voor goed doel BOLS BELOOFT MAATREGELEN ontreiniging niet i Unieke kans voor Schiedctm Schaeffer slaat Ie paal Onder scheiding voor redden jongetje Hand schoenen gestolen VROUW BEROOFD Middeleeuwen de grond TIEN MILLE VOOR BOEKEN Kasbiljetten aan toonder van Bank Mees Hope over GELD VOOR ONDERKOMEN GEHANDICAPTEN Kontaktavond gehandicapten Kandidaten WD-lijst BOERDERIJ *mÈʧ BANKMF.RS &IIOPE NV Schiedam Een onderko men in de te realiseren nieuwe sporthal of als dat geen doorgang vindt, een eigen gebouwtje» Dat is het ideaal van Rietje Ko- nings van de „Stichting het Lentefeest'*. Morgenmiddag en -avond zullen de Schiedammers er voor moeten zorgen dat het nodige geld hiervoor of althans een groot gedeelte daarvan op tafel komt. Ten bate van alle gehandicapten in deze stad wordt dan in sporthal Mar griet voor de vierde keer het evenement „Het Lentefeest" gehouden. Voor slechts één gulden en vijf tig cent (kinderen één gulden) kan men vanaf 13.00 tot één uur *s nachts non-stop in de hal terecht. Om 13.30 is er da officiële opening door burge meester H. Roelfsema, die een korte speech zal houden. Er zal tevens iets aan zijn af scheid worden gedaan. Vele. artiesten verlenen hun me dewerking aan het uitgebreide programma, dat wordt ge opend met een optreden van de Rijnmondband. "s Middags om twee uur start de revue „Op de vrolijke toer" met gastheer Bas Pitt, de Miller Sisters, John van Raay, Theo Vriethoff, Willy Valjo en. Joh». Wegman. Om 18.00 uur treedt de muzikale groep „The Familee" op. Daarna zal het Schiedams Christelijk Mannenkoor- met zangeres Marie Cécile-Moer- dijk een uitvoering geven (om 20.00 uur). Een uur later komt de 40-mans formatie „De Kra kers" op het toneel. Vanaf 22.00 uur komt de Prins Carnaval van „Het Lente feest" met de raad van elf en de boerenkapel van Sint. Am- brdsius de zaal binnen. Touw trekken, het rad van avontuur, een portrettekenaar, grabbel- ton, een schiettent, kortom een complete bazar zal de hele dag en avond geopend zijn. Vanaf 17.00 uur zal Piet Ekei, beter bekend als Malle Pietje uit de serie „Swiebertje" zich gedurende enkele uren onder de kinderen begeven. Geza menlijk zullen zij om 19.00 uur naar een aflevering van de sé rie op de televisie kijken.- In de hal zijn een aantal voor zieningen getroffen voor ge handicapten. Zo zijn er negen bedden in de hal neergezet voor bedlegerige patiënten, die met een ziekenauto naar de hal kunnen komen. De stich ting is nog bereid voor gehan- dicaptenvervoer etcetera te zorgen (telefoon 705381 of de sporthal 700791, alleen over dag). Voor de kleuters kan ook wor den gezorgd. Medewerkers van „De Kreek", „De Duk dalf" en „Centrum-Oost" zor-1 gen voor een crèche. De. sticb-1 ting verwacht, evenals voor- gaande jaren een bezoekers aantal van rond de 1700. Dat zou. dan een netto-opbrengst van ongeveer 10.000 gulden be tekenen.' i pagina's 99ste jaargang no. 24997 Schiedam De directeur van de GG en GD reikt, maandag de legpenning van de Maatschappij tot het redden van drenkelingen uit aan mevrouw J» de Koning- Varewijck. Mevrouw. De Koning is als zwem- lerares verbonden aan Zwem- bad-Zuid.Tn september heeft zij een Turkse leerling, AU Aksii, van de verdrinkingsdood gered. De jongen had door taalmoeilijk heden de instructies tijdens het schoolzwemmen waarschijnlijk niet begrepen en dook. zonder dat hij kon zwemmen het diepe gedeelte van het bad in. De legpenning zal worden uitge reikt om 14.15 uur in het zwem bad in het bijzijn van alle leer lingen,- waaronder hetTurkse jongetje, van de Theo Thïjssen- school. SCHIEDAM EN KETHEL 1 O Vrijdag 19 april 1974 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 -■ redactie 262566 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - klachten dienst 261211 TNO, het Instituut voor Bodem- vruchtbaarheid, het Bosbouw- proefstatïon en Rijksinstituut voor de Volksgezondheid r is het college van burgemeester en wethouders tot de .conclusie gekomen dat er bepaald geen gevaar verbonden is aan het op spuiten met baggerspecie. Dat blijkt uit het antwoord dat het college geeftop. vragen die het PPR-raadslïd D. J. Rens- man. enkele maanden -geleden heeft gesteld. Hij. wilde weten of de havenspecie al dan niet ver ontreinigd is.: met: olie en zware metalen, wat gevaar zou kun nen opleveren voorbodem en .water. 'L/Z-ii-'-rLrLL-LL -T Met het beantwoorden van, Üe vragen heeft het college ge wacht tot de uitslag bekend was van èen aantal studies, die in op dracht van de gemeente Rotter dam (als beheerder van de ha vens) werden uitgevoerd. Schiedam Het onlangs opge richte comité Nieuwland-Oost heeft in een brief aan de Bols- directie haar tevredenheid uitge sproken over de voorbereidende maatregelen die worden geno men om de overlast van de fa briek zoveel mogelijk te beper ken. De"-directie 'heeft in' een.gesprek met het comitébeloofd binnen twee weken de geluidshinder, veroorzaakt door de grote ma chines, zoyèel. mogelijk te ver minderen. Ook aan de. stofneer- slag zal binnen zes weken aldus Bolr—jets worden gedaan door het plaatsen van. nieuwe fi'ters.:" :'Tk-'" Dit ia het voorlopige resultaat van een gesprek dat:het comité met directeur Van Eek heeft gehad, Het comité Nieuwland-Oost vindt wel dat de tijdsduur van de te nemen maatregelen verkort kan worden, maar is blij dat ook Bols „open slaat voor. de proble men van de bewoners en begrip heeft vóór. de hachelijke situatie waarin zij verkeren", aldus de brief. j-, i Binnenkort hebben beide partijen', weer een gesprek. Eerst zal het comité afwachten of de twee be loften worden nagekomen. Daar na wordt gesproken over de an dere klachten van de bewoners. Schiedam Twee paar handschoe nen en vijftig gulden zijn woens dagavond bij een lederwaren' zaak aan het Broersvest gesto- Jen.- .L j De dieven hebben zich toegang tot de kas verschaft door de deur in. te' trappen;--' d Een poging, om bij een kehtoor- boekhandel in de Passage in te breken, door ook .de deur'in te trappen, mislukte. De eigenaar van de winkel, schrok door het lawaai wakker en ging in de winkel kijken, waarna de dieven vluchtten. tchiedam De 62-jarige me- ..vrouw H. v. D.-D. is woensdag- avond van een handtas en een portemcnnale met driehonderd gulden beroofd. tlevrouw H. v. D. D. "liep op de Horvathweg, toen etn brom fiets langskwam en de duopas sagier haar het tasje uit de han den rukte. In de slottgradtf werden tonnen middeleeuwse stenen gevonden, die voor derestquratie gebruikt kunnen worden. -V-' Schiedam -— Een aarden zestien de eeuws beeldje van Sint Se- bastiaan en tonnen middeleeuw se .stenen zijn reeds bij het ar cheologisch onderzoek van Huis te Matenesse gevonden. Het is echter nog de vraag of de ge meente de unieke kans benut om de fundamenten geheel op kosten van het Rijk te laten uil graven en de gevonden stenen voor de conservering en restau ratie van de fundamenten in het toekomstig stadserf t$ gebrui ken. Renaud de opgraving, waardoor hij de laatste vragen over de bouwgeschiedenis hoopt te kun nen beantwoorden. de brandweerkazerne en bij het Oude Kerkhof dat dit gebouw uniek in Neder land is. Ook dit jaar leidt Dr. De ideale vorm van het conserve ren van die bouwgeschiedenis is, volgens de Rijksdienst, het opmetselen van de fundamenten tot ongeveer dertig centimeter boven hetstraatniveau. Dit zou dan tévens eenvaii ide toch al schaarse bezienswaardigheden van Schiedam kunnen worden. Schiedam De federatie van ouderverenigingen organiseert vanavond een kontaktbijeen- komst voor ouders en verzorgers van. gehandicapten. Thema van de avond.om 20.00 uur in het dienstencentrum „de 4 molens" «aan. de'Nieuwe. Dam« laan 766 „De geestelijk ge handicapte" in het gezin". Er zal worden gesproken over de sociaal-pedagogische dienst, mo gelijkheden van ontspanning, vrijetijdsbesteding, over werken en wonen enzovoorts. De federatie roept ook de ouders op hun kinderen ;op te geven voor het kamp in Oldebroek, dat van 15 tot en -met 22 juni wordt gehouden. Voor aanmelding moet e en kaartje naar postbus 294 ia Schiedam worden gestuurd. De opgraving van de fundamen ten van Huis te Matenesse vait samen met het archeologische stadskemonderzoek van Schie dam., Door dit onderzoek kan de economische en culturele groei van de stad worden vastgesteld, zoals enkele jaren geleden op.: vrijwel unieke wijze in Dor drecht en Alkmaar gebeurde, als aanvulling op de archief stukken. Het interessantste terrein voor een dergelijk onderzoek is het kleine middeleeuwse stadsge deelte, dat omsloten -wordt door - de Krèupelstèeg, de Gromfbaan, Korte Achterweg en de Lange. Haven. Door de sloop van 19e; eeuwse stadswijken is het moge-, lijk" geweest opgravingen te doen. bij de AnnarZusterstraat, In onze krant van dcoderdag is in de kandidatenlijst van de WD eeci storende zetfout geslopen. .Na de naam van lijsttrekker G. P.. Verhulsdonk ontbraken mevr. A. Dirkzwager, Th. Bakkers. C. van Tilborg en A. Lauwaars. Het Sint Anna Convent bij de Anna Zusterstraat, een van de vier middeleeuwse kloosters, is door de afdeling Oudheidkundig Onderzoek van Gemeentewerken Rotterdam onderzocht. De heer C. Hoek (stadsarcheoloog) vond daarbij onder het vroegere pa terhuis een-nog oudere borderijj. Ook op het terrein van de brand weerkazerne is een laat-raiddel- eeuwse boerderijj gevonden. Het begijnhof, dat reeds in 1271 genoemd wordt, bleek bij het onderzoek van de heer Hoek ge deeltelijk van steen en hout ge bouwd te zijn. De archieven vermelden dat het hofje in 1391) afbrandde. De herbouwde huis jes werden in 1494 weer door brand geteisterd. Archeologen vonden n de modder het gehele huisservies. Het omstreeks 1260 geb uwde Huls te Matenesse lag in: -de middeleeuwen' biilten: het Cen trum. In 1917 heeft Dr. J. G. N. Renaud van de Rijksdienst voor. het Oudheidkundig Bodemonder zoek daar al een klein onder zoekje verricht; waaruit bleek GefcLdamTien mille, door het Centraal Vrou- wencomiié met verkoop van zomerzegels bijeen gebracht, zijn gisteren door mevrouw Vos aan de Verenigde Provinciale Bibliotheken overhandigd. De heer C. Roozemond van Rijnmond nam de cheque, bestemd .voor studieboeken bij het. voort-, gezet onderwijs, in 'de Goede Havenkerk aan dé Havendijk in ontvangst. a Onder de vele belangstellenden bevond zich onder anderen een enthousiaste mevrouw RoeJfsema, Schiedam Staatssecretaris Jan Sehaeffer zal op 13 raei de eerste paal slaan voor het nieuwe stadshart in Schiedam. Hij doet dat op verzoek van het gemeentebestuur. Met deze eerste paal start de bouw van 46 proefwoningen, dé eerste fase in de realisering van de binnenstadsplannen. A.s. maandag zal de gemeenteraad de bouw nog wel eerst goed moeten keuren. (ADV£RT£?N77E) Uw geld in acht jaar meer dan verdobbeld! Een aantrekkelijke vorm van sparen die vele voordelen biedt. Zeker nu de rentevoet hoog is: 7?/* p. j. voor 2-jaars, 9°/o p. j. voor 5-jaars en 9l/< °/o p. j. voor 8-jaars kasbiljetten. Bij elk kantoor van Bank Mees Hope N V kunnen ingezetenen kasbiljetten kopen. Het aankoopbedrag voor de verschillende looptijden en coupures is tot nader order als volgt vastgesteld: AANKOOPBEDRAG. LOOPTIJD COUPURES 861,32 2 jaar 649,93 5. laar 1.000,- 492,75 8 jaar1 ƒ4.306,61 2 jaar #3.249,66 5 jaar 5.000,- 'ƒ2.463,76 8 jaar .ƒ8.613,22 2 jaar ƒ6.499,31 5 jaar ƒ10.000,- ƒ4.927,52 8 jaar Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K.Iaan, tel. 010 340 222; - Vlaardinger, Schiedam se weg 53, tel. 010 - 340 222. Schiedam De eerste fase van het opspuiten van toekom stige bouwgronden in Woudhoek en Spaland met slib uit de, Rotterdamse havens is afgerond. Daarbij zijn on danks pessimistische geluiden vooraf geen moeilijkhe- V' den opgetreden.- Tijdens deze eerste fase heeft de Dienst Gemeente werken scherp gecontro leerd, zodat bij eventuele ongelukjes onmiddellijk in gegrepen zou kunnen wor den. De angst van de be woners van Schiedam- Noord. dat de blubber uit de havens zo" stinken, is ook niet uitgekomen. Het havenslib waarmee gronden in Woudhoek en Spaland worden opgespoten, zo antwoordt het col lege, is een bezinksel van de Rijn, dat zich In de loop der ja ren heeft afgezet in de havens. Uiteraard komen er dus ook be paalde bestanddelen van dat Rijnbezinksel in voor. Zo heeft het Instituut voor Milieu hygiëne en Gezondheidstechniek TNO na analyses berekend dat er in elke kilogram havenslib gemiddeld 0,02 tot 0,13 gram olie voorkomt. Dat is zo weinig, dat niet kon worden aangetoond dat dit nadelige effecten heeft op .de. plantengroei of de gezond heid van dieren. Bij baggerspecie is hetgehalte aan zware .metalen hoger dan in kleigronden, doch lager dan in Rijnslib. De Cultuurtechnische Dienst heeft uitgepuzzeld dat daar echter, geen vergiftigings verschijnselen door te verwach ten zijn bij plant of dier. N«i het afronden van grondige on derzoeken ondermeer door

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1