Blinde Capellenaar verricht paranormale genezingen im&ü Patiënten stromen naar magnetiseuse mevrouw De Boer toe fiS SHI Patiënten over hun genezing „MBN DROOM VAN DIE HEMELVAARTS NACHT WERD WERKELIJK HEID" ~-y.: f, &;ri&Vc**dt ;7!>\"iv V^.V- *s V j ij'~;y .X47 1 f '*-Vi»E *V'«& -'«••4 m&SM vs1?!- Capelle a.d. IJssel „Deze laat ste vijf jaar zijn de gelukkigste van mijn leven geweest. Deze gave geeft mijn leven weerzin, ik pot er enorm veel kracht nit". De vrouw, die dit zegt, is al bijna vijftien jaar blind, maar ondanks dat riet zij er stralend gelukkig nit. Zij is een kleine, zwartharige vrouw, met donkerblauwe ogen, die op hef eerste gezicht elke gedachte aan blindheid lijken te ontken nen: de magnetiseuse mevrouw H. M. de Boer. Kort geleden is zij uit de Rotter damse Vignoliastraat verhuisd naar de Akkerwinde in Capelle a.d. IJssel. Voor haar vele hon derden patiënten was die ver huizing geen probleem: van heinde en verre komen zij naar de flat in Capelle om genezing te zoeken en te vinden, „Ik heb tot 1968 een gelukkig leven gehad", vertelt mevrouw De Boer, „Ik ben geboren met een oogafwijking een erfe lijkheidskwestie waardoor ik altijd heel slecht heb kunnen zien. Ik had een harde jeugd, mijn eerste huwelijk werd een mislukking, en rond nijn veer tigste merkte ik, dat ik hele maal blind werd. Ik was wan hopig. Toen de dokter mij ver telde, dat ik als gevolg van die kwaal waarschijnlijk ook nog doof zou worden, was ik hele maal op een dieptepunt aange land. Wanneer je in die tijd „A1 tegen me zei, jankte ik het hele alfabet uit EEN DROOM Wat triest zwijgt mevrouw De Boer even bij de herinnering aan die afschuwelijke tijd. „Maar ze zeggen weieens, als de nood het hoogst is, is de red ding nabij. In de nacht van Hemelvaart 1963 had ik een droom, een heel vreemde, won derlijke droom. Ik voelde een windvlaag door de slaapkamer trekken, en toen zag ik in een violet schijnsel het cijfer twee van een halve meter hoog ver schijnen. Er ontstond daarnaast een roze gloed, die op mij toe leek te zweven en vlak langs mijn gezicht trok. Het was een heerlijk gevoel. De kamer was er helemaal door verlicht en ik kon alles zien hoewel ik toen toch al jarenlang blind was. „Toen ik mijn man de volgende dag die droom vertelde, haalde hij er zijn schouders over op. Maar ik was er helemaal ver ward door. De volgende avond, toen ik naar bed ging en het Echt uittrok, zag ik plotseling de kamer weer helder verlicht Het duurde maar één enkele seconde, toen was het voorbij. Ik weet zeker, dat ik niet droomde. Maar mijn man, die naast mij lag, had niets gezie- n... De.daaropvolgende avon den bleef dat verschijnsel zich herhalen, maar het duurde steeds langer". KRANTENARTIKEL In diezelfde tijd werd baar een kranteartikel voorgelezen over pater Pio, een priester, die In Italië vele wonderbaarlijke ge nezingen verrichtte. Mevrouw De Boer, die gelovig roons- katholiek is en op genezing van haar blindheid bleef hopen, wil de naar pater Pio toe, maar de financiën lieten dat niet toe. Zij stuurde toen haar foto naar pater Pio, met een briefje, waarin zij hem vroeg haar van haar blindheid te genezen. Een paar weken later kwam het antwoord: een foto van de priester, op de achterkant waarvan was geschreven, dat zij moed moest houden, en dat hij voor haar zou doen wat in zijn vermogen lag. Dat was een grote teleurstelling voor mevrouw De Boer en het fotootje werd in een lade ge stopt Het verschijnsel van de verlichte kamer bleef echter voortduren en haar fascineren. Bovendien vroeg zij zich nog steeds af wat de betekenis toch kon zijn van het cijfer twee, dat zij in die eerste droom had gezien. door Gonnie Dijkstra LICHTSCHIJNSEL Het antwoord liet niet lang meer op zich wachten: „Op 23 sep tember hoorde ik, dat pater Pio was overleden, en precies twee weken later gebeurde het Mijn droom van Hemelvaartsnacht werd werkelijkheid. Ik zag 's- nachts plotseling weer een lichtschijnsel en daarin ver scheen een gezicht Het was het gezicht van een man met een baard. Later heb ik uit be schrijvingen begrepen, dat het pater Pio was. De verschijning stond eerst aan het voeteinde van mijn bed en zweefde daar na langzaam langs mij heen. Ik kreeg een heel vreemd gevoel. Het leek op een soort elektri sche stroom, die door mij heen trok. Een paar uur later herhaalde het zelfde visioen zich, alleen zag ik dit keer een vrouwenfiguur met een prachtig gezicht. En weer voelde ik die kracht door mij heen stromen". De volgende ochtend begon zij te twijfelen aan hetgeen zij 's- nachts had gezien. Maar steeds zag zij voor haar ogen het ge zicht van pater Pio zweven, zoals hij die nacht aan haar was verschenen. Waar zij ook haar blik wendde, dat gezicht bleef zij zien tot op de dag van vandaag. Haar man, die al geruime tijd ernstig ziek was, voelde zich die dag erg slecht. Hij had on draaglijke maag- en buikpijn. Plotseling kreeg mevrouw De Boer het gevoel, dat zij hem kon helpen en min of meer instinctief maakte zij een paar strijkende gebaren langs de pijnlijke plekken. Tot haar verbijstering kreeg zij toen zélf hevige maag- en buik pijnen, terwijl haar man zich met de minuut beter ging voe len. Aanvankelijk kon me vrouw De Boer niet geloven, wat er aan de hand was, maar toen het vaker gebeurde, kon zij niet meer twijfelen. Hoewel haar man erg bang was voor deze plotselinge paranormale begaafdheid van zijn vrouw, bleef zij doorgaan. GELUKKIG Mevrouw De Boer voelde rich misschien wel voor het eerst in haar leven gelukkig, Haar blindheid was voor haar niet meer een onoverkomelijke han dicap (al blijft zij tot op de dag van vandaag bidden om gene zing), omdat rij het gevoel had gekregen - „van binnen uit" té kunnen zien. Zij stortte zich hierna bevrijd van alle wanhoop in het nieuwe leven dat zij had gekre gen. Zij ging een cursus anato mie volgen, ingesproken op een foto's: Henk Speksnijder bandrecorder, en sloot zich aan bij de Nederlandse Werkge* meenschap voor Paranormale Genezingen, een genootschap, dat een zeer strenge controle uitoefent op het doen en laten van zijn leden. Voordat iemand namelijk als lid kan worden aangenomen moet men minstens veertig blijvende genezingen op zijn naam heb ben staan. Bovendien schrijft zij haar leden voor, dat hun patiënten een officiéle aanvrage tot behandeling moeten indie nen. Op deze aanvrage die absoluut vertrouwelijk wordt behandeld komt onder meer de zin voor „Uit de behandeling 'Sf van de vragen moet blijken, dat u voor de betreffende riekte of kwaal een arts hebt geraad pleegd. Is zulks niet geschiedt, dan mag ik niet tot behandeling overgaan". Op deze manier wil men zoveel mogelijk voorkomen, dat de aangesloten leden, die zich vrij willig onder toezicht cn contro le hebben gesteld, hun bonafide naam zouden verliezen. De patiënten stroomden al gauw toe bij mevrouw De Boer. Eerst enkelen, toen tientallen, «n ten slotte honderden. Het diploma, dat mevrouw De Boer vorig jaar van de Néderlandse Werkgemeenschap ontving, vermeldt niet minder dan 296 behandelde patiënten, van wie het grootste deel min of meer blijvend baat heeft gevonden bij haar behandelingen. Mevrouw De Boer geeft uiteraard geen garanties voor genezing, maar zij is er toch wel trots op, dat zij tot op heden bijna elke patiënt zo dan niet volledige genezing, dan toch wel grote verlichting van kwalen en pijn* heeft kunnen geven. AFSTANDSGENEZING Zij maakt lange dagen: het is geen uitzondering dat zij van 's ochtends acht tot 's avonds tien uur in haar behandelkamer bezig is. Tussendoor en ook vaak 's nachts krijgt zij dan nog telefoontjes om hulp. Het won derlijke is, dat mevrouw De Boer ook op grote afstand puur door concentratie gene ringen blijkt te kunnen bewerk stelligen. Haar patiënten zijn zonder uit zondering geestdriftig over de ze vrouw, die altijd voor iede reen klaar staan, en met een vriendelijk en opbeurend woord een ieder op zijn gemak weet te stellen. Die beslist geen hoge honoraria vraagt voor de behandelingen en die bij mensen, die het moeilijk kannen betalen, nogal eens „vergeet" een rekening te stu ren. De patiënten dragen mevrouw De Boer dan ook op handen. Sta pels dankbetuigingen en blijken van erkenning worden haar toegestuurd. Ook wanneer rij met vakantie zijn, vergeten zij mevrouw De Boer niet en stu ren uit alle hoeken van de we reld poppetjes in klederdracht voor baar verzameling. Op aan dringen van haar patiënten ook heeft mevrouw De Boer een boek geschreven, dat eerst- daags zal uitkomen. Het heet: „De blinde genezeres". De dankbaarheid van veel pëtien- ten doet hier en daar denken aan een soort verering, al rijn er ook velen die wat nuchterder tegenover de prestaties van me vrouw De Boer staan. Vaak zijn rij aanvankelijk nogal sceptisch naar haar toe gegaan, onder het motto.' baat het niet, dan schaadt het niet. Toch wensen rij allen één ding: erkenning voor de magnetiseu se, Hoewel mevrouw De Boer namelijk diverse doktoren on der behandeling heeft één van hen is zelfs de geneesheer- direkteur van een ziekenhuis in Milaan is de samenwerking van de kant van de doktoren vrijwel nihil Veel artsen weigerden ten enen- male hun patiënten toe te staan mevrouw De Boer te con sulteren. In het gunstigste ge val wordt er gereageerd met een mentaliteit van: „tk zie het niet zitten, maar u doet maar wat u niet laten kan". Capelle a.d. Ussel Hoezeer de patiënten vechten voor de er kenning van de zeer vele ongetwijfeld wonderbaarlijke ge nezingen, die me vrouw De Boer heeft bewerkstelligd, blijkt wel uit, het /eifl ïlat vele tientallen vertel len hoeveel baat zij hebben gehad bij de behandelingen van mevrouw De Boer. Enkele van hun opzien barendste verhalen la ten we hieronder ver kort volgen: Een jonge vrouw, die als gevolg van een ruggegraatsvergroeing kreupel was en ten slotte verlamd raakte, loopt na enkele behan delingen weer zeer goed en zonder kruk ken. Een driejarig jonge tje, dat vaak last heeft van hevige hoofdpij nen, pakt wanneer hij hoofdpijn heeft, zélf de hand van mevrouw De Boer, legt die op zijn hoofdje, en zegt na enige tijd opge lucht dat de pijn over is. Een 19-jarige jonge man, die al tien jaar onder behandeling was voor zware hoofd pijnen bij allerlei spe cialisten en doktoren, is na vï"r behandelin gen vei lost van rijn hoofdpijn. Een vrouw kreeg een punaise in haar oog,* waardoor zowel hoornvlies als ooglens werden doorboord. De lens dreigde als gevolg daarvan te vertroebe len, hetgeen een staa roperatie nodig maak te. Na enkele behan delingen stopte het proces van de lensver- troebeling. De opera tie is nu overbodig en de vrouw kan, welis waar met een bril, weer redelijk goed zien. Een vrouw, die al twaalf jaar last had van een voorhoofdhol- teontsteking, daaraan diverse malen is geo pereerd, zonder daar van blijvend baat te hebben ondervonden, was na vijf behande lingen voorgoed van de ontsteking en de pijn genezen. Een vrouw, die twee maal aan een hernia was geopereerd, tien tallen pijnstillende middelen per dag slik te, en uitsluitend'nog - met krukken kon lo pen, kan nu weer nor maal lopen en. heeft nauwelijks pijn meer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4