Leen Warnaar HONKBAL- 'THRILLER' IN HOLY Trainers- cricketers Hermes DYS Postduiven MET MEESTE SPELERS AL OVEREENSTEMMING •V ':fh Laatste 'keer als „Schiedam" Invallers Rijnmoncübatid. optimistisch gCHIEDAMSCHE CCUEANT .ZATERDAG II MEI 1974 Schiedam Als echte „ve detten", compleet met de blijkbaar broodnodige „waarom nou al die soe- sah? "-gezichten, poseerde dezer dagen de Harga-equi- pe die gaat deelnemen aan de „muggenronde". Vijf jeugdige coureurs, die van 15 juli tot en met 20 juli 2o'n honderd kilometer per dag onder de wielen zullen moeten wegfietsen. De „muggenronde" Icwa aan pak een soort „tour de frats" voert de deelnemers in die week met een ge middelde snelheid van ca. 22 km per uur door zes etappeplaatsen. Een voor het eerst in. de alweer 29-jarige geschiedenis van deze Haarlemse „muggenronde" be vindt zich tussen de talloze equipes een Schiedams/Vlaar- dingse ploeg. Een eervolle invi tatie, die door het aantrekken van sponsors realiteit werd voor vijf jongelui: Aad van Arsten 14 jaar (Vlaardlngen) Perry Bai ters 14 jaar (Schiedam), Rudi de Bruin 13 jaar (Schiedam), Coe« Kalkhoven 14 jaar (Schie dam) en Johnnie Meijer 14 jaar (Viaardingen. Leden van de VRC De Coureur en de SVV Harga. Dit vijftal gaat onder leiding van ploegleider Jaap de Bruin pro beren die invitatie waar. te ma ken en voor het eerst iets proe ven van een wat grootser opge? zet wielerspektakel. De in oran je tricot rijdende Harga equipe krijgt dan te maken met'een „alles er op en er aan ronde" compleet met wedstrijdadmini stratie. Ronde administratie EHBO, .reparatieafdeling, baga ge-afdeling, fourage en kantine, keukenafdeling, kwartierma kers, een geluidswagen van Mt- chelin kortom: een volwaardige karavaan. De eerste étappe voert van Haar lem naar Vlijmen, waarna de volgende etappes 'moeten wor den verreden: VlijmenHeer, Heer-Geieen, Geleen-Hilvaren- beek, Hitvarenbeek-Schiedam en Schiedam-Haarlem. Om de af standen niet al te lang! te ma- Vooral de etappe naar Schiedam ken worden in het traject Ge- vormt een belangrijk onderdeel Ieen-Sehiedam gedeeltes per bus van de „muggenronde", want gereden. Bovendien worden de direct na de individuele tijdrit etappes onderbroken voor grote- (Hoofdstraat-Hoofd-Europoort) en kleine rustpauzes. wordt de'winnaar van de ronde bekend gemaakt.; Kcrt voor O De wieler-aquipe van de SWV deze tijdritzullen de deelne- j mers' (rond drie uur 's mid- Har3° poseert m de voor de dags) in Schiedam arriveren en "muggenronde" aangeschafte worden toegesproken door wet- houder Cor Bolmers. Jdeding. t Het Holy zoals Biet Bouh dat graag zou zienVi sprintend over de.JhuisplaaitT' ':Y -!"• Schiedam/Vlaardlngen Terwijl hier en daar nog ..rót. versnipperde voetbaltoppers de echte voetbalfanaat Blijft lokken, maakt het alweer op „temperatuur" geraakte honkbalvolkje ieh op voor de eerste knaller van dit sei zoen: de semi-derby. Een congrbntatie tussen bet thuis- spelende Holy en het nog ongeslagen Schiedam, Op papier lijkt de koploper van.de le klasse C, Schie dam, - op de grensivan Groenoord én Holy op wei nig problemen te kunnen stuiten. De formatie van Piet Bouts liet tegen Laak kwartier een nogal wisse lende prestatiècurvè note ren, terwijl Schiedam te gen Gouda de derde ach tereenvolgende zege gestal- te gaf. Holy-Schiedam blijft echter, de stand op de ranglijst ten spijt, een onberekenbare „Thriller", waarin vooral van de zenuwen nogal wat, gevergd kan worden. Kwa kunde lijkt Schiedam favo- Tlet)11maar" zei Piet Bouts na bet - treffen, tegen Laakkwartier, „toch blijft het gek dat je de ene keer bijna perfect speelt' en dati de' volgende keer weer zo staat te sukkelen," lelangrijk wordt dan ook welk Holy zich tegenover Schiedam posteert: perfect, of sukkelend!' In het laatste geval 'staat de uit-, slag vast, maar in het eerste geval wordt Höly-Schiedarri de echte semi-derby:even onbere kenbaar als een thriller". fa het verlies tegen DOS'32 wordt voor coach Cor van de Velde het duel SOV Bernisse- DDH.Groenoord van het groot ste belang. De ex-Schiedam- cpach heeft'zich over het verde re verloop van de competitie, in ■de rayons eerste klasse nogal hoopvol uitgelaten en dé uit DHS en DRZ- spelers samenge stelde formatie lijkt rijp voor een hogere klassering. In Heen- vliet zal veel duidelijk kunnen worden gemaakt. Schiedam De laatste competi tiewedstrijd tegen .HPV wordt voor Öe'korfballers van Schie dam tevens de laatste keer in de oude, vertrouwde roodzwarte kleuren onder de naam Schie dam. Daarna gaat Schiedam op in het, nieuwe fusieproduct SSC Harga! waarin Spangen de fu siepartner is- De formatie die Schiedam een waardig „af scheid" moet bezorgen luidt: M. v.d. Kraan, N. Sluimer, N. Ma joor, A, van Heiten, G. Veer, E. Ouwerkerk, H. Josen, F. Ma joor, C.Nlehot,. F. Veer, B. de Heide en A. Jansen. kSchiedam SW en middenvelder Leen Wamaar hebben tijdens hun eerste bespreking geen overeenstemming bereikt. De SW'er die vo rig seizoen een aanbod van Roda JC afsloeg en na een langdurige periode op non-actief alsnog besloot voor SVV uit te komen, depo neerde dezer dagen zijn eisen op tafel. Eisen die SW echter niet wenst in te willigen, waardoor Leen Warnaar overschrijving gaat aanvragen naar een amateurclub. De "SW'er daarover:„Ik héb <rmjn eisen echt niet zo hoog ge steld. Ik ga -erivamiit dat als ik wegga, ze voor mij toch weer een amateur moeten aantrekken en dat- kostze drieduizend gul-' den.-Daar heb ik nog iets vanaf gedaan, maar desondanks zijn ze niet bereid aan mijn eisen te- "gemoet te komen. En nou be- ignljp ik echt wel dat .ze geen geld hebben, maar het is voor mij'dit accepteren of met. Ze doen het niet, -dus ga ik weg". Ook omtrent het verlengen .van de contracten van Slobodan Dutina en Paul Roodnat, bestaan nog onzekerheden, snaar zeker is dat SW vo.'igend seizoen weer de beschikking heeft over alle sö'.ectriespelers,. waarvan al eer der 'Rinus Steenbergen en Jan van der Velden (die tevens de Anjmioren zal gaan" trainen) het hunvoorgelegde contract sig neerden. Ook werd overeen- stemming bereikt met Jan Coe- nen, die ook komend seizoen ais amateur ibij SW blijft voetbal len. Geen contract meer krijgen Dick van de-Konput,- Wout van Vuu- ren en Aad Osterhclt. Didk van de Korput overweegt wat dich terbij huis in een eerste klasser te gaan spelen. De Musschen, HION en HOV. (de nieuwe club van Henk Könemann) .worden genoemd als mogelijke gegadag- den. Aad Osterholt blijft, vol gend seizoen voor SWbeschik; 'I baar als amateur. Schiedam Met invallers voor Pauj Roodnat, Theo van Toledo en John van der Spek, maakt SVV morgen een reis naar Eindhoven. Vermoedelijke vervangers in dit duel te gen de ploeg van Ruitis Gosehs zijn Peter Jeup en Jos Zoetmulder. Voor het overige ziet Bob Maas kant geen aanleiding om zijn formatie die afgelo- pen zondag met 4-1 van Fortuua VI, won te wijzi gen. Schiedam De oefenwedstrijd van vandaag tegen de Haag se hoofdklasser Quick bete kent voor de cricketers van Hermes DVS de start van een nieuw seizoen. AI eerder was op Harga de nodige ac tiviteit in die richtingwaar neembaar, want doordat de oefenkooi eerder kon worden geplaatst dan anders in deze periode van het jaar, zijn de spelers van het eerste elftal al sinds enkele weken in training. Toch worden de ambitieuze cricketers van Hermes be moeilijkt in hun drang om net als de voetballers van deze vereniging door te sto ten naar eenplek in de hoofd klasse. Was de leiding vorig seizoen nog in handen van Cees Verburg, voor. dit seizoen is, door hét vertrek van de Zuid-Afrikaan, een trainersprobleem ontstaan dat nog niet kon worden, op- gelóst. Weliswaar werden een niet ge ringe hoeveelheid sollicitaties uit Enge.'and op bruikbaar- heid getoetst, maar geen en kele kon de kwaliteitseisen doorstaan. Anders was dit. met een sollicitatie uit Brits Guyana maar die ketste af. op de te hoge financiële kon- se kwenties. Tot een oplossing is gevonden wordt daarom van de spelers de nodige zelfdiscipline ge vraagd. Bij Hermes rekent men er op dat dit gezien de prestatiedrang van de selec tie wel zal lukken. Schiedam - De soft- baldames hebben hun eerste wedstrijd er weer op zitten. Het seizoen werd geopend met een thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Alexandria. Werd aanvankelijk nogal opgezien tegen de Rotterdamse da mes (een oefen- wedsrijd eindigde bi 8—8), ulteinde- lljk-.wvlel.het T alle maal nogal mee. Vooral dankzij een stevige portie slag werk, kwam uitein delijk een 14—7 overwinning tot stand. Geen gekke prestatie. De eerste innings verliepen wat. moei zaam. Met de van het opgeheven BHC overgekomen Til Debets op de plaat werd na twee-en- een-halve innings zelfs tegen een 42 achterstand aange keken. In de gelijk- makende slagbeurt kwam daar echter snel een eind; aan-;: Niet minder dan 8 honks lagen werden afgevuurd op het heen en weer hollende Alexandria- veld. Zoietslevert natuurlijk resultaat •O? Zeker wanneer daar nóg „—.eenhome run Sofia Faientijn) en een knetterende driehonkslag (Joke Pannekdek) tussen zitten. De 4—2 ach-.' terstandverander de erdoor in een 'veilige 8—4 voor sprong. Een salgbeurt later, waren drie honksla- gen en een serie A- lexandriaanse véld-, fouten voldoende om de score wat verder uit te bou wen, 134. Daarna liet Schiedam de teugels wat vieren.. Het bad geen rampzalige conse quenties, zadat coach Wim. Falen- tijn (opvolger van Emilié Vervloet) na zes innings tevre den een 14—7 over winning kon. note- ren. Werpresuliaten, Schiedam, Ti! De bets 7—5—5, A-.: lexandria. Tiny Ho- Tewijn 4—.0—19(1) Schiedam maakte vijffouten. Het Alexandria-veld kwam tot elf mis- sers, SlagprestatiesGer- da KorpeI O.750.Gre Dusien-Krommen- hoek 0,666, Fia Fa ientijn 0,666, Joke Pannekoek 0,500,. Pam Heyster 0,500 en Gerda Krabben dam 0,750. 9 Leen Wamaar, «die hier door Willem Il'er Hafckens een pijnlijk ^hakje" wordr gezet, hèei'l het bestuur lalen weten te willen ver- trekken. Schiedam Spanning alom aan hét Schiedamse hand balfront. Morgen worden weer diverse beslissingen verwacht rond kampioen schappen en degradaties en daarin kan de Schie damse inbreng van beslis sende betekenis zijn. Bij de dames gaat Wilton naar het Westlandse Quin-, tus, dat de ranglijst aan voert. Door enkele mis stappen raakte Wilton de greep op Quin tus wat kwijt, maar het onver wachte verlies van de Westlandse dames op Her cules (4-5) in het afgelopen weekeinde, doet weer enige hoop leven bij Wilton. Makkelijk.zal het niet wot"-; den. al hoewel men 2ich op Aigen terrein kranig weer de, maar desondanks een 5-7nederlaagmoest incas seren. v' T' ■'•"■'■V' De dames van UVG hebben da zorgen reeds wat overboord ge- zit en zien dus niet op tegen'het treffen in Den Haag met Hy- fiea, dat in degradatiégevaar verkeert. Thuis maakte „UVG ei een spannende zaak» van, die het uiteindelijk met een 9-7 overwinning beëindigde. Het valt echter- .te betwijfelen óf UVG op erg veel weerstand zal stuiten, daar Hygiea ook al met plannen loopt'om het veldband- bal vaarwel te zeggen. De dames van DWS, reeds kam pioen, ontvangen om 13.00 uur-, het Bredase EBHV. Uit had DWS haar handen vol aan deze dartele ploeg, wat een krappe 2-3 overwinning opleverde. Het ziet er niet naar uit dat DWS de zaken nu al te gemakkelijk zal; opvatten, want het. wil graag ongeslagen blijven. Voor de dames van Scylla staat er een bijzonder belangrijk tref fen op het programma met het Rotterdamse Roda 2. Bij volle winst mag Scylla de vlag. hijsen en de feestvreugde lós* laten barsten. Maar door de 3-2 ne derlaag in Rotterdam is Roda nu mede-kandidaat geworden en zal alles op alles zetten om een streep door de rekening van Scylla te halen. Op 33.00 uur gaat dit spannende treffen van start.', "i Ondanksdat de heren van DWS zondag; vrij zijn, wordt het toch een belangrijke dag voor hen. Mede-degradatie-kandidaat Snel- wiek gaat naar De Meeuwen. Indien Snelwiek de volle winst behaalt ziet voor DWS de toe- komster donker uit.' Wilton ontvangt pm 13.00 uur het Maassluïse Unitas, dat in degra datiegevaar verkeert. Uit had Wilton weinig moeite en behaal de een 5-11 zege. Maar als Wil ton; ook in deze ontmoeting de zaken zo gemakkelijk opvat als de laatste weken de gewoonte is geworden, clan zouden dc pun ten wel eens naar Maassluis kunnen verhuizen. De heren van UVG ontvangen om 14.00 uur het team van Roda 2, dat samén met DWS 2 in strijd is gewikkeld tegen de degrada tie. DWS 2 staat op dit moment een punt voor op de Rotterdam mers. UVG is de laatste weken volop in de running en zal onge twijfeld Roda niet sparen. De kansen slaan bijzonder goed •voor UVG, dat uit een ruime 5- 15 zege behaalde. De heren van Scylla krijgen het misschien wel het moeilijkst van alle Schiedamse teams, want het moet in de laatste wedstrijd van dit seizoen in Viaardingen aan treden tegen Hollandiaan 2. Zoo wel Scylla als Hollandïaaii heb ben 21 punten, zódat de komen de strijdde beslissing gaat brengen. Vanaf 11.45 uur kan Scylla trachten de titel in huis te halen, al ziet hetdaar wel zwaar tegen op. Het is nog lang niet de 7-.13 nederlaag vergeten, die het enkel© weken terug op eigen terrein moest incasseren. Schiedam De op wedvlucht ge zonden postduiven kregen te maken met ongunstig weertje met een lage temperatuur en wind uit noordelijke richting. De zondagvliegers vooral maak ten vliegsnelhëdcn die rond of wel beneden de gemiddelde kilo- metertijden van 60 per uur la- gen. -iTéT In het vliegverband van dé C.C.R. Nederlandse Algemene Bond nam P.V, de Vrijheid met 391 duiven deel aan hetconcours uit Soignie, een afstand groot 155 km. De snelste duif. arri veerde om 13.20.24 uur op het hok van G. Breur, Tijd van los sing was 11.00 uur. Hij klasseer de zich niet alleen als eerste in het klassement maar verdiende voor zijn baas bovendien als ex tra prijs een rijwiel naar keuze. Overigen van de vijfentwintig snelste duiven: 2-11-17 en 18 P> Pols-, 4 en 16 M. Putters; 5-9 en 13 J. Bakker; 6 Combinatie W. W. Poort; T J. Wentelen 8 en 23 G. Borziiay; 10 en 19 K. Dui- mel; 12 en 14 J. Metaal; 15-20 en 22 C. Lems; 21 H. v.d. Harg; 24 C. Robart; 25 Combinatie Broekbuis en Zn. Aankomst laatste prijsduif, 13.37.40 uur. De SCV de Postduif zette voor dit concours .433 duiven 1. De eer ste hiervan werd geconstateerd om 13.17.08 uur door D. C. Bak ker; 2, J. Blornsteel; 3.-4-13 en 18 A. Smits; 5 en 8 H. C, v.d. Kant; 7 en 20 K Blondé; 9 W. van Deurzen; 10 en 19 Leo Lems; 11 en 22 A. v.d. Grijp en Co,; 12 M. v.d Moezel en Zn.; 14 J. Verhaal; 15 H. L. Brokling en Zn.; 16 D. C. Bakker; 17 J, Koster: 21 J. Kostense; 23 J. Faudeunt;; 24 C. den Tuinder; 25 A. Hersbach. Aankomst laat ste prijsduif, 13.36.00 uur. De duiven, van de PV Schiedam, 297 stuks kregen het zondag.tij. dens de wedvlucht uit Neufville (150 I*m) nu niet bepaald ge makkelijk. Ook nu weer een koude en harde wind en on weersbuien op de vliegroute. Ze gingen in dit vliegstation van de Rotterdamse Bond. om 8.30 uit de vervoerscontainers. Aan komst eerste duif 30.59.43 bij A, Suttorp tevens 8-12-J6-18 en 22; 2-5-6-7 en 24 Jan Doejaarèn; 3- '4-10 en 20 Jack Doejaaren; 9- 11-17 en 25 combinatie Lem-Ver- linde; 13 en 19 E-de Potter; 14 R. v, d. Meij; 15 en 23 Th. Stie- - ber; 21 Daniel Lems. Aankomst laatste prijsduif, 11.25.04 uur. Schiedam Het tamboer- en trompetterkorps de Rijnmond- band Schiedam zal op donder dag 23 mei meedoen aan een concours In het Noordholiantlse MedembÜk. Zowel de Rijnmondband-jeugd als -senioren zullen op dit concours, de Drum Gold Cup, zijn verte genwoordigd. De junioren gaan er spelen: „King Feisal" en „Gold Berger- mars". De senioron spelen: Wembley" cn „Tnrough the night to the Light". De Rijnmondband is vrij optimis tisch over hetverloop van bet concours. Gerekend wordt de steun van een grote schare sup porters. Als men het concert in Medem- blik wil meemaken, kan men zich opgeven bij de secretaris van de Rijnmondband, de heer U. J. Ferwerda. Zijn telefoon nummer: 354505. De kosten van de reis en het concert zijn voor elke supporter ongeveer een tfentje. r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5