f te lief mm Hermes faalt aan bat Cees Rampen weg bij SW Inzet Fortuna bluft PEC af: 3-1 WERKGROEP BESLIST VANAVOND m gfc§s.r® Boh Maaskant: „Voor rust moeten afmaken SW PRAAT MET FRANS MEYER Mm van der Walie beslist m Ook Sjaak en Nico iveg Excelsior M niet compleet 'S Be Boef haalt Teun Kornaat in GEEN GOALS |f^: jgʧjtwaK m tT'fg - WSSM voorsprong Harry Vink wordt gehuldigd Versterking SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 13 MEI 1974 Eindhoven Traditioneel raakte de uitbeurt van SW, dit maal bij Eindhoven, op drift, omdat andermaal bleek dat de Maaskant-formatie veel te hef was. „Het angstcoin- plex wel achterwege bleef lichtte de Schiedamse trainer later toe, „maar juist die houding SVV tot verliezer bracht'^ Schiedam - Verleden week tijdens de wedstrijd die FCN tegen Voorwaarts speelde, vieien er tussen trainer Rien Clarijs en een van zijn spelers harde woorden. Dit had tot gevolg dat Clarijs, on danks dat hij zijn contract voor een. jaar had verlengd, monde ling' zijn ontslag indiende. Dit werd niet direct aanvaard en besloten werd over het een en. ander met elkaar té gaan pra- ten. Datis deze week tot yolle tevre denheid van heide partijen ge beurd. Trainer Clarijs blijft bij FC Nieuw land en krijgt wat be treft het eerste elftal de volle verantwoordelijkheid en het,ver trouwen van het bestuur. „Hoewel", ging Bob Maaskant verder, „wij anderzijds de 1-0 voorsprong nooit en te nimmer prijs hadden mogen geven. Zelfs nog aan uitbouw voor rust hadden moeten denken, ware het niet dat ér. vele kansen de mist ingingen". SVV .etaleerde voor circa duizend toeschouwers dapper balbezit en dat concept leek in al zijn voe gen een geslaagd experiment. Want hoewel de Brabanders de aanval trachtten op te zoeken, was het juist de snelle ingreep van de Schiedammers die steeds weer de Goosens-equipe tot bedaren bracht. .En met suc ces. Al was er wel na circa een half uur een misser van doel man Beerendonk voor nódig om Dutina 1-0 te laten aantekenen. ,Een typische goal",lichtte Bob Maaskant toe, "omdat de voor zet, een prooi leek te worden van de Eindhoyense doelman. Die echter niet reageerde en daarna aanvallende middenvel der Dutina oog in oog kwam met de kooi en secuur aanleg de: 0-1'V: Eindhoven zakte daarna diep weg, maar SW toch al gehan dicapt door het ontbreken van Paul Roodnat, Theo van Toledo en John van der Spek, wist ér niet van te profiteren. Ook wa ren er kansen voor Jan Groene- weg en Jan Coenen. defensie van de Schiedammers een laconieke houding ging aan nemen. Wat uiteindelijk tot de gelijkmaker leidde en toen SW niet wakker geschud was te krijgen, deponeerde Van Rens- woude in de 35ste minuut uit een vrije trap de bal achter doelman Jan van der Velden: 2-1. SVV stond perplex, maar had dit verlies grotendeels aan zichzelf te wijten. Bob MaasKantt: „Eigenlijk onbegrijpelijk dat vooral de defensie, te beginnen bij de belde backs, faalde. En dat had duidelijk zijn weerslag op de overige verdedigers. Ter wijl de middenünie zich weinig van zijn storende taak aan trok, kreeg Eindhoven steeds meer moed". „In schrille tegenstelling echter tot de eerste helft, toen wij bij tijd en wijle Eindhoven onder grote druk konden zetten, maar daarna werden weggespeeld". En verder: „Ik zie het riet als een excuus, maar we misten toch wel de betere makkers uit de ploeg Roodnat, Van der Spek en Van Toledo, alle drie door blessures geveld. Eigenlijk scheelt dat, met zo'n sterke man in elke linie, een slok op eèn borrel. Juist 'die wapens in de strijd, waardoor wij op bal- ibezit kunnen spelen^'brak ons de nek. We lieten de ballen erg veel Jopen, pateen de Eindhovenaren niet aan y2 ga zo maar door". LACONIEK Vreemd genoeg'liet heel SW het daarna afweten. In die tweede fase van de weinig interessante strijd kreeg de thuisclub steeds meer moed naarmate vooral de Jan Groeneweg veel kansen gemist:. Schiedam Een aan bat volledig falend Hermes DVS heeft het tegen de hoofdklasse cricketers van het Haagse Quick niet kunnen redden. Niet dat de équipe van Wim van der Sloot zich daar ^:te véél zor gen over zal maken, want Hermes, per traditie een „slow starter", liet uitstekend verzorgd bowlen en fielden zien, waardoor Quick op 98 all out was. .-.r v. v.-. - Tv'- Henny van Wijk noteerde de goede cijfers van 525, terwijl 2ijn broer Martin met 2—19 ook een redelijk aandeel voor zichopeiste. Peter van Noord vanQuick was met 23 runs de belangrijkste con- tribuant aan het Quick-totaal. Slechts Will van Wijk (10), Rico Borrani (10) en Henny.van Wijk (11) kwamen bij Hermes in de dubbele cijfers. De telegraaf bleef steken op.54. Schiedam De kans is niet uitgesloten dat SVV en Xerxaan Frans Meyer tijdens de komende, transferperiode een contract zullen af sluiten. Hoewel SVV officieel ontkent dat er tussen het be^teur en de Rotterdammer contact is geweest, werd wel officieel medege deeld dat de speler van Xerxes ook nog andere aanbiedingen uit het betaalde voetbal in overweging heeft. Afgelopen zaterdag was Frans Meyerop Harga. Schiedam Cees Kampen, reserve doelman van SW gaat zo goed als zeker de Schiedamse eerste dïvisieclub verlaten. Een en ander is het gevolg van drukke werkzaamheden, waardoor het 's zater dags spelen met het C-elftal en daags daarna reserve staan bij SW's eerste elftal een te grote belasting werd. Cees Kampen, voor dien doelman bij de vierde klasser Ursus, kwam dit seizoen slechts een enkele maal aan bod in het eerste elftal. Aan het einde van dit seizoen keert hij terug naar de amateurs, waaruit enkele clubs be langstelling hebben. Vlaardingen De jeugd van Fortuna kon óp „Woudestein" Excel sior vrij gemakkelijk bijhouden en daarom was het rijp voor een verdiend 1-1 gelijk spel. Hoewel de Rotterdammers voor rust ster ker waren werd er niet gescoord en was er vijf minuten na rust een fout van de roodgele defensie voor nodig om Grieselbach de weg naar het Haardingse doel to laten vinden: 1-0. Maar Fortuna, aan gevuld met de A-junioren Johnnie Vilijn, Cees van der Lugt en Hans Vercouteren, kwam terug via Hannie van der Walle; 1-1. Vlaardingen In onze RN-topscorerscompetütie zijn Teun Kornaat van HVO en Sjors de Boef van Nieuw Lekkerland gelijk geëindigd. Afgelopen zaterdag bracht De Boef tegen Groot Ammers zijn pro ductie één goal omhoog en miste zelfs een strafschop om definitief winnaar te rijn. Waardoor een beslissing via strafschoppen noodza kelijk is geworden. -"jtï IV ■- O Aat Reygersberg kwam er weinig aan te pas. Vlaarriigen Vanmorgen heeft de werkgroep, die strijdt voor behoud van het betaalde voetbal in Vlaardingen, zijn besprekingen met het bedrijfsle ven afgesloteu. Zoals bekend moet er, voornamelijk van het bedrijfsleven, 90 mill op tafel komen, om het betaalde voetbal in de vorm van een 'nieuwe stichting te redden. Over de stand van zaken is weinig te zeggen omdat in feite,- nu de Windmill niet zo toeschietelijk Is geweest, het gesprek van vanmorgen doorslaggevend is. Vanavond komen werkgroep en bestuur van Fortuna bijeen om de balans op te maken. On middellijk daarna zullen de contractspelers van Fortuna wor den ingelicht over de stand van zaken. Intussen is er grote belangstelling voor de spelers van Fortuna op gang gekomen. Vooral wanneer de spelers eventueel ama teur zijn. Regelmatig zijn de laatste.weken scouts van NEC, AZü67, Sparta, Ajax - en Borussia Mönchengladbach aan de Marathonweg gesignaleerd geweest. Intussen blijkt dat AZÜ67 interesse heeft in Johnnie Jansen en doelman Hiddo Reys enkele weken terug al een gesprek heeft gehad met Jaap van Praag en Henk Tinman van Ajax. Bin nenkort zou hij bericht krijgen of hij bij de Amsterdammers, die intussen oud-Fortuna-doelmai> Leen Barth hebben aange nomen. in de smaak valt. Ook Georg Kessler van PEC Zwolle heeft belangstellend geïn formeerd naar Hiddo Reys omdat hij een opvolger voor vee lal zwak keepende Lief ting wenst. De grijzende trainer kon het. overigens gisteren met eigen ogen aanschouwen dat de 24-jarige keeper van Fortuna, die éénmaal in Jong Oranje speelde, veel kwaliteit in zich bergt. Schiedam Na vader Nico van Huet, die trainer van Westlan- dia is geworden, hebben ook zijn zoons Sjaak en Nico van Huet de voetbalvereniging Schiedam verlaten. En beiden overschrijving aangevraagd naar kersverse derdeklasser Excelsior '20; Van onze sportredactie Schiedam De jeugd van SW en Amsterdam kwamen zater dag op Harga niet tot scoren. Hoewelde Schiedamse formatie wel degelijk halftime aan een voorsprong, had moeten komen. Maar achtereenvolgens lieten De Haan en Molendijk kansen liggen. Na rust was het duel H nauwelijks het aankijken waard, f Door Bas "van den Berg Vlaardingen Ongelooflijk die in2et van Fortuna VI in een tijd dat onzekerheid over voortbestaan van hef betaalde voetbal in Vlaar dingen hoogtij viert. Welis waar verdiende hoog geplaatst PEC Zwolle met knap positiespel de schoon heidsprijs, maar het feit dat van de Kessler-boys Heskamp, Rorije en Hoo- gendoon zich moesten be wijzen voor het nieuwe contract, maakte dat trio hypernerveus. Met las ge voeg aJ dat Fortuna de draad steeds weer kon op pakken en dat stimuleerde, met als uitblinker Arie Don op het middenveld, enorm. Daarom verbaasde het ook de scouts van Sparta en Borussia München Gladbach niet, dat Fortuna op die wijze de Zwclse •raatie gemakkelijk naar de kroon kon steken. Ja. zelfs kon overtroeven, „want voor hetzelf de geld", lichtte gelukkige Jan van Baaren „wordt het 4-0 wanneer Gcrrle Pijl niet door doeimaa Lieftir.g wordt geblok keerd.'? Daarom was Fortuna VL-PEC Zwolle een uitermate aanvaard bare vertoning waarin de for matie van Georg Kessler lang zaam maar zeker naar verlies werd gedirigeerd. t,Omdat wij aanvallend, voetbal wilden spe len", wist Georg Kessler wijse lijk later, maar het betekende evenzo dat de defensie van de Zwollenaren de opunters niet de baas kon. Grote moeite hadden omzich snel te organiseren en daar profiteerde Fortuna in rui me mate van. Met 'Aat Reygersberg en Gerrie Pijl uit de ploeg (waarvoor Loet Kwist en John Corver) was het Vlaardingse een echte eenheid. Weliswaar dirigeerde PEC Zwolle de speelwijze, maar slechts zelden kwani er'uit dat uitvoerige breedtespel een ge heide kans. Well schoten van IJ zerman en een priemende kop bal van laatste man Spanhaak, maar doelman Hidde Reys. be naderd door verschillende clubs, had daar geen enkele moeite mee. In de aanval speelde Fortuna ei genlijk zonder permanente spits, omdat Arje Don de. kunst Arie Don voorbeeld verstond de bal diep in zijn ei gen verweer op te halen om dan via snelle solo's de Zwolse de fensie van' hét kastje naar de muur te sturen. In de 35ste mi nuut joeg Bep de Ruiter (bij herhaling mee naar voren) de bal naar Johnnie Jansen, maar doelman Lief ting blokkeerde de Vlaardinger hardhandig.. De vrije trapvan Ger Robbemotid stuitte af en daarna poetste Loet Kwlst de vuisten van de Zwolse doelman. Toch zou Fortuna VL. met een l-f> voorsprong gaan rusten en dat gebeurdeeen minuut voordat ■arbiter Van Ooi jen er door een dijbeenblessure definitief de brui aan gaf én na rust vervan gen moest worden door grens rechter Honsbeek- In die 44ste minuut was er ideale pass van Don naar Loet Kwlst, de balver liefde Rotterdammer plaatste de bal nu eens direct Ln de voeten van de geheel vrijstaande René Pas en die haalde knap uit: "1-9. Wat een grote ruggesteun bete kende want PEC ZtW-"' had in de tweede periode geen enkel alternatief om die achterstand snel te reduceren. Het bleef via weliswaar uitgekiende posities snel schakelen, maar Jange Hid de Reus hield de voornamelijk hoge baJ3en er zonder veel moeite uit. Tn de zevende mi nuut strafte zelfs Arie Don oen jout van verdediger Hendriks af en via een korte solo werd het clan door hem 2-0. BESLISSING Eigenlijk was toén het Ijs al ge broken, want nadat Cees Bou- roan rakelings naast, bad ge knald vla de handen van doel man Liefting. was Rob van der 'Bol geheel bereidwillig er in de 29ste minuut 3-0 van te maken. Op fraaie wijze werd de Zwolse defensie uit elkaar gerafeld en uiteindelijk was de trap van Van der Bol beslissend: 3-0. Vlak daarvoor had Hendriksen zijn plek al moeten afstaan aan Ven der Horst en na die 3-0 liet Kessler ook Hoogendoom inruk ken voor Bob Meyers. Hidde Reys moest nog een schot van dezelfde Meyers over tikken, eer Verheyen de eer voor de Zwolse club kon redden.' Via een strak schot werd het 3-1. maar daarvoor had Fortuna net zo goed op 4-0 kunnen staan, toen oprukkende Ger Pijl, intus sen ingevallen voor Frans Stans, oog in oog kwam met ver uit doel gekomen Liefting die de Vlaardinger -hardhandig, blok keerde. Ook Aat Reygergberg draafde, tenslotte nog op voor René Pas, maar kon Fortuna het graag gewilde vierde doel punt niet schenken. Van onze sportredactie Vlaardingen Kersverse der deklasser HVO gaat volgende week maandag, voor de kwartfi nale tussen HVO en TSB om het Vlaardings kampioenschap,, zijn doelman Harry Vinkhuldigen. In verband met zijn 350ste wed strijd. Harry Vink, de oudste speler van het succesvolle, team, is nog steeds een. niet weg te denken sluitpost achter de verdediging van de oranje hemden en daarom besteedt het bestuur en spelers van sympa- thieke Harry Vink ruime aan dacht aan dit jubileum. Van onze sportredactie Maassluis Incompleet Escefc? soir M. moest zaterdag met l—O' zijn meerdere erkennen in de' 's-Gravenzandse SV, dat bij de* rust al op die voorsprong stond. Arie van der Sar ontbrak, als-; mede Alex Broekhart én Mart*" van der Pol. Waarvoor opdraaf-' den Ben Weltevreden, Nico Ver-* haas, Martin van Gelderen gi£* deeltelijk en Henk van der Burst* eveneens. -•«* Van onze sportredactie ^k: Schiedam - FCN, dat missduéT tegen de verwachtlng ïn, geëé* kampioen van de tweede kjassé'; is geworden en ook niet prorabtf veert, krijgt voor het komende seizoen belangrijk© versterkin gen- Roland van de Bos,' die via Schie- dam bij WF terecht was geko-" men heeft daar toch niet kun-' ren aarden. Hij zal nu de gele deren van trainer Clarijs komen versterken,. Harry'Stiefel, die het een selzoeii heeft geprobeerd bij Eurosport, houdt het daar voor gezien en' komt weer terug op het oude- nest evenals John Pors, die een-:?, seizoen bij het Rotterdamse. DOK uitkwamen. Van RKWIK komt linksbuiten Pierre Brons- geest naar FCN om daar een jjacune in de voorhoede cp te gaan vangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3