden vertoond en zullen er allerlei snacks worden ge proefd. 's Middags wordt om twee uur begonnen, avonds om acht uur. In verband met ide huurharmoni- satie die de regering wil toepas sen wordt voor woningen, die nog geen jaar oud zijn, nog geen huurverhoging toegepast. Een verhoging van drie procent krijgen 4100 huurders van wo ningen, die na 1969 gereed zijn gekomen. Deze huurverhoging is verplicht, er kan dus geen be zwaar tegen worden gemaakt. De huurverhoging van zes procent voor oudere woningen behoeft men niet zonder meer te aan vaarden. In de circulaires, die alsnog verstuurd zullen worden (de wethouder zei dat in de ver gadering), kunnen de Schiedam mers precies lezen welke huur verhoging zij krijgen. i Schiedam Weer hebben de telefoonkrakers hun. slag geslagen. Di* keer moesten cellen aan de Parkweg en op Plein '40—'45 het ontgel den. Bij de cel aan de Parkweg haalde de bende jes uit het apparaat. De cel aan het Pleii ger weerstand. Daar slaagde de bende niet. Total twee cellen: 500 gulden. "ïïnmnmrniiiMiiiiiiiiBiiii —r Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatfa 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws: de Sehïedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P.S- Mocht u *fi leuke vergeel king kunrven bedenken els aatWflng op onderstaande 2>n in de bon. dan maakt U kans op een («etosieva gasaansteker die wij wekelijks uitloven voor de meest origmdo iruw»- fiing. Muur de bon in open envelop, eender postzegel, naar antvroordnr, 83*. R'dam. woonplaat! teleioon: famsche Courant Ükj hei f pagina's Woensdag 20 maart 1974 j3Jg Bui g IB W mt* hl WH»# Vü 99ste jaargang no. 24973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Bfoersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Parkeergarages onder de grond Schiedam Bijna zeventig procent van de bevolking vindt, dat in het toekomstig stadshart een parkeergarage moet komen. Deze moet dan wel ondergronds. Dat is een van de opvallendste resultaten van de enquête die de WD over de binnenstad heeft gehouden. In totaal werden ruim vier honderd onderzoekformu lieren ingevuld. Dat wil zeggen, dat het een vrijwel representatieve steekproef is. Een afwijking van en kele percentages is moge lijk. „Wij zijn ons er van bewust, dat wij geen we tenschappelijke arbeid hebben verricht," aldus WD-fr actievoorzitter Ge rard-Verhulsdonk. Het initiatief van de VVD om een onderzoek naar de mening van de bevolking te houden door politieke tegenstanders al als een verkiezingsstunt veroor deeld is het eerste in de ge schiedenis van de binnenstads- plannen. Zelfs PvdA-wethouder C. J. M. Bolmers en de project ontwikkelingsmaatschappij Em- peo hebben daar nooit de moei te voor gedaan. 27 procent vind tvan niet en zestien procent heeft hierover geen mening. Uit de enquête is ook duidelijk ge worden, dat ongeveer driekwart van de Schiedammers vindt dat de stad een uitgaanscentrum zou moeten krijgen. Aan een groot warenhuis (54 procent) wordt de voorkeur gegeven bo ven meer winkels (43 procent). VERVOER Niet tevreden over het openbaar vervoer naar het centrum van Schiedam is veruit het grootste deel van de ondervraagden. Van maar 29 procent krijgt het de kwalificatie goed, 56 procent vindt het openbaar vervoer ma tig en vijftien procent meent dat het slecht !s. Sterk verdeelde meningen komen naar voren op de vraag „Hoe stelt u zich het toekomstige stadscentrum voor?" Dat het herbouwd moet worden in de geest van nu, krijgt de meeste aanhang: 35 procent. Zevenen twintig procent vinnt dat het groots en modem opgezet moet worden, zoats in Vlaardingen. Voor een open woon-winkelkem, zoals de Lijnbaan in. Rotterdam, is 22 procent. Kleinere percenta ges halen een overdekt "winkel centrum, zoals Rottardam-Zuid (elf procent) en winkels met hoogbouwwoningen, zoals de Mgr. Nolenslaan (vijf procent). Van de ondervraagden is 22 pro cent afkomstig uit Groenoord, 19 procent uit Nieuwland, 17 procent uit het centrum, vijftien procent uit West, 'tien procent uit Zuid, 7,5 procent uit Ke- thel/Spaland, een zelfde percen tage uit Oost en twee procent uit Woudhoek. Tussen de twintig en 35 jaar !s 32 procent van de geënquêteerden. 24 procent tussen 35 en de 59 jaar, 21 procent tussen de 50 en 65 jaar, 13 procent beneden de twintig jaar en 10 procent boven de 65 jaar. REACTIE Behalve het verwijt van een ver kiezingsstunt, heeft de WD vrijwel geen onplezierige reac tie, gekregen op de enquête. Om precies te zijn, betrof dat één formulier. Veel mensen hadden er bij geschreven, dat ze. het namens het gezin hadden inge vuld. Anderen lieten weten dat ze het formulier met 2ijn drieën of vieren hadden ingevuld. Uit gerekend is, dat de ruim vier honderd formulieren, de mening vertegenwoordigt van ruim zes honderd mensen. Schiedam De Nederlandse Ver- enigïng De Verzamelaar houdt op donderdag 21 maart de maandelijkse ruilbeurs. Dat ge beurt in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71, vanaf 19.00 uur. Schiedam De Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers wil dat de gemeente Schiedam een niet meer in gebruik zijn de ziekenauto aan een Turkse stad schenkt. Zij heeft daartoe een verzoek gericht aan het college van b. en w. Daarin wordt gevraagd namens een aantal Turken of de gemeente bereid is een niet meer in gebruik zijn de ziekenauto of vuilniswagen af te staan aan een stad in Turkije, Omdat in de loop van dit jaar een ziekenauto uit 1957 wordt vervangen door een nieuwe wagen, wil de gemeente aan het verzoek gevolg geven. De raad zal hierover volgende week maandag een beslissing nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1