Ustovie Ml aan Spartaan Fluks 10 seconden voor tijd nog langszij Ties van Doppen in aanval gemist Schiedam Korfbalverenl* ging Schiedam heeft laten zien dat het een belangrij ke partij is voor de fusie tussen Spangen en Schie dam. De roodzwarten be wezen klasse te bezitten om hoger te gaan spelen door zonder ook maar een minuut in paniek te raken, het dit seizoen goed spelen de Spartaan te verslaan met 74. Het was een keiharde wedstrijd, wat ook wel bleek uit het feit dat zowel van Spartaan als van Schiedam een speler een officië le waarschuwing kreeg. Spar taan probeerde tevergeefs dit harde spelbeeld aan Schiedam op te dringen, maar de rood zwarten bleven rustig spelen. De enige gedachte die Schiedam beheerste was revanche. Gezien de uitslag is dit dan bok volko men geslaagd. Schiedam bracht Spartaan een vernietigende, ne derlaag toe. De wedstrijd was nog maar net begonne of Scniedam nam. vla een van vrij grote, afstandraak' geworpen bal van Hans Josen de beslissende voorsprong tn handen: 10. Net als verleden week maakte Frans Majoor zich even los van zijn directe tegen stander, met een 2—0 stand als gevolg Die nul bij Spartaan was echter van korte duur; de scheidsrechter had nog niet ge floten of het leer verdween aan de andere' kant door de mand: ,•2—v.-' Aanvoerder Freek Veer gunde zijn ploeg weer twee punten af stand via een doorloper: 3—1. Ook op dit doelpunt volgde di rect weer een reactie van de; Rotterdammers. Zij verander den de stand In 3~-2. Met de rust in zicht rekendeSchiedam nu definitief af met Spartaan. Nel Majoor maakie 42. Voor Schiedam kwam de eerste aanval weer aan de .beurt met Hans Josen. Hij bewees ook nu weer dat hij de laatste tijd zeer goed op schot is. Met een'ver schot maakte hij 5—2, waarna ,hij vlak voor rust de stand op 6—2 b?acht. Na rust daalde het wedstrijdpeil. De beide ploegen streden nog wel door, maar de room van'de strijd was er af. Schiedam had de touwtjes in handen genomen, doch Spartaan scoorde nog tweemaal in het verloop van de tweede helft.; Hierdoor kwamen zij terug tot 6—4. De verdediging van Schiedam Het echter niet met zich sollen, en hield verder alles keurig in be dwang, De laatste, treffer voor •Schiedam .werd gescoord door Arij Jansen. Zeer koelbloedig liet hij de bal door de korf glij den. Hiermede'' had Schiedam gewonne van de ploeg die op de tweede plaats, staat achter koploper Zwervers! Deze laatste., kan zich, nu Spartaan verloren heeft, kampioen van hun afde ling noemen. wijk tot een van de allerbeste amateurteams van Nederland. Hermes kwam meteen onder druk te staan: Met junior Dick Schaap als onopvallende vervanger van de geblesseerde Van. Duppen en Martin de Jager als verrassend sterke-invaller voor Arte Brouwer hadden de Schiedammers alle moeite met het beweeglijke aanvals- spel van Elinkwijk. Vooral aalvlugge spits Harry van de Ham was zijn directe tegenstander Ger Ruseier (na vier weken weer present) vaak te vlug af. Ruseier maakte bovendien de fout met Van de Ham mee te gaan, wanneer deze zich liet afzakken naar het mid denveld. Het gevolg; gaten in de Hermes-defensie en volop combi natie-ruimte voor Elinkwijk. Echter grote kansen kwamen er nauwelijks uit voort. De beste moge lijkheden waren voor Van de Ham, die in de 35ste minuut net mei rap ^enoeg was om een foutje van Ruseier af.te straffen en een af standsschot van derelfde speler dat beheerst werd gestopt dooi Spermon. Mi Het gevaar dat Hennes in de eerste helft had weten te creëren, was' jg; hoofdzakeljk het gevolg van verregaande slordigheden van Elinifr wijks laatste man Jan van Tamelen. Deze meende zich allerlei - trucjes te kunnen perm heren, maar mocht van geluk spreken, dat zijn stuntwerk niet werd afgestraft door Dick Schaap, me tot twee maal toe net iets te traag was. De tweede helft was nog geen twee minuten oud of de opemngstrefféJ viel- De gelukkige maker ervan was Harry van de Ham, die eet voorzet van Van Rijnshove vallend, inkopte. De Hermes-defensu ging echter met, wat je noemt, vrij uit. Was de reactie van doetaa* Spermon al aan de trage kant, ook Bob Weeda had wat beters mei de bal kunnen doen dan hem in de voeten van „aangever" Van Rijnshove te schuiven. Het was een van zijn schaarse foute», maai. wel een met noodlottige gevolgen, want gescoord werd er nïe meer. Wat Hermes ook probeerde, gelijkmaken wilde niet lukken. Toch wa ren er echt wel kansen voor. Zo raakte Vorstenbos de ba! verkeerd met een leeg doel voor zich. Zo ook beging Aad van de Voort de onvergeeflijke fout zelf te schieten (tegen doelman Heil. op) terwijl drie ploegmaats in alle vrijheid op een voorzetje stonden te wach ten, Henk Nebbeling stuurde Piet van de Burg nog naar voren, maar ook dat wilde niet helpen. Zelfs werd het .tien minuten voo< tijd bijna nog twee-nul, maar het afstandschot van De Blaauw ram de de paal, waarna Contmijs bijna nog in eigen doel schoot. 5CHiEDAMSCHE COURANT MAANDAG 6 MEI 1974 Schiedam: Een békend verschijnsel bij voetbalwedstrij den, waarin matig wordt gespeeld, is het mopperen van de toeschouwers'op de zwakke prestaties van hun favorie ten. „Kijk'V zegt men dan, „die tegenstanders doen het veel beter. Wat mankeren onze spelers vandaag toch?" Dok in de: wedstrijd, die DHS uit tegen het Dbrdtse Fluks speelde» was dat het geval. De match (eindstand 1—0 was het aankijken nauwe lijks of niet waard, en om zich toch een béétje aange naam te verpozen, hield hét leeuwedeel van de Schiedamse supporters- schare zich bezig met hei uiten van opmerkingen als: ,,De Fluks zijn véél sneller en daardoor, effec tiever". Terwijl de Dordte- naren langs de lijn stug volhielden: „Wat spelen die Schiedammers slim! Onze jongens hebben steeds het nakijken". ;Het was de teleurstel ling in het -.spel van de_ voetballers,, die da toeschouwers tot de merkwaar dige uitspraken Ibracht. Want in werkelijkheid waren noch de Fluks noch de DHS'ers beter. De twee elftallen hielden elkaar bijzonder -goed -in evenwicht, waardoor het uiteraard erg moeilijk was voor beide ploegen om het. elkaar lastig te sna ken. Hun inzet beperkte, zich veelal tot' het verspelen van het wedstrijdleer aan de tegenstan der. Toch was het niet alleen het meer dan* consequents balverlies dat de strijd niet bepaald aantrek kelijk, maakte. Ook werd er te vaak onzuiver aangelegd in dichte nabijheid van het vij andelijke doel, waardoor de bal meestal meters baast .ging. Afgezien van de zeldzame span nende momenten in het duel (die waren er toch nog!was de wedstrijd - van Fluks tegen DHS dus geenszins om over naar huis te 'schrijven. Oorzaak daarvan was volgens de Schie damse tfainer Harry Bouquet idoar':*k Kor Kegel de zware druk, die nu nog steeds op zijn spelers rust, „We moeten nu eenmaal zoveel mo- gelijk punten haJen om ons van promotie te verzekeren", ver klaarde hij. En dat valt niet altijd mee. Nu bijvoorbeeld, wa ren we niet bij znachte'om het ie maken. Het ging gewoon niet dit keer",.... - VOORSPRONG Dat kwam natuurlijk niet alléén door DHS'er Ronald Dijkstra, die wel een opvallend zwakke dag had. De hele équipe van Harry Bouquet speelde matig, oppervlakkig, irritant panieke rig en .ogenschijnlijk met min der enthousiasme dan voorheen. Hetelfde gold overigens voor Fiuks, op de te prijzen inzet na die (menig Schiedammer ver baasde. Im-mers, de Fluks had den niets meer te winnen of te verliezen (zowel voor. promotie alsvoor degradatie kwam het team niet,meer in.aanmerking) en daarom vond men het maar raar en hoogst vervelend!. dat de ploeg todi nog zo op winst belust leek. De wedstrijd begon verrevan spectaculair. Toen Dordtenaar Geert van Veen na een kwartier spelen de bal vi aDHS-doelman Jos Sparïa tegen de lat wist te schieten, leek erfWat spanning in -het gebeuren, te 'komen; tot diepe droefenis van het publiek was dat'echter een -bedrieglijke actie geweest. En zo kon het duren tot de 44ste minuut van die eerste helft, dat de toeschouwers zich ondanks alle koude wind eventjes warm konden juichen. Piet Roozeo, die net daarvoor bijna raak had geschoten, wervelde het F.'uks- strafschopgebied in, vier verdedigers en rondde zijn solo daarna goed af door hard langs goalie Hennie van de Stel te knallen. Het bleef niet lang 01. Eén mi nuut later, tienseconden voor .tijd, wees arbiter. Ar ie barg opnieuw naar de stip. Dries H-ardeboi had uit een •voorzet van Hans van-de Stel (broer van de keeper) raak kunnen koppen. Nog één actie was verder het ver* mefden waard: DHS-doeiverde- diger Jos Sparta imiteerde zijn collega en vroegere clubgenoot Jan van der Velden van SVV. Hij. misleidde eon vlak voor hem staande aanvaller, door tè doen alsof hij de bal ging gooien, hij hield echter het leer vast, draaide vervolgens om zijn as en en liep enkele metera opzij, was toen van zijn belager verlost en kon simpelweg uit trappen, wat hij evenwel ver keerd deed. Daardoor kwam-de bal weer bij de daarvoor gefop te aanvaller. Diens schot ging echter hoog over. O DHS-doelman Jos Sparla een von de weinige uitblinkers Utrecht Hermes' illusies voor het landskampioenschap hebben bij Elinkwijk een gevoelige tik gekregen. Niet al leen door het verlies van beide punten. Zoiets is natuur lijk; ontzettend vedelend in een „competitie", waarin het maar om vijf wedstrijden gaat. Ook ontnuchterend werk te het besef, dat Hermes in kwaliteit tekort schoot. Een merkwaardige ervaring voor een team, dat het afgelo pen seizoen door de ene trainer na de.andere gedoodverfd wérd als technisch echt wel het beste van de afdeling". Inderdaad stak Hermes er in West 2-wel een klein'beetje bovenuit, maar als het optreden van; Elinkwijk een indir /catiefis;van de kracht.van.de toekomstige hoofdklasse, zou .Hermes het volgend jaar wel eens moeilijk kunnen t:'krijgra.!.!/r;/:;'-^;.;'-(.!:v AV; '-A. Zover is dat laatste echter nog lang niet. Voorlopig zit Hermes nog midden in de kampioenscompetitie en met de thuiswedstrijd tegen RBC inhet vooruitzicht zijn er nog steeds redelijke kansen. Toch zouden de beste kansen wel eens voor Elinkwijk'kunnen zijn. De Utrechtse West 1-kampioenen demonstreerden een voortreffelijk teamverband tegen Hermes. Met in het doel een meer dan voortreffelijke doelman als Chris Heil (zijn trainer M&ürer; „Onbegrijpelijk, dat deze jongen nog geen be- taald voetbal speelt"), met-een hechte verdediging waarin de 40-ja- rlge Erwin Sparendam nog steeds een hoofdrol speelt, met een ij- zersterk m-iddenveldtrio (Block, Blaauw en jeugdfig talent Henk van Rijnshoeve) én met een zeer beweeglijke voorhoede, behoort Elink- Schiedam Bruynzeelkeukens heeft definitief beslag weten te leggen op de tweede plaats in de ereklasse. In de Beurs speelde het in.de laatste wedstrijd tegen IDUNA naar een 5—-5 resultaat. Daardoor kwamen de Utrechters dus niet langszij en eindigden daardoor als derde. Het- 'was over het' algemeen Lingen! Ustoyic kah echter een vrij vlakke wedstrijdniet naar een andere ver- en naar Schiedamse maat- éniging in Nederland, zo is staven gerekend was er vorig jaar tussen hem en ook vrij weinig publiek, Bruynzeel vastgelegd. Opvallend.-was ook het on- Bruynzeelkeukens dus twee- geïnteresseerde spel van de in de Ereklasse met het Midbat Ustovic. Vorige daaraan verbonden' recht week was het definitief dat om; te spelen om de Euro- hij ook het volgend jaar. pacup II, maar toch ook bij Bruynzeel zou spelen, wel in. moeilijkheden mét maar dat is mu echt.een het al of niet blijven van open vraag geworden. De Ustovic. Hans Lingen was Bruynzeel-Joegoslaaf is bij Bruynzeel de - grote plotsklaps benaderd door man. Met zijn drie over- Delta-Lloyd en.'hem. schij-" winningen legde hij de ba nen zulke aanlokkelijke sis voor de bereikte, pun- aanbledingen te zijn g«- tenverdeling daan, dat hij *'01 twijfels Alleen tegen Bert van de zit. Ham had hij drie games ten en ander wordt dan nog nodig (22-—20, 16—21 en gecombineerd met wat pro- 2117). Dit was ook zonder blemen in de - samenwer- meer: de beste partij van king tussen hem en Hans de avond. Hans van den van den Broek cn Hans Broek moest het tegen Hij- ne en van.de Ham afleg- tegen de bijna veertigjari gen, maar kwam wel tot ge Gompeiman de volle een zege op Gompeiman. winst nog voer Bruynzeel Hoewel hij de eerste game kunnen binnenhalen, maar met 7—21 verloor, redde hij verloor toch in drie ga- bij het toch. tegen de „ve- rnes. teraan" in de Ereklasse die nu definitief stopt met Bruynzeelkeukens 2 won van tafeltennissen. Met 24-22 en JCV met 64 en werd 21—18 bleef van de Broek daardoor tweede in de pro- in de meerderheid. motie-Ereklasse. Cas van Ustovic die zich duidelijk van Koetsveld en. Peter van zijn teamgenoten distan- en Broek boekten beiden cieerde probeerde wel tot .twee overwinningen. Ron een positief resultaat te ko- van der Aa kwam tot een men, maar het heilige vuur zege op Peter Paro, die bij dat zijn spel zo vaak ken- de Brabanders op 0 bleef merkte ontbraktoch. Het staan. Door dit resultaat was allemaal erg plichtma- hóeft Delta-Lloyd 1 geen tig wat hij dped en Hijne beslissingswedstrijd te spe en van de Ham wonnen len tegen JCV, dat: daar van hem met resp. 15—21. voor in aanmerking zou 17—21 en 21 -18, 23—25 en zijn gekomen als het twee- 1721. de geworden was. Ustovic had in de slotpartij Midhat Ustovic, vorig jaar vanuit Joegoslavië ge haald om Bruynzeelkeukens te versterken in de strijd om terugkeer naar de Ereklasse, zit vol twij fels. Vorige week nog werd tussen hem en de Schie damse Ereldasser overeenkomst bereikt voor nog een seizoen, maar een aanlokkelijk voorstel van het Amsterdamse Delta-Lloyd heeft de Joegoslaaf wat uit zijn evenwicht gehaald. Contractueel kan Usto vic niet weg, maar anderzijds zijn tussen herin en de beide andere spelers, Hans Lingen en Hans van den Broek wat problemen in „de samenwerking" ontstaan. Het bestuur van Bruynzeel heeft hierover dezer dagen contact met sponsor Bruynzeelkeukens-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5