Watervrienden Nationale bij DWS treedt af OPEN HUIS N EXCELSIOR NAAR OpeSüekord Diesel e PETERSEN CO. SCHIEDAM B.V. j In kader 70-jarig bestaan De Raay en De Bruin naar DHS mmrnmisèmmiê. Het betere alternatief... Tennisclubs iu gevaar Hermes DVS uitgeblust mmmÊÊÊmssmmêm afdeling verkoop en shöwróoml Broersvest 74-76, Schiedam, Tel. 010 - 269404 j SCHIEDAMS CHE COURANT DONDERDAG 16 MEI 1974 dag bij THOR Schiedam In het kader van de viering van haar 70-jarig bestaan heeft de wandel com missie van THOR dit jaar de Bonds- wandeldag KNGV Kring Rotterdam voor komende zaterdag uitgeschreven. Naar verwachting nemen ongeveer 2000 wandelaars deel aan dit evenement, in gedeeld in verenigingsgroe- pen. Ook de overige plaat selijke gymnastiek- en wandel verenigingen en alle basisscholen zijn uitgeno digd deel te nemen aan de marsen, routes van 5 en 10 km. Start en finish hiervan hebben plaats op het terrein van Her- mes-DVS, van waar de eerste groepen om 11 uur vertrekken. Voor de 10 km loopt de route grotendeels door de oude binnen stad. Ze voert de wandelaars langs de markante oude gebou wen en molens waarover lri de routebeschrijving de nodige in formatie wordt verstrekt Rust punt wordt de Koopmansbeurs waar de drumband St. Ambro- £üus voor een muzikale opluiste ring gaat zorgen. De wandelaars op de 5 km zoeken het meer in de vrije natuur. WW .-i- De vlaggengroep van THOR in 64 aan de Nieuwe Damlaan. Schiedam De tennis competitie komt in een beslissend stadium. Nu vier van de zes wedstrijden gespeeld zijn verkeren alle Schiedamse eerste teams in de gradatiegevaar. SLV kan zich redden door. uit de laatste twee wedstrijden drae punten te ha len. KSVV moet op de laatste competitiezondag (volgende week) minstens met 74 van Daisy winnen en TSF moet op zijn minst de inhaalwedstrijden tegen TOEG in winst omzetten (de stand nu Es>-3). TSF speelt als enige uit komende zondag. Voor SLV staat een thuiswedstrijd tegen het Leidse Unicum op het programma. PaulNolet, Henk Teschmacher, Marja de Buck, Anneiïes Kre- mer-Hovinga en Mevr. Mansoer zijn verplicht om te winnen. Dat zal niét meevallen gezien de forse nederlaag in de uitwed- strijd. Hun route loopt dwars door de Kethelse groenstrook met ais einddoel het Prinses Beatrix- park. Rustpunt is de kinder boerderij die de kinderen tevens kunnen bezoeken. Tien jaar geleden organiseerde THOR'bij haar 60-jarig bestaan eveneens de bondswandeldag waarvoor toen 2300, voor het merendeel jeugdige' wandelaars, naar Schiedam kwamen. Ook nu zijn aan de marsen geen prijzen verbonden. Wel krijgen alle deelnemers een herinne- ripgsmedaille. Voor de groepen is er bovendien een prestatie- medaille. Het bestuur van THOR liet als aandenken aan het jubileum een foto maken van het Proveniershuis waar het een eigen „praathuïsje" heeft betrokken. Iedereen krijgt hiervan een exemplaar mee naar huis. De algemene leiding van de wan deldag berust ook nu weer bij de Bonds-wandelconsul Jac. van Oudheusden. Deze gaat er prat op, dat alle tot dusver gehouden bondswandel dagen zonder regen zijn verlopen. Schiedam Het is nu definitief dat Theo de Raay en Jaap de Bruin naar DHS gaan. Beide Hermes-spelers hebben deze week hun overschrijvingspapie ren in orde gemaakt. Zowel De Raay als Jaap de Bruin (die eerder nog overwoog om naar PPSC over te stappen) hebben THEO DE RAAY ....overstap.... het afgelopen seizoen nauwelijks meer in het ëerste team ge speeld, In' de daaraanvooraf- gaande jaren waren zij wel. vas te keus. Mogelijk zit het bij toe komstige eersteklasser DHS wat betreft wat beter. Schiedam Zondag worden niet alleen de kampioenschappen voor jeugdteams op het DWS»terreIn gehouden maar zal ook de strijd voor de nationale titel Jdhandbal dames er^ heren hier worden verspeeld. Bij de dames hebben DSVD uit Deumingen.en HMS uit Utrecht zich geplaatst. De strijd bij de heren zal gaan tussen AHC'31 uit Am sterdam en Olympia uit Hengelo. De dames strijd begint om 14.00 uur en de heren om 15.05 uur. Voor de nationale jeugdtïtel hebben zich bij de dames geplaatst: SDOL- Luttenberg, Raak/Swift-Arhem, Hygiea-Den Haag en DWS-Schie- dam. Bij de heren gaat de strijd tussen Athomic-Arahem, EDH- Delft en De Meeuwen-Rotterdam. De strijd voor de jeugdtitel vindt plaats in een toernooi vorm, welke om 11.00 uur begint. Valt onze sportredactie Schiedam - Buiten de vaste zwem- uren in Bad Zuid en het open- luchtbad Groenoord staan voor de leden van de Schiedamse Watervrienden de nodige activi teiten op het programma. In Bad Zuid komen op 13 juni de kandidaten voor de zwemdiplo ma's 3, 4, 5 en 6 op de start blokken. De zaterdag vooraf trekken de jeugdleden van 4 tot 12 jaar naar Koek van Holland om hier gezamenlijk eea flinke strandwandeling te gaan ma- kern .Bij gunstig weer wordt een duik in zee gemaakt. Zondag 23 juni wordt 'in Amster dam het bonds-bosbaanfeest ge houden en ook hier zijn de Schiedamse Watervrienden weer. present. Op. de laatste zaterdag wan juni besluit de soos-com- missie het seizoen met een groot wijnfeest in het eigen clubge bouw. Wijn, kaas uit het vuistje en een uitgelaten pret: worden biervoor de voornaamste ingre diënten. Het vorig jaar zo uitstekend ge slaagde zomerkamp krijgt een herhaling. Het wordt nu echter opgeslagen in het kampverblijf "De Zandkamp" teErmelo waar de accommodatie veel be ter is dan in het kamp ,1973. Vertrekdatum is 13 juli ;en -als morianen zo bruin hoopt ieder een op 20 juli weer thuis te zijn. Van een onzer verslaggevers. Viaardingen De korfbalvereniging Oranje Nassau sta'ai wederom voor een drastische bestuurswijziging. Vorig jaar konden Kees Smit en Jan Vermeer zich al niet met het beleid en de mentaliteit verenigen en ondanks een was „professioneler* 'aanpak dit seizoen heeft liet onbe grip van de leden, die zelfs via een handtekeningenactie een buitengewone vergadering uitschreven, die niets ople verde, er toe geleid dat vanavond, in het 39ste levensjaar van de-derdeklasser, voorzitter Leen Veldheer, secretaris „Mart Romers en wedstrijdsecretaris Rien Feïjtel er de brui aan gegeven. >,We hebben weinig begrip voor onns werft gehad", oordeelt Mart Romers „en met onze aanpak hebben we niet bereikt wat we er van verwacht, hebben" Mart Romers schrijft dan ook in zijn jaarverslag dat het bestuur m 14 vergaderingen dit seizoen heeft getracht de achtergronden van de talloze weer opdoemende moeilijkheden niet slechts te doorgronden maar tevens op te lossen. Maar juist het oplossen van die problemen bleek in de meeste gevallen al bij voor baat a's hus jaarverslag" een schier hopeloze opgave, om dat problemen eerst kunnen worden opgelost, als een oplos sing van beide zijden wordt na gestreefd" LIEF Het jaarverslag verder: „Er wa ren problemen genoeg. Zowel met de opstelling van het eerste team en problemen bijvoorbeeld met de wedstrijdcoinmlssie. Einde van het liedje was dat het bestuur, in opdracht van de leden die daartoe een handteke ningactie hielden die overi gens niet het gewenste resultaat opleverde een buitengewone ledenvergadering uitschreef, die echter op een genoeglijk avond je uitdraaide, waarin iederen lief voor eikaar was" ,Het beeld" aldus secretaris Mart- Romers Sn. zijn jaarve rslag, „werd op die avond geen mo ment bekritiseerd en. aan het einde van de bijeenkomst was het béstuur zelfs weer compleet met een wedstrijdsecretaris en commissie". Vanaf dat ogenblik draaiden de v zaken bij Oranje Nassau beter. Hoewel de resultaten op het veld en ïn de zaal beneden de verwachting bleven. In de mi cro kon Oranje Nassau zich op het nippertje uitdegradatiezor- gen. redden enwonder boven wonder draait Oranje Nassau <in hec veld aan. de top mee... „De tweede helft van de competi- tie", schrijft de wedstrijdsamen- steller; v,«s nogal in een dem ad e geëindigd. Vooral het tweede team is daar de ;dupe van ge worden. omdat b.v. zaterdag 30 maart j-1. zes spelers en speel sters het nodig vonden om af te schrijven,- waardoor het duel te gen Pernix moest worden afge last en mede daardoor van gro te invloed was op degradatie" De vergadering waarvan de agen- - da 16 punten telt, begint om 19.30 uur in de cantine aan de Claudius Civiluslaan. Leen Veldheervoorgoed weg Viaardingen De Vlaardingse jeugd onder de 18 jaar kan zaterdag kennis maken met.de badmintons port, tijdens een open huis dat de Vlaardingse club Refoba,.die vijf jaar'bestaat, organiseert in de .sporthal Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan. Tussen 14 en 18 iiur zullen twee prominenten uit de vaderlandse top, te weten Pier Vis- man van het Haarlemse Duinwijck en Jan Fröhlich van het Haagse Dropshot de Vlaardingse'jeugd begeleiden maar ook demonstratie partijen laten,zien; rj' Het is: Refoba dat binnenkort zijn twee spelers van het eerste team. ."Wira Zandbergen (captain) en Alice van der Hoeven (naar DKC) ziet vertrekken, er om begonnen de jeugd op grote schaal; binnen te halen om de toekomst van de club te verzekeren. Deze week zullen ook de scholen worden ingeschakeld om de jeugd op te roepen zich te gaan interesseren voor de tak van sport. Zater- dagmiddag krijgt de jeugd in elk geval in de sporthal een formulier uitgereikt, dat aan de ouders moet worden gegeven. Schiedam Voor Hermes DVS staan nog twee verplichte num mers op het programma. De meest onaangename daarvan is wel de komende uitwedstrijd te gen Limburgia. Niet alleen om dat een nederlaag tegen de Brunsumse titelkandidaten voor de hand ligt. Na het ongeïnspi- f reerde spel tegen RBC lijkt het onwaarschijnlijk, dat het uitge bluste Hermes tegen Lfmburgia wel tot een knappe prestatie gaat komen. Een andere reden voor het .onaan gename karakter van Limbur- gia-Hermes is ongetwijfeld ook het feit dat de Schiedammers .straks zo'n uur of zes in de trein moeten zitten. Voor een uitgebluste formatie een weinig aanlokkelijk idee. Voor de vertrekkende Henk Neb- beling is het bovendien niet zo leuk, dat er nog steeds blessu res en ,vormproblemen" van zijn aanvallers zijn. Het .mee spelen van Van Duppen en Commijs (beiden met een zere enkel) is .nog dubieus. Daar staat echter tegenover dat. Ger Bakkes na zijn- schorsing weer Hermes dat op "Harga" onverwachte van RBC verfoor, weinig inspiratie in Brums sum.- mee mag doen. Wie voor hem plaats moet maken; is nog niet zeker. De selectie ziet er als volgt uit: Spermon, Commijs, De Jager, Weeda. Ruseier, Van der Burg, Brouwer, Van Buu- ren, Bakkes, Vorstenbas, Van Baarle, Van Duppen. en Van.de Voort. Van onze sportredactie Schiedam In sporthal SchieL broek worden zaterdag turn- wedstrijden gehouden met als Inzet de persoonlijke kampioen schappen 1974 van het district Rotterdam van de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond. Negen bij het district, aangesloten verenigingen zetten hiervoor honderd kandidaten in; Ingedeeld in leeftijdgroepen voor. meisjes en jongens alsmede dames, jeugdheren en heren. De dames en meisjes komen uit in een vierkamp. De turners doen dit in een zeskamp. - Deelnemende verenigingen zijn Excelsior (Schiedam),: WIK (Viaardingen) WIK, Den. Hoorn (Westland); Advendo, Togb; Trioturn, Oliveo St. Paul en het organiserende Rotterdamse Spartaan. Voor de meisjes be ginnen de wedstrijden om half drie. De avondwedstrijden voor dames, jeugdheren en heren om half acht. Prijsuitreiking jeugd circa kwart over vijf. Voor de overige deelnemers is dat circa 9 uur. De tumers(sters) werken ditmaal onder nummer. Aan de hand van deelnemerslijsten zijn de wedstrijden ook voor buiten staanders goed te yolgen.. Mfsk De Opel Rekord uitgerust met een OpelDiesel mo tor. Kan't betrouwbaarder? Of zuiniger? Of gerie felijker? Of veiliger? Als u dan nog bedenkt dat hij leverbaar is v.a.f IS.886,- dan is dat toch eigenlijk géén geld voor een wagen van die klasse! Er. dan heb ben we 'm ook nog in 2- of 4-drs. uit voering eu zelfs met GM-Automatic. Wanneer zien we u voor een proefrit? De heer Stemerdink, sales-engineer van 1C-THERMETA B.V. in Naaldwijk (gasbranders) zegt over zijn Rekord. Diesel: „Ik reed voordien altijd in't buitenland met 6-ciliruier-wagens. Die Rekord Diesel doet in bracht er niet voor onder. Een prima auto met een ongelooflijk goede wegligging. Ik hen er erg tevreden mee en ik heb er (bij 30.000 km in zes maanden) nog nooit dat aan gehad. Betrouwbaar!" •IncLBTW en ex General Motors Continental. GM-EUROSERVICE biedt u een service-net van meer dan 6000 dealers door heel Europa. I 4RD6-2 I R lii Iedere dag geopend van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot I 17.00 uur. Ook donderdagavond, koopavond tot 9.00 uur. j [■■■■BDamaMBaiaaauiaHBaMBBBKaiFnil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4