Slaclithuisbiiurt wii een 'betere wijk' Noorse kunst alleen in Schiedam ML 3 Jeugd 'profiteert' van papier actie dieren bescherming Bromfietser valt bij het inhalen Brabant is hij Schiedammers VROUW RIJ MATTEN KLOPPEN GEWOND HULPACTIE VOOR PADVINDERS GROOT SUCCES - Pakket met wensen naar de gemeente in het nauw Inbraken in drie winkels Kauwende inbrekers im* kif;38*5 .'JA! Donderdag 4 juli 1374 SCHIEDAMSCHE COURANT t pagina's 99ste jaargang no. 25059 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 26S09I - redactie 262566 - klachtendienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL W' Schiedam De bewoners van de Slachthuisbuurt willen dat de ge meente op korte termijn hun buurt gaat verbeteren. Daartoe hebben zij nu een pakket met wensen bij het gemeentebestuur bezorgd. Onder meer willen zij dat er een bouwspeelplaats voor de kleine jeugd komt; dat de straatver lichting wordt verbeterd en dat er snel een openbare telefooncel in de wijk komt. Volgens de brief die de bewoners- vereniging Schiedam-west naar de gemeente heeft gestuurd» moet ook het zware verkeer uit de wijk worden geweerd. Tenslotte vragen de bewoners nog om de veel te kleine brie ven boxen in de gemeentewoningen te vergroten. De actie van de Slachthuisbuurt is enige tijd geleden begonnen, toen men bij, de bewonersvereniging te horen kreeg, dat er nogal wat klachten onder de bewoners leefden. Om zeker te weten dat deze afkomstig waren van het overgrote deel van de bewoners van deze wijk, hield men een mini-enquête waarbij ongeveer 250 vragenformulieren de deur uit gingen. Slechts 82 bewoners reageerden hierop, maar het bestuur van de bewonersver- eniging West achtte de nu ontvangen gegevens representatief genoeg om namens de gehele buurt een brief naar de wethouders van. wijkaangele- genheden, woningdienst en van ver keer te sturen. ïn deze brief wijst men er onder meer op dat de Slachthuisbuurt erg stief moederlijk bedeeld is met kmderspeel- gelegenheden. Er zou zo spoedig mo gelijk een bouwspeelplaats voor de kleine jeugd moeten worden aange legd. Over de situering van zo'n kin- derspeelplaats zouden de bewoners wel eerst gehoord moeten worden. VERKEER Verder wil de buurt dat het zware ver keer zoveel mogelijk wordt geweerd, ïn de praktijk is namelijk gebleken, dait steeds meer verkeer de verkeers lichten op de hoek van de Burgemees ter Knappertiaan en de Burgemeester van Haarenlaan wil ontlopen. Men zoekt dan een andere route die door deze buurt loopt. Een vrijwel dagelijks te horen klacht is verder dat de gemeentehuizen in de Slachthuisbuurt allemaal te kleine bri evenbox en hebben. Deze woningen zijn vlak na de oorlog gebouwd en de bouwer/ontwerper heeft er in die tijd in het geheel geen kijk op gehad of niet kunnen hebben hoeveel post men in 1974 wel eens in de bus zou kunnen krijgen. VERLICHTING Het gevolg is dat poststukken en kran ten half uit de bnevenboxen steken. Wat weer het gevolg heeft dat er vaak lectuur en post op de straat terecht komt in plaats van in de woningen. Een andere veelgehoorde klacht vormt de slechte straatverlichting. Afgezien van de gevaarlijke situatie die dat kan opleveren voor de verkeersveilig heid, zijn de bewoners er ook van overtuigd, dat middels een nieuwe en verbeterde straatverlichting de nu vaak veel te grimmige straten in deze wijk veel aantrekkelijker kunnen wor den gemaakt. Tenslotte willen de Slachthuisbuurtbewo ners dat er een openbare telefooncel komt. Slechts weinigen hebben een particuliere telefoon en. juist voor be paalde noodgevallen zoals het waar schuwen van politie of een arts kan het gemis van zo'n telefooncel wel eens fataal zijn. Een Ikai én 'helt nauw maakt rare «prongen. Dat ondervonden on'kele voet- ba fiers van ide vereniging H85S op sporhpank Harga. Zij vonden dun "'kcwt-Hne- kratje" aam het rommelen in een vuilniszak. Piotse»ing zagen zij echter dat -het katje niet meer "alleen" was. Een j'a ropior held ziïdb henmefeoh om zijn 'kleine kopje gesloten. Tevergeefs probeerden de 'HSSS'ers het katje te vang enPas de volgende dag wisten zij echter he} 'karwei te kla ren. Zij gtogsn met kat en jampot naar 'het dieren asiel om de deskurodugheid van de asfieS-bemeerder te beproeven. Het 'kaferije kwam er uiteindelijk heel huids vanaf. &inner» luttele seconden 'had Egge Boer- ma, de asiéi-'beheerd er, het kopje uft -de jampot gelkre-. gen. Maar ook toen maa'kle de kat nog rare sprongen. Maassluis In het Maassluise winkelcentrum Palet is de afge lopen dagen driemaal ïngebro- ken. Uft een auto, die in het 1 magazijn van slager Balladux stond werd een fotocamera ge- j stolen. i In de FT-drankenservice werd dertig gulden aan wisselgeld j weggenomen. In het textielbe- 1 drijf Paping wordt negentig gul den vermist. In die andere win kels in het winkelcentrum wer-1 den sporen gevonden, die erop - wijzen-dat-ook daar-geprobeerd is in te breken. Schiedam En het Stedelijk Museum is gisteravond de Noorse kunstnijverheïds- tentoonstelling geopend. Deze door heel Europa „reizende" expositie is tot 5 augustus in het Stedelijk te zien; Schiedam is de enige plaats in Nederland, waar de moderne kunstnij verheid uit het Scandina vische land kan worden be wonderd. De tentoonstelling werd ge opend door de zaakgelas tigde van de Noorse am- Ilijnmoiidvragen over illegale lozingen Schiedam/Vlaardingen Het Rijnmondsraadslid A. P. van der Jagt heeft het dagelijks be stuur van Rijnmond vijgen ge steld over de illegale lozing van chemisch afval in Rijnmond. Zoals bekend vermoedt het da gelijks bestuur, dat jaarlijks veertigduizend ton chemisch af val langs niet geëigende weg de NV Afvalverwerking Rijn mond verdwijnt. Van der Jagt vraagt het dagelijks bestuur of het in staat is om deze vermoedens van enig be wijsmateriaal te voorzle5. Wan neer dat het geval is, hoe denkt het dagelijks bestuur, zo vraagt van der Jagt, d'oze illegale acti viteiten dan zelf tegen te gaan of optreden van andere be voegdheden te bevorderen? Van der Jagt wil verder weten over welke gegevens de dienst centraal milieubeheer van Rijn mond beschikt voor wat betreft de omvang en aard van de ille gale lozingen. Tenslotte informeert de vragen steller of er bij het dagelijks be stuur enig inzicht bestaat in de effecten van deze illegale lozin gen op de kwaliteit van het mi lieu in het Rijnmondgebied. Schiedam Bij het uitkloppen van enkele kleden is de 73-jarige me vrouw W. G. van der B. uit de Geervlietstraat gewond geraakt toen de stok waarover de kleden hingen op haar hoofd vieï. De Schiedamse is ter observatie in het Nolet Ziekenhuis opgenomen. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrtjolijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant mat puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P.S Moe hi u 'n leuke *ergeli|king kunnen bedenken als aanvu'ling op onderstaande zin m de bon. dan maakt u kans op een exclusieve gasaartóteker dra w*j wekelijks uideven voor de meest origine!» inzen ding. stuurde bon m open envelop, zonder postzegel, naar antwoordnr. 834, Rdam zoals hood Oij B zo hoort de Scrnedamsche Courant bij het Rotterdamsch Nieuwsblad bassada in Nederland Ha rold Lone. In rijn rede sprak bij zijn dank uit voor de medewerking van bet ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappe lijk Werk, dat ervoor heeft gezorgd dat de expositie in bet Stedelijk kon worden gehouden. De collectie van de Noorse kunst nijverheid omvat vooral kera miek. textielstoffen, wandkleden en sieraden, maar ook films, emaiilewerk, glas en van hout .vervaardigde voorwerpen, In to taal hebben meer dan vijftig kunstenaars hun bijdrage gele verd aan de expositie. Een aardige bijkomstigheid is dat zelfs de tentoonstelüngsvitrines en de tafels in Noorwegen wer den vervaardigd. De tentoon- stelling is in 1973 san.engesteid. Naast de Noorse tentoonstelling Is vanaf morgen ook een expositie van de Schiedamse kunstenares Nlemke van Kampen te bezich tigen. Haar touwkleden hangen eveneens tot 5 augustus in het museum. Verder is deze zomer de kelder van het Stedelijk afgeladen met kleiwerkstukken, die scholieren maakten tijdens het klei-project van het museum. De begelei ding daarbij was van de Schie damse keramist Diet Wiegman. „Kinderen halen papier op en steken geld in eigen zak" Schiedam De hoge prij zen die tegenwoordig voor oud papier worden gegeven, blijkt de oud- papier-actie van de Schiedamse dierenbe scherming zowel nega tief als positief te beïn vloeden. Het oud papier levert veel geld op, maar er zijn ook Schie damse kinderen die on der het mom van de die renbescherming oude kranten ophalen en ver volgens het geld in eigen zak stekï/2. De afdeling Schiedam wijst er daarom nog maals op dat men bet oud papier veel beter naar het diernasiel aan de St. Annastr. zusterstr. kart brengen. Een tele foontje naar datzelfde asiel (nummer 266266) en de dierenbescher ming zorgt ervoor dat het oude papier 's a- - f, vonds -■ wond t - opgebaa ld- De baten komen geheel ten goede aan het nieu we asiel aait de Harga- laan. Egge Boerma, beheerder van het asiel: „De laatste tijd komen er veel kinderen langs de hui2en met de vraag of men oude kranten over heeft voor het asiel. Ik raad de mensen aan dat pa pier niet te geven, omdat ik altijd persoonlijk het papier met de vrachtwagen kom op halen. Deze kinderen, steken het geld dat ze ervoor krij gen gewoon In eigen zak." De hoge papierprij2en oor zaak de nog steeds groeiende behoefte aan oud papier ais grondstof voor een bepaald soort karton heeft dus ook bij de jeugd een lampje doen opgaan. Betaalde de hande laar enige jaren geteden nog maar drie cent voor een kilo papier, heden ten dage is twintig cent per kilo geen uitzondering meer. Overigens verloopt de actie van de dierenbescherming uitstekend. Drie weken lang ploeteren de beheerder en zijn helpers nu al om zoveel mogelijk oude kranten en tijdschriften op te halen.Het resultaat liegt er niet om: h:j heeft al drie vrachtwa gens vol papier weggevoerd. Egge Boerma: „Het loopt fan tastisch. Het publiek steunt "*öhs erg 'fijn. Ondanks """dat kinderen onder valse voor wendsel s het papier bij som mige mensen ophalen. Ook de vakantietijd speelt ons ui teraard parten. We kunnen in ieder geval nog veel meer papier gebruiken." De Noorse expositie, die gisteravond werd geopend, zal i derland alleen in Schie-dam te bezichtigen zijn. Schiedam e bevol king van Schiedam loopt gestaag achter uit. Na Zuid-Holland blijkt de provincie Noord-Brabant bij do vertrekkende Schie dammers erg in trek te zijn. Negentien gezinnen zijn volgens de bevolkings statistiek van de vori ge maand naar Noord-Brabant ver trokken. De statistiek die deze week op het stadskantoor aan het Emmaplein is uitge werkt laat ook zien dat 34 gezinnen uit Rotterdam zich in de maand mei in Schie dam hebben gevestigd. Toch telt de stad nog maar 79309 inwoners. Dat is al weer 197 minder dan m april, ondanks de* geboorte van 91 Schiedamse peuters. Drie baby's werden levenloos gebo- Het totale aantal overle denen is opgelopen tot 75, de meesten van hen behaalden een hogere leeftijd dan zestig jaar. Schiedam Bij het rechts mhalen van een auto op de Sin gel is de 17-jarige bromfietser H.B. gevallen. De auto van de 59-ja- rige fotograaf P.W.W. reed met het achterwiel over de bromfiets. De I7-jarige Schiedam mer werd met een iinker enkelbreuk door de GGD naar het Nolet Zieken huis gebracht- Ook de 23-jarige bromfietster T.W.D. moest naar het zie kenhuis worden ge bracht. Op de Nieu we Haven was zij tegen de achterzij de van een auto ge botst. Na een kort onderzoek van de schaafwonden in het Nolet Zieken huis kon de vrouw naar huis keren. Schiedam Bij een inbraak in de cantine van Ursus in het Harga Sportpark is een kist met kauwgom en een speelautomaat open gebroken. De schade is nog onbekend. Volgens het bestuur van Ursus is er grote ravage aangericht. Bij onderzoek bleek de deur met een schroevendraaier te zijn open gebroken. Schiedam De loterij-actie van de padvindersgroep St. Christo- phorusgroep is een groot succes Het zomerkamp, dat dreigde niet door te gaan omdat enige tijd geleden de nieuwe tent en enkele andere kampeeratlribu- ten werden gestolen, zal nu toch realiteit kunnen worden. Op dit moment zijn vrijwel alle loten verkocht. De oproep om hulp had echter ook nog andere goede gevolgen. Oud-leden van de padvindersgroep kwamen ook met geld over de brug. Er Is zelfs een complete tent aan geboden, De trekking van de lo terij volgt op 6 juli. OP DE VÜTST NA SN1J-PAKTIJ Vlaartfingen - Eenhoofdwo nd wat het gevolg van een ruzie die uit' liep in een fikse vechtpartij dinsdagavond voor een flat aa* de Louise de Colignylaan. Aan« leiding voor de vechtpartij tus sen de 2 ougewonden marmea (een Vlaardmger, de 47-jarigj J. J. van W. en een Schiedam mer, de 26-jarige R. S. was dst even tevoren de een de an den met zijn auto gesneden had oi Rijksweg 20. Ze hadden elkaa nagezeten en waren op de Luois< de Colignylaan op de vuis gegaan. De oudste vechtersbaas van W.r liep een hoofdwond op dei in het ziekenhuis moes worden gehecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1