'laat Sociale Werkplaats deel produktie overnemen' Betalen met veel aanleg sportvelden SCHIEDAMSCHE COURA Nieuw hotel zet of ongeluk? Vier verdiepingen 214 bedden TELEXBERICHT VEROORZAAKTE PANIEK Vader schoot op docïiter Burgemeester Roelfsema over liquidatie Schiecarton: Reeks telefooncelkraken opgelost OEFENTERREIN OF SPEELRUIMTE? SCHItORMSd foïéf ;Vrtf SC^Af ö&'i gaan zien. Zo za! het nieuwe Novotel- hotel aan rijksweg 20 eruit - - Schiedam Binnenkort zal de Schiedamse hotelaccom modatie aanzienlijk wor den uitgebreid. Vlak bij rijksweg 20 naast de sport hal Margriet zal namelijk een'splinterniuew hotel ko men met een maximale be zetting van 244 bedden. In dit 4 verdiepingen tellende complex zal ook een café- restaurant komen. Verder zijn er vergaderruimten en een openlucht kinderzwem- bad geprojecteerd. De eer ste paal van het nieuwe ho tel zal in september de grond ingaan. Da kamerprijs zal komen te lig gen in de populaire middenklas se. Dit betekent dat men onge veer 35 50 gulden per nacht zal moeten gaan betalen. In to taal krijgt het hotel122 twee persoons kamers. Al meer dan drie. jaar voert het Schiedamse gemeentebestuur onderhandelingen over de uit breiding van de hotelaccómmo- datie .In de' praktijk blijkt dat men eigenlijk gasten alleen naar hotel Rijnmond' kan ver wijzen.'Dit hotel js echter mees- .tal voor 80 procent volgeboekt met vaste klanten, zodat Schie- \dams bezoekers verplicht' zijn de nacht in Rotterdam door te. .'brengen. NOVOTEL Sintb enige tijd heeft het college van b. en w. nu contacten mei het hotelconcem Novotel, dat al 50 vestigingen heeft in Frank rijk en/Zwitserland. Behalve de -- wat oudere hoge! s in Parijs zijn deze vestigingen vrijwel' alle maal identiek qua bouw en op zet als het nieuwe hotel in Schiedam, dat overigens de eer ste Nederlandse vestiging van Novotel wordt; S Op deze plaats 'zal het nieu we hotelworden gebouwd. Waar.nu nog koeien lopen; zullen straks mensen slapen. Op de achtergrond de flats van Kefhef. voor het bedrijfsleven.; Een an der aspect is de werkgelegen heid. Een aantal horeca-mensen zal hier werk kunnen vinden, maar dit is ook gunstig voor toelevert ngsbedrij ven" GEHANDICAPTEN froaral over de plaats was het Het nieuwe Schiedamse hotel concern erg enthousiast. Behal ve .dichtbij een rijksleg ligt het hotel ook op nog geen 40-1 meter van het nog te bouwen NS-sta- tion Niauwland. komt op een terrein van 5.B00 m2 dat in erfpacht wordt uitge geven. Onder meer zal een par keerterrein voor 133 auto's wor den aangelegd. Bijzonder Is wel dat twee hotelkamers speciaal voor lichamelijk gehandicapten zullen worden Ingericht. Ook wethouder Bolmers toonde zich gisteren uitermate tevreden over de behaalde overeenkomst. „Ik ben blij dat we nu ónze gas-. Het geheel zal worden gebouwd ten goed zullen kunnen ontvan-- door Gebam b,v„ een dochter gen. Dat geldt natuurlijk ook van de Kon. Nederhorst, Rotterdam - Was het toeval, een ongeluk of opzettelijk dat de 64-jari- ge carro5sieriebouwer J. K. uit Schiedam op 28 december twee keer op zijn dochter had geschoten? De verdachte droeg zeker niet bij aan de oplossing van dat raadsel. Voor de rechtbank hield hij het op toeval en een ongeluk, een verklaring waaraan de officier mr. A.C. 't Hart, vlijtig tornde. kwam. Verdachte heeft bewust geschoten en daarom acht ik poging tot doodslag bewezen".: K.jhad de revolver van tafel ge-, «nomen en in zijn zak gestoken, omdat zijn. dochter het wapen niét hoefde te zien.-Toen hij het weer uit zijn zak. haalde ging Mr. t Hart vorderde 1 jaar en 3 het schot per-ongeluk'af .en de maanden, kogel schampte het hoofd van uit ak op s# jBni. de vrouw, Opnieuw vier er een schot en toen. bleef de kogel in haar onderarm steken. Er was geen ruzie geweest er heerste geen rancune en alles was pais en vree. E>everdachte was na een korte gevangenhouding door de rech tercommissaris op vrije voeten gesteld en de officier sloot niet uit, dat vader en dochter zo het een en ander hadden afgespro ken. "En toch geloof ik nietin twee ongelukjes. Móge er over dê eerstekeer twijfels bestaan zeker is. dat'niet het geval met het- tweede schot. Het wapen was namelijk defect en de cylin der moest zorgvuldig met de hand worden gedraaid voordat een nieuwe patroon voor de loop Schiedam - De liquidatie van Schiecarton, waardoor 270 werknemers op straat komen te staan, blijkt ook bij het gemeentebestuur hard te zijn aangekomen. Er werden desondanks al suggesties naar vo ren geschoven om toch een deel van de produktie - met name da sigarendozen - in Schiedam te laten voortbestaan. Burgemeester H. Roelfsema: "Ik heb de indruk dat niet alle pro- duktie-onderdelen van Schiecar ton aanleiding geven tot verlie zen. Misschien is het mogelijk dat via de WSW de ruim negen tig mensen die aan de sigaren dozen werken bij de Sociale Werkplaats kunnen worden in- Wethouder G. Kaptein,- die al in september namens de gemeente met, Schiecarton. besprekingen voerde over de moeilijke, situa- tie van het bedrijf: "Het opti misme van toen blijkt finaal verkeerd te zijn uitgepakt. In een gesprek met de directie werd destijds gesteld dat dank zij de acties van het personeel het bedrijf vanuit Amerika mim- stens, één jaar "groen licht zou krijgen. Ik kreeg toen een rooskleurig ver haal te horen. In dat extra jaar zouden weliswaar niet alle ver liezen weggewerkt kunnen wor den, maar men zag wel kans om de winst geleidelijk terug te' halen. Het tijdstip', waarop Schiecarton wordt opgeheven verbaast - mij daardoor deste- meer, aldus de wethouder van Sociale Zaken. Wat er met; het grote gebouw van Schiecarton zal gaan gebeuren is nog onbekend. De burgemees ter heeft nog steeds hoop dat de winstgevende objecten op één of andere manier kunnen worden overgenomen, "Misschien wil een kleiner bedrijf zich inzetten om deze produktie over te némen. Als de Sociale Werkplaats bijvoorbeeld een ge deelte van de produktie kan overnemen kunnen we een werkvoorziening van ruim ne gentig man in standhouden", aldus Roelfsema. Hoofdinspecteur P. A. J. Broeders. Schiedam Nogal opgelucht leken de twee zeventien ja- tlllWamj rige Schiedammers A. M. ||||||Q en G.S., toen op maandag 3 juni de récherche bij"hun~|||| ouderlijke woningen aan- vjgj belde. Na een half jaar lang ettelijke telefooncel len (89) in het hele land te hebben gekraakt, waarbij zij een buit van 3000 gul den vergaarden maar voor 20.000 gulden schade aan richten, bleken zij niet meer verbaasd dat zij nu pas werden gearresteerd. „Zij haddon een soort gelatenheid over zich", vertedde de Schse- 'A damse'hoofdinspecteur van poli tie. „Beide jongens hadden het wel aan voelen komen. Ze ge droegen zich de laatste weken nogal vreemd en dat was opge vallen. Dat leidde tot hun aan houding". A. M., een zeventienjarige winkel bediende, en G. S., een even oude magazijnbediende, hadden verdacht gehandeld. De talrijke kwartjes die zij uit de geldbak- ken van de diverse telefooncel len 45 maal sloegen zij in Schiedam toe hadden ont vreemd achtten zij een goed, maar door de grote hoeveelheid voor anderen opmerkelijk, be taalmiddel in snackbars. Bovendien openden zij een bank rekening, waarop alleen kwart jes werden gestort. En ook viel fertj'e. waarin 2ij hun Inbrekers- gereedschap en het gestolen geld vervoerden, over straat be- De aanwijzingen stapelden zich op en eindelijk na een half jaar -in telefooncellen te hebben huis gehouden konden zij worden opgepakt. Commissaris Van der Haagen: „Beiden warert beken den van ons, maar dit professio nele gedoe hadden we niet van hen verwacht". het op dat twee jongens zich De twee jongens behalve de met een zeer net diplomatenkof- cellen kraakten zij ook auto's en verder stalen zij brommers en braken zij in kwamen tot hun daden door geldgebrek. Voor het plunderen van tele fooncellen hadden zij een ver nuftig systeem ontwikkeld. Het geld ging op aan wijntje en trijntje. Bij de politie is men Uiterst tevre den over de „vaiigst" van de twee krakers. Met hun aanhou ding is het raadsel van de vele diefstallen opgelost. „En", al dus hoofdinspecteur Broeders, „als men in bepaalde gevallen De telefooncel op het St. Lt- duinaplein was één van de cellen, die regelmatig een beurt kregen. Vier maal kraak ten de twee. jonge Schiedam mers de steeds vernieuwde geldautomaten in de cel. snel een dokter nodig had, kwam het voor dat een telefoon niet te gebruiken was. Zoiets is natuurlijk zeer ernstig. Dat zal nu hopelijk niet meer voorkomen". American Can is echter bij een verkeerde afdeling terecht gekomen, waardoor enige pa niek onder het 'personeel ont stond. —Naar nu pas is be kend geworden blijkt de directie van Schiecarton van plan te zijn geweest'het personeel vrijdag pas in te lichten over de slui ting. Uit de Verenigde Staten was donderdagmorgen een telex De directie besloot daarop nog:de- gekomen met een bericht voor zelfde dag zowel het personeel de Nederlandse directie dat het via 'n speciale bijeenkomst, als personeel en de pers pas gisteren de kranten via een ijlings geor- mochten worden ingelicht. Deze ganiseerde persconferentie in te telex van het moederconcern lichten. ?- Schiedam - De Sportraad, gemeentewer ken en de wijkvereniging Oost gaan eerst met elkaar praten voordat de plan nen rond de aanleg van de twee velden van Ursus bij de Parallelweg worden uitgewerkt. De commissie voor gemeen tewerken heeft gisteren wel de aanleg van vier even grote nieuwe sportvelden van WK in Bijdorp goedgekeurd. Er bestaat een mogelijkheid dat het veertig bij veertig meter grote oefenterrein gebruikt gaat worden als speelterrein voor Oost. De speelge- legenheid bij de Hogenbanweg is door Rotter dam afgewezen, zodat er voor de jeugd weinig plaats overblijft, behalve het Van 't Hoffplein. De ligging van dit terrein is volgens buurtbewo ners echter slecht. In het laatste plan ls.de ligging-van de velden omgekeerd en ligt het grootste veld nu, door de wigvormige ligging van Rijksweg 20 en de Pa rallelweg, achteraan. Behalve het oefenterrein is het tweede knelpunt de aanleg van de kleedkamers. De kleedkamers tussen de twee velden gaan 40.000 gulden meer kosten dan bij de ingang. Dit komt hoofdzake lijk door de aanlegkosten van leidingen. Bij -de sportvelden zijn ook'een parkeerterrein, fietsenstalling en eén crèche gepland. stuur de bon bi open envelop, zonder postzegel. mm Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatle 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend; in de bus krijgen. Het Rotterdamscb Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervani PIS. Mocht u V» leuk» vergelijking kunnen bedenken els eanvufffng op ondergaande zin in dc bon. dan meakl U kans op een exclusieve casaansiexflr flie wij wekelijks uitloven voor do moest originele itusn- éir>g. f IA stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus I \J r\ SehiodamschB Courant toa. I i woonplaats; J Blaioaw -I 1 i zoals-...B hoon bij -- zo nocrl de Schiedamsche Courant bij. hel Roflerdamseh N:eu*sei3C. f l pagina's 99ste jaargang - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Zaterdag 8 juni 1974 no. 25037

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1