Bont geslaagd emoties oplopen, toch planologisch .werken' ft mm Burgemeester over sport-impasse in Schiedam: Afscheid burgemeester Roelfsema iCV, StKWI 1974 De scheidende burgemeester ...open oog voor het langs hem defilerende sportleven Schiedam De afscheids- toernee van burgemeester H. Roelfsema is, voor zo ver het de Schïedamse sport betreft, alweer voor bij. In dezelfde sporthal Margriet 'waarvoor hij ne gen jaar geleden de prille start van zijn ambts periode symbolisch de eerste paal sloeg, namen de burgemeester en zijn echt genote afscheid. Het comité „afscheid burgemees ter Roelfsema" was er tenslotte tegen alle somberen voor spellingen In toch in gelsaagd een kleurrijk spektakel richting sporthal te lokken. Want de Schiedamse sportclubs hanteer den twee „IJzersterke" argu menten: de vakantieperiode en dat het défilé „niet meer van deze tijd zou zijn". Maar de „show must go on" en achteraf bezien was er niemand die daar spijt van had. Het niet ingestudeerde, maar toch ordelijke défilé werd een bont spektakel, dat dan weliswaar wat korter duurde dan mogelijk zou zijn geweest, maar vooral door de medewerking van de muziekkorpsen en drumbands tóch slaagde. Een compliment aan. 't adres van de korpsen en de 17 clubs die gehoor hadden gegeven aan de oproep van het comité. En staande op een fraai versierd platform nam de scheidende burgemeester het défilé af. Een stoet die geopend werd door het groot gezamenlijk muziekkorps waarachter de vlaggegroep van Animo en ODO waartussen dat ene dappere wandelaartje van Arma een plekje vond de handballers van DWS en op de fiets een aantal coureurs van de RC Schiedam. Voorafgegaan aan de Jeugd-Rijn- mondband, defileerde de drum band van DOK met daarachter Hermes DVS en de grootste de putatie van zaterdag: sport school Peter Lagerwaard, En vervolgens PPSC, Spirit, de Schiedamse Reddings Brigade compleet met reddingsboei en de SWV Harga ook al op de fiets. De drumband van Juliana ging vooraf aan de laatste groep van het defüé: „Schiedam", THOR, HBSS en UVG. Met tot slot een keurig verzorgd optreden van de Rijnmondband en een pre sentatie van de Spalandruiters. Het besluit van een défilé dat misschien niet representatief was voor de Schiedamse sport, maar door de medewerking van juist deze clubs tóch kon slagen. MÊÊmmMm Leden van de Schtedams Reddings Brigade, compleet met reddingsboei. .1 Ook de RC Schiedam presen- teerde zich. IpHlEDAM „Nog niet eerder heb Ik er iets ovêt gezegd, maar 'r pen van de redenen waarom ik - 'na mijn ambtsperiode in Schie dam blijf wenen, is, omdat Ik ,negen jaar geleden heb gezegd dat het in Schiedam goed leven -is. Ik vind dat ik die woorden rdan ook waar moet maken". deze slotwoorden maakte -.burgemeester H. Roelfsema za terdagmiddag duidelijk dat ^izijn afscheid van de Schledam- r_s® sport" louter een formele zaak was, omdat hij straks, als !>g®woon burger", betrokken zal blijven bij het wei en wee van de sport in zijn woonstad. Een belangrijk wel en wee, "want", zo onderstreepte Jo van der Touw'pam-ens de Schie damse sportwereld, „we zitten momenteel in een impasse. Ze ker niet door bemoeienissen van uw kant, integendeel. We zijn niet tevreden, maar zeker niet ontevreden. Natuurlijk hebben wij wel eens wat onvrede als de gemeenteraad „ho,r moet zeg gen, tegen wensen die wij nog we] redelijk zouden vinden". Namens de Schiedamse sport dankte Jo van der Touw de scheidende burgemeester voor hetgeen tijdens zijn ambtsperio de tot stand kon worden ge bracht. De burgemeester zelf ging nog even door op de door Jo van der Touw gesignaleerde .onte vredenheid'. „Dat Is zeker geen unieke zaak", aldus burgemees ter Roelfsema, "het zijn uirin gen van groepen en - vooral de pers - kiest daarmee voor de harde weg. Maar als er één tak van het maatschappelijk gebeu ren is die een grote vlucht kan nemen en onder leiding ;van goed kader iets tot stand kan brengen, dan is het wel de sport". ,Na de bevrijding", blikte de bur gemeester terug naar de oor zaak van vele huidige proble men,, was de achterstand erg - groot. Enorme kapitalen zijn nod'-g geweest - en zullen nog nodig blijven - om die achter standen weg te werken. Ook Schiedam heeft miljoenen, mil joenen geïnvesteerd, maar we kampen nu eenmaal met ruim tegebrek, waardoor het alle maal z'o tijd moet hebben. Er zal planologisch gewerkt moeten worden, terwijl ondertussen de emoties oplopen. De situatie van dit moment is zo, dat men vandaag vraagt dat het gisteren al tot stand kwam". Tot slot dankte de burgemeester het comité en de aanwezlge.n, voor wat hij noemde: „De fleu rige show in de sporthal". „Een sporthal waarvan ik hoop, dat .'se 'n de toekomst za[ worden uitgebreid". ^•"1l'Z De cricketjeugd ven Spirit heft hun bats a's groet,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3