Niet SVV, maar Oud-Beijerland onderzoek van Dis:: Weer onderaan innen' sman tegen Hammers Geruchtmakende ronselzaakontaardt in bekvechten naar Hennes toernooi Werken op zakelijke basis fortuna vierde Idasser raaat Oefendfuels S VY en HD VS ris), Daan en Jan vai commissie Schiedam Zowel SVV als Her- ir.es DVS zijn drjk in de weer om voor volgend seizoen een at tractie; oefenprogramma rond te krijgen. SVV strikte reeds drie eredivisieclubs: AZ'67, Ex celsior en Telstar. De laatste twee wedstrijden worden ver moedelijk op Harga gespeeld. Hermes DVS speelt op eigen veld tegen Zwart Wit'28, FC. - Den Haag/C en de jubileum- r-ds'rijd tegen c'e Oud-intcma- tionals. De uitwedstrijden zijn: Wilhelmus, TOGR. HBSS en deelname aan het Twentse ROS-toemooi. Schiedam Met als inzet de ver- enigingsprijs voetballen zendag le pinksterdag vijf clubs op het pupiUentcernooi van SVV. Elke vereniging neemt deel met vier elftallen. Aan het toernooi, dat om tien uur begint, wordt deel genomen door: Hermes DVS, ADO, Feyer.oord, DHC en SVV. Schiedam Het pas raar de eer' ste klasse KNVB; gepromOveerj de DHS, dat direct na het voof ;de -Schiedammers zo gunstigd. resultaat van de wedstrijd Spar- taan-EBOH, dit heuglijke fél! met een daverende'instuif vier< de, recipieert vanavond in hei clubgebouw'in Kethet. De recep tie begint otn half acht en duun tot half tien. .Vlaardingen Het gros van de bestuurders van Fortuna 7VL. keert met meer terug in het nieuwe College, dat van avond op de buitengewone ledenvergadering i uur) moet worden benoemd. Achtereenvolgens bedanken RInus Timmermans, Piet Vietsch en Rinus Zevenbergen om uiteenlopende reden voor de eer, terwijl Jan Vilïjn en Adrie van Corthenberghe intussen al zijn overgestapt haar dé stichting FC Vlaardingen. Ook Jan BriJleman, nu hij manager is geworden van de nieuwe FC, treedt uit het amateursbestuur, waarvan alleen maar voorzitter Ad van Wijk en secretaris Jan van Dis zijn overgebleven. Op de vergadering staat, wanneer de leden er meer accoord gaan, aanvulling te wachten van Ton Body (penningmeester).. Her man Peters (wedstrijdsecreta- Daam .Tits, ,W... C. labeling van der Berg (voorheen betaald voetbal van ortuna). Vlaardingen Fortuna speelt volgend seizoen in de vierde klas van de KNVB. Een 'verzoek aan dè hond om hóger te mo- ..gen gaan spelen, omdat in verband met de invoe rring van een hoofdklasse de vierde klas in feite een achtera! .gang betekende, vindgeen genade in de ogen van deaniateursec- '.tte in de KNVB. Men verwees fn hoofdzaak naar 't betreffende regle ment dat erop neer komt dat een club die uit het betaalde voetbal ver dwijnt, in de laagste klas van de KNVB komt ie spelen. Anderzijds zijn er voorbeelden te over van semi-profcJubs die in een stichting overgingen en -waarvan de amateursec- ':;tie vierdeklasser werd: Voléndam,- Veendam, PFC, HVC, enz.. Schiedam Niet SVV of de FC Vlaardingen, maar Hermes DVS wordt vol gend seizoen dc club van RN-top9corer Teun Kor daat, die het voorbije sei- zoen uitkwam voor het naar de derde klasse ge promoveerde HVO. De kans is ra-et uitgesloten dat ook Arie Riedijk, mid'Ten«e'der van Fortu na VI. volgend seizoen bij Hermes DVS gaat spelen, hick van Gent (onti-SW) heeft overschrijving son- gevraagd naar HVO, evenals Van de Burg van "Schiedam". Henny Muy- laert. dis halverwege het voorbije seizoen Hermes DVS venveet de financië le a' .>raken niet na te kom- speelt voleend se«; hij RIOS. Naar SV' mt de J7-jarige ta- Jentv-Ue SMV'er Klip. leden krijgen wijzigingen van het reglement en statuten voor gelegd en de vraag of de twee vrije plekken in het bestuur een half jaar lang vacant kunnen blijven om beide ad interim ge- stuursleden van de stichting FC Vlaardingen, Jan Vilijn (Voor zitter) en 'Adrie van Corthen berghe (secretaris! de gelegen heid te geven, wanneer zij er na een half jaar toe besluiten om de stichting de rug toe te keren, zich weer in het bestuur van Fortuna te voegen. Waardoor Fortuna in- zijn zeventigste lé vensjaar, r.u het weer is terug gekeerd naar de' amateurs, aan de vooravond staat van een nieuwe periode- Want met het niet ingewilligde verzoek aan de KNVB om in de derde klas te mogen gaan spe len, is de Vlaardingse roodgele club helemaal weggedrukt in de laatste klas van de KNVB en dat doet één van de twee over gebleven bestuursleden, Jan van Disl toch wel erg veel pijn. Omdat", licht hij toe, „wij in Vlaardingen toch het etiket heb ben een vooraanstaande club te zijn, die al die zeventig jaar veel voor de voetbalsport heeft gedaan. Daarom is het zo jatu rner dat wij als araatéurclub weer helemaal onderaan moeten beginnen." „Maar wat gelijk in houdt dat wij een beleid moeten gaan voeren dat er op gericht is zo snel mo gelijk te kunnen promoveren. De piaats die Fortuna altijd in de amateursector heeft ingeno men, moet snel; veroverd wor den en daarom gaan we op har de zakelijke basis werken". Met welke groep staat overi gens nog niet helemaal vast om dat de stichting FC Vlaardingen bezig is amateurs van Fortuna aan te trekken (Hadde van der Meyen, Hans van Os en Klaas de Bie) terwijl het niet uitge sleten ïs, wanneer de contract spelers blijven weigeren om te tekenen, dat de nieuwe FC nog meer een beroep zal doen op Fortuna-amateurs. Het voorlopige standaardteam van Fortuna heeft zich overi gens al gepresenteerd in het ka der van het Vlaardmgs voetbal kampioenschap en; daarin een goede indruk heeft achtergela ten.. Het gros van de soelers vundt het erg jammer dat trai ner Jan Kramer naar De Hol- landiaan afreist, omdat hij juist er een compacte eenheid van heeft gemaakt. Schiedam ,;De vlam is in de pan geslagen" Een „steek vlam" wel te verstaan. Oorzaak is een rood omkaderd be richt in Het Vrije Volk: SVV beschuldigt Oud-Beijerland van ronselen. Middelpunten zijn de gebroeders Hans en Cees Campen, die, zo laat datzelfde bericht SVV-secreta- ris Cor de Vries zeggen, al met 8000 gulden handgeld op zak liepen, maar omdat beide spelers thans bij SVV on der contract staan, die acht duizendjes gaan terugbezor gen. Keiharde feiten; zonodig nog hardere reacties. Een geruchtmakende openheid van zaken, met jubels en mis prijzen begroet. Tot zo ver een affaire als dertien in een dozijn. Clubs, boos over wegtrekkend talent, klimmen op de „kansel" en hekelen de „met de geldbuidel" rammelende amateur scouts. Geruchtmakend, toch wel. SVV gaat zich per brief beklagen bij de KNVB over deze ronselpraktijken, zegt het bericht. Hetgeen neerkomt op een mogelijk onderzoek. Hoe wel de boeken zo daarin iets zal zijn te vinden blijven on aangetast in de kast van de deze periode, dagelijks worden geconfronteerd met de handelin gen in amateurkringen van een bepaald slag, dat met veel zwart geld se mi-profspelers uit hun verenigingen probeert weg te trekken, dan durft de samen- ruggedraaid. Toen, tijdens de voorwedstrijd tussen SW's achtste elftal en een artiesten? formatie, informeerde ook uw verslaggever naar de plannen van SW's reserve-doelraari Cees Campen. steller van uw jaarverslag te In deze krant publiceerden wij en- Door Hans Soeters. Oud-B ei jerlandse penningmees- ter. Er komt geen onderzoek. „Van mijn kant géén klacht" weerlegt secretaris Cor de Vries het geschrevene. „Dat Is mijn taak helemaal niet". Of beter Cor de Vries is boos over'de aan hem toegeschreven citaten.„Ja, als je zegt; Bent- zon (trainer/aanvoerder van. Oud-Beijerland, red.) loopt te ronselen, dan sta ik daar ach ter. Over. geld heb ik echter niet gesproken en zeker geen bedra gen genoemd. Nee, van de in houd van dat bericht distantieer ik me". voorspellen dat men in onze amateurskringen hard op weg is zichzelf te vermoorden". Deze passage uit SW's jaarver slag om duidelijk te maken dat Cor de Vries het „rammelen met de geldbuidel" volmondig beaamt, maar Oud-Beijerland niet van een mysterieuze uitga- ke!e dagen voor dat gesprek een bericht dat Cees Campen zo goed als zeker naar Hermes DVS zou vertrekken. De doel man zelf maakte er geen ge heim van dat zijn voorkeur uit ging naar de amateurs. Toch was Hermes DVS nog lang niet zeker. Cees Campen toen: „Ik COR DE VRIES Wel gezegd" slist welke stappen de club te met wat betere spelers aan kun- gen samenstellers van het be- nen komen dan die C-elftalspe- richt gaat ondernemen. Secre- Iers van SVV", taris Piet Bot, fel: „Het is een Zoals zo vaak in dit soort situa- ve van achtduizend gulden wil ook no§ een aanbieding ge- betichten. Althans niet in die richting zijn beschuldiging Iaat klinken. „Wat" zegt bij ont stemd, „Cees en Hans stonden maandagavond vreselijk boos bij mij voor de deur; waar of ik die onzin vandaan had gebaald? Het kostte mij een hele tijd pra ten om dat weer goed te krij gen" jaarverslag: Men. is er nog Om wat meer inzicht in deze, Grootspraak? De waarheid? steeds niet achter dat men in vooral door Oud-Beijerland erg De twijfels s zijn er. ons kleine landje elkaar bitter hoog opgenomen affaire te krij- In. ieder geval zijn de officiële hard nodig heeft om op té bou- gen, moet een moment van en- reacties van Oud-Beijerland bik- wen. Wanneer wij, vooral in kele weken geleden worden te- keihard en wordt vanavond be- Wel zegt SW's secretaris in het had van Oud-Beijerland en die is aantrekkelijker dan van Her mes. Ik weet nog niet". Ter ver duidelijking: Cees maakte bij het woord „aanbieding" het be kende gebaar van de langs el kaar wrijvende duim en wijs? vinger. Geld? Ceesletterlijk: „Ja, is dat niet normaal van daag de dag?". grof schandaal. Hoe komen die mensen er in godsnaam op? Ze moeten in ieder geval wel met een bewijs komen, want dit pik ken we niet". Bewijzen die er, dat is duidelijk, niet zullen ko men. Verontwaardigd is ook elftalleider Jan Michels, die het een „ab surde zaak" noemt. „Als Oud- Beijerland dat geld had gehad, was ik allang om vergoeding gaan vragen". Niet onder de indruk van het ge beurde is aanvoerder Hans Bentzon: „Ik heb inderdaad met die jongens gesproken, maar aan geld heb ik helemaal nietgedacht. En dan helemaal niet aan 8000 gulden" Wél zegt hij: „Hadden we dat geld ter beschikking, dan had ik wel ties, zal de waarheid wel weer ergens in het midden liggen. Enerzijds staat het omstreden bericht,op onwaarheden aange klaagd door Oud-Beijerland en SVV-secretaris Cor de Vries, anderzijds enkele uitspraken van de doelman van SW ge maakt in het één ding is zeker: de KNVB zal een dezer dagen toch wel even de boeken contro leren, maar- dan op verzoek van Öud-Beijerland, en geen belas tende uitgaven ontdekken. Hoog stens een wat al te hoge reke ning bij de plaatselijke groente man. „Want" zegt Hans Bent zon, „het enige wat we ze op dit moment hadden kunnen geven was een kist aardappelen of zoiets, maar achtduizend gul den? Schiedam Door de Schiedamse teams wordt er het komende pink- sterweekeinde intensief gehonkbald. Vooral morgen komen de lief hebbers van de baseballsport aan hun trekken, want zowel Schie dam, Holy als de DDH Groenoord spelen dan een thuiswedstrijd. Holy ontmoet het Nijmeegse Hazenkamp dat afgelopen zondag ver loor van Schiedam, terwijl op Harga HCTIW tegenstander is van het hoog op de ranglijst meedraaiende Schiedam. Hoog genoteerd staat ook- de nieuwe DRZ—DHS-combïnatie Groen oord. In Kethel wordt in eerse instantie beslist wie de koploper gaat worden, want tegenstander is het Rotterdamse Sint Lodewijk. Beide clubs staan momenteel op een gedeelde eerste plaats. Het program ma voor morgen luidt: Holy-Hazenkamp aanvang 14.00 uur; Schie- dam-HCTIW aanvang 15.00 uur; Groenoord—St, Lodewijk aanvang 14.30 uur. Voor Holy'en Schiedam volgt op maandag 3 juni de return. Hetgeen betekent dat Holy naar de Hazenkamp afreist en Schiedam de uit beurt tegen HCTIW afhandelt. Het ihonkbalfeom van 'de DDH Groenoord -dof morgen gaat proberen concurrent «St. Lodewijk te lossen. Het nieuwe Fortuna, dat dringend zijn image wenst te verbeteren, weet daarom hele maal nog niet waar het met. zijn spelersmate riaal aan toe is. Laat staan een irainer. maar die wordt waar- f»schijnlijk in het weekeinde be neemt!. Fortuna maakt ee.i keus uit drie Rotterdammers: van Schiedam Puck de Regt en Ton en Dolf Krijsman boksen op maandag 3 juni in Dordrecht te gen het sterke team van Mit- telrheln. De Dordtse Bouwlust SC heeft voor de laatste wed strijd van. het seizoen bewust gekozen voor 't Duitse districts- team, dat het vorig jaar pres teerde om Bouwlust, voor het eerst in drie jaar, een neder laag toe te brengen. Ton. Krijgsman, kampioen veder gewicht van Nederland, bokst een van de twee hoofdpartijen. Zijn tegenstander is' Mittelrhein- meister. Hammers, die bij de Duitse kampioenschappen wist door te dringen tot de laatste acht. In totaal worden er op tweede pinksterdag twaalf partijen ge bokst waaronder acht wedstrij den in de A-klasse. Bouwlust, belust op revanche, brengt voor deze wedstrijd de sterkst moge lijke formatiè in de ring: F. van Dongen (vlieggewicht), Tira Bachau (vlieggewicht), Cees van Sluys (bantam ge wicht) Dolf Krijgsman (veder gewicht), Ton Krijgsman (licht gewicht) Ries Westerbeek (lichtwelter), Nico -de Rooy (welter), Adrie Magielse (zwaarwelter), Henk van Reek (middengewicht), Puck de Regt (halfzwaar), Eric Dooren (middengewicht) en Ben Said (middengewicht. De wedstrijden, die om acht uur 's avonds beginnen, worden ge houden in zaal Americain aan de Groenmarkt in Dordrecht Het Schiedamse voorverkoop adres is: Krijgsman, Aleida- straat 124a. De entreeprijzen zijn vijf, tien en vijftien gulden. Ton Krijgsman (rechts) ontmoet In Dordi de sterke Duitser Ham tners. SCHIEDAMSCHE COURANT VRIJDAG 31 MEI 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5