Veel aandacht tweede Pim Visser: Ook 1 SVV NA RUST LANGS OLYMPIA ROB ZUID WEG NIET TE STUITEN 289. 399, 589. 299, 589, 749, 799, 839, 998,- 1059, 499, 429,- 1289, 699,- 749,- 949,- SCHOPPEN TROEF Twee „onbekende" maanden Indeling Hoofdklasse A STUNT -OPRUIMING Koelkasten Diepvries Wasautomaten Schiedam Opvallend veel nieuwsgierigen hokken in groepjes bijeen. De ogen zijn gericht op de traag rondcirkelende groep, die, naarmate de tijd verstrijkt, zijn compactheid verliest en; jn brokjes uiteen valt. De selectie van Hermes DVS traint weer. Een eerste acti viteit, die opvalt door de „stilte" in het veld, waar door het geroezemoes bui ten de lijnen de acties over stemt. Want niet alleen de spelers moe ten wennen, ook Pim Visser (44) leidt de blauwwitte selectie voor de eerste keer, „maar", zegt hij later op het terras van de grote, maar sfeervolle kanti ne op Harga. „ik ben er de man niet naar om iets met veel ge schreeuw te doen. Ik vertel de spelers wat ik van ze verwacht en hoe ik het wil hebben. Daar mee laat ik het aan de spelers 2elf over of zc het kunnen op brengen." Pim Visser, opvolger van de naar Willem II vertrokken Henk Nebbeling, begint, zoals hij het zelf noemt, aan een nieuwe pe riode. Resoluut zette hij eer. streep onder zijn herinnering aan Xerxes; denkt nog terug aan de leuke momenten van toen. maar voelt er weinig voor lang te blijven stilstaan bij de emoties die zijn tussentijds ver trek omringden. „Ach. het is voorbij, al hebben die vele posi tieve reacties mij indertijd wel goed gedaan, al heb ik van de kwestie Xerxes zelf nooit een punt gemaakt." Zo benadert hij ook het niet ge continueerde dienstverband tussen 2ijn nieuwe club en vori ge trainer Henk Nebbeling. Veel zin in.xvat extra uitbun digheid hebben de spelers ook niet, daarvoor is de eer ste cönditiesiag te zwaar en. de vele rondjes van driehon derd meter te inspannend. Misschien ook missen de spelers door de inbreng van heel wat nieuwelingen nog datamicale, maar omdat ook de man vóór de „troep" zijn eerste indrukken moet verwerken, blijft het opval lend rustig. Pim Visser'nïeU' we periode u KA in „Dat is mijr. zaak niet, rnaar het lijkt me beter dat dit soort, zaken nu maar blijven rusten," Een nieuw seizoen dus, .waar aan P:m Visser met heel wat minder beslommeringen dan voorheen gaat beginnen. Een tijdrovende bezigheid als do cent van de D-cursus voor trai ners heeft hij beëindigd: „AI was het werkelijk ontzettend leuk werk, maar achteraf vraag je je af of het een niet ton koste is gegaan van het ander." Te veel Met een dagelijkse werkkring; in de koeltechnische branche bleek het nagenoeg niet moge lijk om én de D-cursus te doce ren én zich volop bezig te hou den met de problematiek van een top-amateurclub die Xer xes nog was. Pim Visser deed het niettemin, maar vraagt zich thans, wat tot rust geko men, af, of het toch niet alle maal iets te veel van het goede was. Maar Hermes' nieuwe trainer heeft nu eenmaal de eigenschap zich volledig voor een taak te kunnen inzetten. Reden waar om hij. ook als parttimer, zijn selectie tot de competitie begint elke avond laat opdraven. Maar onverbrekelijk verbonden aan de naam Pim Visser staat het predicaat: karakter. Nog immer, koestert hij een warme bewondering voor de man die. zoals hij zegt, „alle eigenschap pen van een goede voetballer in zich had"; Ad Verhoeven. En daarmee denkt hij terug aan zijn Spartaanse periode, met spelers als Freek van der Lee, .Hans de Koning. RLnus Ter louw e.a. „Karaktervoetbal- lers", zegt Pim Visser. Het kan dan ook niet missen dat hij, wat bij Xerxes ontbrak, voorai jn de selectie van IJer- mes gaat zoeken: karakter. „Ui teraard begrijp ik' dat dit bij sommige spelers niet meer te veranderen is, maar ik kan pro beren het ze nog zoveel moge-, lijk bij te brengen door begelei ding, of door ze te prikkelen. De aanpak is voor elke speler weer anders." Ruslig Karakter en zelfdiscipline zijn dus een eerste vereiste voor Pim Visser. Vandaar ook zijn ji.* "D De selectie in training conditionele achterstand rustige aanpak, waarmee elke, speler zijn eigen toekomst in. handen krijgt gespeeld. „Doe- t'ie niet wat hem gevraagd wordt, dan pakt zo'n speler zichzelf. Natuurlijk zal ik hem niet zómaar laten schieten, maar als'ie echt niet wil? Oké, dan zijn de konsekwenties voor hem." Op nog een. punt stelde Pim Vis ser zijn eisen: „Ik vind het noodzakelijk dat ook de spelers van het tweede team meetrai- nen met de spelers van het eerste. Die kloof is momenteel te groot. Als nu een speler van het eerste door een blessure of welke reden dan ook moet te rugvallen naar het tweede dan is dat niet leuk. Speelt het twee de elftal daarentegen in de re serve eerste klasse, dan is die stap terug minder moeilijk, maar bovendien het terugko men eenvoudiger. Begrijp me goed, niet dat ik wil zeggen dat de resultaten van het eerste niet belangrijk zouden zijn, maar- we zullen ons uiterste best gaan doen om het tweede kampioen te laten worden." Daarom .én omdat de sfeer van de groep zowel het eerste als het tweede elftal moet omvat ten, gaf Pim Visser er de voor keur aan beide elftallen tegelij kertijd te trainen. Mede op zijn aandringen werd „good old" Cock van der Tuyn, tenslotte een blauwwitter in hart en nie ren. „en", zegt Pim. Visser, „óók iemand die weet wat voet bal is, tenslotte zelf in de top heeft meegedraaid," voor het komende seizoen aangetrokken als begeleider/coach van het tweede elftal. Begeleiding Omtrent de toekomstige begelei ding van het eerste elftal, dat als kersverse hoofdklasser voor een nieuw avontuur staat, blijft Hermes' trainer nog wat vaag. Zeker is dat Jan Rijke ook komend seizoen als elftal leider zich met alle beslomme ringen buiten het veld om zal bezighouden. Een functie die zich nietuitstrekt tot een gereserveerde zitplaats in de dugout, al zegt Pim Visse- r: -1 „Ach, dat weet ik eigenlijk nog niet, daar is nog niet over gesproken. Hetlijkt me .niet verstandig, want juist vanaf de. tribune zie je; de dingen die-' gezien moeten worden. Tenmin ste, je ziet weer andere dingen dan vanuit de dugout". Het-zijn echter details, die in zijn omvangrijke taak slechts een kleine rol vervullen. „Men heeft mij laten weten dat men graag zou zien dat we kampioen wor den. Logisch natuurlijk, tenslot te wil elke trainer dat- Mee draaien in de top is zeker mijn uitgangspunt, ook al omdat het dan stukken eenvoudiger wordt om spelers te motiveren." Een selectjegroep die, zo bleek op de eerste training, nogal om vangrijk is en meer kwaliteit herbergt dan voor één elftal noodzakelijk is. Pim Visser: Schiedam Pim Visser, Hermes' nieuwe trainer, loopt niet te trappelen van ongeduld om veel ruchtbaarheid aan zijn uitstekende staat van dienst te geven. Zijn. loopbaan als trai-. ner is voldoende bekend, even als zijn carrière als speler. Eén periode echter, een heel korte van krap twee maanden, bleef voor de buitenwereld tot nu toe verborgen; Leerdam Sport. De derde klasser verkeerde af- - gelopen seizoen in ernstige de- gradatiezorgen, toen bovendien trainer Leo van de Leek door een érnstige ziekte moest stop pen. Pim Visser, toch wel trot- s: „Ze hebben mij toen ge vraagd,, omdat ik toen toch geen club had, om die.laatste maanden voor mijn rekening te nemen. Laten we het nou nog halen ook... Geweldig zoals ik daar in die twee maanden ge- werkt heb. Je kunt wel nagaan, zo kort als ik er geweest was, maar toen ik wegging kreeg ik een afscheidsavond". Twee maanden uit Pim Vissers car- rière die zeker niet verborgen mochten blijven... Hermes DVS EDO üV.$ CW SDW Papendrecht Zilvermeeuwen Gouda Unitas Elinkwi jk Rood Wit A De Spartaan AFC RVC Gouda Grootste compliment voor het door. Olympia vertoonde spel in de oefenwedstrijd tegen de Schiedamse eerste divisie-vereniging SW (0-4) kwam van oefenmeester Bob Maas kant: „Het was voor ons en ik neem aan voor Olympia eveneens een plezierige en nuttige wedstrijd. Plezierig, omdat Olympia er niet hard legen aan ging, maar bleef voetballen; nuttig, omdat je in zo'n wedstrijd 15 spelers kan inzetten en je nieuwe aanwinsten kan bekijken. De Gouwenaars hebben een technisch vaardige ploeg, die het in de tweede klasse best zal maken." SW had vooral in de eerste helft een hele kluif aan Olympia. De rood-zwarten verdedigden uit stekend, waarbij voorslopper Vincent Covers en laatste man Cas Reebeen (vooral hij) opvielen.' De vier middenvelders Hans S tree Hand, Evert Ma whin, Ted Langerak en Cor Palsgraaf kon den veel opvangen en lekker tikkend tegenaan- vallen opbouwen, waarbij spitsen Gerrit Boo gaard en Arie van de Berg nuttig werk deden. Pas in de 25e minuut werd het 0-1, toen uitlopen de doelman André Linthorst een hoekschop van Dutina onvoldoende wegwerkte en Paul Roodnat met een lob scoorde. Na rust veel wisselspelers. Bij SW kregen ama teurs Leo Klip (ex-SMV) en Hans Campen. (ex- Ursus) een kans, evenals een. broer van'laatstge noemde, tweede doelman Cees Campen.Bij Olympia verdwenen back Ad Prevost, Ted Lan gerak en Gerrit Boogaard. Jan Albias, Lemmy Oosterwij k en Laurens Broere waren de vervan gers. Bij Olympia ging het toen een stuk minder. De conditie ging een woordje meespreken en Jan Oudijk (voor rust schakelde hij Roodnat uit) ging zijn verdedigende taak schromelijk ver waarlozen. Door Jan Groeneweg (weinig kansen tegenGovers), Leo - Klipen; weinig - opvallende {maar veel pratende) Theo van Toledo werd het. 04. „Voor een trainer is dat uite raard bijzonder prettig werken,' ook al omdat er onderlinge con currentie is. Tk begrijp echter heel goed dat het voor een aan tal spelers erg moeilijk wordt om ineen zoveel lager spelend tweede team te moeten gaan spélen." Vandaar het samen voegen van de twee elftallen tot één selectie. Nieuwe spelers Want al sloten enkele spelers hun Hermes-periode af: Harry van Buuren (RVC), Theo de Raay, Jaap de Bruin, Berislav Kurto- vic (allen DHS) en Wil Jung (DRZ), zeven nieuwe spelers konden aan de selectie worden toegevoegd: Jacques van de Kroon (DRL), Teun Komaat (11VO), Peter Langeweg (K.IOS), Aric Riedijk (Fortuna VI.). Ruud Slavenburg (DRZ), Pim van de Burg (VFC) en de uit eigen gelederen naar voren gekomen Cock Heeze. Met die spelers en dé „oude" kern oefende Hermes nog ongetraind in Bruinisse naar een 7—2 ne derlaag tegen Sparta, Een re sultaat waar Pim Visser nauwe- lijks aan tilt, al zegt hij: „Condi tioneel is het me toch niet mee gevallen."; Dat bleek overigens ook na de eerste intensieve training. „Mis schien zijn we wel iets tc laat begonnen, maar dat komt dan wel omdat we ineens een week eerder met de compel:4ïe gaan beginnen, de 25sle all 7 r ach, er zijn betaalde clubs die ook nu pas zijn begonnen. We gaan vijf keer per week trainen, af gewisseld met wedstrijden, dan moet het toch nog kunnen luk ken. Ik heb er tenminste het volste vertrouwen in." DONDERDAG 1 AUGUSTUS I97j Populaire op Scliicdamse wielerbaan. Schiedam Ook nu weer was Rob Zuidweg niet tc stuiten. Dc eerzuchtige Rotterdammer stelde er tijdens de populaire op de Schiedamse wielerbaan een genoegen in om wie hij maar tegen kwam op één of meerdere rondes te zetten; Zoals in de eerste serie achter Javanti-motoren. In de tweede serie waarin de overige finale plaatsen werden verdeeld, bleek Fred Grootzwagers te snel voor de concurrentie. Voor dé renners die het net niet konden halen restte de verlie zersfinale, met Martin Meeldijk en Cees Vrolijk afwisselend aan kop. Met nog zeven ronden te rijden kwam dit tweetal op gelijke hoogte,: weigerden el kaar ook maar een centimeter toe te geven; Tenslotte was het Vlaardinger Martin Meeldijk die in de spurt die paar centi meters wel kon pakken. De grote finale werd van meet af aan een koers waarin Rob Zuidweg het talrijke publiek niet lang liet twijfelen omtrent de vraag wie winnaar zou gaan worden/ Achter gangmaker Dik Verdoom schroefde de Rotter dammer het tempo zo hoog bp dat Van de Lugt, Langstraat, Van Wijk en De Zwaan al na 2 1/2 kilometer óp een ronde waren gezet. En toen tenslotte ook Vervvey een „lap" kreeg bleef er voor Theo van de Leist en Fred Grootzwagers weinig anders meer over dan ver :ach- ter de winnaar het duel om de tweede, plaats uit te vechten. Met 1 meter voorsprong was het Fred Grootzwagers die de snelste was. ]--y. Philips 140 liter 45 cm breed normaal 403,-'. EVATOOMSTUNT Philips 160 liter 2 stérren breed vriesvak normaal 568,- EVATOOMSTUNT Bauknecht 160 liter 3 sterren breed vriesvak normaal 639,- EVATOOMSTUNT Indesit dubbeldeurs de Luxe "groot apart 3 sterren vriesvak normaal 639,- - EVATOOMSTUNT Philips' dubbeldeurs 225 liter normaal 84?,- bij EVATOOM Ignis 70 liter kastmodel normaal 494,- EVATOOMSTUNT Bauknecht 140 liter kastmodel normaal 769,- EVATOOM5TUNT Ignis 145 liter kistmodel normaal 585,- EVATOOM STUNT- Philips 190 liter kistmodel normaal 792,- EVATOOMSTUNT Bauknecht 225 liter kistmodel.. normaal 929,- EVATOOMSTUNT BOSCH 320 liter kastmodel normaal 1214,- Ruton Indimatic centrifuge stop 5 kg. wasgoed normaal 799.- EVATOOMSTUNT Ruton bovenlader slechts 40 cm breed 5 kg wasgoed normaal 1049, EVATOOMSTUNT Ruton met regelbare centrifuge ideaal voor de fijne was normaal 1099,- EVATOOMSTUNT A.E.G. TurnamatS normaal 1167,- EVATOOMSTUNT A.E.G. Domina S.L. normaal 1420,- EV ATOOMSTUNT A.E.G. Princess S.L. normaal 1497,- EVATOOM STUNT A-E.G. Bella S.L normaal 1755,- 'EVATOOM STUNT Bauknecht WA 5910 normaal 919,- EVATOOMStÜNt" Bauknecht WA 600 normaal 1059,- EVATOOMSTUNT Bauknecht WA 614 normaal 1359,- EVATOOMSTUNT Bauknecht WA 632 normaal 1729.- EVATOOM STUNT EVATOOMSTUNT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4