zwaan- voor lerm wordt moge Tanker Cleaning Jmjgt" subsidie -Kombrink vindt program» garantie voor beleid X Ziekenomroep Schiedam verzorgt directe uitzendiiig Eigenbouw in de lucht Schmelzer van Op politieke avond In de Tempel Controle op Kethelplein gestolen 99ste jaargang no. 25029 jV'oensdag 2,9 mei 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2S25GG - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Bolmers vertelt gemeenteraad Schiedam - Tanker Cleaning aan de Wilhelminahaven krijgt - rij-het indirect - subsidie van de gemeente. Wethouder G. Bolmers (PvdA) is er van overtuigd dal het Schiedam meer geld kost om de haven in de vereiste toestand te houden, dan er aan gelden binnenkomt. De wethouder heeft dat meegedeeld naar aanleiding van vragen van de raadsleden .Wiegman en Pocls. Op verzoek van de eer ste zei hij toe een nota'tje te zuilen laten maken over de grootte van het verschil. „Maar er zijn ongetwijfeld indirecte subsidies", zo zei hij,. ,,W<? zullen ondermeer moeten afwegen wat het baggeren kost. en wat we aan havengelden binnenkrijgen". Het tankers-schoonmakende bedrijf in de Gorzen zal waar schijnlijk in 1976 meer moeten gaan betalen voor de grond aan de Wilhelminahaven. Die grond is eigendom van het Rijk (Domeinen) en wordt door de gemeente Schiedam gehuurd en -daarna onderverhuurd aan Tanker Cleaning. In 1976 moeten de canonvoorwaarden worden bijgesteld. De linkse partijen zullen er dan wel op staan dat de prijs die Tanker Cleaning moet betalen drastisch omhoog wordt ge schroefd. In de broedmachine .kunnen de grote eieren misschien toch nog uitkomen. £r bij staan <te heer Hartman en een «ar» zijn kind eren. Schiedam „De Rijnmond is uitermate belangrijk, want daar hangt de groeikracht van Nederland van af" aldus oud-minister Norbert Schmelzer op een verkiezingsmani- festatie van de CDA-Schiedam en Rijnmond. Enkele mi- nuten.later zat-de zichzeif eenvoudig-en overtuigd Idealist noemende politicus in een wit T-shirtje achter de piano het partij-lied te spelen. wensen, zoals een onderzoek naar de behoefte aan woningen, een overdekt zwembad in Noord en een betere huisvesting voor de sociale dienst. 9 De Jennisbanen van 'Spierings- hoe'-k lilibr-eSdiiïg, maar. 'wanneer Schiedam Bij snelheidscontrole op het Kethelplein 2ijn acht be stuurders door de politie aange houden die harder reden dan ze ventig kilometer. Op het Kethelplein werden tijdens de controle snelheiden gemeten van negentig kilometer per uur. Schiedam Het verkiezïngsspektakel .zal 'de grote zaal van Irene woensdagavond weer tot een politiek zenuwcentrum maken- Uitslagen die verschijnen op het-grote hordin het stadskantoor, zijn reèds na één minuut voor analyse in Irene beschikbaar. somoAMSCi Schiedam - De kans dat het tennispark van Spieringshoek wordt uitgebreid is groter geworden. Wethouder mevrouw G.Verwc5j-de Graaf liet op een vergadering van de ge meenteraad doorschemeren dat er aan een voorstel over de aanvraag wordt gewerkt. advies terug te nemen. Zij kre gen hun zin. Verhulsdonk: „Het tennispark heeft nu al verscheidene malen, een verzoek tot uitbreiding inge diend. De zaak speelt al sinds 1968/1969, Gezien de nood op hel gebied van tennisveldenen om dat de uitbreiding niet zal wor- den gesubsidieerd moet het er I nu maar. eens van komen". De wethouder antwoordde dal eerst inzicht moet worden ver kregen in de ontwikkelingen van de Poldervaart alvorens men' definitief kanbeslissen over de uitbreiding.„Hei is niet zó be roerd met het tennis hier ge steld", vond zij. „In Vlaardin- gen is er één tennisbaan op dé 4000inwoners, in Rotterdam zelfs één op de 5Ö0Q en in Schie dam-ra aar 1 op de 30G0". Desportraad heeft intussen een gunstig advies over de aanleg van meer tennisbanen (vlakbij het lyceum Spieringshoek) gege ven. Er bestaat tevens dan een mogelijkheid dat het schoolten- öis kan worden uitgebreid". Dit zei ze naar aanleiding van vragen van G.VerhuIsdonk- (WD) en R. van Raalte (PCG). Deze raadsleden dron gen er bij de wethouder op aan de brief die Spieringshoek naar de gemeente had gezonden op 9- me Unlet zomaar in de prulle- mand te gooien maar voor pre- Ja, ook u kunt deze ideafe fcrantenkombinatie 14 dagen lang. gratis en gehee! vrijblijvend, in dé bus - krijgen. Het Rotterdamsch r. Nieuwsbladmet nationaal-en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws.-- v-:. 5V'. ',>:- Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervant P.5. Mocht u 'n l*ake verslijking kunnen bedenken als aanvulling op ondersiaands zin in de bon. dan maakt U kans op een exclusieve gasaans taker die wijwekeliiksuitioven vooj de meest ofiginclcinzfiiv stuur'mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedsmscbe Courant loe. Schiedam - Aan dë Ruys de Bee- renbroucklaan zijn twee ringen en een geldkistje met waardepa pieren gestolen. De inbrekers kwamen door een keukenraampje binnen. De waarde van de gestolen ringen en papieren bedraagt tweehon derd gulden. Daar-hangt hij dan. Het resultaat van een jaartje of twee noesie erbeïdin de vrije uurljes. Een eigenbouw zeilboot. Een juweeltje. Terecht trots tiet de eigenaar, ide.heer Huyzer dan ook gisteravond zijn werksluk over -'s cvhui/irg bij de Croenelaan in Zuid lakeien. Eert dank. -iiJliiX.-jc-cj var- mend op -deze ondanks de wind zomerse avond. woonplaats: Stuur te boa in OOc-i enialop. render oostregel. naa- airvioo'dnr, 834, R'aam. Hoort bij 20 hoon 4e Schiecamscha Csurant bij het Rotteröamsch worden gehore... i X gezond licnaamsfcieurtje is vol gens li em altijd meegenomen. ^vacht.; 1 dö.-zoek kon de vrouw haa. terugkeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1