/Zéven takken van sport naar van weer eerste Défilé in Margriet se: wandelaars voor wielerbaan Schiedam I LA GANTOISE VERDEDIGT BEKER HAJNDBALTEAMS MASSAAL IN ACTIE xsstm. Afscheid burgemeester Roelfsema: Visrecht Nog nntTsteis zo ..getruct" SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 30 MEI 1374 Schiedam Om acht uur morgenochtend vertrekken zo'n honderd jonge Schie- damse sporters vanaf het Stadskantoor naar het Zuidduitse Esslingen. Dit in het kader van een grote sportultwisseling tussen de - -plaatsen Esslingen (West- Duitsland), Vienne (Frank rijk) en Schiedam. Op het laatste moment hebben de -.wel uitgenodigde steden Lldine (Italië) en Velenge (Joegoslavië) te kennen ge- .geven alsnog van dit groot se evenement af te zien. "Het ligt echter wel in de bedoeling dat het Italiaan se Udine volgend jaar van de partij zal zijn. Na aankomst, vrijdagavond 6 uur als de drukte dit op de Autobah nen toelaat (een aantal jaren geleden duurde de reis 13 uur!), zal eerst zaterdagochtend het programma bekend gemaakt vorden' voor de verschillende takken van sport. In ieder geval zullen zeven verschillende tak ken van sport elkaar in Esslin gen ontmoeten. Wanneer morgen de twee bussen vertrokken, zijn,, zullen zich hier- ';3n bevinden de 24 handballers (12 jongens en 12 meisjes), de /acht mannelijke judoka's, de acht. tafeltennissers Xvier jon- gens en vter meisjes), de 12 zwemmers (6 jongens en 6 meisj'es), de negen waterpo- loërs, de zestien atleten (acht jongens en acht meisjes) en 14 voetballers. Terwijl de hoofdlei ding van de Schiedamse groep In banden Is van de heren G. Rens,'H .Roodenrijs en A. Ver linde, zal als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur de Wethouder van Sportzaken, me vrouw G.D. Verwey, de Schie- dammers vergezellen. Tijdens de bespreking tussen de steden onderling;' die gehouden werd op. 19 en 20 januari j.l- te Esslingen,. is men overeen geko men dat de meeste wedstrijden verwerkt zullen worden op Eer ste Pinksterdag. Van 10 uur 's ochtends tot 18.00 uur zullen dan op verschillende sportterreinen de Nederlanders, Duitsers en .Fransen elkaar bekampen, en uitmaken wie de sterkste is. Naast de zondag zullen, tevens zaterdagmiddag 'en. eventueel maandagmorgenwedstrijden plaatsvinden. -• Dat men niet alleen voor de sport naar West-pulfsland zal afrel- zen komt tot uiting in het feit dat er ook nog een bezichtiging van Esslingen op het program ma staat. Dit zal dan moeten gebeuren maandagmiddag twee uur. Wanneer het weer het kom en de weekend wil meewerken dan. zal deze sportjeugduitwisseling zon der meer een succes gaan wór den. In het verleden is dit reeds bewezen.. Naast eventuele goede sportprestaties, zullen bovendien misschien de nodige contacten worden gelegd, die zullen leiden tot wedstrijden tussen deze ste den in een bepaalde tak van. - sport. Als maandagavond de officiële, prijsuitreiking achter de rug is, zal de groep dinsdagochtend vroeg aan de thuisreis begin- nen. Loopt deze thuisreis zonder enige moeilijkheden, dan zal de aankomst in Schiedam ongeveer om 18 00 uur zijn. Schiedam De Schiedamse equi pe die morgenochtend afrela# naar Esslingen (een stad van 80.000 inwoners) is representa tieve afvaardiging. Zo levert SW het voetbalelftal, UVG twee handbalteams, SZC de wa terpolo- en zweméqulpe, sport school Peter Lagerwaard de ju doka's, Bruynzeel en NOAD de tafeltennissers. Als atleten gaan mee: Marriy Schell, Michel Snoep, Jerry Visser, Rund Nieu- wenhuizen en Rudolf van der Vlies. Namens de afdeling In ternationale Uitwisseling van de Schiedamse Gemeenschap gaat Cees van der Wel mee. Schiedam De derde popu laire op de Schiedamse wielerbaan bood de ren ners deze keer een extra handicap door de krachtige wind die onberekenbaar over bet ovaal "stoeide" Niettemin bewees Theo van de Leist ook nu weer zijn vorm van dit moment, hetgeen ook tijdens de wegwedstrijden tot uiting komt waardoor hij steeds weer vau voren finisht. Slim koersend was hij ook nu weer de toch attent fiet sende Jan van Geest en Vlaardinger Nico Moermaii de baas. De klassementsrit werd gewonnen door de Amerikaan Jim Stillmaker, terwijl de rit over onbe kende afstand op naam kwam van Jan van de Lugt uit Bcrkei. Bij de junioren was ook nu weer Wout de Zwaaii oppermachtig door alle onderdelen te ■winnen. Martin Meeldijk eindigde hier als tweede. Robin van de Bosch, sinds zondag rijdend bij de nieuwelingen, werd winnaar in deze categorie, evenals .Ineke Muilwijk bij de dames als eer- ste.eindigde. De uitslagen: Amateurs, Afval- wedstrijd. 1. Th, v- d. Leist, 2;-: N. Moerman, 3. J. v. Geest, ,4. J. Stillmaker, 5. J. v. d. Lugt: Klassementwedstrijd, 1. J- Still maker, 2 Th. v.'d.£éist, 3- J: ,v« d. Lugt, 4. J. v.. Geest,' 5. M, Morrisson, Onbekende afstand. 1. J. v. d. Lugt, 2. J. v. Geest 3- Th. v. d.: Leist, 4.. M,.Morrisson, 5. J. Stillmaker. Eindklassement na 3 wedstrijden. 1, Th. v- d. Leist Rotterdam, 2. J. v. d. Lugt: Berkel3.J.v. Geest Maasland, 4. rJ;Stillma ker Schiedam; 5." M. Morisson Engeland. Junioren. Klassementwedstrfjd. 1. W. de zwaan, 2. J' Hammen- dorp 3. M. Meeldijk, 4. A. Kruys, 5. M. v. di Steen. Pnt. wed strijd. 1. "W. de Zwaan "12 pnt, 2. M. Meeldijk 7 pnt., 3- J.' Ham- mendorp 4 pnt., 4. G.Heskes 3 pnt., 5. M. v. d. Steen 7 pnt., op 1 ronde, onbekende afstand,' 1. W. de Zwaan, 2, M. Meeldijk, 3. G. Heskes. 4. J- Haramendorp, 5.' M. v. d. Steen. Klassement na 3 wedstrijden. I. W. de Zwaan Barendrecht, 2. M. Meeldijk Vlaardingen, 3. J. Hammendorp Rotterdam, 4. G. Heskes Monster, 5. M. y d. Steen Rotterdam. Nieuwelingen: Puntenrace, 1. R. v. d. Bosch, 2. C. Heeze. Handi- caprace, 1. R. v. d. Bosch, 2. C. Heeze, onbekende afstand, 1. R. y- d, Bosch, 2. C. Heeze. Klasse ment" na: 3 wedstrijden. 1, R. v. de Bosch Schiedam; 2. C.Heeze Schiedam;': Dames: Puntenrace. 1. I. v. Drlet 2. I. Muilwijk;: 3, A; Havik. Han- dicaprace; 1. A- Havik, 2. I. Muilwijk, 3, I. v. Driel. Onbe kende afstand: 1. L. Muilwijk, 2. L v. Driel, 3. A. Havik, Klas sement na 3 wedstrijden: 1. L Muilwijk 5 pnt., Rotterdam, 2. I. v- Driél 6 pnt. Barendrecht, 3. A. Havik 7 pnt Streijen. Eerstvolgende populaire wieler baan. Schiedam, Dinsdag .4 juni Schiedam De jeugdcommissie van ExxcelsioriSO houdt op le pinksterdag -weer een groot internationaal jeugdtoer- nooi. Hieraan wordt onder meer deelgenomen door VVP (Den Haag), DESK (Kaatsheuvel), Roosendaal en het Belgische La Gantoise uit Gent. De clubs nemen deel met elk één elftal in de poules A t/m E. In2et van het toernooi is de ver- .■"ènigingsprijs die vorig jaar •werd gewonnen door La Gantoi- se. Daarnaast zullen de scheids rechters een sportiviteitsprijs - toekennen aan de vereniging die daarvoor het meest in aanmer king komt. De wedstrijden, die op het Excel- sicr-complex in sportpark Thur- lede worden verspeeld, beginnen 's morgens om half elf. Rond •kwart voor vijf vindt de prijsuit reiking plaats. Schiedam In het kader van de activiteiten ter gelegen heid van het afsluiten van de ambtsperiode van burge meester H. Roelfsema, heeft bet comité „afscheid burge meester Roelfsema" een programma ontwikkeld, waarin ook de sportmensen een belangrijke rol kunnen spelen. Behalve het verroek aan alle ver enigingen om een financiële bij- drage voor het afscheidscadeau (te storten bij de Amro-bank, onder nummer 5093 met vermel ding „afscheid burgemeester") stelt het comité voor alle Schie damse sportmensen op zaterdag 22 juni a.s. door middel van een défilé afscheid te laten nemen yan de burgemeester. De keus viel hierbij op de sporthal Mar griet en het aanvangstijdstip op 12. uur 's middags. >cordat tegelijkertijd ook de Schiedamse muziekkorpsen af scheid nemen, kan een feestelijk geheel ontstaan. Het comité hoopt dan ook dat alle sportver enigingen voor een afvaardiging zullen zorgen. Een en ander dient te geschieden in clubtenue en bij voorkeur in het bezit van Eportattributen. Het comité noemt als voorbeelden: „een voetbal, knotsen, hockeysticks enz." kan dit défilé, dat ongeveer een uur zal duren, zijn voor de ver enigingen geen kosten verbon den. chledaxn Voor de afsluiting van de Poldervaart ging deze vaart in de zin van de Visserij- wet door voor „vlot en bevaar baar water" waarin gevist mocht worden mits de henge laar -in het bezit was van een algeméne bij drage kaart, te ver strekken in de gemeente van In woning. Na de afsluiting valt het echter onder de „gesloten wateren" waarin vissen alleen fs toegestaan met een vergun- ning „rechthebbende op het vis recht". nt Ljanuari 1974 was dit de bc-, roepsvisser G. Rcnzcn die dit risrecht heeft verhuurd aan de t!SV. „Schiedam en Omstre- -ten".: Leden, mogen dus in de ïa'art vrij vissen. Anderen mo-'. ien/dit alleen als ze in het bezit ■|ïjnu": yan een dag-week of haandvergunning, verkrijgbaar h de plaatselijke hen gels portza- [ën of in het paviljoen „De Ke- hël" ia Jiet Prinses Beatrix- jark. Op deze vergunningen nag;.zowel in Ce lijvers als in'. rePoldervaart v/orden gevist. De echter snelle rush' over de vleugel heeft aan felheid ingeboet. Maar al worden al te hardhandige confrontaties angstvallig gemeden, het echte „rit me" is zo weer gepakt. „Getruct", dat zijn ze, de voetballers van toen die ook mi weer tijdens bet nooi van SFC in actie zul len komen. AI blijft het zaak dat eerst de eigen mogelijkheden even wor den afgetast, want soms overheerst de dadendrang en protesteren de niet meer zo soepele spieren. Ook het „fikkie", waar vroeger om gelachen werd, komt heel wat pijnlijker aan- Tafreeltjes als op bo venstaande foto zijn dan ook eerder het gevolg van „de jaren", dan van wat al te hardhandig uitgevoerde acties. Maar dat ze nog steeds een verdienstelijk balletje kunnen raken, is zeker. Daarom ook is bet toernooi van SFC op Thur- lede een evenement op zich, met als sportieve bij komstigheid dat het Viaar- dingse RKWIK, al twee achtereenvolgende jaren bekerhouder, best eens ont troond mag worden. De ploegen die dit op Se pink sterdag gaan proberen zijn: Demos, SFC-1 en 2, Schiedamse Boys, Excel- sior'20. Zwaluwen, DHS, HBSS, SVDPW, Schiedam en Martinit. Er wordt ge speeld in twee poules, waarvan de winnaars in een finale om de wisselbe ker rullen strijden. Schiedam Voor de negen de achteenvolgende keer beëindigen morgenvond de deelnemers aan de geza menlijke Schiedamse avondvierdaagse hun vier de deel van deze wandel tocht. Maar liefst 2500 deel nemers verdrongen zich tij'dens de eerste avond (dinsdag) voor het start en eindpunt de sporthal Margriet, van waairuit de wandelaars vier dagen lang op weg gaan aan de dagelijkse tien kilometers. De organisatoren zijn dit jaar te gemoet gekomen aan een vorig jaar meerdere malen geuitte wens om het tijdstip van ver trek te vervroegen. Hierdoor kunnen dit jaar ook de jongste wandelaars redelijk op tijd weer binnen zijn. Meer nog dan in voorgaande ja ren groeide dit jaar het aantal "gewone wandelaars", die de avondvierdaagse als een gezelli ge ontspanning ervaart. Onder de deelnemers echter ook nu weer talrijke "raswandelaars", die ook dit evenement niet voor bij laten gaan. De reeds "uitgewandelde" dagen hebben aangetoond dat de orga nisatie ook nu weer perfect is. Agenten waken voor de ver keersveiligheid, terwijl in de sporthal een team" van twaalf vrijwilligers er voor zorg draagt dat de lange stroom deelnemers verwerkt kan worden. En hoe wel er ook dit jaar wel weer dé nodige wandelaars zullen zijn die tussentijds moeten opgeven, ziet het er naar uit dat de "snelste" wandelaars morgen avond tussen kwart over acht en half negen bij de sporthal zullen arriveren. Per traditie een "bloemrijke" intocht. Schiedam Op de wielerbaan van Oudenbosch wordt ko mende zondag het startsein gegeven voor het „zes-banen- toernooi'^ Dit toernooi loopt als een „rode draad", door het baanseizoen, met als halteplaatsen; Oudenbosch, Slo ten (Amsterdam), Alkmaar, Apeldoorn, Schiedam en sportpaleis Ahoy in Rotterdam waar ook de „finale" wordt verreden op zondag 6 oktober. Elk van deze banen hebben twee koppels geleverd die de eer van hun baan gaan verdedigen, ex tra gestimuleerd door een aan trekkelijk prijzenschema. Voor de baancommissie van de wie lerbaan Schiedam bleek het af vaardigen van een puur "Schie dams koppel niet haalbaar, om dat met uitzondering van Pe ter van V/ijk dit seizoen nog geen Schiedammers op de baan hebben gereden. Daardoor is een beroep gedaan op het Haags, koppel Ben Ten Ti je- Chris Kipping en het" Rotter damse duo Wim Speksnijder- Aad Thijssens. Vooral het Haag se duo staat bij het Schiedamse duo staat bij het Schiedamse baanpubliek bekend om hun nimmer" aflaten de strijdlust. Het koppel Speksnljder-Thijssens .is er enkele jaren tussenuit ge weest, maar werkt hard aan een sterk baanseizoen. Vooral Wim Speksnijder komt de laat ste weken tot knappe prestaties, terwijl gebleken is dat Aad Thijssens' eindspurt steeds snel ler wordt. Schiedam Elk afzonderlijk houden do handbalverenigin gen UVG en DWS in het komende pmksterweekéinde een toernooi. UVG doet dit op zaterdag 1 juni en maandag 3 jnni op sportpark Harga, terwijl DWS daarvoor zondag 2 juni koos. Deze wedstrijden worden op sportpark Thurle- de verspeeld. De deelnemende ploegen zijn (UVG. zaterdag 1 juni) HVK, Martinus, Willem Alexander, Liedewyde, Mgr. Bekkers, Nieu- welant en UVG (allen Schie dam), Northa (Noordwijker- hout), Mazda-Satumus (Ridder kerk) en Unitas (Maassluis). (UVG, maandag 3 juni) HVK, Nieuwelant, DSV en UVG (allen- Schiedam), Snelwiek en Oüveo (beiden Rotterdam), MOK (Dor drecht), Mazda-Satumus (Rid derkerk), DW (Duiven) en Ra- pld (Breda). (DWS, zondag 2 juni) Animo, Da Jagers, ADO, Hellas, "Wilton^ Dongen, Athene, Fortuna, Achil les, Hermes, GSC, Westlandiai HMS, Blauw:Wit en DWS. V - V5 Z' Vaf.' j.f<y* :y-f":: Nauwelijks is de strijd om het kampioenschap von Nederland gestreden, of op de sportparken Harga en Thurlede wordt drié achtereenvolgende dagen gehandbald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4