auto vliegt in brand SCHIEDAMSCHE COURANT m over verbouwing van Huize Liduina 100 mensen bij forum Eenheid onder Nieuwe lening voor renovatie in Gorzen communisten isi PARTIJ VAM DE ARBEID PARTIJ MH DE ARBEID Bericht voor onze adverteerders Gebouw voldoet niet aan eisen Havens gestremd Accu kwijt Poes redt man van vuurdood Vrouw iverpt zich in paniek uit wagen mmsaa Tijdelijke huisvesting elders gedurende half jaar Koopavond deze week op vrijdag Volgens blok wordt verbeterd I Kernenergie bij Gusto Schiedain SCjflEDAMSd Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen tang. gratis en geheel vrijolijvènd, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad roet nationaal- en Internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Vs- Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P.S. Mocht u*n tflüks vergelijking kunnen bodenken tfs aenvtfling op onderstaande zin in de bon, flan maakt U kans op een exclusieve gasaanstaker die wij wekelijks uitloven voor demaestoriginele inzen ding. stuur de bon in open envelop, zonder postzegel, naar aniwoordnr. 834. R'dam. f IA stuur mij gratis en vrijblijvend het BN plus \Jf\ Schiedamsche Courant toe. zoals I hoort bij .„-I I zo hoort de Sehtedamsche Courant b» hot Rotterdamsch Nieuwsblad. o Schiedam - Ternauwernood slaag de de 28-jarige Rotterdamse kelner I.F. erin om met zijn in brand gevlogen auto naar de zijkant van de weg uit te wij ken. Ter hoogte van het Prinses Beatrixpark, op de noordelijke rijbaan van rijksweg 20, was in het motorblok van zijn auto het vuur ontstaan. Terwijl F. naar de kant van de weg uitweek am zijn auto er tot stilstand te brengen, raakte rijn verloofde, A.T. (23), echter in paniek. Zij liet zich uit de rij dende wegen vallen en kwam met haar hoofd op het wegdek terecht. Met een lichte hersenschudding werd zij door GG en GD naar het Dijkzigtziekenhuis ver voerd. De wagen van haar ver loofde werd door de brandweer geblust met twee stralen, nadat enkele voorbijgangers al hadden geprobeerd om het vuur te do ven met hun brandblussers. De auto werd door een takelwagen weggesleept. In het Gemeenteizekenhuis werd, nok met eenhersenschudding, de 25-jarige W.M, uit Hendrik Ido Ambacht opgenomen. Hij was passagier vande 23-jarige automobilist G.J.T, uit Krimpen san den TJssel, die cp de Rotter- -damsedijk, ter hoogte van de Van Derventerstraat, een bot sing had veroorzaakt. De chauffeur had op dat punt wil- len keren en zich daarom al naar de linkerkant van de rijbaan begeven. Hij bedacht zich echter, ging weer naar rechts en reed toen tegen de auto van Vlaardingse chauffeur J.H.L.(35) op. De derde hersenschudding van het weekeinde liep de zesjarige Ronald Winter uit de Westfran- kelandsestraat op.Met zijn. fiets was hij al spelende tegen het trottoir gevallen.Hij is ter ob servatie in het Gemeentezieken huis opgenomen. Op rijksweg 20 werd de heer J.M.R. Peijnenburg f26) uit Vught getroffen door een acuta niersteenaanval. Hij kon onmo gelijk verder rijden, maar hij wist zijn auto nog wel aan de kant van de rijweg te parkeren. Met een surveillancewagen van de politie werd hij naar het Ge meenteziekenhuis ge transpor teerd, waar hij is opgenomen.- Tenslotte werd in het weekend nog 't rijbewijs van de 24-jarige asslstent-wachtchef M.K. uit Rotterdam door de politie ge vorderd. Hij had met zijn wagen over de Broersvest gereden met een te hoog alcoholpercentage in zijn bloed. Daarbij was hij tegen een daar geparkeerde auto gebotst, waarna hij was doorgereden. (ADVERTENTfEJ LIJST 1 LIJST 1 ir EERLIJKE VERDELING VAN MACHT. INKOMEN. EN KANSEN LIJST 1 LIJST 1 (ADVERTENTIE} Daar ons blad op donderdag 23 mei HEMELVAARTSDAG niet verschijnt is de SLUITINGSTERMIJN voor het inleveren van advertenties voor de editie van vrijdag 24 mei één dag vervroegd en derhalve gesteld op woensdag 22 mei 12.00 uur. I pagina's —ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL bejaarden-complex ven de Sint Liduinasfichtmg Schiedam aan de St. lidi/inosfraat, waarin de bejaardentehuizen "Huize Si-nlt. tkfuina", "Huize Fra nik eland'" en '-"SOrit tiduirrdhof". Onder de 33 be- die Huize Liduina aan de Sint Liduinastraat bewonen, is onrust ont staan nadat bekend is ge worden dat zij gedurende een half jaar uit het huls moeten vanwege een in grijpende verbouwing. Een deel van hen vindt de ver bouwing onnodig en wil in het. tehuis blijven. nenkort storingen in de elektri sche en sanitaire installaties, de centrale verwarming en de rio lering. De Sint Liduinastichting vindt de ongerustheid onder de bejaarde dicht mogelijk bij het eigen te huis warden ondergebracht,zo dat van de bestaande facilitei ten dan nog steeds gebruik kan worden gematkt. De bezit tingen van de mensen zullen in- De verbouwing is volgens het be stuur van de Sint Liduinastich ting, waar het tehuis deel van uit maakt, hoognodig. Evenals het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland, vindt het bestuur dat het bejaardencentrum niet voldoet aan de gestelde eisen. Het veertig jaar oude gebouw her bergt bijvoorbeeld vrijwel geen één kamer met een eigen bad of douche en de toiletten zijn voor het overgrote deel gemeen schappelijk en ruimtelijk niet goed verdeeld. Men vreest bin- inwoners enigszins misplaatst. „Wij zijn nog steeds doende voor het probleem van de huls vesting tijdens de verbouwing in overleg met de bewoners een verantwoorde oplossing te zoe ken", aldus het bestuur.. Volgens de stichting is het de be doeling dat de 33 bejaarden zo dien nodig ergens worden opge slagen. Volgens de 79-jarige mevrouw L, Bromberg-Rosenthal zij woont al ongeveer vijftien jaar In het tehuis worden de be woners „bedreigd met deporta tie". De verzorging en de servi ce die zij op het ogenblik genie ten vindt zij uitstekend en daar om is het volgens haar onnodig dat zij vanwege een verbouwing tijdelijk weg moeten. OXVERAIS'TWOORD Het bestuur van de stichting en de Provincie zijn van oordeel dat er geen mogelijkheid be staat de verbouwing te doen uit voeren in aanwezigheid van de bewoners. Dit zou volgens hen onverantwoord zijn. „Het alter natief van met-moderniseren is een toenemende onleefbaarheid en veroudering van bejaardente huizen", zegt zij. De verhuizing van de bejaarden naar een tijdelijk onderdak ondermeer wordt er een aantal van hen in het aangrenzende Huize Frankeland onderge bracht zal waarschijnlijk nog eind dit jaar cf anders in 1973 plaats vinden. Schiedam Ruim honderd mensen hebben in de grote zaal van Irene gisteravond geluisterd wat de leiders van de politieke partijen, die volgen de week woensdag in Schiedam aan de raads verkiezingen meedoen, te zeggen hebben. Klapstuk van de avond was de mededeling van de CPN-wethouder B. E. Coilé dat gisteren de vergunning as binnengekomen voor de proe(wo ningen. in de binnenstad, waar vorige week maandag de eerste paal at voor werd geslagen. Een minder beste beurt maakte hij met de Heij- Naast onderhoudswerk worden ook een aantal nieuwe voorzie ningen aangebracht,' ,zoals keu keninstallaties. wastafels, pla fonds, gevelkozijnen en een uit- breiding van de elektrische in stallaties. Bovendien worden da gevels gereinigd door een silico- nenbehandeling. De gemeente zal voor de verbete ringen een bedrag van 826.561 gulden aan de Vereniging Volks huisvesting lenen en dit op haar beurt weer van het Rijk ver goed krijgen. De totale renovatiekosten worden geschat op een bedrag van 1.046.517 gulden- Een kleine 220.000 gulden wordt echter be schouwd als kasten voor nor maal onderhoud en komt ten laste van het onderhoudsfonds van de Vereniging. De Gemeen te vindt dit bedrag rijkelijk veel en' zal nog contact opnemen niet het Rijk, evenals voorde bij drage van 300 gulden per wo ning ten laste van het gemeen schappelijk fonds. LOOPTIJD Voor de overige kosten wordt in ieder geval een lening aange vraagd met eert looptijd van vijf entwintig jaar tegen 9 pet voor de eerste tien jaar. De Gemeen te ontvangt ook.; een bijdrage Enkele huizen in de Abbenbroekseslraal zijn al verbeterd, binnen kort wordt ook met 'Blok F" begonnen. voor het exploitatietekort wat door de verbeteringen zou kun nen ontstaan. De Vereniging Volkshuisvesting wil nog niet rechtstreeks van het Rijk lenen, omdat er bln- 1 nenkort een nieuwe regeling van kracht wordt waarbij het Rijk het volle bedrag mag le nen. In dat geval hoeft de ver-j 'eniging dus niet meer uit eigen financiën te putten. Om de reno vatie echter zo vlug mogelijk uit te voeren leent men het be drag van de Gemeente. Hier door hebben reeds 125 woningen een opknapbeurt kunnen krij gen. Schiedam De koopavond wordt deze week in verband met de viering van Hemelvaartsdag naar vrijdag verschoven. Burgemeester en Wethouders heb ben eveneens besloten dat de afdeling Bevotking van de ge meentesecretarie deze week niét op donderdagavond, maar op vrijdagavond geopend zal zijn. >8 1' Schiedam Het waterpeil tusset de binnensluis en de buitenslui zal dinsdag 28 mei met tachtïj h negentig centimeter wordei \*erlaagd. Het forum in Irene onderscheidde zich verder niet van alle andere: de sfeer was gezellig, er werd veel gepraat, interessante betogen wissel den saaie af eri maar weinig mensen zullen hun ikeus komendewoensdag erdoor laten bepalen. Schiedam Gusto B.V. aan de Maasdijk heeft aan de minister van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne vergunning gevraagd voor het plaat sen van een Ingekapselde radioactieve bron. Het verzoek van de Schie- damse werf iigt tot 11 juni ter inzage bij de af deling Algemene. Zaken van" de gemeentesecreta- rie aan de Emmastraat." Tot die dag kunnen schrtf- lelijke bezwaren bij het.;. gemeentebestuur ingele verd worden. Schiedam In de Gorzen worden binnenkort, Indien de gemeente- - wad :daar .volgende week», maan dag mee instemt, 31 woningen van de Vereniging Volkshuisves ting verbeterd. De huren van deze huizen aan de Abbenbroek- sestraat, Havendijk en Oude Maasstraat gaan hierdoor met zestig gulden omhoog. Dat gebeurt om een reparatie aai de kademuur van de Biiitenha- venweg mogelijk te maken. Hei werk zal van vier uur *s mor gens tot in de loop van de mid dag duren. ermansflat, waarover hij trots vertelde dat hij de leegstand had opgeheven door er een servi ceflat voor'bejaarden van te maken, daarbij niet vermeldend dat de twintig verdiepingen hoge toren onder zijn verantwoording werd ge bouwd. Schiedam „Eensgezindheid tus sen socialisten en communisten is één van de belangrijkste voorwaarden om te komen tot een vernieuwing van de maat schappij", verklaarde CPN-Tweede Kamerlid Marcus Bakker gisteravond tijdens een druk bezochte vergadering van de Schïedamse afdeling van de CPN. Marcus Bakker had nogal wat aanmerkingen op uitlatingen van minister-president Joop den Uyl. „De premier vindt samen werking tussen PvdA en CPN niet onmogelijk en hij veroor deelt het ook niet. maar in feite vindt hij de communistische partij te klein voor samenwer king". „Den Uyl vindt de CPN boven een aantal kubieke meters wel aanvaardbaar voor samenwer king. maar beneden dat aantal niet", zo meende het Tweede Kamerlid in bet wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein. Bakker veronderstelde dat de mi nister-president vergeet dat „eenheid meer is dan een optel som". Groei van een massabe weging naar links is het gevolg van die eenheid, zei hij. „Die eenheid werkt dus als een zui ger, 'een magneet"- Marcus Bakker vond verder dat de CPN moet gelden alseen „bindende kracht tegen alle rechtse elementen in de PvdA en tegen alle kapitalisten". Ook pleitte hij voor verlaging van de defensielasten, terwijl hij op merkte dat „de kapitalisten in Schiedam kunnen worden gero ken". NW-voorzitter Wim Kok vond hij mateloos onnozel, om dat Kok zou vinden dat er in de Portugese vakbondsorganisaties „teveel communisten" vertegen woordigd zijn. Kok zou daarom vinden dat er op de Portugese vakbonden minder te bouwen is. Schiedam De zevenentwintig» jarige cnauffeur J. K. P. moest constateren, dat een dief zich meester had gemaakt van de twaalfvolts-accu van zijn auto, Hij fcad .de wagèn op de Jan van Riebeeckweg geparkeerd. Marcus Bakker; "Den Uyl vindt de CPN te klein- voor samen werking, met de PvdA". Schiedam Doordat zijn poes hevig tekeer ging, werd de heer J. P. Mon ster, eigenaar van een wjnxel in hengelsportarti kelen en tropjsche vogels in de Groeneiaan, uit zijn siaap gehaald. Da winkelier rook onraad. Hij begaf zich., van zijn "woning naar öe daaron der liggende winkel en nam naar.een brandlucht- je waar; in een diepvries- Kist was een brand ont staan. Vóór de vlammen konden oplaaien, was de brand weer onder leiding van brandmeester Oosterveer al aanwezig. Het* vuur werd met twee nevels tra- len geblust.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1