Visseizoen nu open voor ge en „RAADSMAN IS EN BLIJFT ONAFHANKELIJK" 3500 op Reacties op debenoeming van niemve burgemeester J, Traas overleden IN SCHIEDAM VEEL GESPAARD ,1 Rijmnond- vragen over re; gionale brandweer SRJJ- ibare Bibliotheken spreiden de vakanties Har in «prijs omlaag Badenbezoek Aangepaste steigers gereed bestum* vraagt officieel om liquidatie Voor bouw nieuw asiel' Maandag 17 juni 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's 99ste jaargang no. 25044 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHIL burgemeester Schiedam Schiedam De vakantiesluitin gen van de Gemeentelijke Open bare Bibliotheken zijn dit jaar verspreid over drie perioden. De Centrale aan de Lange Haven, de Centrale Jeugdbibliotheek bij de Korte Haven en het filiaal West aan het Dr. Wibautplein zijn gesloten van 1 juli tot en met 13 juli. Het filiaal in oost aar. de Lorentz- laan, het gebouw aan de Park weg en het filiaal Rosa aan de Archimedesstraat zijn gesloten in de periode van 15 juli tot en met 27 juli. De bibliotheek in Zuid aan de Le liestraat en in Kethe! aan de Willem Aiidriessenlaan zijn ge sloten van 29 juli tot en met 10 augustus. Indien de bibliotheek, waar men normaal gebruik van maakt ge sloten is, kan zonder meer van een ander filiaal gebruik wor den gemaakt. Vlaardingen De V1.1I5 bracht vrijdag zesenveertig kantjes ha- rjng'en 2260 emmers haring op de afslag. De kleine maatjesha ring bracht driehonderdvijftig gulden op; de grote maatjesha- ring was goed voor 261 gulden. De emmers die een Inhoud van vijf kilo hebben varieerden in prijs van zeventien tot 23,90 gul den. Alle haring kwam uit de Noord zee, De Viaardingen 131 heeft zaterdag honderd vijf tig kantjes Noord- zee-haring aan wal gezet. Het hoogste aantal daarvan kwam van de VI. 34 die eenenveertig kantjes met de 121 meegaf. De overige kwamen van de VI. 131 (16 kantjes), de VI. 153 (28 kantjes) en de VI. 112 (39 kant jes). De kleine maatjes haring bracht op de afslag in het Vis- serijiiiuseum driehonderdtachtig gulden op per kantje. I Viaardingen Dit jaar hebben al meer dan tweehonderdduizend zwemmers de twee Vlaardingse baden bezocht. Het merendeel daarvan, 137,865 mensen, ging daarvan naar het Kolpabad, de ./est, toch altijd nog 67.920 be zoekers, namen een duik in het water van het Holybad aan de Reigerlaan. De afgelopen maanden maart, april er. mei brachten resoectie- velijk 29670, 24574 en 31045 per- sonen een bezoek aan het koele Kolpabad en respectievelijk '5311, 11190 en 14274 zwemmers gingen haar het Hoiybad. Schiedam De Sehiedamse politici zijn niet overgelukkig met de benoeming van drs. A- J. Lems, de huidige PvdA- fractievoorzitter, in de Rotterdamse raad. tot burgemees ter van Schiedam. Hoewel enkelen, vooral ter linkerzijde, zich blij toonden dat de benoeming zo snel heeft plaatsgevonden zodat Schie dam in ieder geval geen burgemees ter loze periode tege moet zal gaan, was het parool over 'het algemeen „Af- wachten maar". Anderen meenden weer: „Hij moet eerst maar eens laten zien wat hij waard is". Uif onze krant van zaterdag De communistische wethouder Collé reageerde laconiek met: „Belt u mij volgend jaar maar. Dan kan ik u meer vertellen". Het meest teleurgesteld over de benoeming van het ex-Tweede Kamerlid, dat ook nog enige tijd werd genoemd als opvolger van de Rotterdamse burgemees ter Thomassen,' toonde zich WD-fractièleider Verhulsdonk. „Ik vind het jammer dat geen re kening is gehouden met het WD-standpunt dat wij er ten aanzien van de burgemeesters- posten' in' het Rijnmondgebied wat ongelukkig afkomen. Desal niettemin hoop ik dat Lems een goedeburgemeester wordt. Ik heb begrepen dat hijêenbe- kwaam figuur is, maar dat moet hij wel waarmaken. En verder zeg ik: De beslissing is er nu, dus verder zullen wij als WD daarover niet meer zeu ren"..' Wethouder .Bolmers was blij dat de zaak zo snel haar beslag heeft gekregen, temeer omdat Schiedam nu juist onlangs met een nieuwe gemeenteraad is ge- confronteerd. „Natuurlijk ben ik ook blij dat het' een partijgenoot is geworden en ik meen te we ten dat hij echt wel iets in zijn mars heeft. Het Is eïemand die er fris tegenaan kijkt. Iemand zonder burgemeesterservaring, maar wel iemand van 46 jaar die als het moet nog 19 'jaar kan meegaan". CDA-voorman Rasman verklaarde desgevraagd de heer Lems niet persoonlijk te kennen. Wel stond hij niet te trappelen van. geluk dat er nu een socialist is be- noemd. „Ik. had liever., iemand anders gezien. Ik hoop in ieder geval dat Lems niet al te partij dig is.' En dat hij niet teveel zijn actieve recenteverleden in zijn nieuwe baan laat meespe- len. En bij de PvdA ligt de laat ste jaren dat gevaar een beet je". - D'66-fractievoorzitter Broeketen slotte was blij dat ef geen lege periode zonder burgemeester voor Schiedam voor de deur staat. Maar ook hij meende dat men yöoflópJg^'maar moet af wachten of de heer Lems een goede burgemeester zal zijn. Evenals wethouder Collé besloot hij zijn commentaar: „Afwach- ten". j Een von de speciale vïsplaatsen voor de Sehiedamse gehandicapten. Schiedam Het visseizoen is nu ook eindelijk geopend voor de Sehie damse gehandicapten. Tot dusver was het voor deze groep mensen, die zich alleen per In valide wagentje kunnen verplaatsen, levensge vaarlijk om aan de waterkant van kade of sloot te gaan vissen. In navolging "van andere plaatsen heeft de gemeente nu op de Noordvestsingeï en Dr. Schaep-- mansinget enkele steigers zo-: danig .aangepast dat ook gehan dicapten in invalidcwagentjes \_hier rustig, zonderenigev angst; voor ongelukken, de hengel kun nen hanteren. De gemeentelijke plantsoenen dienst heeft voor de aanleg van deze speciale „kades", eerst overleg gevoerd met de hengel sportvereniging „Schiedam en omstreken", pok de mening van mevrouw JR. Konihgs van de Stichting Lente- ,;feest;dje - -zich 1 intens! ef -bezig houdt met de problemen van de lichamelijk en geestelijk ge handicapten. In dat overleg is men tot de slotsom gekomen dat de speciale „vïsplaatsen" voorlopig als een proef moeten worden gezien. Blijkt in de praktijk dat er grote belangstelling voor bestaai, dan kan mert gaan bekijken of er nog meer plaatsen in Schiedam geschikt zouden zijn voor deze „ombouw". De visplaats achter de Dr. Schaepmansingel is.,te bereiken via de speelplaats naast .de kerk van O.L, Vrouw Visitatie. Dit hoekje dat middels hoge beplan ting en enkele bielzen goed be schermd is tegen de wind, is voorzien, van een plateau van 3 bij 6 m. Hierop is ruimte voor drie invalidewagentjes. Op advies van de eveneens geïn formeerde Invalidenbond is langs het water een klein hekje gemaakt, zodat de wagentjes niet in het water kunnen rollen. Ook de andere visplaats in de bocht van de Noordvestsingeï nabij het plantsoen aan de 's- Gravelandseweg biedt plaats aan. drie wagentjes. Om te zorgen dat er op idle plek jes ook nog wat te vangen is, heeft men speciaal ter plaatse de singels uitgebaggerd en ver diept. Schiedam/VJaardingen - De of handen zijnde regionale samen werking van. brandweerkopse» in het Rijnmondgebied moet on der verantwoordelijkheid var het openbaar lichaam Rijnmond vallen. Dit vindt W.'A. van Kar (PvdA) als lid van de Rijnmond- raad en omdat er meer men sen zo over denken heeft hH over „regionale brandweer* schriftelijke vragen gesteld aa« het dagelijks bestuur van Rijn mond. Hij vraagt wat er eigenlijk waai is van een gemeenschappelijk! regeling die alle Rïjnmondgft. meeoten van plan zijn aan tt gaan om tot zo'n brandweersa- menwerkingsverband te komen. „Weet u als dagelijks bestuui ervan en als dat zo is, heeft tl uw inbreng wel gehad?" w vraagt Van Kan. Hij wil ooi weten of de Dienst Centraal Mi lieubeheer in de samenwerkin| is betrokken. Dat de gemeenten zelf bezig zijl met de gezamenlijke regeling betekent voor het Rijnmond- raadslid een „uitholling van d« besttrursmogelijkheid van de ge kozen overheid", terwijl Rijn mond er toch is? Tenslotte vraagt Van Kan of hef dagelijks bestuur van Rijmnottf er achter aan wil zitten, dai Rijnmond de verantwoordelijk heid krijgt over de regional! brandweer. Schiedam Het bestuur van de Stichting Schia-. damse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft in een brief aan B, en W ge vraagd de stichting offi cieel op te heffen. De heren J. K. Looy en .W G. L. Poels delen dit mee namens het algemeen be stuur in een brief die op de volgende gemeente raadsvergadering ter sprake zal kamen. Men wil uiterlijk i septem ber van alle zaken af zijn. De beide personeels leden Capser. Schuckinck Kool en Jaap Schravesan- de, zal op 1 juli ontslag worden aangezegd zodat ook zij per 1 september „vrij" zijn. Er zal hen een afvloeiingsregeling wo-den aangeboden. Tot.de definitieve liquidatie zal pas worden overge gaan als de lopende fi nanciële verplichtingen van de SRJJ zijn afge wikkeld. Het bestuur blijft dan tot dan in func tie. Tn de brief stellen Looy en Poeis dat de aanbevelin gen voor een toekomstige structuur van een jeugd raad hopelijk een nieuw begin kan inluiden, on- danks de opheffing van j de SRJJ. Schiedam De sociaal raadsman H. J. Suyling zal onafhankelijk blijven opereren. De functionaris van .de gemeentelijke sociale dienst, mejuffrouw Baars, die hem tot oklober In zijn werk steunt, zal slechts een begeleidende taak hebben. De directeur van de GSD, drs. G. A. A. Smits, benadrukte dit nog eens tegenover de leden van de sociale adviescommissie. „Men mag beslist geen relatie leggen tussen de sociale dienst en de raadsman. De functionaris treedt slechts als begeleider op", aldus de directeur. De positie van raadsman Suyling werd door dr. R. van der Veer aangevallen. Hij vond dat de functie werd ondermijnd door dat de raadsman werd gekop peld aan de sociale dienst, „Men moet de man in oktober lospeuteren van de GSD en hen: laten opereren met een begelei dingscommissie", aldus Van de; Veer, die hierme* door alle le den van de commissie in het on gelijk werd gesteld. Wel zal er een begeleidingscora missie komen. De commissi» zal daarover in september als er nieuwe leden zijn be noemd over gaan vergade ren. i De voorzitter van de afdeling Schiedam van de dierenbescherming, de heer P. A. J. Broeders over handigt hier Marcel Wennekes de cassette-recorder. Viaardingen Op 57-jarige leef tijd is op donderdag 13 juni de heer J. Traas overleden. De heer Traas was bedrijfsleider van het Vlaardingse Kolpabad. Op 1 november 1954 trad hij daar in dienst,' gelijktijdig met de in gebruikneming van het bad. Schiedam -— Ruim 17.000 gulden aan artikelen wisten de scholieren van de Willem de Zwijger-mavo I en II te verkopen aan kennissen en familie voor de Ziivervlootactie van de Sehiedamse dierenbe scherming. Van dat geld zal ongeveer 3500 gulden in de kas van de afdeling vloeien. De actie werd een aantal weken geleden gstart in samenwerking met het Propagandabureau Zon te Amersfoort om via verkoop van artikelen gelden te verkrij gen voor de - bouw van een nieuw asiel. Zo'n 275 leerlingen van de mavo werkten mee aan deze actie. Vrijdagmorgen werd door de voorzitter van de dierenbescher-, ming, de heer P. A. J. Broe ders. in de gymzaal van de school een prijs uitgereikt aan de beste verkoper onder de leer lingen. De premie een luxe cassettere corder, belangeloos door Radio Overdïjk ter beschikking gesteld —was voor Marcel Wennekes, die voor 618,75 gulden aan arti kelen wist te verkopen .De heer Broeders dankte^ verder alle leerlingen voor hun inzet. Inmiddels, is de afdeling Schiedam met nog een tweetal acties be zig. Voor één gulden kan men een sticker afhalen bij het die rentehuis aan de St. Annazus- terstraai. Ook is men met een cud-papieractie begonnen. Het papier kan bij het tisiel worden ingeleverd. Cok kan men bellen cm het af te laten halen (26.62.65). Schiedam In de maand mei is er weer veel geld gespaard in Schie dam. Dat blijkt uit het maandoverzicht van de Stichting Spaarbank anno J820. In totaaa! werd er toen 18.418.413,16 ingelegd en 17.089.775,99 terug betaald. Hierdoor werd een inlegoverschot 1.328.637,17) bereikt dat bijna net zo hoog was ais dat in mei 1973 1.672.361,83). Het totale inlegoverschot van de eerste vijf maanden van dit'jaar be draagt 5.149.995,54. Vorig jaar, dat zeer gunstig werd genoemd, was dit bedrag in diezelfde periode 4.687.059,45. Het aantal rekeningen was eind mei 71.301) (vorig jaar 67.717). Het in- leggerstegoed was op die datum f 123.939.128,37. Vorig jaar was dit 113.791.996.30. sCHIEtWMSCt mm Ja, ook u kunt deze Ideals krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrij d lij vend. in de bus krijgen. Het Rotte rdamsch Nieuwsblad met nationaal-en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P-S. Meebt u "fl touku vergelijking kunnen bedenken ais aanvulling op onderstaande zin in de bon. dan maak! U kans op een exclusieve gasaansteker die wij watcalijk* uitloven voor de meest originele inzen ding, A B,uur mi' 8n bijblijvend het BN plus uM Schiadamser» Courant too. stuur de bon ut open unveSop. loncer posireget, naar anrwporonr. 83*. ff* am. woonplaat»; tóofoon: I hoort bi| I zo. hoort <f« Schiedamsche Courant öij het Rotienjamsch Nieuwsbod.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1