DHS IS GEWEND AAN SPANNING SVV: concurrentie tussen jeugd en routine Schiedam: twee kansen 3 SCHOPPEN Debuut in eerste klassemaar: A Laatste strohalm voor Excelsior t ill# Azfetf? Indeling le klasse B MORGENMIDDAG OP HARGA TEGEN TELSTAR Zes atleten uit Schiedam en Ylaardingen naar nationale titelstrijd Honkbal promotiecompetitie Strijd om Amstelbokaal in ere hersteld "t£% jf 4/ SCHIEPAMSCHE COURANT J VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1974 was. dat het op afstand houden van "alles en iedereen", priori teit kreeg. KAPITEIN "Rust rond het elftal was een eerste vereiste", verklaart hij desgevraagd, "vooral in dat jaar toen we tegen degradatie knokten, dan gaat ineens iede reen zich met het elftal be moeien". En dat is iets wat trainer Harry Bouquet niet kan accepteren. "Er is maar één kapitein en dat ben ik. Vanuit die positie kan ik bijzonder hard zijn, om tegelijkertijd an dere situaties weer met een lolletje en een kwinkslag op te lossen". Misschien dat juist daarom' zijn formatie zo'n eenheid kon wor den en routiniers als Cees Brandwijk, Piet Romeijn en Piet Roozen zo wonderwel kon den worden ingepast. "Ik vind het prettig om in elke linie in het. elftal een kapitein te heb ben. In het veld dus wel, niet daar buiten. Niet dat ik hou van vedettevorming, maar ik vind het positief als spelers wil len meepraten". Maar al staat hij open voor welke inbreng dan ook, Harry Bou quet is de baas en draagt daar mee alleen de verantwoorde lijkheid. Zo ook met de nieuwe spelers, die, aangetrokken door het succes van de club uit Ke- thel, aan zijn selectie werden toegevoegd: Jaap de Bruin, Theo de Raay en Berislav Kur- tovic (allen HDVS), Jack Le men en, Henny Kuil (bieden Schiedam) en Dolf Schelvis - (Spartaan'20). Daarentegen verliet Ab Wéber de Kethelse* ploeg (PPSC), zette Cees Brandwijk een streep on der zijn carrière en emigreerde sportleraar Piet Roozen naar Italië. Drie waardevolle krach ten, waardoor Harry Bouquet - er voor waakt om een voorspel ling te doen over de huidige kracht van zijn selectie. ACHTERSTAND Andere problemen houden hem bezig. "Ik geloof dat de resulta ten van het tweede elftal dit seizoen net 20 heilig zijn. Ten slotte bepalen de resultaten van het tweede mede d'e van het eerste elftal. Ook bij de jeugd hebben we nog steeds een grote achterstand, al zijn we hard aan het werk om die ïn te lopen". Daarom ook zegt hij resoluut: "Voor mij is elke speler gelijk. Ook de nieuwe spelers heb ik gezegd dat ze door lid te wor den van DHS dezelfde rechten en pkehten hebben aanvaard. Ongeacht waar ze vandaan ko men, al was het een speler uit F eyenoord-één" Met die nieuwe spelers, de oude kom en talenten als Ger Droog, Cees van Kralingen. en. Nol Roozen ("Stuk voor stuk spe lers die dit seizoen al kunnen doorbreken") is Harry Bouquet begonnen met de voorbereiding op het zo moeilijke jaar in de eerste klasse. "Vanaf het begin hgb ik de_beuk er in gezet en uk ben. er trots op zoals ze het deden, steeds maar weer bereid waren, te gaan". Desondanks blijft Harry Bouquet de realist: "Natuurlijk hoop ik op een goed seizoen, maar zal al tevreden zijn met een plaats m de middenmoot." Dit dan omdat de indeling van de eerste klasse B bijzonder zwaar lijkt. "Maar"', zegt Harry Bouquet tot slot, "er zitten clubs tussen die 'wel publiek zullen trekken, maar waartegen tevens voetbal gespeeld kan worden. Vergeet niet dat een aantal spelers al jarenlang tegen dezelfde clubs heeft gespeeld. Voor die jon-' gens wordt het een heel nieuw seizoen. met andere tegenstan ders, dus weer eens wat an ders". Met Henk Degelmg en Nol de Jager (en misschien nog een., vierde man bereidt Haary Bou-* quet de spelers voor op een, seizoen temidden van clubs als' Xerxes, Hion, VUC, Rooden-" burg enz. Een zwaar seizoen, maar daaraan is DHS gewend, Gelangrijk wordt echter ook nu. weer de rust rondom de selectie te handhaven. «in saam wwmiiw' (links) De selectiegroep ...vooral schaven aan condi tie... DHS DHL EBCH HION KOV Lenig ezfSnél LFC Roodenburg VUC Wilhelmus Xerxes Zwijndrecht Misschien wordt de be scheidenheid van Harry Bouquet veroorzaakt door een opvallende nuchterheid. "Ik ben een realist", verklaart bij zelf, om prompt eerlijk toe te geven dat de pro- motie naar de eerste klasse, "nooit was ver-" wacht". Terwijl rondom hem iedereen bleef vol houden: "We halen het"^ beaamt Harry Bouquet volmondig, dat er maar weinig had hoeven te ge beuren om bet net niet te halen. Maar DHS haalde het wel. Klom na jaren vechten tegen degra datie in Bouquets tweede jaar naar de eerste klasse. "Twee enorm spannende seizoenen", blikt Harry Bouquet achterom. Spanning die de succesvolle trainer gewend is te verwer ken, want vijf jaar PPSC ken merkte zich door het telkens net niet halen van een kam pioenschap. "Dat werkt frus trerend", geeft hij toe, "daarom ben Ik ook zo blij dat eerst Piet de Wolf en nu André Corve- leijn hebben afgebouwd wat er al jaren in heeft gezeten". Toch was de overgang van de rustige sfeer rond de club op Thurlede naar de met meer emoties omringde 2e ldasser geen eenvoudige zaak. Harry Bouquet, de vakman, ontdekte dat de emotionele betrokken heid rond de selectie zo groot Schiedam Hij heeft de neiging zichzelf weg te cijferen. Zijn aandeel in de recent geleverde presta tie, doet hij met een handgebaar af: "Het is knap wat de jongens hebben gepresteerd". De jongens: kersverse eerste klasser DHS. De man die (te) bescheiden op de achtergrond blijft: Harry Bouquet, begonnen aan zijn derde seizoen bij de club uit KetheL (rechts) Harry Bouquet ..."er is maar één kapitein.... Schiedam Bob Maas kant zet, na drie oefen duels binnen één week een aantal positieve en negatieve punten op een rijtje. SVV's trainer be seft dat de 0-1 bij het Goudse .Olympia nog steeds weinig houvast biedt om nu al te kun nen stellen dat de angst voor duels op vreemde grond verdwenen is. Maar SVtTs oefenreeks geeft, uit gezonderd AZ'67 tegenstanders te zien die het antwoord op die onzekerheid tót de eerste com petitiewedstrijd bij Vitesse schuldig moet blijven. Morgen-,. middag, aanvang vier uur, ïs erecUvisionist Telstar de spar- nngpartner op Harga, terwijl Excelsior (10 augustus) ook aL naar Schiedam komt. Op woensdag 7 augustus staat nog een uitwedstrijd op het pro gramma, maar ook dan zal een eventuele fikse zege weinig op heldering verschaffen. Toch ontdekte Bob Maaskant en kele positieve mogelijkheden. Tegen Olympia debuteerde de van SMV overgekomen Leo Kkp als rechterspits zeer ver dienstelijk, legde de basis voor SWs vierde doelpunt en scoorde kort daarvoor zelf nummer dne. Maar de SMVer is amateur en dus zal SW, zodra Klip een hele wedstrijd in actie komt, drieduizend gul- Schiedam - Zes atleten uit Schiedam en Vlaardingen nemen het komende weekeinde deel aan de nationale atletïek-kampioen- sc happen in het sportcentrum Papendal. I eerst worden deze wed- stnj&efcT, verlopen op een rekor- tan (kunststof) baan. Schiedam mer Rick Snoep komt van- v avond al in actie op de 800 meter en zaterdagochtend in de 'series 1500 meter. Ook Louis r.. Spek (series 200 meter) en Steef i-tKIjne (50(30 meter) komen op die dag in actie, terwijl Roel -j.Keus dan in de finale höog- springen zal uitkomen. ►Zondag loopt Roel Keus mee in 4^de series 110 meter horden; Steef Kïjne in de finale 3000 -v j IOmeter steeple chase; Dinah '15 'py'Bnoy in de series 200 meter dames; Kalf van Kastoren in de {^ïïnale 10.000 meter en Roel ;4£W-* -A'. |g3p; ,3,.,A Keus en Louis Spek In de finale verspringen. Het programma voor de Schie- - damse en VTaardingse deelne mers luidt vanavond: 19.30 uur 800 meter. Zaterdag: 11,45 uur- 1500 meter heren, 15.10 uup 200 meter he ren, 15.55 uur 800 meter heren, 16,55 uur 200 meter heren, 17.00 uur 5000 meter heren. Zondag: 1L50 uur 110 meter hor den heren, 14.30 uur 200 meter dames, 15.20 uur 3000 meter steeple chase, heren, 16 20 uur liO meter horden heren. 16.40 uur 200 meter dames, 17.00 uur 10.000 meter heren, 1150 uur "verspringen heren, 16.00 uur verspringen heren. den op de girorekening van de vierde klasser moeten overma ken. Roden waarom Bob Maas kant, die toegeeft dat Klip de kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een vaste keus, niet overhaast te werk gaat. Ook het optreden, van Peter Jeup als lmkerverdediger stemt Maaskant tot tevredenheid. Te gen Wilhelmus deed de aanval lend sterker geworden Jeup het met onverdienstelijk, maar pas tegen Telstar kan duidelijk worden hoe de tengere SWer 2ich houdt als het hem werke lijk moeilijk wordt gemaakt- Zonder meer positief zijn de ver richtingen van Hans Campen en Danny Molendijk (tegen Olympia op het middenveld), terwijl John van der Spek en Wïm Mulder nu al een constant niveau hebben bereikt Anders ligt dit nog met Theo van Toledo die vooral conditioneel nog veel te kort komt. Evenals Paul Roodnat, die net als Van Toledo als "slow starter" vooral jn de aanloopperiode veel wed strijden moot spelen. Het ts ook de reden waarom dit moment de geroutineerde kern (Jan Coenen is nog met vakantie) achter blijft bij de jongere spe lers. Waarmee Bob Maaskant er naast zijn defensieve zorgen, een an der probleem bij kreeg: zijn" geroutineerde spelers door veel te laten spelen in het juiste ritme te brengen, maar tegelij kertijd de conditioneel sterkere jeugdspelers kansen bieden. Het meest aannemelijke is dan ook dat de beginopstelling te gen Telstar nauwelijks zal af wijken van de eerder beproefde samenstelling, maar dat in de: loop van het duel spelers als Leo Klip, Danny Molendijk en Hans Campen zullen worden ingezet. 'De intensieve wijze waarop de2e spelers naar de komende competitie toeleven, verdient gehonoreerd te wor den met enkele serieuze kan sen. Zo bejubelde Schiedam kortgeleden het kampioenschap. Zondag op Harga ook de promotie?... Schiedam Terwijl op de omringende velden aL druk wordt „gevoetbald, start voor de honkbal lers van Schiedam, ko mende zondag de pro motiecompetitie naar de eerste klasse. Een kleine competitie tussen de SC Haarlem, De Spartaan en Schiedam, waarin al een wedstrijd is ge speeld. Haarlem won in die wedstrijd met 0l van het Amsterdamse De Spartaan, zodat Schiedam, dat op Harga de verliezer van dit duel ontvangt, bij een over winning promoveert. Verliest Schiedam dit eerste duel in de halve competitie, dan speelt het volgende week zater dag tegen, de SC Haarlem. De Schiedammers, die ïn de slotfa- se van. de competitie en. vooral tegen concurrent PSV voortref felijk honkbal lieten zien, kun nen echter aan alle onzekerheid een snel einde maken door op Harga af te rekenen met die ploeg die risico's moet nemen, De Spartaan, dat bij een neder laag zeker is van een her nieuwd verblijf in de tweede klasse. Schiedam zal in de wedstrijd van zondag echter twee sterke spe lers moeten missen. Achtervan ger Emiel Vervloei verblijft mo menteel in het ziekenhuis, ter wijl werper Pierre van Manven door een handblessure is uitge schakeld. De wedstrijd op Har ga begint om half drie. Schiedam Hoewel het cricketseïzoen voor Hennes DVS een teleurstellend verloop heeft en het er niet naar uit ziet dat een toppositie op de ranglijst kan worden ingenomen is de stemming op Harga toch niet gedrukt Anders ligt liet op Thurlede. Excelsior staat op de laatste plaats, met maar liefst dertien punten, achterstand op HCC III. Het moet vrijwel onmogelijk worden geacht dat Excelsior in de resterende vier ontmoetingen degradatie ont loopt. Degradatie zou bijzonder jammer zijn voor het Schiedamse cricket, dat nog steeds veel pu bliek trekt, met als uitschieters de ontmoetin gen tussen Hermes DVS en Excelsior. Excel sior ontvangt zaterdag Hermes DVS, ondanks de vrij hopeloze positie van de ThurJede-bewo-. ners is men toch van plan iedere strohalm te grijpen. Immers, bij cricket kan een overwin ning vijf punten opleveren. De mannen van Wim van der Sloot kunnen 'het dan wel qetis heel erg moeilijk krijgen. Excelsior tramt mo menteel met volle inzet en wanneer het heilig vuur bij Excelsior weqr'aïs vanouds op» ?amt, kan cricket-minaed Schiedam weer eens geme ten van een goede enckctpot. Zondag ver schijnt Hermes DVS weer in de flanellen. Kanshebber voor de titel Bloemendaal wordt bezocht en misschien wel verslagen..Het thuis front eist prestaties van het team dat het zeker in zich heeft die te leveren. Amstelbokaal Sinds 19G2 spelen Excelsior en Hermes DVS om dc Amstelbokaal. Dan weer prijkt dc bokaal op Harga en andere jaren werd hij op Thurle de opgepoetst, foor aHe-dei oorzaken is de laatste twee jaar niet gespeeld om de bokaal, maar nu, ondanks sombere tijden op Thurlede, zal dinsdag 7 augustus, aanvang 13.00 uur twee sterke teams van Excelsior en Hermes DVS binnen de boundaries komen om uit te maken wie de bokaal en de bijbehorende vaten bier tot zijn beschikking krijgt. Het laat zich niet aanzien dat bij winst van? Hermes de vaten bier naar Harga verhuizen, j ter plekke zal met de verliezer het gerstenat; soldaat gemaakt worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4