I Aardbeiensoep Brievenboek Eenzaam maar niet alleen Belangrijk Nieuw adres De nieuwe puzzel Hallo allemaal, 5CH:EB£H25 Ternauwernood ontsnapte tie hond, die wij voor blokje ronc? hebben gekozen» aan de dood. Op de Maasdijk m Zuid werd hij bijna gegrepen door een auto. Hij is toen door iemand meegenomen en via de dieren bescherming ïn het asiel ge plaatst, Als er voor donderdag aanstaande geen eigenaar zich bij het asiel meldt, mag de hond naar een andere baas. Het keeshondje is geen echt zwervertje, want toen hij werd gevonden had hij een blauwe halsband om. Het zw&rt-witte hondje is onge veer twee jaar oud. Het is een hondje met karakter, dat staat vast. Niet kwaadaardig of agressief, Wel verschrikkelnk lief en toch ook wel een beetje eigenwijs. Hij is "niet onge hoorzaam, maar in het begin van het blokje rond wil hij wel zijn eigen zin doorzetten. Dat dat bij zijn tijdelijke baas met in goede aarde valt, lapt hij duidelijk aan z'n laars. Hij vindt het veel te fijn dat hij eindelijk weer eens een luchtje zijn baas maar begrip voor hebben, vindt hij. Hij trekt dus voortdurend aan zijn riem. en switcht links en rechts voor zijn baas uit. Het lijkt ons een uitstekende gele genheid om uit te proberen of, hij als speurhond geschikt is. Tenslotte snelt hij voortdurend met z'n neus op het wegdek c.q. stoep op zoek naar het „onbekende". Wij versnellen onze pas geleidelijk, maar denk maar niet dat het Eigen kan scheppen en daar moet wijze Hondje daar in trapt. Hij blijft rustig, haast koel bloedig, lopen zoals het hem schikt. Als we vervolgens - verbijsterd als we zijn - halt houden om 't „wonder" te aanschouwen wie of wat is een hond die niet wil rennen???) blijft hij ook rus tig staan. En loert naar ons met een blik van „Nou, en"? Al naar het blokje vordert past hij zich meer aan. Hoewel hij af en toe we! de neiging heeft om plots zijn vier poten wat- sneller over de bodem te laten lopen. Onze conclusie blijft echter dat het een iief en een Düt 5s het hondje idcft wij in blokje rond IheÜben igepSaatsi. Hel kedshondje is gefofrogria- feerid ibissen het oiidé popier, dat de tffigelopen welken naar he# -asiel is gebracht door die Schiedammers id'ie willen hel ften met ide 'bouw .van «en nieuw dierentehuis. Helpt u ook mee tikkeltje eigenwijze hond is die beslist een goede baas ver dient. Het keeshondje mag als de eigenaar zich niet heeft ge meld tegen een. geringe ver goeding worden opgehaald. SIGNALEMENT; Naam: onbekend Ras-, ibast.-'kees Geslacht: reu Leeftijd:ons. 2 jaar Kleur: zwart-A/rt Beharing: half "lang Hoogte: 38 om. Eenzaam imaar inïet alleen feït dit witte hondje - "vuil- nftbakkenras" - in 4ref asiel. Enkele fdcgen. 'geleden is hoar baas overdekten en moest zij noodgedwongen naar het asiel warden ■gebradht. Het is een erg R,-f hoedje van -onge veer 'drie jaar oud. 2e is altijd tnfstdkend verzorgd tdoor de alleenstaande rnian, waarom izij nu itreurt. NVSe Wil deze bond een nieuwe 'kans geven? iHet teefje heeft het verdiend. Schiedam Er is een nieuw adres waar men de oude kran ten en tijdschriften, kan brengen, voor de papier-actie van de Schiedamse dierenbescherming. Mevrouw Verwijs heeft zich be reid verklaard de stapels kran ten voorlopig op te slaan totdat de dierenbescherming alles op- baalt. Haar adres is Van Leeu- wenhoeckstraat 26. Naast dit nieuwe „depot" blijft het na tuurlijk mogelijk om de oude kranten bij het asiel aan de Sint Arm az Listerstraat te brengen. Een telefoontje naar het dieren tehuis en alles wordt opgehaald (266266). De papieractie die nu zo'n vier weken duurt, heeft succes.Vanavond wordt de vier de vrachtwagen vol papier afge leverd. De asielbeheerder krijgt vele reacties. Zelfs mensen uit Rotterdam komen het Schie damse nieuwe asiel heipen bou wen door oude kranten te ge ven. 6 Het asiel ligt aan de Sint Anna- zusterstraat, telefoon 266266 9 Openingstijden: 9—12 uur en 14—1? uun zaterdag 9—12 uur; zon- en feestdagen gesloten Voor vermissingen direct het asiel bellen Ook Amïvedi - een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert - kan u moge lijk helpen: telefoon 269947. 0 De Schiedamse dierenarts dr. de Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraafc 39. Spreekuur: maandag tot en met vrijdag van 33—14.30 uur en van 19—20.30 uur (woensdagavond niet). Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's ochtends. Telefoon 268234. Opgeven als lid van de dieren bescherming kunt u door stor ting van 7,50 gulden (of meer) op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afde ling Schiedam. Op het strookje vermelden "nieuw lid". Maand blad gratis. Het gironummer staat uiter aard ook open voor giften. In "het voetbal weekeinde is Idit poesje gevonden ;in Schie dam. Het is een zwervertje, dat zich, mits hij een goede optvodding krijgt, best kan aanpassen in een gezellig te- huis. Het poesje ongeveer ■acht weken odd en 'rs zwarf- Pieter vond het niet leuk dat hij met vader mee moest naar die vreemde mensen. Hij kende ze niet eens. Vader had de naam van die mensen gevonden in een groot boek. De familie had de- zelfde achternaam als - zijde man was een ver re neef. Dat had vader in het boek gevonden.. Vader was bezig uit te zoeken wie zijn voorva deren waren. Ai jaren lang zocht hij in allerlei- archieven naar stukken waar hun naam, Veld man, in voorkwam. Pie ter vond het ook wel leuk te weten bij wie de familienaam was begon nen, Hij wist wie de va- ""SSr^van'pappa was en ook de vader van opa en daar dan weer. de vader van. En de vader van die vader. Dan zat je al in 1800. Vader was a! veel verder met de uit- zoekerij. In 1679. Hij wist al een poos dat er nog een verre neef van hem ergens in een klein dorpje moest wonen, Jan Veldman 70 jaar. En daar gingen ze dan op een dag naar toe. „Ga jij maar mee Pieter", zei vader, „dan maken we er geiijk een gezellig uit je van'.'. Nou, in dat uit je had Pieter wel zin maar niet in die vreem de mensen. Ze moesten 50 kilometer rijden en toen kwamen ze'op de Marleweg. Dat bleek een smal zandpad waar twee huizen ston den. In het tweede huis woonde Jan Veldman. Pieter had verwacht een oude man aan de deur te zien staan. Hij keek wei verbaasd toen hij een meisje van zijn eigen leeftijd zag. „Daar zijn ze", riep het meisje en meteen kwamen er een oude man met zijn vrouw, een jonge man met een baby op de arm en een jonge vrouw met een kleine jongen aan haar hand, de deur uit. Het was een hele op tocht. „Piet Dammers", stelde de jongeman zich voor, „en dit is mijn vrouw, Fietje Veldman een dochter van Jan Veldman", en hij wees naar de oude man. Dat was dus de verre neef, dacht Pieter. Het meisje heette ook Fietje, de ba by Joost en het kleine vond het niet zo leuk met dat meisje op te moeten trekken maar de aardbeien lokten hem wel, dus liep hij achter haar aan. „Vader en opa moeten er vanmiddag een heleboel plukken", vertelde ze, „die gaan dan morgen naar de vei ling, Wij beginnen al vast he? Pak ook maar een paar sloffen uit de schuur". Stoffen? Hij zag nergens pantoffels staan. „Kun je dan niet me je schoenen aan aardbeien plukken?" vroeg hij. Fietje schater de. „Dat zijn aardbeien mandjes", snikiachte ze. Pieter schaamde zich dood. Wat stom van hem. Fietje zou hem wel een stadse sukkel vin den. Ze liepen naar het land waar onafzienbare rijen aardbeiplanten stonden. Wat een kan jers van aardbeien hin gen er aan. Fietje stak er zo nu en dan één in haar mond. Dat deed Pieter dus ook maar. Ze waren heerlijk, zoet en warm van de zon. Hij plukte twee mandjes vol, Fietje drie maar die ivas er natuurlijk handi ger in. Ze brachten de volle mandjes naar de schuur. En hoe het nu kwam wist Pieter niet maar bij het achteruitlo pen struikelde hij waar schijnlijk over een kei want hij viel en zat opeens in een mandje aardbeien en daarna lag hij languit in het mand je dat er achter stond. Zijn broek en bloes wa ren vuurrood van. het sap. Fietje kreeg alweer de lachsnik en Pieter had wei door de grond willen zinken. De twee de stomme zet van hem. „Aardbeiensoep", scha terde Fietje. „Ach, het geeft niets hoor, daar maak ik wei jam van", zei Fietjes moeder, „hier een t-shirt van Fietje, dan kan ik je bloes even uitwassen en drogen, geeft je broek ook maar hier en sla even een handdoek om". Wat een schande! Hij in zijn blootje en Fietje maar lachen. Toch werd het verder nog een fijne middag. De bloes en broek waren vlug droog en ze deden allerlei spel letjes op het grasveld. Ze kwamen nog dikwijls' bij de familie Veldman. Moeder ging dan ook mee. Pieter vond Fietje steeds aardiger en ze hebben samen nog heel wat mandjes aardbeien geplukt. Maar Pieter is er nooit meer in gaan zitten! ANKE t Als je de woorden goed hebt ingevuld komt er op de kruisjes een vaar tuig te staan. 1 ik lees, hij leest, wij 2 plaats in Friesland, 3 winterziekte, 4 doet de molen, 5 wapen, werd opzij gedragen, 6 biet, 7 als je licht haar hebt ben je 8 komt uit de kraan. jongetje Jan. Ze gingen De oplossing km je weer sturen naar Anke, Ver- naar binnen en dronken aan een grote houten ta fel een kom koffie en aten er krentenmik bij. „Ga je mee aardbeien plukken?" vroeg het meisje aan Pieter. Pieter wersdijk 6-8, Delft. Je hebt er een week de tijd voor. Denk aar. j; naam, adres en leeftijd onder aan de brief, oplossing of tekening. Huizen ui soorten en matenIk heb er een paar bij Hetty v.d. Hout tien jaar, het huisje in de bergen van elkaar gedaan. De boerderij is van Liëtte de Vreede' Rudi Eoodborst en Monique den Drijver, lijf jaar, elf jaar, het huis met het meisje van Conns v.d. Geer maakte het huisje, dat je helemaal bovenaan ziet. acht jaar, het huisje aan de sloot werd getekend door Maria de Vreede Heb je nu intus sen je briefje In ons hoekje gevonden? Ik lever elke week keurig mijn jeugdhoek in bij de krant. Maar soms is er geen plaats en dan komen er opeens twee achter elkaar. Die dubbe le hoekjes was een vergissing van de technische afdeling. Ik hoop dat het nu weer allemaal normaal gaat. Karin v.d. Knaap Was het reis je leuk? En hebben jullie goed geslapen? Meestal lukt dat niet zo erg met veel kinderen bij elkaar. En nu heb je fijn va kantie, En een lange vakantie zeker he? Want de middelbare scholen beginnen meestal later. Heb je ai kennis gemaakt met je nieuwe school? Na de Havo moet je dan nog naar de peda gogische academie. Dat is een heel gestudeer. Liëtta de Vreede. Wij zijn nog niet naar het openlucht bad geweest. Maar dat komt wei: Nu ik dit typ is het ook mooi weer [21 juni) Misschien ben je toen wel gaan zwemmen. Ben jij ook op de padvinderij? Ik vind de jeugdhoek maken ge zellig werk. Het is eigenlijk een hobbie van me. Mirjam v.d. Marei. Gelukkig regende het niet de hele dag op jullie buitenfeest. Het was erg gezellig he? Heb je de hele dag je boerinnenkostuum aange houden? Zijn er ook nog foto's gemaakt? Jullie hebt ook heer lijk gesmuld hoor. Leuk dat je weer schreef. Gerrit v.d. Meer. Nou en of, ik kijk naar de voetbalwedstrij den hoor. Ik schreef dit op 21 juni dus ik weet nog niet hoe de uitslag is van de derde wed strijd. Ik hoop dat ze winnen. Er waren acht van de elf spe lers ziek. We gaan zomers ge woon door. Dan 2ijn er wel minder kinderen die meedoen maar ik krijg toch nog vrij veel oplossingen. Je hebt zo mers wel meer kans dat je iets wint omdat er dan niet zo'n grote stapel oplossingen is dan anders. Jean Overgaag. Ik vind dat u zulke leuke verhalen schrijft,' schreef je. Bedankt voor het compliment Jean. Ik doe er erg graag mijn best op en ik vind het leuk dat alle kinderen ze graag lezen. Puzzel je weer mee? Je had geloof ik nog nooit meegedaan he? Jolamda Drost. Hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag. Je hebt erg leuke cadeaus gekre gen. Het blaadje was er zeker één uit je nieuwe multomap. Spaar je het geld op of heb je er al iets voor gekocht? Wat leuk, zo'n tuinfeest. Het was er zeker goed Weer voor? Helen Krelt. Wij hebben al vier katten. Dus er kan er echt niet één meer bij. Heb je intussen al een adres voor het poesje? Het is niet zo gemakkelijk een goed huis te vinden. Vooral niet tegen de vakantietijd aan. Het is zeker wel een schatje? •Marlt heeft deze week baar B-diploma van school zwem men gehaald. Ze kwam acht meter ver met onder water zwemmen. Anita v.d. Berg. Ik zal' er één voor je uit een album halen goed? Wij wonen in een flat van vier verdiepingen maar wei beneden. En we hebben gelukkig een tuintje voor en achter. Ik heb donker haar en ik draag een bril. Mijn verjaar dag is ook nog heel verweg. Negen april ben Ik jarig en Marlet 17 september. Dus dat schiet al op. Wij hebben geen auto. Ik houd er niet zo van. Ik fiets liever en als we ver gaan, gaan we met de trein. Mijn man is journalist. 'Dus schrijver voor de krant. Arnold Camfferman. De oplos sing had je goed maar je was nog niet bij de winnaars. Daar wordt altijd om geloot zie je. Ben jij in de vakantie Jarig? Gaan jullie nog ergens naar toe in de vakantie? Ik hoop dat het erg mooi weer wordt. Puzzel je dit keer ook weer mee? Dit was het laatste briefje, weer. Dag allemaal,'veel groe ten van ANKE., Even op de kalender kij ken hoor, ais deze brie- venhoek in de krant ver schijnt is het al weer juli. De vakantiemaand! De kinderen van de mid delbare school hadden al lang- vakantie maar de basisschool nu en ik. denk dat jullie al fijn hebt gezwommen of uit bent geweest met je ou ders. En dan is er voor velen nog de vakantie in een huisje, de caravan of zomaar een logeerpar tijtje. Of in de tent. Ver tel me er maar alles van ais jullie weer terug bent. 'De "winnaars zijn: Ard'Ro-" meyn, Robert Haagsma tien jaar, Eddy Vrijen- hoek elf jaar, Anita van den Berg negen jaar, Carla de Jong twaalf jaar, Helen Kreft negen jaar. Jullie krijgen een fijn boek thuis gestuurd. De oplossing was:V ar, 2 aar, 3 gaar, 4 graai, 5 gitaar, 6 graat, 7 raat, 8 rat, 9 at. Je ziet, eerst komt er steeds een letter I bij en dan gaat er één af en je werkt met de zelfde letters.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3