Fred Wammis: 'Eu toch hou ik nog steeds van FCN' 1 liÉif CEES ZICH VALEXTIJlV LAAT MET VERRASSEN 'Berenkuil- incklent' zonder gevolgen Postduiven in wissel vallig weer Softbal- team neemt wraak SVV ook tegen NAC FC NIEUWLANDZONDER VOORZITTER PUNCTUEEL IMMAGE Populaire op wielerbaan Schiedam BUITENLANDERS Hoek van Holland ISSaSSS Stockholm ;Sohïedani-Tussen het bestuur van FC Nieuwland'66 en voor- zitter Fred Wanunis is een „niet meer te lijmen" breuk f ontstaan. Toch wel een - voorzichtig uitgedrukt - opzïen- - barende ontwikkeling, want nog niet eens zo lang geleden sprak diezelfde Fred Wammis in uiterst positieve bewoor- dingen over de nu acht jaar oude club. iReden waarom uw verslaggever zeggen, dat ze de schil van de - zich nogal wat voorzichtig op- appel belangrijker vinden dan stelde toen FCN's voorzitter we- de inhoud". Teldkimdig maakte dat hfj er Voor insiders ongetwijfeld begrij- defïnitief de brul aan gaf. Te- pelijfee taal, maar voor iemand die met het „innerlijk" van de club niet op de hoogte is, een met raadsels omklede reden. „Je moet het zo zien", zegt Fred Wammis, nadat hem om ra eer „inside information" is gevraagd, „ik ben voor mijn be stuur altijd een vreselijk moei lijke jongen geweest. Een af spraak is een afspraak, daar hoir ik me aam Als ik met ie mand om acht uur een afspraak heb, dan wach ik tot kwart over acht, is 'ie er dan nóg niet dan ga ik weg. Zo ben ik ook als voorzitter. Een afspraak is een afspraak, anders geef ik ze op hun donder. Maar ook dat is iets wat je na een aantal keren de keel uit gaat hangen". meer omdat een ander - daarna - gevoerd gesprek met mede-be- stuurslid Peter Friederich bol c stond van de vraagtekens. Zo- m wel het bestuur van FCN als uw verslaggever geloofden nau- welijks dat de beslissing van Fred Wammis „definitief' was. Maar het telefoontje dat later op de avond kwam, liet aan dui delijkheid niets te wensen, over: „Zijn besluit staat vast*'. Met daaraan gekoppeld de vraag: „Wat nu"... .Fred Wammis over zijn resolute beslissing: „Eigenlijk is het ai drie weken geleden dat ik heb gezegd er mee te stoppen". En zorgvuldig formulerend vervolgt hij: „De reden? Ach, je zou kunnen zeggen dat ik het niet eens ben met het beleid, de werkwijze van het bestuur". En desgevraagd verduidelijkt hij: „Kijk, mijn medebestuursleden vinden het uiterlijk belangrijker dan het innerlijk. Je zou kunnen Rotterdam In een bijzon der spannende wedstrijd heeft Schiedam eindelijk Weer eens van de Antil- lian Stars kunnen winnen. Deze Rotterdamse soft- balldames hadden de laatste wedstrijd, in Schiedam nog wel, ge wonnen. Zij spelen pas twee jaar maar gaan wel zienderogen vooruit. Van daar ook de Schiedamse vrees voor het uitduel in Rotterdam. Het is meege vallen al ging dat niet gemakkelijk. Doorslaggevend was het Schiedamse knuppelge* ■weid, In totaal werden zo'n acht honkslageci los gelaten en dat waren er twee meer dan. het Schis- dam-veid te iacasseren kreeg. Een fraaie presta tie van werpster Til De bets die voor eerst sinds weken weer terug was van weggeweest. Dat kwam erg goed uit, want de pfoeg van coach Wim Falentijn was door vaca ties e.d. toch wel ernstig gehandicapt. Zo waren routiniers José Bergman en Jeanne Besse, beide ex-hoofdklasse-speel sters, wegens vacantia af wezig, Andere namen op de absentie-lijst waren Gerda Korpel on Hilde van de Berg. Van de invalsters blonk 'met name achtervangster ■- Christine Schell uit. Vaste speelster van het tweede, speelde Christine een on vergefelijke wedstrijd. Achter de plaat acteerde zij zo goed als foutloos. Erg belangrijk was trou- v wens ook haar fraaie op treden als slagvrouwe en honkloopster. In de aller eerste slagbeurt op het eerste honk gekomen via vier wijd, liep zij vervol gens via een staal naar twee en na een razend snelle sprint Op een honk- slag van Joke Pannekoek naar de thuisplaat; 1—A voor Schiedam. Ook in de derde slagbeurt goed werk van Christine Schell. Nu sloeg ze Diny de Gids met een ferme klap binnen.Dat beteken de drie-nul, want even daarvoor had Tij Debets ook al gescoord. Erg ge vaarlijk leek het te wor den teen. de Stars in de gelijkmakende slagbeurt ■dankzij drie Schiedamse veldfouten weer op 3-—3 kwamen. - Het laatste woord was ge lukkig -voor Schiedam. In de vijfde innings was het Til Debets die met een ischitterende midfield-bit zowel Fia Fatentijn als Joke Pannekoek over de thuisplaat rilde. Werp- stersresultaten, Schiedam, 'Ti] Debets 2—0—5—3 fou ten Antiilian Stars 2—05—4 fouten. De bes- f te slagvrouwe bij Schie- dam. was TH Debets met 0,750. - En zo langzamerhand wordt de „legpuzzel" compleet. Fred Wammis, punctueel vóór alles bezield van de gedachte dat het bij zijn club soepel moet func tioneren, verwijt zijn bestuursle den een gebrek aan verantwoor- deüjkheidsgvoeL „Ik wil best hard werken, maar dan men mensen die zich voor 100 pro cent willen inzetten". Op de vraag of zijn beslissing niet iets te overhaast is, waardoor bij voorbeeld geen bemidde lingspoging meer kon worden ondernomen, reageert hij fel: „Onmiddellijk nadat ik tegen mijn bestuursleden had gezegd dat ik er mee stopte, heb ik zit ten wachten op een telefoontje. Want heus, ik had toch op zijn minst wel enige reacties ver wacht. Er was toen nog met mij te praten geweest. Tegen mijn vrouw heb tk nog gezegd: ik wacht nog twee weken, lan ger met". Of Fred Wammis weigert bewust het achterste puntje van zijn tong te laten zien, of het is een opeenstapeling van kleine voor valletjes, met de spreekwoorde lijke emmer en de druppel tot gevolg, maar de echte reden van zijn opzienbarende beslis sing komt er voorals nog niet uit Wordt zelfs nog onduidelijker als ook bestuurslid Peter Friederich X.-" "tïff'iy'- TSM bred Wammis Urn les] in een pe riode dof hij nog volop fin de siefg was voor "zijn" FCN. Kier ibij het afscheid van een an dere steunpilaar, Toon Korpo raal vooral verbaasd en onbegrij pend reageert, „Ik geloof dat het een gevolg is van één. mis verstand. Dat was toen we een vergadering hadden, maar wij waren gaan werken aan het clubgebouw, waar een douche- muur weggeslagen en een muur was, want ik was er apart voor uit Zeeland overgekomen. Toen heb ik meteen ook gezegd dat als ze het uiterlijk van de club belangrijker vinden, dan het na komen van afspraken die voor augustus moeten zijn nageko men, ik er mee stopte". Peter Friederich: „Hij was boos, en ergens ook wel begrijpelijk, maar wij konden ons met voor stellen dat het zo'n vaprt zou lo pen. Heus ik kan er geen touw meer aan vast knopen. Volgens mij moeten er meerdere oorza ken zijn. Maar welke?" betegeld moest wordenHet vragen -dus bij het bestuur dat .Mm Cl"M 4iuranr 3 bestuurslid van FCN - tevens Schiedams topscorer - noemt het geheel, „een misverstand". Feit was, dat toen de voorzitter rond kwart voor tien bij het clubgebouw aankwam, er wei nig meer viel op te helderen. Logisch toch, dat ik goed kwaad nog steeds in het duister tast naar reden van dit onverwachte besluit. Fred Wammis: „Ik zie het niet meer zitten. Het pro bleem is, dat als er bij FCN iets fout gaat, ik steeds word geheld. Hé Wammis, hoe zit dat nou? Krijg ik dan te horen. En dat is iets waar ik niet langer meer tegen kan. Voor mij staat het nakomen van de verplichtin gen primair: eerst onze leden en dam pas het uiterlijke ver toon". En omdat de beslissing van Fred Wammis definitief is, maar om dat het bestuur dacht dat een en ander wel met een sisser zou aflopen, staat FCN - zo kort voor het seizoen waarin einde lijk op een nieuw veld'gespeeld gaat worden voor een levens groot probleem: waar op korte termijn een voorzitter vandaan te halen? Peter Friederich: „Tja, daar staan we dan. Wat nou? In ons b'estuur zie ik nie mand om die taak op zich te nemen. Toch zal er een oplos sing gevonden moeten worden". Een wat vreemde ontwikkeling in een periode dat FCN er na en kele jaren eindelijk in geslaagd leek een wat moeizaam verwor ven image met succes te con tinueren. En Peter Friederich erkent dat juist da afgetreden voorzitter een niet gering aan deel heeft gehad ïn ,het verove ren van die betere klank. En juist omdat Fred Wammis on: der alle omstandigheden op de barricaden kroop voor „zijn" FCN en ook nu weer bereid was enkele weken - vergeefs- op een telefoontje te wachten, lijkt de oplossing simpel Want waarom gaf FCN's voorzitter zijn be stuursleden enkele weken res pijt? „Omdat ik", zegt Fred Wammis eerlijk, „nog steeds van FCN hou"... Een betere ba sis om misverstanden uit de we reld te helpen lijkt niet denk baar... Schiedam - Cees Valentijn had niet zonder bedoeling de reis Voorsehoten-Schiedam gemaakt. Nee, rappe Cees Valen tijn testte op de wielerbaan Sehiedam zijn vorm voor de komende nationale kampioenschappen, deed dit bijzonder knap en werd tenslotte winnaar van de finale achter de Javanti derny-motoren. Toch werd de latere winnaar in de manche bijna verrast door junior Jack Hammendorp, maar spurtte toch nog voor de Rotterdammer uit, om zodoende een plaats ïn de finale veilig te stellen. Overigens gebeurde er in de eerste manche wel een ver rassing. Toen was het Vlaardinger Martin Meel dijk die, tegen elke voor spelling in., de momenteel sterk rijdende Amerikaan^ Jim Stilimaker naar de" derde plaats verwees. In de man uit Zevenhuizen net iets te veel was. Met nog drie ron den te gaan nam Valentijn de leiding en finishte met tien me ter voorsprong op Verwey en Meeldijk als een sterke derde. diezelfde manche onder vond met name Martin Verwey bijzonder veel te genstand van de Engels man Mike Morrisson die - pas 19 jaar - in Nederland is om ervaring op te doen en dit weke3ijks demon streert door telkens weer sterker te gaan rijden. Redenen genoeg om vóór de fina le geen winnaar te tippen. En terecht, want dan weer was het Verwey en dan weer Valentijn die de kop nam. Direct daar achter wachtte Martin Meeldijk op zijn kans, die met nog vijf tien ronden te gaan, gekomen leek. De Vlaardinger nam reso luut de kop en liep weg van zijn tegenstanders. Maar zoals ge zegd was het onderlinge krachtsverschil te gering, waar door de vluchter werd terugge haald en Verwey zich ais nieu we koploper aandiende. Tot ten slotte de laatste en beslissende aanval van Cees Valentijn voor ren het de buitenlanders die lakens uitdeelden met Stilima ker op kop terwijl Morrisson en Silverwood hem dicht op de hie len zaten. Junior Wout de Zwaan was ook nu weer de stdrkste en liet dat ook duidelijk blijken, hoewel Jack Hammen- dorp steeds dicht in de buurt huisde. Bij de nieuwelingen was het Ton Vrolijk die de lakens uitdeelde en liet niemand toe hem te be dreigen. Karin Vos was tenslot te bij de dames weer opper machtig en onderstreepte dit met 3 ovewinningen. Junior Gerard Heskes deed een ge staagde aanval op het baanre cord over I km met gangma- king achter de Javanti met een tijd van 1,12 min stelde hij het record zeer scherp, maar de „kanonnen" moeten nog aan de beurt komen dus wie weet wat er voor de eerstkomende weken nog in de bus zit. De uitslagen: Amateurs omnium totaal: 1. Jim Stilimaker (USA) 4 pnt, 2. Henry Silverwood (£n- - geland) 5 pnt, 3. Mike Morris- son (Engeland) 8 pnt, 4. Arie Ravensbergen (Leiden) 10 pnt. Amateurs finale achter Javan- ti's: 1. Cees Valentijn (Voor schoten), 2. Martin Verwey (Ze venhuizen), 3. Martin Meeldijk (Vlaardingen). Junioren om nium totaal: 1. Wout de Zwaan Langstraat (Rotterdam) 8 pnt. Liefhebbers omnium: 1. Gerrit Ceelen (Ouderkerk aan den IJs- sel) 3 pnt, 2. Joop Rijsoord (Vlaardingen) 5 pnt, 3. Piet Meeldijk (Vlaardingen) 6 pnt. Nieuwelingen omnium: 1. Ton Vrolijk (Scheveningen) 4pni, 2. (Barendrecbt) 2 pnt, 2. Jack Peter van Glerum (Dordrecht) Hammendorp (Rotterdam 4 6 pnt, 3. Frans Toet (Schevenm- pnt, -3. Gerard Heskes (Mon- gen) 7 pnt. Dames omnium: 1. ster) 8 pnt, 4. Martien van de Karin Vos (Rotterdam) 3 pnt, 2. Steen (Rotterdam) 8 pnt, 5. Jan Anita van Vliet (Maasland) 8 De shrifd bij de dames, maar ook nu weer was Karin Vos (tweede van link's) oppermadh- pnt, 3, Ineke Muilwijk (Rotter dam) 9 pnt, 4. Dinphy Wesdorp (Schiedam) 12 pnt, (Schiedam) 12 pnt, 5. Ineke van Drie! (Bra- rendrecht) 13 pnt. Ze hebben het angstvallig stilgehouden, de drie Stockholm- gangers, maar na drie dagen, vlak voor de Duitse grens dreigde de expeditie een voortijdig einde te krijgen. In bet logboek van Bob Knippenberg staat het vermeld ais het „Berenkuil-incident", zo heet het gebied waar het al lemaal gebeurde. Nu psa, bijna een week later, nu de emoties 'zijn weggeëbd en nu blijkt dat er geen gevolgen zijn, hebben de mannen bet verhaal wereldkundig willen maken. Het gebeurde allemaal door eeo Knlpperberg p.a. SkldvSgen, 5.4 kleine onoplettendheid van Bob. S 12660, Hagersten, Zweden, Bij het passeren van een laag Na de binnenkomst zullen de lo bruggetje lette hij meer op Jan dan op de doorrijhoogte. Het ge volg was dat de bus zich kra kend in de bovenkant an de brug boorde. De gevolgen leken verschrikkelijk- Jan's fiets, die bovenop de bus lag, en de impe rial gaven de geest. Pas 's avonds kon de schade wor den opgenomen. Fiets en impe rial bleken total loss en wat de VW-bus zelf had moest worden afgewacht. In tegenstelling tot VW-dealer Paul Mondt in *s-Gravenzande, die gratis alle medewerking ver leende, bleek-importeur Ben Pon minder enthousiast voor de tocht tocht. Van daaruit wed elke me dewerking geweigerd. Er moest dus maar worden afgewacht hoe de bus zou reageren en er volg den voor Bob spannende dagen. De wagen, die geen zichtbare schade had opgelopen, bleek ge lukkig ook niet ontzet en daar om durven de jongens er nu vrijuit over te praten. Bob geeft overigens eerlijk toe dat de Stockholm-karavaan eigenlijk een man te weinig telt. Een aparte chauffeur, die geen ande re besognes aan het hoofd heeft, zou zeker nodig zijn. Maar als alles is goedgegaan zijn de mannen nu inmiddels halver wege en dus op Zweeds grond gebied en het zal allemaal wel goed gaan, want er ai zijn ver der nog steeds geen problemen van enig formaat. Inmiddels zijn er nu al mensen die hun gelukwensen naar Zwe den willen sturen. Een beetje voorbarig vindt Jan, want in de periode tot volgende week zater dag kan er nog van alles gebeu ren en bovendien is het Zweed se terrein waarop nog ruim zes honderd kilometer moeten wor den afgelegd, tamelijk geacci denteerd en daardoor erg zwaar. Wie het niettemin al wil wagen kan zijn post sturen naar; Jan pers daar ïn elk geval langsko men. Post voor onderweg kan niet worden afgeleverd omdat de karavaan nogal wat pleegt te improviseren op de plaatsen van aankomst. Schiedam - Ook de op wedstrijd gezonden postduiven kregen te maken met wis selvallig weertje. Een vrij harde, zij het voordelige wind, met regen buien op de zuide lijke vlfeglijn. Vooral de wedvlucht van de Nederlandse Algemene Bond gaf dan ook een trage binnen komst van de dui ven te zien. Een langdurig open staan van de ver- enigings-concour- sen was hiervan het gevolg. De SCV De Postduif bad voor deze Vlucht 151 duiven meegegeven. Vlieg- station was Noyon (180 km) waar de duiven om 6.50 uur omhoog gingen. Tien snelste dui ven: 1. A. Sanstra, tijd 10.45.52; 2. H. v.d. Kant 10.57.33; 3. M. v.d.Moezel en Zn. 11.01.12; 4. B. Alewijnse; 5. H. v.d,Kant; 6. A. Ko- nings; 7 en 9 D. Bakker; 10. C. den Tuinder, Aankomst laatste prijsduif 12.19.29 uur. De jonge duiven gin- gan ditmaal weer iets verder de zui delijke vlieglija op. 3, J. 11.08.34; nen; 5. Wenteler 4. L. Wij- G. Breur; 6. A. v.d.Berg; 7. I. v.d.Tuyn; 8. C. Ro bert; 9. J. Metaal; 10. Gebr. Harg. Aankomst laatste prijsduif, 11.54.00 uur. 1 In het vliegverband De Rotterdamse van de Nederlandse Bond had als vlieg- Algemene Bond naar Dufffel (97 km) waar ze om 9.30 uur op de wie ken gingen. Tien snelste in SCV De Postduif: 1. M, v.d.Moezel en Zn., tijd 10.58.07 uur; 2. L. Toutijn, 10.59.37; 3. J. Verhaal, 11.03.22; 4. J. Vrauwdeueit; 5. L. Toutijn; 6. W. van Deurzen; 7, P. Ver- heugen; 8. A. v.d.Gnjp-Karre- raan; 9. A. San stra; 19. Leo Lems. Aankomst laatste prijsduif van de 657, 11.49.48 uur. In PV De Vrijheid: 1. A. v.d.Berg, tijd 11.07.39 uur; 2. I. V.d.Tuyn, 11.08.29; station het nabij gelegen Achtmaal waar de duiven om 8 uur bij een n,w. wind de reiscontai- ners verlieten. De duiven kwamen bij zonder snel af. Tien snelste in de PV Schiedam: 1. com binatie Lem—Ver- liode, tijd 8.45.50 uur; 2. P. Groot- veld, 8.46.13; 3. Jan Doejaaren, 8.46.17; 4 combinatie Corne- lissen en Co.; 5—6 en 9 Eddy Holle man (jeugdlid); 7 en 8 Jack Doejaa ren, 10. P. Groot- veld. Aankomst laatste prijsduif van de 446 meege geven duiven, 8.52.40 uur. Schiedam - Nu al is SVV er in geslaagd om voor de twee nog niet gevulde weekeinden in het oefenprogramma tenminste een eredivi sieclub te strikken. Op 25 augustus speelt SVV op Harga tegen het Bredase NAC, Daarmee komt het aantal eredivisieclubs In de oefen campagne op vier: AZ'67, Telstar, Excelsior en NAC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4