Ursus' clubleven bloeit Aad de Held: i VEEL MOGELIJKHEDEN GAAN Leen Pil: 'Ik speel al jaren met de gedachte te stoppen' Na 24 jaar trainerschap hengelsport adviseur KANDIDATEN 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 21 MAART 1874 Schiedam Clubtrouw is niet dood. Het leeft. Daar voor moeten we natuurlijk wel wat afdalen op de lad der van de voetbalsport. Ergens op de middelste treden van die ladder vin den we Ursus. Eén veldje heeft het slechts. Misschien maakt de plantsoenen dienst er binnenkort nog- een keeperszandbak bij, maar daarmee is de koek voor Ursus echt wel op. Het trainingsveld laten we dan maar buiten beschouwing. Daarvoor liggen er teveel glas scherven. Als het even wil, zie je ze niet eens ook. Een regen bui doet wonderen cn gepar keerde auto's willen ook nog wel eens voor verrassende ef fecten zorgen. Een écht Ursus- Jid zet z'n auto dan ook ergens anders neer..Vlak voor de deur van de kleine clubkantine, bij voorbeeld. D2ar is het altijd ge zellig en er is zoveel te koop dat menige snackbareigenaar met het schaamrood op de kaken een blokje om zpu gaan. In die kleine kantine bloeit ook het clubleven. In die sfeervolle contreien wordt - clubliefde etr genlijk iets vanzelfsprekends. Zo ook voor Aad de Held zeven- twintig jaar pas, maar afgeio- pen zondag in de bloemen gezet vanwege z'n 250ste wedstrijd in het eerste. „Nou ja, we hebben er ook de oefenwedstrijden bij geteld van de. afgelopen jaren:. Helemaalprecies is het mis- schienniet, maar het zal niet veel schelen'V In ieder geval wel een uitstekend getimede huldiging, want' het een en ander vond plaats, vlak voor de strijd, met koploper Oud- Beijerland. 'SVV- en Hemes speelden uit en zo waren er ex tra veel toeschouwers komen opdagen. 'Ze zagen een spektakel dat er zijn mocht. Ursus speelde het handig en won in een sensationele wedstrijd, dik verdiend, met 3—1. Op het middenveld sjouwde de jubilaris heel wat af. maakte de nodige slidings en zette tevens regelma tig z'n aanval aan het werk. Aad dc Held: „Ik werk altijd erg hard. Misschien wel eens een beetje té. want ik krijg nog al eens een overtreding tegen. Ik zorg er ook altijd wel voor dat mijn conditie in orde is. Te genwoordig werk. ik in coatinu- dienst, en dat betekent dat ik eens in d drie weken niet kan trainen. Als dat zo uitkomt,'ga ik voor mezelf trainen". Daarnaast zijn de trainingen van Van der Meer altijd bijzonder goed. Deze man Is ambitieus, hij doet alles zo goed mogelijk. Ikvind hem. eigenlijk wel de beste trainer die we ooit gehad hebben". Het zit Aad de Held dan ook wat dwars, dat de om standigheden niet altijd opti maal zijn. Het trainingsveld is natuurlijk weinig ideaal, maar er zijn nog een paar andere din- gëtjes. Aad de Held: .'„Ik voel er: ntet voor om de zaak negatief te. be naderen, maar de opkomst op de training zou beter kunnen. Er zijn nogal wat. spelers die niet twee keer in de week ko men. Sommigen zitten met hun werk moeilijk, andere jongens zitten met een verbouwing thuis of zo,maar ikvraag me wel eens af, of het niet beter kan. Van der. Meer is 5n ieder geval wel 'consequent: als iemand te. weinig komt, dan kan 'ie naar het tweede. Een ander probleem is, dat we de jeugd onvoldoende kunnen opvangen.' Misschien, dat Van der Meer volgend jaar de jeugd 'erbij neemt. Dat is ei genlijk wel nodig, want er is te weinig doorstroming. Een goed voorbeeld daarvan is Joop Kuiters, Ursus'. 38-jarige goalie. Na het vertrek van Cees Campen naar SVV weer onder de lat gekomen. Gelukkig be trouwbaar, afgelopen zondag zelfs uitstekend, maar eigenlijk zou het anders moeten. Aad1 den Held: „Joop doet het grandioos voor z'n leeftijd. Vo rig jaar trainde hij nóóit, maar nu we hem nodig hebben, komt hij vrijwel altijd. We draaien pp het ogenblik allemaal, wel lek ker eigenlijk. Het is jammer, dat we na de eerste vijf wed strijden een inzinking hebben gehd. Toen verloren we zelfs van clubs als FIOS en PFC. DIe. staan bijna onderaan.De laat ste weken gaat het weer .beter, maar kampioen .worden zit er niet meer zo in. Daarvoor zou den we alle wedstrijden moeten winnen en de koplopers moeten dan tegelijk alles verliezen. Vol- Schiedam Op 24 februari j.I. was het 60 jaar geleden dat in Schiedam de basis werd gelegd voor een hengelsportorganisatie die zou uitgroeien tot de Hengel sportvereniging „Schiedam en Omstreken". Voor de 2250 leden zal dit feit niet onopgemerkt voorbij gaan. Tijdens de alge mene ledenvergadering, te hou den op 29 maart in het Wijkcen trum Nleuwland zal aandacht worden besteed aan dit jubi leum. Alle leden krijgen pén herinneringsgeschenkje.- Wie niet op de vergadering aanwe zig kan zijri,: ontvangt i dit ge schenkje (een sleutelhanger met inscriptie) op de gebruikelijke inschrijfavonden voor nieuwe le den. vr;:1 Deze worden gehouden op 30 mei, S .juni en 13. juni, eveneens iri het Wijkcentrum Nieuwland tus sen 21.00 en 22.00 uur. Officiéél wordt het jubileum herdacht met een receptie in Café Res taurant „Europoort", op; zater-, dag 6 april van '15.00 tot 17.00 uur. Hier-' zat voorzitter B. Sleeuwenhoek een - exposé'géven over deontwikkeling, van de georganiseerde hengelsport ge- durende zestig .jaar.. Hij zal uiteraard ook aandacht besteden aan de toekomstver wachtingen, aangaande het wa- ter-areaal en.de uitbreiding hier- van. In' samenspel met de. dienst Gemeentewerken is er in en rond het Prinses Beatrixpark een ontwikkeling gaande die zal leiden tot betere maar ock méér mogelijkheden voor de beoefening van de hengelsport. AAD DE HEELD soms wel eens teveel Inzet gend jaar mceten we het maar weer proberen. Als Van de .Meer bij oris blijft en onze kern büj ft hetzelfde dan heb ik er werkelijk veel vertrouwen in". Acfïe op de tennisbanen. Birt- TVerikort «weer een dagelijks beeld in den lande. Schiedam Op dertig maart begint de lente. Voor de tenniswerled wel te ver staan. Op die datum gaan namelijk de tennisbanen alom in den lande open. Zo ook in Schiedam. Voor de genen die willen spelen: zijn er talloze mogelijkhe den. Zo kan men Kd wor- den va nee van de acht v clubs die Schiedam rijk is. De bekendste daarvan zijn KSW, SLV en TSF (in al- - fabetische volgorde), maar eveneens een fors aantw leden hebben Spieringshoek en Los Bjgbtos. Laatstge noemde vereniging heeft een zeer jeugdig karakter, maar de andere clubs heb ben een, qua leeftijd, zeer gevarieerd ledenbestand. Daarnaast zijn er nog twee bedrijfsclubs: WF dat over eigen banen beschikt, en Gusto, dat op Spie- ringshoek speelt. Tenslotte mag pok het wat exclusie ve „Game" met twee ba nen aan de Stadhouders laan niet onvermeld blij ven. De contributie voor deze clubs schommelt zo tussen de honderd (Los Blgotos) en 185 gulden (KSW). Daarvoor kan men ge durende het hele weekend en op vrijwel alle avonden terecht. Nu heeft niet iedereen zin om in verenigingsverband te tennis sen. Soms is het zelfs vee! aan trekkelijker om op eigen houtje of met een klein clubje te spe len. Degenen die het liever zo doen, hebben in Schiedam daar toe alle gelegenheid. Zowel ten nispark Spieringshoek als Van Vliet heeft een heel pakket mo gelijkheden voor huisvrouwen. scholieren' etc. Zo bestaatal jaren het begrip - „zwerflid". Zoals, tussen haak jes, -in de door Spierragshoek- directeur Jan van de Torre op- gestelde, folder staat-, heel aan trekkelijk voor dames. Voor nog geen honderd gulden kan men op alle doordeweekse dagen van 's ochtends negen tot 's middags vijf terecht. Voor de jeugdigen ligt de prijs' wat lager (onge veer 75 gulden), Bij deze prij zen zijn geen lessen inbegrepen. Voor beginners eigenlijk wel een onontbeerlijke zaak. maar. toch nog wel betaalbaar. Daarnaast k3n men ook een club je vormen en een vcs:e ochtend of middag reserveren. Neemt men daarbij les dan komt dit te staan op een kleine negentig gulden. Het voordeel daarvan is, dat men niet bang hoeft te zijn. dat de banen druk bezet zijn en men niet alle tijden kan spelen. Ook 's avonds kan men een clubje - vormen. Dit is'.. iets duurder; zonder les 85, met les 125 gul den.. Voor dat geld, kan men spelen vanaf half zes tot zonson dergang, hetgeen, ''zelfs zonder zomertijd nog niet zo gek is. Voor degenen die het Eever wat intiemer houden, Is het tenslotte 'mogelijk om helemaal 'voor zichzelf een baan te huren (ui- teraard is het wel verstandig ok minstens één partne rte kie zen). Voor een heel seizoen, kost zo'n baan 425 gulden. Daarvoor kan men dan .vier uur lang spe len, en datvan begin april tot e'tid september, Mzn; dient zich dan wei te beperken tot één dag in de week. Individuele lessen zijn ook mogelijk, maar daar voor bent u al gauw vijftien gul den per uur kwijt. Beide tenispark-eigenaren deelden ons desgevraagd mede dat zij nog wel de nodige ruimte heb ben; voor bovengenoem de activi teiten. De heer. Van Vliet be schikt over zeven banen (twee meer danvorig jaar) én de heer, Van de Torre is al jaren lang bezig om 2ijQ aantal van - tien; te verhogen! Jan van de Torre: „We zijn al.vijf jaar ilang met de gemeentebe zig om een veldje naast, de Pol dervaart te krijgen.; Ophet mo- ment is het allemaal verschrik- V kelijk onduidelijk hoe de zaken ervoor -staan. De gemeente - heeft al weer een hele tijd niets van zich laten horen. Ik hoop, dat het niet te lang zal duren." Voor het geval u geïnteresseerd bent om eens v/at te gaan ten nissen? U kunt daarvoor overdag op de parken terecht. Telefone ren is ook mogelijk: Van Vliet 268 536 en Sprermgshoek 702 241. Van een onzer verslaggevers VI aard togen Leen Pil breekt met VFC. Waarmee hij de zevende trainer in het Waterweggebied is die -• opstapt. Overigens komt de J| 57-jarige Schiedammer te: gemoet aan een al jaren sluimerende gedachte er voorgoed „uit, te stappen", fj maai wel op een tijdstip dat de Vlaardlngse vierde klasser volop in de slag is vwr een plek hogerop.; Is dat niet schadelijk? Leen FE: „Ik dacht van niet. Het bestuur heeft mij gevraagd een beslis sing te nemen en die heb ik eind vorige week aan de selec tie meegedeeld. Zelfs voor een formatie als die van VFC, mot zijn minder fysiekebegaafd heid, moet het geen probleem zijn. Ik geloof dat het meer een ,;prikkel" Is - om als kroon óp het werk van de trainer promo- tieals geschenk aan te bieden. Zijn daar mógelijkheden voor?; De oud doelman -van Sparta: „VFC -bezit .veel materiaal om eindelijk eens uit.- die vierde - klas te komen. Ik heb er alle vertrouwenin, r.aJIeen;: moet die angst in thuiswedstrijden hele-; maalverdwijnen.Het .voor ei-.' gen publiek spelen kwelt de meeste spelers en: dat wijst op .onervarenheid. Overigens .is de weg nog: erg zwaar. We zijn in. hoge mate .van Vredenburch af-. hankelijk (achterstand vier pun- ten) en slaagt die, dan spelen wij 'promotiewedstrijden met nog drie clubs. Allemaal voor één plek in de derde klas, Wat ga je doen? Hij: „Dat is niét zo'n moeilijke vraag omdat ik verbonden wij blijven met de voetbalsport. Daarom denk ik aan een adviseurschap bij een amatéurclub, waarbij de moge lijkheid niet is uitgesloten dat dit ook bij VFC kan zijn". De Schiedammer, voorheen kee- .per van Hermes DVS en Sparta, is" 24 jaar. trainer geweest. Van clubs die hij meestal in hoger sferen: bracht.: Noem maar op: Spijkemisse, Slikkerveer, CKV, De Hollandiaan, Zuidland en nu één jaar VFC. Steunde Leen Pil bij -Zuidland op werk van trainer Rinyvan Woerden, bij VFC moest hij zelf 'de opbouw 'ter hand /nemén. Werk dat hij niet afmaakt. Niet omdat hij het niet aan kan, „maar", zegt hij nog eens na- r LEEN PIL adyï$eur;bij amateurclub drukkelijk, „omdat Ik. aljaren met de gedachte speel ermee te /•gaan stoppen", Intussen zijn de meeste clubs in de slag met kandidaten die er volop zijn.VIaardingen, dat na drie jaar Leen v.w d*r Heiden ziet gaan, heeft een keuze uit Wim Poulus, die zijn contract nietSFC heeft verlengd, maar Maas-'am vaarwel zegt, Aad Bak, Soltan Zalal van 's-Gra- venzandse SV, Wim de Zwart van VVP, Keene van Unicum en Gerard Gaanderse van Vier- polders en oud speler van Vlanrd'ngen. Bij Zwaluwen s^aan Frans dc Kruis van Ro omburg cn Leen van der Hei. don van Vlaardingon In dc rij te dringen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4