emeester drs. A. J. Lems en is weer over KADO VVD verlaat - uit protest „Container- bende" bijna opgerold ver 1* NEE PER SPECIALE TRAM NAAR SCHIEDAM ^^(StXXNÖ'ÓBD^ SFC": ISVBPW ^TB^Tugsus SCHIEDAM PvdA en CDA in de clinch 'Olieman gewond na „kokend" bad ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD SQHIEDAMSCHE COURANT 144.144 JA Bejaarden naar Lage Vuursche Inbrekers actief in centrum „Brein" in Italië aangehouden Jongen krijgt olie in ogen x ACTIEF LID? Donderdag I augustus 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT 1 pagina's :99ste jaargang no. 25083 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 2S236S - klachten dienst 2G12II SCHIEDAM EN.KETHEL Gewoon „nee" zeggen Wijkt in de politiek erg moeilijk. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering over de verdeling van de wethou- derszetcls in het oude raadhuis. De PvdA wilde dat woord niet ge bruiken tegen het CDA omdat men aan de ene kant wel de steun van de confessionelen wil hebben, maar die slechts wil „be talen" met één wethouderspost. Het CDA weigerde „nee" te zeggen omdat men eigenlijk wel weer eens een plaatsje in het college wil hebben, maar dan tegelijk met twee wethouders, omdat dit in hun ogen terecht .is als men kijkt naar de getalsverhoudingen in de gemeenteraad. In feite was hiermee de discussie teruggebracht tot de vraag: wordt het een afspiegelingscolle ge of een programcöllege? En dat is gewoon een principiële zaak. Het wordt volgende week dus buigen of barsten. Maar wie er ook door de knieën gaat, een van de twee zal zeker zijn verkie-. zingsbeloften. geweld aan Schiedam Vanmiddag- is drs. A. J. Lems officieel geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Schiedam. Dit gebeurde tijdens een bijzondere raadsvergadering in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Burgemeester Lems was tevoren met zijn vrouw en kinderen per speciale tram naar „zijn" nieuwe woonplaats gebracht De rit van Hillegersherg naar Schiedam eindigde op de Broers- vest. Hier .werd de heer Lems ontvangen door hel gemeentebestuur onder leiding van loco-burgemeester mevrouw G. D. Verweij- De Graaff. Bij deze welkomsceremonie speelde ook een mu ziekkorps.' Van de Broersvest liep het gezelschap daarna naar het Stadskan toor. Na de officiële installatie volgde een kennismakingsreeeptie voor genodigden. Vanavond tussen 8 en 10 uur is er nog een kennismakingsreceptie voor de burgerij. 3^" Schiedam. De 35-jarige Ko reaanse olieman S, G. is giste ren op het Griekse schip Vissi- lis Catsïcis - gelegen in.de Wii- helmïnahaven - gewond geraakt toen hij een te hete douche nam. Per abuis had hij de heetwater- kraan aangezet. Toen hij de straal heet water voelde raakte hij vermoedelijk door de pijn in paniek en kwam te vallen An dere opvarenden konden de van pijnschreeuwende man -ontzetten. Met brandwonden aan. het onder lichaam en. beide benen is hij in het Gemeenteziekenhuis op- genomen. één "wethou- Schiedam De vorming van een college voor Schie dam is in een impasse geraakt. De betrokken politie ke partijen konden het gisteravond na urenlang te hebben vergaderd in het oude raadhuis niet eens worden over de verdeling van de wethouders-zetels. De strijd ging vooral tussen de Partij van de Arbeid en het Christen-Democratisch Appel. De eerste wil de een college met drie socialisten, één CDA-er of één CPN'er. De confessionelen vroegen daarentegen een college van drie Pvd A'ersen twee CD A'ers. Beide, partijen weigerden echter ook maar een duimbreedtoe te geven, zodat het gesprek volko men vastliep- Dit on danks het feit dat de CPN tevoren had ver klaard wel akkoord te HEBT U HET OF DE NIET ONTVANGEN? BEL DAN UlfSLUitEND: SCWtOAMSCl Ja. ook u Kunt deze-ideale krantenkombmatie 14 ■dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, .m de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; 'de Schiedams'che Courant met puur plaatselijk' nieuws.. - Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! e vetg&lij'iing hunnen Scdetthtf als 83"'"» .n 4e CS" maaM U op een excius «eheüjks uitlogen voar de meest engineie w SchiedafTiscfce Courant i- hel. RN plus zoals •••.-- hoort b' j - I I i RoHetdamttf gaan met derszetel. Pvd A-woordvoerder Simons ver klaarde het 3:l;l-voorstel volko men reëel te vinden omdat de progressieve partijen PvdA en PPR aanvankelijk van plan wa ren geweest om alleen een col lege te vormen als men bij de verkiezingen de meerderheid had gehaald. „Nu dit niet ge lukt is zijn wij bereid met ande re partijen te praten, maar die samenwerking met de PPR blijft wél bestaan", zo meende hij, terwijl hij liet doorscheme ren dat zijn partij dan liever steun heeft van het CDA dat elf zetels in de nieuwe raad heeft, terwijl de CPN er.maar twee heeft. CDA'er Jansen stelde daar echter tegenover dat een zetel voor de confessionelen niet opweegt te gen de getalsverhoudingen in de gemeenteraad. Men meende trouwens dat het CDA toch al het nodige had „ingeslikt" door eèn eerder ingediende suggestie van drie Pvd A'ers, één CDA'er en één WD'er van de baan te vegen. („Vandaar, dat het logisch is", zo voegde CDA-raadslid mevrouw Taverne-van Campen eraantoe. „dat wij twee wethouders vra gen". De PvdA bleek echter niet bereid de aan de PPR'er Van der Wilk toegezegde wet- houdersstoel te laten vallen en hield, net als het CDA trou wens i voet bij stuk. Pogingen van de CPN-woord- voerder Collé om de patstelling te doorbreken door zijn partij aan te bieden liepen op niets uit. Tenslotte steldé 'voorzitter Bolmers voor om de vergade ring te schorsen en volgende week woensdag voort te zetten. VÜardingen'Dc algemene Dela- gemene stichting Vlaardïngsé bejaardenzorg verzorgt in sep tember vier middagtochlen voor bejaarden naar de Lage Vuursche (met pannekoek eten). De tochten worden ge maakt op maandag 16, woens dag 18, donderdag ID en vrij dag 20 september. Kaarten voor de busreisjes zijn óp dinsdag 13 augustus in hei dienstencentrum van de AS VB aan de Emmastraat 71 verkrijg baar en wel r 's morgens van twee tot vier uur. De rit kost zeven en een halve gulden per persoon.. De bus-vertrekt telkens om een uur. Zo ziet onze tekenaar de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen. De voetbal rolt weer: schoppen troef. De- supporters verdringen zich op de tribune, bekennen „kieur". maar blijven tot „de grote dag" in het onzekere. Pas dan, als de arbiteis het „grootste fluitconcert aller tijden" laten losbarsten, en trainers in een klap veranderen in „nerveuze nagelbijters", ja, pas dan wordt aan de' massale onzekerheid van dit moment een eind gemaakt. Maar tot het zo ver is, blijft elke trainer optimist, hopen spelers op een goed seizoen „om in de kijker te lopen", verzet elk bestuurslid bergen werk. Allen hebben één ding gemeen: hopen op dat kleine beetje, zo onmisbare geluk. Maar geluk moet je dwingen en de kans op missers verkleinen. Dus wordt er op de Schiedamse velden hard gewerkt. Intensieve trainingsschema's, met daartussen door reeksen oefenwedstrijden, duiden er op dat de Schiedamse clubs weinig aan het toeval willen overlaten. En begrijpelijk, want niet voor niets promoveerden vorig seizoen acht van de achttien Schiedamse amateurdubs en misten een paar clubs op een haar na de boot. Hoe benaderen de Schie-- damse clubs het nieuwe seizoen? Zijn ze sterker geworden, of zal het vertrek van enkele „troeven" sporen achterlaten? Daarop hopen wij de komende weken in deze krant antwoord te gaan geven, wordt elke Schiedamse amateur-' club", .doorgelicht". ATs eerste 'in de serie,",.schoppen troef", kersverse hoofdklasser Hermes. DVS, waarvan Pim Visser zegt: „Misschien zijn dit seizoen de resultaten van ons tweede elftal wel Belangrijker"...Vandaag kunt u Jezen waarom. VVD-fractieleïder Verhuls- donk verlaat de vergadering in het oude Raadhuis. Ylaardingen In de kantoren van de gemeentelijke soeiale dienst is gisternacht ingebro ken.. De dieven kwamen in het gebouw aan de Franssenstraat binnen door vanaf de brand trap op de vijfde etage een deur te forceren. Door het forceren van andere deuren wisten de inbrekers ook de toegang vrij te maken naar de andere etages. De schade die de inbrekers aan richtten was groter dan de buit. Bij de sociale dienst worden een geluidscassette, een doosje sigaren én een sigarettenaanste ker vermist, de breekschade wordt op tenminste duizend gulden geschat. In het centrum is bij een heren- modezaak aan het Veerplein in gebroken. De deur aan de ach terzijde van de winkel werd geforceerd. De inbrekers na men een aantal leren jassen, costuums en overhemden mee. Bij een bedrijf aan de Haven straat is ook ingebroken, hier wordt veertig gulden vonnist. De politie heeft twee mannen gearresteerd. De 25-jarige B.B, en de 27-jarige LH., beiden Vlaardingers, hebben dakpan nen aan de Tweede Van Leij- den Gaelstraat gestolen. Na het verhoor zijn de "beide mannen naar huis gestuurd. Schiedam De politie heeft de Belgische dancing-eigenaar Charles L. uit het Vlaamse dorpje Sint Gilles Waas gearresteerd omdat hij ervan wordt verdacht lid te zijn van een internationale bende die het laatste half jaar containers en goederen met een totale waarde van vele honderdduizenden gulden heeft gestolen. Deze diefstallen vonden meestal plaats in Rotterdam, Antwerpen, Zeebrugge en Schiedam. Inmiddels zijn in totaal tien leden van de bende in België aangehou den, De 36-jarige Belg Willie B, uit Aerzelaer, is vermoedelijk het „brein" achter deze zogenaamde „container-bende". Maandenlang hebben rechercheurs deze man geschaduwd. Toen men hem wilde arresteren, ontsnapte hij naar Italië. Later is hij toen daar aangehouden eri deze week is hij aan België uitgeleverd. Politiekorpsen in Nederland, België en Italië werken op dit moment nauw samen om ook het „restant" van de bendeleden achter slot en grendel te krijgen. Men. speurt nog naar twee Nederlanders en een Belg.. Schiedam,— VVD-fractievoorzit- ter Verhulsdonk heeft gister avond - met in zijn kielzog een. groot aantal sympathisanten - op zeer demonstratieve wijze de in het oude raadhuis gehou den vergadering over de verde ling van de wethouderszetels in het nieuive college verlaten. In zijn „afscheidsspeech" ver klaarde hij de discussie bene den het niveau van het libera lisme te vinden. „Men houdt geen énkele rekening met de serieuze inbreng va», alle hier aanwezige partijen. Wij zijn; niet van plan hier al leen maar lijfetijk aanwezig te zijn. Dit is een soort wisseltruc van de PvdA", zo stelde Ver hulsdonk. Hierna stond hij op, pakte zijn papieren, en verliet onder ap plaus de vergaderzaal. Tevoren was. hem al regelmatig - spe ciaal van de zijde van de PvdA en de PPR - verweten dal hij eigenlijk niets kon zeggen om dat hij toch geen programma bezat waarin een oplossing wordt gezocht voor typisch Schiedamse problemen. Ver hulsdonk ontkende dit telken male tot hij er zoals hij het uitdrukte „tabak van had". Schiedam Tijdens de demonstratie van dc brandweer bij de sporthal Margriet heeft de 6-jarige Richard W. Hendriks, olie in zijn ogen gekregen. De jongen uit de Gordonstraat had de vloeistof uit de oliebak aan zijn handen gekregen en was in zijn gezicht gaan wrijven. De olie raakte daarbij ook zijn ogen. De GGD heeft de jongen voor onderzoek naar de oogarts gebracht. Namen De con to iner-uf faire"' kwam al enige tijd geleden goed aan het rollen toen men in het Belgi sche Geel ontdekte dat daar gestolen goederen werden ver- handeld.Na de arrestatie van Lueien de G. kwamen er meer namen los. De Italianen Luigi H. (28) en Franco T. (27) konden worden aangehouden. Dit hun bekentenissen begrepen de rechercheurs dat zij steeds een soort „werk-opdrachl" van Willie B. ontvingen. De werkwijze was even simpel als die van de Italiaanse benden die het de laatste tijd gemunt hebben pp Nederlandse vracht wagens die even worden gela ten. Willie B, zorgde, ervoor te weten dal er ergens een waar devolle container stond en zijn „maten" kregen dan dc op- dracht deze te stelen en naar een bepaalde plaats te rijden. Daar werden dan de goederen, die varieerden van spijkerbroe ken, elektrische apparaten, vlees of kleurentelevisies, over geladen en naar een geheime opbergplaats gebracht. In klei ne hoeveelheden probeerde men later de handel te verko pen. De wagens met lege containers werden later don weer door de politie teruggevonden, Meestal zorgde men ervoor dat in Bel gië gestolen wagens in Neder land werden teruggevonden, en andersom. V De arrestaties van enige bendele den enkele maanden gelden deed ave rigens d e ncti viteiten. van de rest niet verminderen. Met de regelmaat van de klok verdwenen er. slreeds weer cpn- tainers. -Sv'fLL' Zo ook enkele weken in. Schie dam waar van het terrein ^Van het transportbedrijf Var» Rijs wijk een container met 144 kleurentelevisies - waarde ruim 3 ton - werd gestolen. Deze werd, zo blijkt nu, onmid dellijk naar Sint Gilles .Waas gereden; dé tv's werden opge slagen in een boerenschuur. Pas toen bleek dat Willie B. zich vergist had, want de televisies bleken alleen geschikt voor ont vangst in Engeland waar men een ander kleurensysteem ge-, bruikt dan op het vasteland- .Ombouwen van alle toestellen was een kostbare grap: 800 gul den per - kastje1 dus in totaal ongeveer 115.000 gulden. De inmiddels via Schiedam ge waarschuwde Bijzondere Op sporingsdienst van de Belgische Rijkswacht vond kórtna de vermissing wel de container. Via enkele „stille getuigen" kwam men bij een boerderij, het eigendom van de nu gear- restec rde Charles L. di e echter verklaart het pand le hebben verhuu rd aan een onbekende. De Rijkswacht houdt er echter rekening mee dal dit geheel -op o mvaarheid berust endat .L. zeif Zeer actief lid van, de,,con tainer-bende" is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1