W00mWSÊÈÊ <^:jp f - Él Schiedam Het was zo ver: Koninginnedag;. De dag voor de kinde ren en van de straatak- tiviteiten. Toeters, bal lonnen, zak lopen, draaimolens, wedstrij den en slecht weer, al les was compleet. Al leen waren enkele straatteken- en kleur- wedstrijden door het slechte weer afgelast, maar dat mocht op veel plaatsen de pret: toch niet drukken. heen en weer te huppelen, konden een grote kans maken I op een reisje naar Familie- land in Brabant. Nieuw was de kermis op het Emmaplein. Hoewel donkere wolken zich opstapelden,. stroomden van alle kanten de Schiedammers toe om op het parkeerterrein in de botsau to's te.kunnen zitten, of het! gelijk bij hel touwtjestrekken te beproeven. Suikerspinnen en oliebollen bleken er als koek in te gaan. En nu maar weer hopen dat het volgend jaar beter weer is, maar misschien is er dan wei een kop van jut om ons warm te slaan. zoals "ieder jaar,.met' het uitsteken van de vlaggen en het luiden van de klokken, met als uitzondering dat de klokken van de grote Jan dit jaar verstek moésten laten gaan. kwamen de kinderen aan de; beurt. Het oude dorp Kethel' stroomde vol met leerlingen van de lagere scholen uit' Greenoord. De harmonie Sint Radbout liep als de Ratten, vanger van Hameien door het Noordeinde naar dc dorps kerk. waar burgervader Roelfsema aanwezig was om. de aubade van de basisschool leerlingen op te luisteren. De- onder parapluies schuilende' ouders Heten zich ook niet onbetuigd en zo schalden het Wilhelmus en Woutertje Wie- beiwoep over het Kerkplein. Tegelijkertijd tokkelde het ge- zeischap O.N.I. traditiege trouw op de mandoline in het Sint Jacobsgasthuis. Kinderen voor wie dertig meter met een ei op een lepel hard lopen geen probleem was cn de benodigde behendigheid bezaten om in een jutezak.' Al spoedig na het Schiedams Politie Muziek Gezelschap

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3