oiiw terrein tips mee r 'Hoekse lijn Nieuwe visakten Teleurstelling voor wethouder Collê Soepelheid is n> raakt in verdrukking" Jubilarissen bij Wilton In zaak. van Jiinderlakker Ligthartschool Na proef naar Zoetermeerlijn 39ste jaarpang no. 25004 onafhankelijk DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566- klachten dienst 261211 Schiedam Het colige van burgemeester en wethouders vindt het niet wenselijk om de bebouwing van het terrein waar vroeger de Frankelandkerk stond, in de gemeente raad te behanelen. Het college antwoordt dit op vra-; gen van het KVP-raadslid mevr. M.A C. Taverne. '„Hét .op stellen van een bebouwïngssche- ma zou leiden tot een onaan vaardbare verstarring van de be ouw mogelijkheden", aldus het college. „Soepelheid, juist op dit markante plint, achten wij een eerste ver eiste om. te komen tot een ste-: debouwkundig, architectonisch' en economische verantwoorde bebouwing van dit reeds zo lang het .stadsbeeld ontsierende gat". Het college heeft mevrouw; Taver ne ook Jaten - weten, dat zij de voorgenomen bebouwingniet in strijd acht met de bestem- mingsregeling. j. Was het aanvankelijk de bedoe ling van de belegger om op het terrein een hotel te bouwen. In september vorig jaar werd. in de commissie stadsontwikkeling een bouwplan .besproken .dat voorzag in. 2810 vierkante meter kantoorruimte, 1835 vierkante meter winkels eh showrooms, 142woningen en parkeerruimte voor. 163 woningen. Het college merkt in haar ant woord op de vragen op, dat na de bezwaren die in de commis sie naar voren kwamen over de hoogte van de bebouwing en de relatie ten. opzichte van het stadshart, de belegger een nieuw gewijzigd schetsontwerp heeft ingediend. ISieuwlanders Schiedam De in de toe komst misschien1 aan té leg-; gen verlengde Bestrixlaan, parallel aan de rijksweg,is voor de wljkvereniglng Nleuwland niet aanvaard-: baar. j--"..'. In het laatste nummer van het/ wijkblad vindt de vereniging dat een uniek stukje natuur als de Heemtuin in het Bea- trixpark niet nog meer in de verdrukking mag raken. Op hét ogenblik is een gedeelte van deze weg - nog onver hard - met prikkeldraad af-.: gesloten omdat .- voortdurend: auto's er gebruik van ma ken. i-l Wethouder Collé: wethouder van woningbouw MEDEDELING AAN ONZE ABONNEE'S Met'«rgang ven heden zal het telefoonnummer van de klachten- dienst worden gewijzigd in 010-14 4144 Voor nabezorging kunt u dit num mer bellen van maandag t.e.m. vrijdag tussen 18.30 en 20.00 uur en 's zaterdags van 17.00 uur tot 19,00 uur. Schiedam Bij de politie zijn geen nieiiwe tips meer binnenge komen dié een spoor zouden' kunnen vormen naar. de arresta tie van de kinderlokker, die zich Schiedam Blj.de dok-en werf- maatschappïj Wilton-Fijenoord zijn gistermorgen weer een aan tal jubilarfssen gehuldigd. In de kantine van het hoofdkantoor werden zij toegesproken door ir- B. Wilton, die tevens de gebrui kelijke geschenken en koninklij ke onderscheidingen uitreikte. vorige week donderdag In Groenoord vergreep aan een ze venjarig meisje. Uiteraard gaat.de recherche niet temin pp volle kracht door met het onderzoek in deze zaak. Een logische, maar zeer veel tijd vragende stap In het speurwerk vormt het bekijken van het lijst je met namen van mensen die in het verleden al eens in aan raking gekomen zijn met de po litie wegens een zedenmisdijf. De politie moet daarbij zeer om-, zichtig te werk gaan. Het onder zoek deze richting heeft tot nu toé nog niets opgeleverd. Te leurstellend is ook dat na het In de openbaarheid komen van het gruwelijke^ zedenmisdrijf, er geen nieuwe tips meer zijn bin nengekomen. Het zevenjarige meisje .werd vori ge week donderdag toen zij uit de Rooms Katholieke lagere school de Notenkraker aan. het Bachplein kwam, door de man met een smoesje, in zijn auto gelokt./v'; V de vergunningen kunnen weer worden gehaald Veertig jaar m dienst bij Wilton zijn H. W. Berkhout (Vlaardin gen), A. J. den Hond (Oostvoor- ne), C. de Moor (Rotterdam), M. W. van Toor (Vlaardïngen) en Fé .Tijveleijn (Rotterdam. Vijfentwintig jaar bij Wilton: J. C. de Goede (Vlaardingen), H. Paalvast (Vlaardingen),C, J. Rissema (Schiedam), A. L. van Rij. (Rotterdam), J. Schneider (Rotterdam), D. Ubas (Schie dam) en J. P. Vol (Schiedam). Schiedam De diverse visakten kunnen weer.van 1 mei voor de zelf de prijs worden afgehaald. Dat kan elke werkdag van 8.30-16.30 uur en op de koopavond van 19- 21 uu bij de afdeling Bevolking van de gemeentesecretarie aan de Overschieseslraat. De bljdragebewijzen een keliene visakten kunnen kunnen van 8.30-l<4 uur bij het hulppostkantoor aan het Jaques Urlusplein in Groenoord worden afgehaald. N Het bijdragebewijs voor het vissen met en gewone hengel kost ƒ5,-. De onkosten voor de kleine visakte, dus voor het vissen met twee -gewone hengels, of een speciale hengel bedragen 11,75. Het vissen met alle geoorloofde vistuigen kost 33,- Schiedam Zaterdag 27 april staat de Jan Ligthartschool aan het Frans Halsplein ook In het middelpunt van het kermisge- beuren. Alle mogelijke kermisattracties zoals rad van avontuur, een grabbelton, waarzegster en een verfcehlrifuge zijn van tien unr 's morgens tot tien uur des avonds in de Ligthartschool te vinden. In het zrelfde gebouw wordt zaterdag een doorlopende filmvoorstelling gegeven. De volgende, personen hebben hun veertigjarig jubileum al in fe> bruari gevierd, maar kregen vrijdag de koninklijke onder scheidingen: J. den Breems (Vlaardingen), C. Hartog (Schiedam), H. Landman (Rot terdam), B van der Meer (Vlaardingen), J. W. Prenger ("Hoogvliet) en P. in 't Veld (Rotterdam). Na een eindje met haar te hebben in de omgvetog van't Baéhpleln De politie verzoekt ledereen die. gereden, zette hij de auto stil en zijn gruwelijke werk zou hebben inlichtingen kan geven over een vergreep zich aan haar. Het gedaan. Officieel, weet de polltïo van deze twee zaken, zich. te kind werd.daarbij dusdanig on- neg-steeds van niet. Ér is geen melden. Dat kan bij het hoofd- tuchtig betast, dat zij in het zie- aangifte van gedaan, bureau aan de Lange Nieuw- kenhuis moest worden opgeno- Het zou hierbij .gaan om een straat of bij de politiepost In men; Zij ligt daar nu nog.. -.twaalfjarig meisje dat afgelopen Kethel aan de Sehiedamseweg zondag in een. auto werd. gelokt 26, beide telefonisch bereikbaar Onduidelijkheid bestaat rond de en waar daarna oiitucht mee zouonder nummer 260760. tweede keer dat de kinderlokker zijn gepleegd SCHIEDAMS^ Waar de overige treinen van de hoofdserie worden ingezet, is nog niet bekend. De Sprinter stopt twee keer In Maassluis, drie keer In Vlaar dingen. (West, centrum en Oost) en in Schiedam-Rótterdam West. Overigens krijgen de trei nen van en naar Hoek van Hol- iand/ftlaassluis een betere aan sluiting in Rotterdam op en van de stoptreinen richting Gouda. Deze dienstregeling gaat op zon dag 26 mei in. Ja, ook u.kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met. nationaal-en internationaal nieuws; de Schiedamsche Couran- .net puur plaatselijk nieuws. %- Twee kranten voorde prijs van een. Profiteer ervanl P.S. Mocht u 'n lauk» vefceiijking kunnen bedenken als aanvulling op onderstaande lin in de bon. dan maakt U kans op een exclusieve gasaanstekar d« wij wekelijks uitloven vow de meesl originele inzan- ding. (ADVERTENTIE) stuur mij grails en v.-iiblijvand hel RW plu» 'Schledamscbe Couran.'o*. BERICHT - voor onze ADVERTEERDERS Op KONINGINNEDAG zal ona blad NIET verschijnen. Advertenties bestemd voor de editie van >:-i WOENSDAG 1 MEI kunnen'tot uiterlijk - l MAANDAG 29 APRIL 12.00 UUR worden aangenomen,' telefoon; «tuur da bon in span envalop, zonder postzegel, naarantwoordnr. KM, fVdam. 1 ïoal» '".•——■7——""" IHoort, bij11 I zó hoon da Schiadamsche "Courant bij hat Rotterdamsch Nieuwsblad. j. V' Do supersnelle Sprinter' von de Nederlandse 5poorwegen. Bin nenkort tussen Hoek yen Holland en Rotterdam een proefperiode en Sjraks voorgoed tussen Zaeiernreeijen Den Haag, y

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1