Ambassadeur opent tentoonstelling met Noorse kunst Nieuw geluid in het Stedelijk Strip van tekenaar Harr Wiegmangroot succes I ai Schie-pop-tops Elpee Top 10 Allegaartje Single Top 10 B Uitzonderlijk Toppers van de week Naast prestaties van kinderen in museum Green weer terug in de Sien? Tekenaar spoesj e weg: „vriendinnetj e" wil niet meer eten Zonnig, maar niet opgeruimd RUM 1200 INZENDINGEN I Schiedam De Noorse ambassadeur in Ne derland Harold Lene opent woeasdag in het Stedelijk Museum een tentoonstelling over de kunstnijverheid van zijn land. Op de expositie worden enkele films gedraaid, bo vendien kan men de producten van de Scandina vische pottenbakkers, wand- en sierkledenmakers «i andere kunstenaars bewonderen. De Noorse kunstnijverheidstentoonsteliing blijft tot 5 augus tus in het Stedelijk. Vanmiddag is een andere tentoonstelling geopend. In de kelder van het museum kan men zien wat de leerlingen van basisscholen hebben vervaar digd onder begeleiding van keramist Diet Wieg man. "Sosien van Bokhoven van de educatieve dienst van het museum was de drijfveer achter de ex positie," meent Diet. "Ik heb geprobeerd erop te reageren door de kinderen met klei te laten wer ken. Op de expositie zijn fragmenten van wat ze gemaakt hebben te zien." De 'kindertentoonstelimg' duurt tot 2 september. Er rit voor de Schiedamse impresario Martin Green een klein kansje in, dat hij de publiciteit kan ver zorgen voor een concert van de Engelse zanger Tim Hardin in de Rotter damse Doelen. Waar schijnlijk zal dat in sep tember gaan gebeuren. Tegen die tijd hoopt Green weer helemaal te rug in de 'popsien* te rijn. Na een vrij lange tijd van rust wil hij dan weer enkele optredens gaan organiseren. ZttVW y WK Wtt'ts* -i Schiedam Het wordt een klein aantal Gorzenaren te gek: omdat de huisvuilcontainers die de VROM in Schiedam-Zuid heeft geplaatst nu nog geen verfje hebben gekregen, hebben zij besloten zelf de bakken met verf en kwasten onder handen te gaan nemen. Omdat de grijze kleur van die bakken zo'n weinig zonnig gezicht is", voe ren zij als reden aan Begon Cor Valkenburg oen klein jaartje geleden met het verven van straatlantaarns m de IJsselmondesestraat, nu ziet het ernaar wit dat de VROM-'oakken vrolijke kleurtjes krijgen. j En ondanks de verontwaardigde woorden van VROM-directeur E. T. Kraan (,,Dat is niet de bedoeling, het is zélfs verboden, er is spe ciale verf voor nodig, want gewone verf barst er weer vanaf en dat ts kei een nog mistroosliger geziektziet het ernaar uit, dat de Gorzenaren hun creativiteitszin niet willen verdrukken. Tock een zonnig volkje, daar bi Zuid. Hoewei een vuilophaler van de VROM meent: „Misschien wel zonnig, maar niet opgeruimd: de helft van hun huisvuil deponeren ze naast de bakken." Schiedam Bezoekers van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zullen binnenkort, naast de op het programma staande nieuwe ten toonstellingen, ook de nieuwe geluidsapparatuur van het Stedelijk kunnen bewonderen. De gemeenteraad heeft namelijk besloten een bedrag uit te trekken om het museum te voorzien van twee nieuwe bandrecorder» bh een pick-up. Orvder de .prljsvsrianaiars waren enkele uitschieters. Schiedam Houden de Schiedamse jongeren die ouder zijn dan vijftien jaar niet meer van het inkleuren van te keningen? Als men deze vraag zou voorleggen aan Schie dams enige striptekenaar Harr Wiegman (23) dan zou het antwoord zeer waarschijnlijk „nee" zijn. Ter verduidelijking: 500Ö exem- leum van de boekenzaak en om zijn hand werden enkele weken geleden afgehaald bij boekhan del/leesbibliotheek 't Centrum In de Korte Singelstraat. De strip was ontworpen ter gele genheid van het vijfjarig jubi leum van de noekenzaak en om dat te vieren werd een kleur- wedstrïjd op touw gezet. Daar bij was er voor elke jongere van zes tot twintig jaar de mo gelijkheid om een exemplaar vsn de strip i nte kleuren. Bo vendien moesten zij de „bal loons" in de tekeningen van tekst voorzien. >.De oude installatie was' helemaal versleten door het Intensieve ge- ^bruik dat ervan gemaakt is". - verklaart het hoofd van de tech- - .nische dienst van het stedelijk. Henk van Dijk, „En we hebben 'een goed geluid nodig. Soms is dat noodzakelijk om een extra dimensie ,a,an een expositie te geven, in andere gevallen is het gewoon voor de sfeer «n de ge zelligheid. Ook zal de drie jaar oude diacar- musel van het museum worden vervangen. Ten behoeve van de kunstzinnige vorming van leer lingen van basisscholen en voor de kunstklassen wordt de aan schaf van een keramische oven en een schopschijf van belang geacht, Daarvoor heeft de ge meenteraad een bedrag van 48Q0 gulden beschikbaar gesteld. Voor het onderhoud van de verza melingen en de restauratie van allerhande voorwerpen zal een zogenaamde ultra cleaner (kos ten: 1800 gulden) worden aanga- kocht. Met een dergelijk appa raat kan men sneller en beter resultaat boeken. De raad heeft rekening gehouden met de ad viezen over de gewenste kwali teit en een redelijke prijs. Voor de aanschaf van de appara tuur heeft de raad een krediet van 10700 gulden uitgetrokken. De totale installatie zal zo spoe dig mogelijk in het museum verschijnen. Een p'crefyj rif de sfrOp, 'dCe door 1200 lom deren weütf tngridewd. Van die 5006 afgehaalde exempla ren zijn er 1200 geretourneerd, een niet gering aantal voor een gewone kleurwedstrijd. Wel is het teleurstellend dat onder die vele honderden Inzendingen slechts één afkomstig was van een jongere ouder dan zestien Jaar... Over de resultaten zegt Harr: „Niet slecht. Ik ben er tenmin ste redelijk tevreden over. Wel vind ik het jammer dat zoveel kinderen met viltstiften hebben gewerkt. Dat is een algemene tendens, maar ik zou de jonge ren toch willen adviseren op op „gewone" kleurpotloodjes of waterverf over te stappen. Dan worden de tekeningen mooier." Een jury, bestaande uit Josien var, Bokhoven, Frits Hende- rickx, Hans van der Sloot. Rob Wark en Harr zelf (allen zijn betrokken bij de Schiedamse cultuur), heeft vijftien prijzen verdeeld. Db winnaars In de eerste categorie (kinderen van res tot en met tien Jaar) zijn: Annette Leermoker. 8 Jaar, eerste prijs: een transistorra dio j Rob van der Pluljm 9 Jaar, tweede prijs: een fototoestel; Yolan- <Ja van Kampen, 6 jaar cn Marijke Korporaal, 10 Jaar belden een derde prijs: tien strips: Marlon Kruys, 8 jaar, Corlna Groen belde, S Jaar en Carla Vermey, 7 Jöar, allen een vierde prijs: vijl strips. De winnaars In de tweede categorie (van elf tot zestien): André van der En de. 12 Jaar, eerste prijs; Peter Marges, 11 Jaar, tweede prijs. Els Heljmen, 11 jaar en Marina 't Hnn, 12 Jaar, a-,ebel een derde prijs; Cora OJsthoom, 13 Jaar, Marian Veringmeier. 13 Jaar en Jotette van Ham. II jaar, allen «en vierde prijs. In de derde categorie (boven de zestien jaar) kreeg de cn ge in zendster Locs van Beek (19) een speciale prijs: vijftien strips.. Alle prijzen zijn Inmiddels uitgereikt. „Door verschillende mensen is me al opgedrongen om nu zelf mijn strip te kleuren", lachte Harr Wiegman bij de prijsuit reiking. „Maar of ik dat doe...lk heb nog zoveel te doen: ik barst van de plannen." 1. (8) Diamond dogs David Bowie 2. (2) Music all in Pim Jacobs 3. (1) YVonderworld Uriah Heep 4. (5) Love in your eyes Cats 5. Rampaut Nazareth 6. (4) Vroeger of later Robert Long 7. Starless and bible black King Crimson 8. Rock and roll animal Lou Reed 9. Phaedra Tangerine dream 10. Hamburger concerte Focus 1. (8) Sugar baby love Rubettes 2. (5) This town ain't big enough for the both of us Sparks 3. (4) De tamme boer'nzoon André van Duin 4. (1) De wilde boerendochters Ivan Hey leu 5. (2) Emma Het Chocolate 6. The cat crept in Mud 7. (3) Little Paraguaye George Baker Selection 8. Love of life Earth and Fire 9. Angel eyes American Gypsy 10. For the love of money O'Jays Striptekenaar Harr Wiegman is zijn poes kwijt. Het jon ge katje liep zondag van huis weg en is sindsdien niet meer gesignaleerd. Ook een telefoontje naar asielbeheerder Egge Boer- ma leverde niets op. „Ik denk dat Birre Beer (zo heet het poesje, red.) is opgenomen bij iemand thuis," aldus Harr. „Maar ik hoop dat rij gauw wordt teruggebracht. Mijn ande re poesje Chinook eet na melijk bijna niets meer. De diertjes zijn erg aan ei kaar gehecht," 'k Birre Beer is een eenjarig zwart poesje ,dat wordt gekenmerkt door vier witte j borstharen. „En door een navelbreuk", verklaart Harr. „Dat kan je voelen aan een knobbeltje op h-aar buik." Schiedams enige stripteke- ff naar verzoekt de vinder li van het katje om het dier zo gauw mogelijk naar zijn huis te brengen, aan de Korte Haven 23. iPfM JACOBS Omdat pianist P. Jacobs' elpee Music All In een nogal uitzonderlij ke plaat is in onze poprubriek en daarom een uitzonderlijke plaats inneemt in de ranglijst der langspeelplaten, hebben we dit keer platen verkoper Ene JRoodenburg van. Van Daalen zijn woordje laten doen over dit „merkwaardige" produkt. Vol lof is hij over de plaat, die volgens hem alleen uitmuntende nummers bevat. „De hoogtepunten van de elpee zijn: „Wattz for Debby" van Evans, want dat Is uitstekend opgenomen; „Misty" van Gard ner, wat erg goed wordt gespeeld door Jacobs; en „Djange" van lewis, dat wordt ook knap gespeeld en is dus erg fijn, heel mooi," Is zijn mening. Dat vond Willem Duys trouwens ook. De vroegere Schiedamse journalist schreef alle mogelijke loftuigingen op een overigens Vnj overdreven manier op de achterkant van de hoes van de pfaat. RUUD PIJPER 'fcVV* v „s Na asielbeheerder Egge Eeerma Is deze keer de topzwemmer Ruud Pijper (18) aan de beurt om als „bekende Schiedammer" zijn ranglijst met den favoriete nummers, singles of elpees aan de plaatselijke bevolking kenbaar te maken. Hij begon zijn lijstje met nummer tien en eindigde consequent, maar wel onge bruikelijk, met nummer één. „Wegens het feit dat mijn top tien. maar een allegaartje is," ver klaart Ruud, die Neerlands kampioen op de vlinderslag is. „Er hadden net zo goed tien andere platen in kunnen staan. De num mer één Is bijvoorbeeld een plaat die ik pas gekocht heb. Vol gende week zou er best een andere elpee kunnen staan." Er staan trouwens alteen elpees in de top tien van Ruud, omdat de zwemmer het niet zo heeft op singles. 10. Jesus Christ Superstar filmmuziek 9. Live in Carré Herman van Veen 8. Abbey Road - Beatles 7. Abraxas Santana 6. Band of gypsies Jimi Hendrix 5. Led Zeppelin III Led Zeppelin 4. Déja vu Crosby, Stille, Nash and Young 3. The Yes Album Yes 2. Sgt. Pepper's lonely hearts club band Beatles 1. Rare Earth in concert Rare Earth

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3