voor Politie- fotograaf overleden Ambassadeur opent Britse Week van WF Centrum in bejaarden flat gaat „echt" open woningen kantoren? uur Renovatie ivoningen in Gorzen Geluids apparatuur uit auto's enaar I, ■tfe'-A Nieuw lenteleven op kinder boerderij auto heterdaad 99ste jaargang no. 24978 Dinsdag 26 maart 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachten dienst 26I21L Schiedam De gemeente is gisteren begonnen met de sloop van enkele panden aan de Rotterdamsedijk. Een Schiedams sloopbedrijf heeft de paoden 311, 313 en 315 met de grond gelijk gemaakt. Hef is de bedoeling dat als alle pandjes beneden aan de dijk door de gemeente zijn aangekocht en gesloopt, er nieuwbouw komt. Onduidelijk is of er woningen zullen worden gebouwd of bijvoorbeeld kantoorgebouwen. De Verenigde Glasfabrieken zou - belangstelling hebben om op die plaats nieuwe kantoren te bau- ]\i 611 WD OU W wen voor haar administratie. De nieuwbouw komt in ieder ge val op het niveau van de rij-, weg, zodat'de „voet" definitief uit hot gezicht van de Rotter damsedijk zal verdwijnen. Wanneer zal worden begonnen met de nieuwbouw is niet zeker. De gemeente verwacht dat het nog wel een paar jaar zal du- Dit gebeurde ondermeer op aan ren, voordat zij alle pandjes drang van het PvdA-raadslid .daarvoor in het bezit heeft. Bo- mevrouw Krikke-Kein, die lie- vendien moet dan nog een ande- ver geen dichtgetimmerde pand- re woning worden gezocht voor jes wilde. Vanwege het *,aar.- de huurders. zicht" van de Rotterdamsedijk De sloop van de benedendijkse wilde zij wat groen op de ven pandjes, die dateren uit de ne- sters van de huizen, gentiende eeuw en grotendeels De snelle sloop is waarschijnlijk in slechtetoestand verkeren, mogelijk geworden doordat het komt wel op een onverwacht kerkbestuur van de Gerefor- tijdstip. In de vergadering van meerde Oosterkerk (op nummer de gemeenteraad van februari, 289) de onteigeningsprocedure toen besloten werd de nummers var. de kerkgronden niet meer 297, 311 en 313 aan te kopen zei in de weg staat. Tot nu toe ver wethouder Bolmers nog, dat leende het bestuur biervoor deze pandjes zouden worden geen toestemming aan de ge- di&Ugemetseld. meente. Schiedam De Britse ambassa deur in Nederland. Sir John Barnes, zal op dinsdag 2 april de „Britse week" officieel ope nen. Deze Britse week is georgani seerd door de bedrtjfsschool van de scheepswerf Wilton-Fijenoord en wordt gehoudwn van 2 tot en met 13 april. De Britse week is een tentoonstel ling om Engeland een beetje „In the picture" te zetten, van wege de toetreding van het land tot de EEG. Aan die expositie werken, een groot aantal Engel se sn ook Nederlandse werven en bedrijven mee. Enkele daar van zijn de Shell, British Air ways, de ICI e«t de ANWB. Schiedam Het diensten centrum Woudhoek, In de Herman Hei jermans flat,, zal op 5 april officieel in gebruik worden gesteld. Wethouder Eef Collê draagt om drie uur de'beneden ruimte over aan de stich ting Raad voor het Be- jaardenwerk. De voorzit ter van de raad, me vrouw J.Poll-Schut, opent, het centrum daarna officieel. Schiedam Wethouder E. Collé houdt ïn verband met de verkie zingen van de Provinciale Sta ten op woensdag 27 maart die dag geen spreekuur. Een Schiedams sloopbedrijf neeff gfsJeren drie pandjes aan de Roïferdamsedijk .platgegooid. Schiedam Op 46-jarige leeftijd ïs in de nacht van 2ondag op maandag de politiefotograaf Ben Moll overleden. Hij leed aan een hartinfarct: en moest daarvoor zondagmiddag in het - Noletziekenhuis worden opgeno- men. De in Indonesië geboren fotograaf werd per ,1 april 197D bij de Schiedamse politie' aangesteld als hoofdtechnicus bïi de afde- ïmg fotografie. De heer Moll zal donderdag- wor den begraven. Om elf uur is er een herdenkingsmis in .de Sint Martinuskerk in Groenoord. Om twaalf-uur is de.begrafenis op de algemene begraafplaats. Rotterdam Sylvia van Loen- hout (IS jaar) heeft haar zin. Samen met haar moeder, snuf felt ze altijd bankbiljetten na op. zoek naar een misdruk. Vorige week was het raak. Bij het geld dat Sylvia ophaalt voor de toto zat dan eindelijk de Iel begeer de misdruk. Het is een briefje van vijfentwintig gulden, waar van. aan de linkerkant het cijfer vijf een sprongetje In de lucht maakt, Sylvia, leerlinge van het Athe neum en wonend in Schiedam, verdient in haar vrije tijd een centje bij met het ophalen van inleggelden van de toto. Ze spaart voor een vakantie in' Londen. Haar zus Maria volgt haar altijd op haar tochten langs de totoklanten. Niet om misdrukken op te sporen, want de animo daarvoor beperkt zich tot Sylvia en haar moeder. In ieder geval is het nu zover. Syl via heeft de misdruk waar ze zo lang naar heeft uitgezien in handen. Misschien dat het nog: wat extra geld oplevert voor: haar vakantie in Londen. Schiedam Twee auto's kregen bezoek van inbrekers. Uit de wagen van de 3I-jarige koopman J. B. van G. werden een cassette en rookgerei gesto len. De auto stond in de Louis Raemaekergtraat. De ontvreem de goederen hadden een totale waarde van 500 gulden. Van de wagen werd een ruit vernield, om binnen te komen. Voor 700 gulden werd gestolen uit een wagen in de Strijensestraat.^ Door het rechte rtochtra amp je van de kar open te drukken konden de dieven zich toegang verschaffen tot de auto, waaruit zij zend- en ontvangapparatuur wegnamen.' Eigenaar daarvan was de 43-jarige schilder H. J» Vlaardingen De plaatselijke af deling van de Gereformeerde Bond in de Nederlands' Her vormde Kerk Houdt vanavond haar jaarlijkse algemene leden vergadering in de- bovenzaal van de Rehobotbkerk aan de •- Bilitonlaan, aanvang 20 uur. j semfOAMSCj Schiedam Met een lichte her senschudding ïs de 86-jarige heer W. Bos in het Gemeente ziekenhuis opgenomen, nadat hij op de Singel onwel werd en daardoor viel. Vlaardingen Het ministerie van moeite kost om goed drinkwater Binnenlandse Zaken ziet geen te krijgen, zo zeggen de ge- enkele reden om Vlaardingen, meenten. Maassluisen Schiedam finan cieel tegemoet te komen In de hoge kosten van de drinkwater voorziening. De drie gemeenten hadden hierom gevraagd, omdat door de sterke vervuiling van het Rijnwater hoge kosten ge maakt zijn 1 en nog moeten worden gemaakt om toch re delijk drinkbaar water uit de kranen te laten stromen, In zijn antwoordbrief aan het Vlaardingse college van burge meester en wethouders zegt de staatssecretaris van Binnenland se Zaken begrip te kunnen op brengen voor de zowel monde ling op 20 december nog bracht een afvaardiging van het Vlaardingse college een bezoek aan het ministerie als schrif telijk geschetste problemen. Hij zegt er echter geen nieuwe fei ten of omstandigheden in te ont dekken, die aanleiding zouden kunnen zijn voor een financiële tegemoetkoming. De drie gemeenten zijn al gerui me tijd met de kwesüe in de weer. Het dure drinkwater komt van het Roterdamse drinkwa terbedrijf, dat tegen kostprijs levert. De watervervuiling maakte het nodig nieuwe spaar bekkens in de Biesbosch te ma ken. „En dat terwijl het elders in Nederland heel wat minder Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombïnatie.14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal-en internationaal nieuws;' de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P.S. Mocht u 'i leuke vergelijking kunnen bedenken als aanyuMing op onderstaande fn m <te bon. dan maakl U kans op ee n exclusieve gasaanaieker die wij wekelijks uitloven voor de meesioriflinele inwo ning. Schiedam Op heterdaad be trapt werd de 26-jarige lasser H.M.R., toen hij op de Lange Haven 1 een daar geparkeerd staande auto probeerde te ste- len. De eigenaar van de auto kwam net op tijd, de lasser gaf zich zonder meer over en kon later door de politie worden In gesloten op het hoofdbureau. Op de eerste dag van de lente zijn in de kinderboerderij in het iPrinse-s Baafrixpark twee zwar te lammetjes geboren. Angst vallig houdt de moeder nog haar kroost In hef oog: twee zoons die soms al. vrolijk rond huppelen -op het terrein van de boerderij. Het ene lammetje had weinig zin om voor de foto graaf op ;e slaan. Hij bleef doodgemaederd liggen op bet hooi in de stal. De ander - met witte vlekken op het voorhoofd - was wel bereid om de poten ie strekken. Een nieuwe lente -j- nieuw leven op de boerderij. I woonplaats; telaïoon; stoor bon iivepen envelop, zonce» 'postzegel, nsarantwoorOnr. ®34, fi'dam. De lasser had ïn de auto al wal bedrading losgetrokken, toen bij bemerkte dat de wagen zolder contactsleuteltje moeilijk op gang zou kunnen komen. Door de draden op een andere ma nier aan te sluiten had hij de auto alsrxog aan het starten pro- beren te krijgen. I hoort bij 1 zo hoort de Schiedamsche Courant bif het Rotterdamsch Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1