KAMPIOEN ■VAN DERDE 91 KLASSE Dapper SEC het niet veertien jaar improviseren de Bosch Cock Blommesteyn voorzitter NOAB LAND-IJSBAAN 230 zitplaatsen ÉiSM S ubsidie-aanvraag RC Schiedam Zethameta Vanavond in sportraad: b)We: zijn stil blijven staan" ^Al'.ÏSCHE COURANT DINSDAG 18 JUNI 1974 Schiedam Een van de - blijkt het onmogelijk deze la meest in het oogspringen- denaanwas op te vangen. de problemen waarmee Zowel de STC Spieringshoek ah vanavond de sportraad 5^yv'71 h^en* door e?n tei kort aan banen, een iedenstoj Een van de vele malen dat SZC het Rijswljkse doe! onder vuur nam. Den Haag De waterpo- loërs van SZC hebben het in de beslissende wedstrijd tegen het Rijswijkse RZV net niet kunnen redden. De Schiedamse formatie ging in dit duel tegen de koplo per met 6—4 ten onder, waardoor RZV, met nog één wedstrijd te spelen, drie punten voor op SZC, het Kampioenschap ver- overde. I Toch moet gezegd worden dat SZC zich in het Haagse Ztiiderparkbad uitstekend ..en vooral moedig heeft ge- weerd. Zelfs toen de Schie dammers in de derde, pe riode tegen een 51 ach terstand aankeken, bleef SZC strijdenvoor een beter resultaat. Het Rijswijkse zevental dacht in die periode de situatie met rus- tig en beheerst spel te kurenen controleren, maar had echter geen rekening gehouden met de felle tegenstand die SZC blééf leveren. Zo fanatiek „zelfs trachtte SZC de achterstand te '^.verkleinen, dat het zelfs. 5—3 O Een SZC'er (met'witte cap) in duel met een RZV'er wen!., alvorens Eric Nonhebei'.-De alom bekende „zilvervloot" de strijd met een zesde Rijs-, schalde over het water, toen wijkse treffer besliste. Ruud Kramer Frehen uit een Schiedamse aanval zijn ploeg no-g naar; 64 schoot, maar dit was een formaliteit. want RZV was voor de Schie dammers niet meer te achterha len. Maar zoals gezegd bood de wed strijd van weerszijden uitste-, kend waterpolo met voor bedde ploegen kansen over en weer. Nadat Willem jan Looman z;jn schot gekeerd zag door doelman Ben Lucks, vond middenvoor Eric. Nonhebei voor RZV het net. Een achterstand die kort daarna door Jos Nieuwendijk weer werd teniet gedaan- nadat de goed opgezwommen Willem Jan Looman eerst nog de paal had getroffen, In de tweede periode nam Ruud Kramer. Freher de laats in van broer Nico, waardoor meer snelheid, ontstond, maar het be keken selende RZV hield de Schiedamse defensie onder druk, hetgeen resulteerde in een hard schot van Klaas Wijsman, dat net geen doel trof. Dat ge beurde welbij een inzet van Wim van Berkel, waartegen doelman Leen van Noortwijk kansloos was: 21. Er. RZV bleef maar komen. En met.succes, al werd de derde Rijswijkse treffer wat ongeluk kig door Dieter Krns van rich ting veranderd. Waartegenover stond dat een kogel van Klaas Wijsman de lat boven Leen van Noortwijk beukte. Ook de derde periode kenmerkte zich door het grote aantal op windende momenten, zoals een afgekeurde treffer van Wim van Berkel en een schot tegen de Schiedamse lat van Cees Keete laar. Uit een strafworp scoorde Wim van Berkel tenslotte toch 4—1. Maar SZC kwam terug. Ook Ruud Kramer Freher trof de lat, terwijl een schot van Jos Nieuwendijk met veel moeite door goallie BenXucks kon wor den gekeerd. Maar weer was het RZV dat doel trof, doordat Rob de Mooij zuiver inschoot: 5—1. ■Voorafgaande aan de beslis sende treffer, van Eric No- heb el verzette SZC zich zo goed, dat Ben Kramer Fre her en Willem Jan Looman de score konden verkleinen tot 53. Waarna beide; teams nog een keer konden' scoren-, waardoor de titel van de 3e klasse terecht kwam bij RZV: de ploeg die zonder enige wij fel het meest constante waterpolo had gespeeld. - wordt geconfronteerd is het schrijnende tekort aan ten nisbanen in Schiedam. Een oud probleem, dat echter door de acties van de thans 75 jaar bestaande KNLTB opnieuw in de belangstel ling komt te staan. De acties van de bond zijn er op gericht de tennissport uit een isolement te haien en via het media televisie, en pleintennis vooral bij de jeugd te propage ren. Maar daarmee komen de tennisclubs voor onoplosbare problemen te staan, want hoe wel het aanbod van nieuwe, vooral jeugdige leden toeneemt. moeten invoeren. Vooral d( jeugd is daardoor aangewezei op tennisparken vaak ver buitel Schiedam, maar blijft vakei nog verstokt/, van de mogelijk heden ons 4cze steeds populair der wordende tak van sport tt beoefenen. Het gevolg daarvan is, dat dt clubs wel willen, maar niet ii staat zijn om de exclusiviteit van de tennissport te doorbre ken. Reden waarom zowe „Spieringshoek" als KSW7J een noodkreet hebben geslaakl om op korte termijn een uitbrei" ding van het tennispark Spie ringshoek in behandeling te ne men. Schiedam De tafel tennisvereniging NOAD, welke door het aftreden van voorzitter Cees Ma- rijnen problemen ondervond bij bet zoeken naar een ca pabele opvolger, vond tijdens de re cent gehouden jaar vergadering toch een nieuwe voorzit ter: Cock Blom mesteyn. NOAD's nieuwe voorzitter is al jaren aan de ta feltennisclub ver bonden, maar speelde tot nu toe vooral op de ach tergrond een be langrijke rol. Cock Blommesteyn be hoorde overigens niet tot de kandida ten voor deze vaka» ture, maar stelde zich tenslotte tij dens de vergade ring na langdurig aandringen van do leden, toch beschik baar. Hij hanteert de voorzittershamer voorlopig voor da periode van een jaar. te noodzaak nog niet aanwezig, maar hoe dan ook, thans, veer tien jaar later, is de situatie voor de club van voorzitter Tol lens nog precies even uitzicht- Schïedam—Wie gedacht mocht hebben dat, nu FC Nieuw- land „bezitter" ïs geworden van het door Martinit verla ten veld op Harga, de problem^ grotendeels zijn opge lost, vergist zich schromelijk, Of beter gezegd, accepteert -;éen al jaren bestaande situatie als „gewoon". Het is niets L bijzonders dat op een sportcomplex dé ene club een wat gunstiger liggende accommodatie kreeg toebedeeld, maar moéht daarover enige afgunst hebben bestaan, dan is die in de loop der jaren wel gesleten. De clubs zijn vinding- rijk en met wat goedwillende mankracht werden ook de „min d er gunstige accommodaties" omgetoverd tot fraaie stukjes grond met gezellige kantines. Maar zoals zo vaak' gebeurt, was van HBSS zou moeten blijven book deze; unieke accommodatie voetballen. niet bestand tegen de, met min- Misschien roerde WF zich te wei- Achting voor alles wat mooi is, nig. Misschien pok was die eoh- -1 voortrollende industrie. En prompt,; in feite van de ene op dé. andere' dag, werd dat mooie 'stukje grond door .niets ontzien- ;de graaf machines omgeploegd- en.;weer geschikt gemaakt voor. ~de, uitbreidingsplannen van de ..werfA'Eèn bekend geluid,- want juist die hoek van Schiedam, in de omgeving van het voormali ge „Sterrebos", verdween zo veel moois: sportpark Boshoek, de volkstuinen, ce kilometer- laan, de ooswachterswoning, de maaskant en WF's sportcom plex. Bet betekende echter ook dat de sportvereniging Wilton Fijenoord van de ene op de andere dag, zonder eigen sportcomplex kwam te zitten. We spreken nu over veertien jaar geleden. De gemeente Schiedam, niet over dadig bedeeld met sportterrei nen, vond toen in 1960 een tijde lijke oplossing. En WF aan vaardde dankbaar de mogelijk heid om op sportpark Harga te v/orden ondergebracht. betere accommodatie te krijgen dateert echter van recente da tum. Aangewakkerd dcor het vertrek van FCN'66 dat terecht een nieuw veld kreeg toegewezen, laat thans ook WF zich haren. Ik geloof niet dat er in Schie- Schiedam Wie zal dat betalenZo benadert de gymnastiekvereni ging THOR de ontvangen nota van 50 gulden voor het gebruik van de Koopmansbeurs. Het bestuur van THOR dat het bedrag in middels voldeed voelt er weinig voor om dit bedrag definitief in de gemeentekas te zien verdwijnen. Reden waarom gevraagd vvordt om die vijf tientjes weer te retourneren. Dit dan ondat TFIOR-in het kader van het 70-jarig bestaan gevraagd had het museumplein te mogen benutten als start- en eindpunt voar de bondswandeldag van 18 mei j.I. Dit kon niet „maar zo stelt THOR in een brief aan de sportraad, „spontaan werd door een uwer ambtenaren aangeboden om te proberen de Koopmansbeurs in te schakelen. Dit slaagde. Echter, over eventuele financiële consequenties werd niet gespro ken". En zodoende zit die onverwachte uitgavenpost het bestuur niet lekker. Schiedam De Rennersclub Schiedam houdt op 7 aug. de ronde van Kethel en op 10 aug. de ronde van Schiedam. Om deze koersen financieel mogelijk te maken is een subsidie-ver zoek ingediend bij de sportraad. Voor de ronde van Kethel is een tekort van 385 gulden en. voor de ronde van Schiedam een te kort van 1305 guiden. De RC Schiedam verzoekt de sportraad te onderzoeken in hoeverre via een subsidie dit tekort kan wor den/weggewerkt. woordelijk instantie" thans het vuur na aan de schenen gelegd, dam nog een club te v.nden ,s Redm daarv5„ js h f nip aï- te c om! Hm t,f alc ur7t die er zo slecht bij zit als wij zegt bestuurslid Henk van der Reyken. „Veertien jaar geleden toen we nog aan de Maaskant voetbalden, hadden we een com plex met drie velden. Dat moest toen verdwijnen en sindsdien zijn we ondergebracht bij HBSS, met nog een. onderbre king van een jaar, waarin we bij Hermes waren onderge bracht. Maar sinds die tijd is er voor ons niets, verandert, zijn we eigenlijk stil blijven staan", dat veld van Ursus zouden kun nen krijgen is niet met zoveel woorden gezegd", vierdeklasser Ursus in- aa om er- Niettemin ftcopt het bestuur van loos als toen Nog steeds voetbalt Als het aan de beide bestuursle- WF op een van de velden van HBSS. Dat het bestuur van Wil ton zich openlijk is gaan uit spreken om voor de leden een den Henk van der Reyken en "Wim Walthie die op de bres sprongen voor een betere toe komst ligt, wordt de „verant- king komt voor het nieuwe com plex aan de Parallelweg. „Dan komt er tenslotte een veid vrij", zegt secretaris Walthie hoopvol. En de beide bestuursleden, het stilzwijgen meer dan zat, vroe gen een onderhoud aan met dé wethouder mevrouw Verweij, „om", zegt Henk van der Rey ken, „te proberen wat vastig heid te krijgen". Er veel wijzer konden zij hun mede-bestuursle den overigens niet maken, „want", aldus Henk van der Reyken, „ons werd verteld dat „het. eventueel zou kunnen om in aanmerking te komen voor een opschuifveld", maar dat wij Wilton dat, als de sportraad zich vanavond over hun proble men buigt, er in ieder geval een positieve uitspraak gedaan wordt. „Heus, meri denkt nog steeds dat wij financieel ge steund worden door de werf, 'maar dat is niet zo. Wij zijn een open vereniging". Een ver eniging die bestaansrecht heeft en zich moet kunnen ontplooien. Voor het eerst sinds veertien jaar..... De geschiedenis vertelt dat jaren geleden, om precies te zijn veertien jaar terug, de voetbalclubs in Schie- Henk van der Reyken (links) en Wim Waithie op de bres voor Wilton dam afgunstige blikken wierpen naar een sport complex aan de Maaskant. Een onwaarschijnlijk mooi complex, toebehorend, aan de scheepswerf Wilton Fij enoord. Daar, nagenoeg te .midden van de rondom'ge nietende dagjesmensen, voetbalden en handbalden de leden van Wilton Fijen oord, kortweg WF ge naamd. Ogenschijnlijk een onbezorgd bestaan. Schiedam De land-ijsbaan in Kethel heeft de aandacht getrokken van de sportvereniging DRZ. Weliswaar vraagt de club uit Kethel S!^T?c*raad te onderz°eken of het mogelijk is om het tweede veld van DHS te mogen gaan benutten, maar een meer perm anten te op lossing zou gevonden worden als de land-ijsbaan voor andere sport- doeleinden geschikt zou worden gemaakt, DRZ verzoekt de sport raad deze mogelijkheid nader te bekijken om het toenemende ledental te kunnen verwerken. BS DERTIG JAAR ten tussenoplossing dacht het toenmalige bestuur, want het kon nooit de bedoeling zijn dat -WF, dat in 1976 tenslotte al der- L tig jaar bestaat, tot in lengte van dagen op een van de velden ROTTERDAM Tijdens de clubontmoe- tlng, welke verreden werd bij de Pe. daalridders in de Spaansepolder, heeft Frans de Bruin met ijzeren hand gere. geerd. Werd hij in het begin van het seizoen nog regelmatig uit de wielen gé- réden, nu heeft hij profijt van de vele trainingskilometers welke hij in het wijde polderland van de Hoeksewaard maakt. De Hoeksewaard is al vele jaren een bron van puur wialertalent. met in het verle- een onder andere Jo de Haan, Adrie van Steenselen, Adrie Naaktgeboren en Dick Groene weg. Tegenwoordig zijn er renners als Jaap Schelling, die weer aan hét terugkomen is; :eh Martin Havik die afgelopen zondag kampioen van Nederland bij de junioren werd. Nu heeft ook Frans de Bruin zich voorgeno men een plaats te veroveren tussen deze gerenommeerden. Was eerst Nico Moerman vanuit het ver trek gedemarreerd, hij kon het maar drie ronden volhouden en werd toen door de Bruin oversteken en kon zelfs, het wiel niet houden. Zijn voorsprong regelmatig vergrotend en achterblijven-V. de renners dubbelend ging de Bruin met een voorsprong van 1.26 rain ovex de. .streep. Bij denieuwelingen een goed debuut van. Robin van de Bosch. In deze categorie waar hij voor het eerst van start ging, kwam hij in een kopgroep met drie an- dere renners terecht én moest m de eindsprint slechts met miniem verschil het hoofd buigen. Bij de 14-jarigen werd A ad van Asten in een regelmatige sprint met duidelijk verschil verslagen door Piet Liefaard ook al een naam uit de Hoeksewaard. De uitslagen: Amateurs 50 km: 1.12.11 uur, 1. F. de Bruin HR, 2. N. Moerman C, 3. M. Drop C,4. C. van de Linden HR, 5. N. Siechtenhorst PR, 6. J. Ma- drazzo PR,, 7. J. van de Lely C, 8. W. van de Kerkhof M, 9. J.. Meyer PR, 10. H. de Wit HR. Junioren 50 km: 1.13.43 uur 1. R. de Boer C.2. A. Moerman C, 3. A. van Kooten R. Nieuwelingen 35 km:. 1-01.41. uur 1. B. Nugteren 2. D. van Kesteren PR, 3. A. Razenberg PR, 41 R. van de Bosch HAR, 5. C. Vonk R. 6. J. vande Lely C; 7. C. Gorrissen HR, 8. D, 'de Bey PR, 9;. R. den Oudén PR, 10. Mej. I. Muilwijk. R. 14 jaar 15 km: 31.22 min^ l. P. Liefaard HR, 2. A. van Asten C, 3. R. Meeldijk C, 4. J. Meyer C,. 5. E. Brand M, 6. P. Balvers HAR, 7. W. Klootwijk BAR. 8.' P. van de Linden HR, 9. B. Bruinenberg HR. 10. J. Achterberg HR. 12-13 jarigen 12 km: 20,53 min.: 1. Th. Scholtes HR, 2. P. Havik HR, 3. J. van de Berg BAR, 4. L. Gödde M, 5. E. Wittekoek C, 6. T. van Vliet C, 7. L. Beier PR, 8. W. van DriëI BAR,.9. P. Glerum M," 10. R. van de Linden HR. 10-11 jaar 10 km: 22.31 min: 1. Mej. M. Liefaard HR. 2. J. Ak kermans M. 3. F. de Berg BAR, -4. M. BarendrechtBAR, 5. Mej.- M. Baren- drecht BAR, 6*. 3. Loerts C, 7. R. Stige- lis M, 8. B: Vonk P, 9. R. Kejisdom iivL 10, J. Brand M.' 8-S jaar 5 km. 13.42 min: 1. R. Breestraat BAR, 2, M. Gor rissen HR, 3. A. Roozendaal HR,; 4;v:G. Kuiper HR, 5. Mej. S. Meier HAR, 6. R. Wij «horst C. Schiedam Onvol doende geschikte accommodatie voor het houden van bokswedstrijden heeft er toe geleid dat de boksvereni ging De Haan bij de sportraad een vèrzoek heeft inge diend om het pand van de boksschool an de Lange Ha ven 15b te mogen verbouwen, waar door de mogelijk heid ontstaat om daar wedstrijden te organiseren. Door een niet al te in grijpende verbou wing ontstaat-ruim- te voor 230 zitplaat sen. De financieel niet sterke boksclub verzoekt de sport raad een lening van 5000 gulden te verstrekken welke door een huurver hoging kan worden terugbetaald. Van onze sportredactie Vlaardingen Elf leden van de hengelaarsvereniging Zethameta hielden een bootjesconcours in de Vliet waar de vangst niemand reden toi k'apen Op 10 gram na werd 27 'tg. bij een gevist en dat zei-er de moeite Baard in mlr.eie uurtjes. Drie van hen vingen meer dan 2,5 kg. en dat waren L de Blok, 2680 gram, J. v.: Gelderen, 2670 gram en W. Korpershoek met 2620. gram.. Daarna volgden P. v. 't Oor, 1780; N. v.d. Hoven, 1650; H. Ocinen, 1500; J. Koster, 1500; H. v.d Berg, 1100; S, v. 't Oor, 750; H. Meder, 400 en A. Ramoon met 340 gram.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4