SCHIEDAMS CHE CO JRANT Realisatie station Nieuwland m mei ,'75 nog onzeker m Installatie nieuwe burgemeester Lerns op 1 augustus Containers worden lichtgevend Provincie keurt raads besluiten goed MSG Nieuwe crèche in Groenoord: beslissing over 14 dagen SNOEPVAN VOETBALLERS GESTOLEN KNNV- excursie naar Hoek van Holland Water naar Tjunip": 61 raffle Raad wacht op voetbal J. A. Heyman naar Cola ■'JA! Woensdag 3 juli 1974 99ste jaargang no, 25058 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Er is grote kans dat Nieuwland langer op het spoorwegstation moet wachten. Zowel bij de gemeente Schiedam als bij de Nederlandse Spoorwegen streeft men er nog steeds naar om de treinhalte in mei van het vol gend jaar te realiseren, maar een groot aantal factoren duidt erop dat realisatie nog voor het volgend zomersei zoen erg onzeker is. "Een definitieve beslissing om in mei 1975 met dit sta- tion-Nïeuwland klaar te zijn is nog niet eens geval len", zegt men bij de Ne derlandse Spoorwegen. "De onderhandelingen tus sen de Schiedamse ge meente en ons zijn nog vol op bezig". Toen enige ja ren geleden besloten werd om in Nieuwland ook een station te bouwen zijn zo wel dt gemeente als de NS rond de tafel gaan zitten met de bedoeling dat deze zaak nog vóór_ide zomer dienstregeling van 1975 in zijn geheel gerealiseerd zou zijn." WENSEN "Het is dan gebruikelijk dat NS de zogenaamde infra-struc- tuxele werken op zich neemt. De gemeente moet dan zorgen voor andere voorzieningen zoals de bereikbaarheid van het sta tion en de parkeerruimte. Nu hebben wij op dat gebied een aar.tal wensen en daarover zijn Schiedam De leden van de KNNV, afdeling Vlaardin- gen/Schiedam, kunnen deelne men aan een excursie naar Hoek van Holland die zondag 21 juli wordt gehouden onder lei ding van de heer C.J. Amster dam, Oofc niet aangestoten na tuurvrienden kunnen zich aan sluiten bij de KNNV-ers om on der meer de Hoekse bosjes te gaan verkennen waar momen teel de vogelstand het beluiste ren alleen aj de moeite meer dan waard. is. De plaats van samenkomst is het station' Hoek van Holland (ha ven) waar de trein van 8.30 wordf afgewacht. wc nog druk in bespreking. Nu kan het best zijn dat we op zeer korte termijn tot overeenstem ming komen, maar zekerheid daaromtrent is er nog niet", al dus een woordvoerder van de NS. De gemeente zit namelijk met het probleem dat er eerst van de zijde van de provincie fiat moet worden gegeven aan de finan ciële kant van de plannen. „Het wachten is op Gedeputeerde Staten", zegt directeur H.G. de Block van Gemeentewerken, "GS moet namelijk nog een kiediet goedkeuren, waarover de Schiedamse gemeenteraad zich in april al heeft uitgespro ken. Ik hoop nu maar dat het college van b. en w. bij GS kan pleiten voot een snelle goedkeuring van dit aanloopkrediet, want anders zou de streefdatum, waarop het station moet zijn voltooid, wel eens in direct gevaar kunnen komen". De directeur gemeen tewerken hoopt echter dat het niet zover zal komen. Hij staat bii wijze van spreken te pope len. KREDIET 'Als GS eenmaal het aanloopkre- d!et heeft goedgekeurd, dan zal de gemeenteraad over een nieuw krediet moeten beslis sen", aldus de heer De Block. Het aanloopkrediet was name- l'jk alleen noodzakelijk om al vast te kunnen beginnen met de voorbereidingen voor de grond werkzaamheden. Het definitieve krediet betreft de gehele aanleg van het station. Vüigens de berekeningen zal het dpfinitieve krediet ongeveer een miljoen gulden groot moeten zijn. Met het Rijk wordt op dit moment ook nog onderhandeld ever de mogelijkheid dat een deel van dit bedrag uit de Rijkskas wordt gesubsidieerd. 7o«iden deze besprekingen ook niet op korte termijn tot een vtor Schiedam succesvol einde werden gebracht, dan is de kans groot dat de gemeente niet geheel aan het wens en-pakket van de Nederlandse Spoorwegen kan of wil voldoen. HALF JAAR Zou men uiteindelijk tot de slot som komen dat de streefdatum var mei 1973 onmogelijk kan worden gehaaid, dan betekent d&t een uitstel van minimaal een half jaar. Ze'.fs als er overeenstemming tus sen gemeente en NS wordt be reikt kort nadat besloten is dat bet realiseren van het station in Op 'deze plaats zou bet sta tion Nieuwlcrvd moeten komen. Of 'het in me? 1975 al het ge val zal zijn, 'is nog onzeker. mei 1973 niet meer mogelijk Is. De Nederlandse Spoorwegen j kunnen de nieuwe halte name lijk dan pas weer in de nieuwe winterdienstregeling opnemen. In het allerergste geval zou dit betekenen dat het station al maanden klaar en gereed is, al- torens het in bijvoorbeeld no vember/december 1973 werke lijk in gebruik zal worden geno men". Vlaardingen De raads vergadering vanavond be gint niet om half acht maar om kalf tien. We gens de directe uitzending van de wedstrijd Neder- land-B razilië in het kader van de wereldkampioen schappen voetbal hebben toch een groot aantal raadsleden het verzoek bij het college van burge meester en wethouders ingediend om het aan- vangstijdstip van de ver gadering te verschuiven. Na intern beraad heeft het college besloten deze verzoek te honoreren. Kan de raad de agenda niet in één avond afwer ken dan wordt de verga dering morgenavond voort gezet. Schiedam Drs. A.J. Lems, de nieuwe burgejne ester van Schiedam, zal op don derdag 1 augustus officieel in zijn nieu we functie worden geïnstalleerd. Dit zal gebeuren tijdens een buitengewone raadsvergadering die in de recreatiezaal van het Stadskantoor zal worden gehou den. Schiedam Binnen veer tien dagen beslist de ge meente of er in de wijk Groenoord een crèche komt, waar kinderen de gehele dag kunnen wor den ondergebracht. Op dit moment zijn er in de wijk alleen twee crèches, waar kinderen slechts in schooltijden terecht kunnen. Na anderhalve maand vergeefs op antwoord gewacht te heb ben. heeft de initiatiefneem ster, de 28-jarige Marja van Wool feren, zich opnieuw tot de gemeente gewend. Zij kreeg te horen dat de afde ling onderwijszaken de zaak bmnen twee weken zal af. aandelen. Reeds in april zetten 3Ö9 moe ders uit Groenoord hun handtekening onder het ver zoek aan de gemeente om benedenhuis met vier kamers en een tuin als crèche te bestemmen. Een delegatie van verontruste hu.smoeders overhandigde de handtekeningen aan wet houder B. E. Colle. De wet- nouder liet de vrouwen ra een gesprekje weten dat ook mj het er mee eens was dat er in de nieuwe wijk een dergelijke crèche moet ko men. Aanvankelijk was ook de Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord enthousiast, totdat men onlangs van de gemeente te horen kreeg dat ook de Stichting de crèche dan financieel zou moeten steunen. De stichting ver leent nu geen medewerking meer. „Het grote voordeel van deze crèche is", aldus Marja van Wolferen, dat peuters van anderhalf jaar hier terecht zouden kunnen. De andere twee crèches zijn bestemd voor kinderen van drie jaar af. Bovendien zijn deze niet de gehele dag geopend. Dit geeft problemen voor kinde ren van werkende moeders. Een aantal van deze werken de vrouwen heeft zich al soor de crèche laten in schrijven. Het aantal aan vragen is daarmee al pp twmtig gekomen. Marja van Wolferen beeft on dertussen aangeboden de crèche te leiden. Met haar zus beeft zij al speelgoed en ander materiaal verzameld. .Schiedam De VROM denkt er hard over om de contai ners in Zuid „lichtgevend" te maken. Door op de afval bakken zogenaamde scotchlight-strepen aan te brengen zullen de Gorzenaren de containers ook in het donker kun nen zien. .-.I *-r -agt.1 van lichtgevende \v-f vp c.* bakken houdt boven- üku .4., J-t de containers geen \l .crijgen: bij vee] be- 7.<-r.;r: «an Schiedam-Zuid leeft 1 de wens om de huisvuilcontai ners een vrolijke aanblik te ge ven door met een felle kleur verf de bakken te beschilderen. Schiedam De vastenactie van het Dekenaat Schiedam onder het motto „Water naar Tjurup" heeft een bedrag van 61 mille opgebracht. Het geld is bestemd voor de bouw van een eenvoudige dam dicht bij de stad Tjurup op Zuid-Su- matra in Indonesië. Dit project zal in totaal ongeveer 14.000 gul den kosten. Tijdens de actie Is gebleken dat dit streefbedrag viermaal werd overtroffen. Met de rest van dit geld kurmen nu ook andere ont wikkelingsprojecten worden ge- financieeiti. Zo wi[ men onder meer tien mille uittrekken voor het organiseren van een bijeenkomst met ex perts en adviseurs uit Irian Jaya, het vroegere Nieuw-Gui» nea. Deze bijeenkomst zou in de Ind> nesischg plaats Jayspura moe ten worden gehouden." Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben onlangs weer een aantal kredieten goedgekeurd, die de Schiedamse raad reeds zijn gepasseerd. Schiedam In de W.A. Lieflandschool en de kantine van de voetbal vereniging DHS is ingebroken. Uit de kantine van D.H.S. aan de Sehiedamseweg is alleen wat snoep goed gestolen. Aan de achterzijde werd 's nachts de deur uit de scharnieren gehaald. De aangerichte schade bedraagt tweehonderd gulden. In de W.A. Lieflandschool aan de Prinses Beatrixlaan werd aan de achterzijde een raam met een schroevedraaier geopend. Waar schijnlijk werden de inbrekers hier in hun duistere praktijken ge stoord, want er wordt niets vermist. Schiedam De algemeen directeur van de Nederlandse brouwerijen Artois NV, J. A. Heyman, is benoemd tot commissaris van de Bottelo BV. Nadat de Amsterdamse cola-bottelarij „The Coca Cola Export Corpo ration" werd overgenomen, is Bottelo de onbetwiste „heerser" op de coke-markt geworden. Op den duur zullen, volgens de directie, alle krachten in Schiedam worden gebundeld. Daarvoor is wel nood zakelijk dat Bottelo een stuk grasland aan de 's Grave!andseweg kan overnemen. Op dat terrein zal een opslagruimte worden, ge creëerd. SCHIEDANISd Voor de aanschaf van een elektro nische stencilvervaardiger voor de Rljnmondschool voor l.o.tn. aan de "Waranda werd een kre diet van tweeduizend gulden goedgekeurd. Dezelfde school krijgt tevens een krediet van 1313 gulden voor aanschaf van meubilair. Ook een elektronische stencilver vaardiger mag de W.A, Lief- landschool voor l.o.m. aanschaf fen. Deze kost 2050 gulden. Voor het buitenschilderwerk van het schoolgebouw aan de Burge meester van Haarenlaan 1155 is een krediet van zestienduizend gulden uitgetrokken door ge meenteraad en nu goedgekeurd door GS. De vierde goedkeuring betreft het kopen van parkeermeters. Er zullen vijftig meters worden aangeschaft voor een bedrag van 24.500 gulden. Het betreft het aanvullen van een voorraad je voor de gemeente zodat een eventuele defecte meter zo gauw mogelijk kan worden ver vangen. De brandweer mag voor een be drag van 9.500 gulden een nieu we bestelauto aanschaffen. Ook daarvoor is de goedkeuring van de Provincie afgekomen. Verder mag de Stichting de Schie damse Gemeenschap rekenen op een verhoging van de subsi die ten behoeve van het vor- mïngs- en ontwikkelingswerk. De extra-subsidie bedraagt 5400 gulden. Via wijziging van de be groting voor 1974 is dit door GS goed bevonden. Ja, ook u kunt deze Ideale krantenkombïnatie t4 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamse!* Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs vaneen. Profiteerervanl P S. Mocht *n tetAe vwgetifking kunnen bedenken aann/kng op onderstaande zin m de bon, dan maak! U kans op een «xcluswvw gasunsteker dia*») wekelijks uitleen voor de meest onfimetoinzen- ptng. I I stuur de bon m open envelop, zonöef posnagel, naar antwoordnr. 834, R dam. «detoon I zoals I I zo hoort de Schtedamsche Courant bij h«t Rotterdamse* Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1