ARBITRALE BLUNDER NEKT' JAN VAN GEEST: KARAKTER y is in Bondswandeling: kleurig geheel Duiven vanuit St. mm Hengelen m Avond vierdaagse Ceès Collignon: interaationaal niveau SCHIEDAMSCHE COURANT - DINSDAG 21 MEI 1974 Weer Schiedam Opnieuw -een sombere dag voor het Schiedamse tenniswereld- je. JKSVV verloor met 10-1 van Alta «-Amersfoort, SLV met 7-rjL „.van kampioen Unicumt.cn TSF met 5—3 van Noord wijk. Vooral dat laatste zat niet helemaal lekker. TSF's eerste singe laar Jan Kooy: „Het scheelde niet veel of we hadden met 44 gelijkge speeld. Mirjam Koerts werd in haar single door :de scheidsrechter (een Noordwijk-man) flink bena deeld. Een.kwalijke zaak. Anders had ze die partij gewonnen. Nu verloor ze. „De TSF-overwtnningen - -kwamen (ook nu weer) op naam van Gre Olthof. Sterk spelend en vooral in mentaal opzicht moeilijk te knakken, won ze zowel haar single als haar beide dubbels (de mix met Rob Jalving, de damesdubbel met Mirjam Koerts). Als TSF donderdag twee inhaalpartijen tegen TOEG wint en zondag kampioen THOR een gelijkspel afdwingt, kan het zich handha ven. Voor SLV is het net gevallen. Met een forse klap trouwens. In de thuiswedstrijd tegen kampioen Unicum konden de Schiedam- Schiedam Tijdens de openingsrit van de derde competitie bewees Maaslander Jan van Geest weer eens zijn formidabele doorzettings vermogen.. De nacht vóór de door de SWV Harga georganiseerde eerste rit bracht de sterke Maasiander door in de stal waar een „van zijn koeien moest kalveren. Geen beletsel overigens om de vol gende dag tóch aan de start te verschijnen en in de snelle koers alle overige deelnemers zijn wil op te leggen. •rners slechts een partij winnen; de single van Marja de Buck. Dat was uiteraard onvoldoende, wart de zeven andere partijen gingen kansloos verloren. En daarmee ook het tweede-klas- serschap. Heel .wat beter verging het coile- ga-tweede-klasser KSW 2. Het vijftal Jan Vreeburg, Ronald Wijma. Peter Nederlof, Joyce Findhammer en Marjan Nederlof wonnen gisteren en gaan nu in promotiewedstrijden een plaats in de overgangsklasse proberen te pakken. KSVV's eerste team had het min der gemakkelijk. Alta Amers foort kwam op bezoek en dat betekende een 10-1 nederlaag- De enige, .overwinnig kwam op naam van eerste singelaar Paul van de Berg, duidelijk KSVV's beste kracht. Jn een fascineren de en snelle partij versloeg hij een mopperende en hollende Theo van de Broek, die niet op- gewassen bleek tegen de gewei- dige wedstrijdmentaliteit en tal loze onwaarschijnlijke returns van Paul van de Berg. Jaap Beyer won vrijeenvoudig van tweede singelaar Jaques van Toor, terwijl Brigitte van de Broek-Entingh met 6—4, 7—5 Ada Wassenaar de baas bleef. Volgende week speelt KSW thuis 'tegen de degradatie-con current. Als het met. 8—3 of ineer wint, blijft het eerste klas- serscbap bewaard. Schiedam In de sporthal Schiebroek zijn de persoonlijke kampioenschappen gehouden va-n het district Rotterdam van de Nederl. Katholieke Gymnastiekbond. Het aantal inschrijvingerthiervoor was, in vergelijking met vorige jaren sterk teruggelopen. Het stralende zomerweertje is ^er ongetwijfeld schuldig aan, dat de publieke belangstel, ling eveneneens beneden de maat bleef. Vooral de jongens en meisjes lie ten goed turnen zien, waaruit kan worden opgemaakt, dat ook het district Rotterdam over veel talent beschikt. Voor bestuur en kader blijft het grote probleem deze aanleg tot voile ontplooiing te brengen. Uitslag middagwedstrijden o.l.v, Elly Bal-Anthonissen: Vijfkamp, jongens t/m 15 jaar: 1 Peter Thijssen, Excelsior S'dam, 46.6 pnt; 2 Roelof Sentges, 45.6 pnt.; 3 Peter Terhoeve, 45.3 pnt., bel deleden van WIK Vlaardingen. Jongens t/m 12. jaar: I Fred Statz, Tniotum R'dam; 38,9 pnt.; 2 Leon van Adridhem, 35,2 pnt; 3 Peter Vermeulen; 35.1 pnt.; •beide ledén vanWIKr Vlaardin gen. -• Vierkamp, meisjes t/m 15 jaar I Saskia Both, SpartaanR'dam. 34.7 ^pnt.; 2 Ange'.ique van Woensel, WIK .VI., 33.8, pnt.; 3 Anneke van Beelen, Advenda R'dam, 32.3 pnt. Meisjes t/m 12 jaar:. 1 Conny.van Leest, Spartaan R'dam,. 30.7 pnt.; 2 Jacqueline v.d. - Spek. WIK Vi„ 30.6 pnt.; 3 haar club genote Judith de Ronde. 29.3 pnt. Minder goed waren de prestaties geleverd door de oudere turners en turnsters bij de "avondwed strijden, o.l.v. Theo Jurgens. Do. dames ontmoeten hier elkaar In een vierkamp. Kampioene met 33.4 werd hier Saskia Vermeu len van WIK VI. met op de tweede plaats (31.8) Ineke Rus- semus, de Spartaan R'dam. Het brons was voor Corry Wooning van TOG uit Berkel. Zeskamp Jeugd-heren: 1 Hans Trompert, Animo Hoogvliet met 49.50 pnt.; 2 zijn clubgenoot Paul. Schreiber, 45.30 pnt; 3 Frans Pepers, Sr. Paul Dordrecht met 43.30 pnt. Zeskamp heren: 1 Johan van Lochem, Triotum R'dam 44.7 pnt.; 2 Hans Reve* nich, St. Paul Dordrecht 43.7 pnt; 3 Peter. Scova Reghinj, Ex- celsior S'dam, 42.9 pnt. Voor de middagwedstrijden reikte districts-voorzitter Joop Thier de prijzen uit. Na afloop van de avond wedstrij d etn was het de 81 jaar oude Joop Starremans, eens secretaris van het district. die het ere-metaa] aan de win naars overhandigde. In een slotwoord wees Martin Buckers, als J5dvan het di-s- trictsbestuur op het nijpende leiders tekort wat in het district nog altijd bestaat Hij adviseerde de aanwezige ver- enigingsbestuurders hun leden te activeren om deel te nemen aan de nieuwe lei'derscursus welke in september weer van start gaat. Mirjam Koerts ...benadeeld Toch was het ook nu weer opval lend dal de wedstrijden op club- niveau „gemaakt" worden door v.Adé wat oudere renners. Ook nu weer werden door renners uit deze-categorie de beste presta ties' geleverd en de eerste plaat- sen bohanld. De uitslagen: (amateurs 50 kmlj. J;.-.van Geest (C), 2 W.v.d. Kerkhof (M), 3. F. de Bruin (HR), 4 M. Drop (C). 5 H. v.d. Lugt (C), 5 N. Slechtenhorst (PR), 7 P. Ooyen (M), 8 F. v.d. Gaag (C), 9. D. Smit (C), 10 J; v.d. Lely (C). (Junioren 50 km) 1 C. Bakker. (M), 2 A. Moerman (C), 3 H. Groen (C), 4 B. v. Rossum (C). ;-<R.' de Boer (C). 6 J. v.d. Hout CC). (Nieuwelingen 30 km) 1 A. Razen- berg (PR), 2 J. v.d. Lely (C), 3 J. van Oosten (Bar). 4 D. van skesteren (PR), 5 P. STek (PR).- .6 C. Gorissen (HR, 7 K. den Hartog (M), 8 J. Schilder (C), 9 y.'d Hammecourt (C), 10 P. den.Hartog (M). (14 jaar 17 km) I P. Liefaard (HR), 2 P. v.d. Linden (R), 3 K.Dupon (C), 4 R. v. d. Bosch (Har), 5 M. Glerum (M). 6 E. Brand (M), 7 C. Kalkhoven (Har), 8 J. Meyer (C). 9 W. Klootwijk (Bar), 10 R. v.d. Lin de (HR). (12-13 jaar 13 km) 1 R. Meeldijk (C), 2 Th. Scholtes (HR), 3 J. v.d. Berg (Bar), 4 T. van Vliet (C), 5 L. Gbdde (M), 6 P. Gle rum (M), 7 L. Beyer (HR), 8 Mej. A. van Vliet (C), 9 R. v.d. Linden (HR), 10 P. Havik (HR). (10-11 jaar 8 km) 1 mej. K. Lie faard (HR), 2 P. de Jong (M), 3 F. de Berg (Bar), 4 M. Baren- dredht (Bar), S R. Stigeiis (M). 6 Mej. M. Barendrecht (Bar), 7 B. Loerts (C), S R. Zom (PR), 9 E. Meyer (PR), 10 C. Gou- man (Bar). (8-9 jaar 5 km) 1 M. Gorissen (HR), 2 J. Brand (M). 3 R. Breestraat (Bar), 4 K. Wijn horst (C), 6 G. Kuipers (HR). Schiedam - Voor de eerste keer in het pas begonnen vliegseizcen werden ook <le Schiedams^ post duiven In Frankrijk gelost «n troffen op weg naar huis ideaal vllegweertjel De PV Schiedam nam in het vllegverband van de Rotterdamse bond met 295 dui ven deel aan het concours uit St. Quentin waar ze zaterdag al om 5.50 uur op de wieken gin gen .met 242 km. voor de boeg. De eerste -duif arriveerde om 8.58.38 uur op het hok van de jeugdige liefhebber, Eddy Holle- man; 2 J. Mieloo; 3 J. Westcr- holt; 4-10 en 25 A. Suttorp; 5 en 9 'combinatie Lem/Verlinde; 6 en 8 C. van Leeuwen; 7-1647- 18-19-21-23 en 24 Jac. Doejaa- ren; 11 J. Vink; 12 A. de Lange; j 13 Jan Doejaaren; 14 E. de Pot ter; 15 en 20 D. Horsmeijer, en Zn.; 22 Daniel Lems. Aankomst laatste prijsduif, 9.12.58 uur. Nederlandse Algemene Bond. De duiven van de verenigingen "De Vrijheid" en "De PostdoiF' werden ingezet voor een con cours uit Noyon (280 km). Hier werden de reismanden om 7, uur geopend. De eerste duif in.de vereniging De Vrijheid arriveer de om 10.3432 uur op het vlieg- hok van L.J. Wijnen die tevens de achtste duif constateerde 2- 8-19-21 en 25 J. Wen teler die bo vendien beslag legde op de ex tra prijzen waaronder een thee- ffe rvjes; l en 13 G. Breur; 4 P. Pols; 5 C. Lems; 7-9-10-14 15-16 en 18 Gebr. ;Triel; 7-11 en.24 J. Bakker; 12 en 22 P. Verlinde; 17 combina- tic W.: en W.' Poort; 20 I. v.d. Tuyn; 23 J. Metaal. Aankomst laatste prijsduif, 10.53.48 uur. VQÖr de wedvlucht vanuit Com- plégne 'a.s. zaterdag staat als extra prijs, een 12 vaks 'mand voor bet vervoer van wedirw- ,vihaai^-diriven. - - >CV "De PostduiF'. SCV "De; Postduif'gaf 42? duiven mee naar Noyoc. De eerste hiervan viel op de val- plank van L. Toutijn, tijd 10.35.16 uur; 2-3-4-15 en 18 J. de Koster; 5. G. Dankelman; 6 J. Fraiideneunt; 7 en 13 J. Hers- bach; 8-10-1149 eo 20. A. Smits; 9 N. Arrk; 12 C. den Tuinder; 14 A. Sanstra; 16'en 25 H. v.d. Kant; 17 en 21 D.C. Bakkér; 22 A. v.d. Grijp en Co.; 23 W. Ris-, sema; 24 K. van Loop ik. Aan komst laatste prijsduif 11.00.27 Schiedam - Was het henge- len In de vijvers van het Prinses Beatrixpark tot dusver alleen toegestaan aan leden van de Hengel sportvereniging "Schie dam en Omstreken", van af 1 juni kunnen ook bui tenstaanders hier op de karpers, en overige vissen gaan jagen. Om zoveel mogelijk stadgenoten en sportvissers van buiten Schiedam hiervoor in de gelegenheid1 te stellen worden dag-, week- en maandvergunningen uit gegeven. Ze zijn dagelijks verkrijgbaar in het pavil- "joen "De Kethei" en bij de plaatselijke hengel sportzaken. Een dagver gunning kost 2,50. Een week lang vissen 7,50 en een maandvergunning 12,50. De bepalingen zijn dezelfde als die geL den voor de leden. Ze staan afgedrukt op de achterzijde van de ver gunningen. Schiedam - Om de onge twijfeld ook dit jaar weer grote stroom deelnemers te kunnen verwerken heeft de organisatie voor de gezamenlijke Schie damse avondvierdaagse een drietal inschrijf adres sen bekend gemaakt: VW-kantoor Overschiese- straat 4 te!. 266000; J. van Dongen, P. J. Troel- stralaan 169 tel. 710994; G. van Dongen, Numansdorp- sestraat 5 tel. 268159. Het inschrijfgeld voor de avondvierdaagse, die ge houden wordt van 28 t/m 31 mei, bedraagt voor se nioren -2,25 en voor ju nioren 1,75. De start vindt evenals vorj- A ge jaren plaats, vanuit de sporthal Margriet, terwijl ook-nu weer medewerking wordt verleend door de EHBO-verenigingen eo het Ned. Rode Kruis. De Schiedamse Reddingsbri gade zul toezicht houden op die gedeelten van het parkoers waar de wande laars langs het water lo pen. De voorinschrijving is tot uiterlijk 24 mei. Daarna wordt het inschrijfgeld met een kwartje ver hoogd. De "koploper" van -de ruim 1700 deelnemers tellende sloet. Op de achtergrond het starfpunl De Koopmansbeurs. Schiedam De Bondswan- deldag vaa de Rotterdamse Turnbond, georganiseerd door het jubilerende THOR (70 jaar) bracht volop le ven en kleur in de binnen stad. In totaal gingen hier voor de 10 km, waarvan de bij de RTB aangesloten gymnastiekverenigingen in sportpark Harga van start. Vocral de eerste groep voer de 10 m., waarvan de route dwars door de bin nenstad Lep, trok de aan dacht van het publiek. Op kop de deelnesners van THOR zelf, uitgerust met de volledjgc vlaggengroep, gevolgd door de lopers van LVT uit Vlaardingen en de Schiedamse Reddingsbrigade.. Deze bonte stoet werd voorafgegaan door- de drumband St,\ Ambroslus mét majorettes. Dit 'escorte maakte zich los. van. de groep bij de Koopmansbeurs, het rust punt voor de wandelaars, om hier ook de'nog'volgende deel nemers een muzikaal onthaal'te bezorgen. De lopers, ook de 5 km, trokken gelijktijdig de Schiedamse groen-, strook in met als doei het Prin ses Beatrixpark. Hier was het op deze mooie dag toch. al bij zonder druk.- Bij het rustpunt, de kinderboerderij, ontstond een ware inrvasie van m kleurige uniformen gestokenkinderen/ Bij het pavfiljaèn de-Kethei 'gin* gen de koele drankjes en ijs- dan ook grif van dé hand. V AVeer terug, op het uitgangspunt bood de grasmat van het terrein van HDVS .de. honderdenver moeide voeten. :alle gelegenheid om "wat op verhaal te komen. Later, kregen alle'tippelaars hun verdiende prestatiémedaille. Met de groepsmedai 11 es kregen ze in hun wandelboekje .een spe ciaal hiervoor gemaakt jubi leumstempel. Bovendien een door de voorzitter van THOR, C. van Oudheusden, persoonlijk gesigneerde foto van het Pro- vemiershuis waar de vereniging haar bestuurszetel en praathuis heeft. Algemeen leider. Bcmdswandel- consul. Koos van Oudheusden over dit geslaagde wandelfeest: „Bij minder goed weer was de belangstelling - waarschijnlijk, nog groter geweest. Nu trokken veel kinderen die anders meege daan zouden hebben met hun ouders naar de caravan, bos of strand. Dat geen enkele plaatse lijke school heeft gereageerd op de uitnodiging met een groep dee' te nemen, acht'ik teleur stellend. Van. de overige .plaat selijke, .gymnastiekverenigingen - verschenenalleen leden" - van DOK aan 'de start".; Waarover marsleider Koos van Oudheusden wéltevreden was: de medewerking van het plaat selijke „Rode- Kruis". Met :zé- ven' man was men aanwezig om de groepen te begeleiden. Ze. re gelden zelfs het verkeer opi-de drukke punten waar de stoet'pas seerde. I<n de Koopmansbeurs moesten enkele voetblaartjcs worden behandeld maar verder deden zich geen ongemakken voor en bereikte iedereen de fi- Schiedam - In Den Haag zijn in ternationale wedstrijden gehou den voor radiografisch bestuur-' demodel- en raceboten. Behal ve uit eigen land verschenen hier modelbouwers afkomstig uit BeJgië, Engeland en' West- Duitsland met hun boten aan de start. Hoewel het merendeel van de prijzen mee naar'de Bondsrepu bliek ging boekten enkele leden van de Schöedamse Modeljacht Vereniging De' Viking aardige successen. In de wedstrijd voor elektrisch voortgedreven xace- boien met een maximum ge wicht van 1 kg, eindigde Cees Collignon samen met de Duitser W. Schriller op de eerste plaats- Hun boten raasden-het 180 me ter lange driehoek-parcours af in 47.6 seconden. Rob van Beij- nen pl&atste zich als derde in een tijd var 50.7 seconden. Bij de cuperhet-rennen, waarvoor zes boten tegelijk van start gaan om te trachten in 30 minu ten de meeste rondjes te varen, •eindigde Rob van Beijnhem ais derde. Het varen met schaalmo dellen met bouwbeoordeling waaraan door 20 scheepjes werd deelgenomen leverde Al Krowin- kei een eervolle vijfde plaats- op. Zijn clubgenoot Th. Elder-:; hout klasseerde zich als veer-; tiende.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4