DE HOEK HULDIGT „DE KNIP" De Knip-loop Ruime winst Excelsior'20 S' Schiedam ongeconcentreerd! t— De KNAU grote afwezige rijp voor traditie Verlies voor Demos MARTINIT KAN NIET SCOREN Een taart voor mevrouw Verbeek Onnodig iverlies Onvolledig Ursus leidt nederlaag üun.i^jUAiViöoxli; CU UK AWT MAANDAG 5 AUGUSTUS lm Van een onzer ■- verslaggevers Hoek van Holland Stockholmloper Jan Knippenberg en zijn be- geleiders broer Bob en Fred van der Bergh zijn weer terug. Een grootse ontvangst zaterdagmid- - dag, ingeluid door Frans van Leeuwen en de Hoekse VW, waarop De Knip onthutst rea- geerde, was bet sluit stuk van eeu brok ge schiedenis. Maar naast vele waarderende woorden, al of niet vergezeld van bloemen en cadeaus, was de Koninklijke Nederlandse At- V letiek Unie de grote afwezi- ge....* Omdat, ging het ver- haal, de bond zich gepasseerd voelt in Jan Knippenbergs ini tiatief, Daarom op een druk bezochte receptie in hotel Ame rica naast gelukwensen ook kri tiek van Jan zelf: „Ik ben diep' teleurgesteld in de houding van de KNATT', „omdat* wel dege lijk", vulde organisator Wim VerhODm aan, „de bond van ons plan in kennis is gesteld. Schriftelijk en mondeling aan het adres van de heren Harm Hendriks en Willy van. Hemert, zelfs de Atletiekume er vooraf nog een bericht aan heeft ge wijd, maar de bond zweeg, Jan Knippenberg tussen alle feli citaties door. „We zullen echter blijven strijden om erkenning. Gaat dat niet m eigen land, dan daarbuiten, Lijvoorbeeld in Zweden, waar de sportieve, prestatie hooglijk is gewaar deerd." Jan Knippenberg, om hem liep zaterdag heel De Hoek uit. Voorafgegaan door een korte rijtoer met daarachter een sliert van Hoekse sportvereni gingen was er op een officiële receptie veel waardering. Van afgevaardigden van de VW, de stoomvaartmaatschappij Zeeland (reis naar Harwich), van de deelgemeenteraad, ge meente Rotterdam, dienst van Sport en Recreatie in Hoek van Holland. En van het organise rende comité dat van de op brengst van de eerste Jan Knip penberg-Loop een bokaal en bekers met inscriptie uitreikte. ONTBERINGEN En Jan Knippenberg vertelde: Van de vele ontberingen onder weg waarin het afzien duide lijk onder ogen is geweest en van de hellingen In Zweden waarmee hij grote moeite had door een spierblessure. Maar zei ook, dat de race naar Stock holm niet is opgezet om furore te maken". Natuurlijk was het een uitdaging al is het geen erkende loop in ons land om de afstand boven de marathon* af te bakenen". Hij: „Ik ben geen wedstrijdloper, dan for ceer ik mij, ik moet m'n eigen tempo kunnen bepalen en daar naast ben ik een slow-starter'^. „Pas na de marathon (42.195 km) begint de machine pas goed te lopen. De 1400 kilometer* die ik heb afgelegd betekent een we reldrecord. Die bekroning heb ik om aan de weet te komen welke mogelijkheden ik bezit." Jan Knippenberg: „Vooral geeste lijk moet je het op kunnen brengen, plus karakter wan neer 's avonds wanneer je aankomt het doel weer voor ogen komt. De mensen?" lichtte hij verder toe, „hebben er geen idee van wat er allemaal bij komt kijken om zo'n tocht rond te krijgen. Grote lof had De Knip voor coördinator Wim Ver hoorn die onder vaak moei lijke omstandigheden zijn pupil moest voorbereiden. UITNODIGINGEN De geweldige prestatie beeft veel uitnodigingen tot gevolg ge- 1 had. Van Atlas Copco die vol gend jaar een reeïamerace voor ogen heeft in Zweden (3800 km) of in Canada, waar 4500 km kan worden gelopen. „Maar eerst", zegt Jan Knippenberg weer, „wil ik dc boud van mijn capaciteiten overtuigen. En dat zou in het najaar wellicht kun nen leiden tot een aanval op liet wereldrecord op de Iflü ki lometer." De Knip heeft van 2ijn ervarin gen kunnen Ieren. Daarom zal het bij een volgende reis anders gaan. Met materieel en loop schema's. En verder: „De wijze waarop ik in Zweden ben ont vangen, sprak tot de verbeel ding. Ik mocht mijn tocht beeindigen in een stadion waar een internationale loop aan de gang was. Waaraan de Belg Puttermans en de Engelsman Bedford meededen. Erkenning of niet?" Tot slot: de race naar Stockholm is in 1? dagen te doen, waarvan hij een dagboek heeft bijgehou den dat wellicht in een pocke tuitga ve zijn weg zal gaan vin den. Na bloemen de bokaal voor Jan Knippenberg tijdens de massale huldiging. Van een onzer verslaggevers Hoek van Holland Ruim 200 deelnemers voor de Jan Knippenberg-loop en dat was een uitstekend motief om de unieke hardloop prestatie van De Knip-De Hoek/Stockholm te gedenken". „Of andere afstnadslopen", vulde organisa tor Wim Verhoom aan,„omdat wij plannen hebben om Jan- Knippenberg ook naar Los Angeles en New York te laten lopen. Als ik zie dat hij 90 kilometer per dag kan trainen, rangschik ik hem onder een machine, maar waar ligt de grens %*an zijn capaciteiten?" Daarom kan die Jan Knippenberg-loop, wanneer hij blijft verbazen door prestaties, uitgroeien tot een traditie. Een jaarlijkse uittocht van Hoekenaren en vakantiegangers, maar ook, zoals zaterdag, van wedstnjdlopers Henk van Vliet uit Wateringen en Moerman van Fortuna uit Vlaardingen, die er graag 7 1/2 kilometer voor over hadden door de Hoekse bosjes. Maar ook was er volop interesse voor 2 1/2 en 5 kilometer, alleen was het organisator Frans van Leeuwen moeilijk op de smalle paadjes de lopers van de 2 1/2.5 of 7 1/2 kilometer tè herkennen, omdat zaterdagmorgen half twaalf de volledi ge groep zich gelijk in beweging zette. Het bleek een. „must", „omdat", vertelde Frans van Leeuwen, „het zaterdag de dag van De Knip was en het daarom niet verantwoord was om de Jan Knippenberg-loop uren te laten duren". Want enkele uren voor de glorieuze intocht van De Knip was de voorbereiding nog m volle gang. Daarom een gefriemel van jewelste op de smalle bospaadjes,, waar de geroutineerde lopers weinig gelegenheid kregen zich in ideale posities te manoeuvreren. Maar niemand die mop perde. Want de hulde aan De Knip stond voorop. De belangstelling, in de onmiddellijke nabijheid van het nieuwe gemeentelijke tennispark aan de Harwichweg, was redelijk en beloonde de winnaar van de 2 1/2 kilometer tocht. Menno Bouma, gul. De junior van de voetbalvereniging Hoek van Holland kreeg later uit handen van Frans van Leeuwen een fraaie beker als beloning. c Voor de 5 kilometer was Hudo Veenke een attractie apart, want de atleet van het Naaldivijkse Olympus '70 liep uiterst soepel en zeer snel. Hij won. daarom glansrijk en ook hij ontving een beker. SPANNING- - Spanning tenslotte bij de 7 1/2 kilometer-lopers, waarin lange tijd Herman Rooney uit Hoek van Holland het peloton aanvoerde, maar tenslotte vlak voor het laatste emd werd verslagen door Koek Groenheide, de atleet van het Zoeter- meerse Ilion. Ook hij ontving een beker, Roonev finishte tenslotte in tweede positie met daarachter Henk 'van Vliet en Moerman. De dames in de Jan Knippenberg-loop heten zich niet onbe tuigd en daarvoor ontving de Vlaardangse mevrouw Verbeek een taart van de organisatie, evenals Marijke de Groot uit Honselersdijk en mevrouw Lammers van het kamp Hoek van Holland. De verloting leverde voor de winnaars flessen wijn op. SCHIEDAM - Excelsior'20 heeft in een oefenwedstrijd tegen een VFC-contbinatie met maar liefst 9-0 gewonnen. In het Excelsior- elftal stonden vrijwel allemaal nieuwe spelers die dit seizoen eventueel een plaats in het eerste kunnen bemachtigen. Schaap, Van Huet, Rademaker en anderen hebben er een aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt tegen een wel veel zwakkere tegenstander. Al na vijf minuten xvas het raak fVV^,nig nsland'erf voor de „nieuwelingen". En VFCers 9-0, oen toen eenmaal de kop eraf was *.e „cc.h,or ™01' werd de voorsprong in snel Biwhuiwn niet van zo n ff oot tempo opgevoerd naar 4-0 het- Wang Was. Dat waren vel de geen de ruststand werd. Ook de ymjihtuigen ?.'Jn4 ™eu"'| tweede helft weer veel doeloun- ««flecteerden en die test wai ten waarbij een paar van grote e^laagd te noemen. Maar daar kwaliteit. Het werd tenslotte te- tegenstander dan ook wel alle gelegenheid toe. Schiedam Schiedam heeit zich zelf uit de promotiestrijd naar de eerste klasse geprijsd. Dat kan de conclusie zijn van de wedstrijd te gen de Spartaan, die met 0—1 werd verloren. TJiet alleen zal nn vol gende week zaterdag van SC Haarlem dat ai eerder van de Spar taan won gewonnen moeten worden, maar ook zal in het dan voi- gende promotietoemooi de zaterdag daar op SC Haarlem of de Spartaan aan de zegekar gebonden moeten wor den. Een zeer moeilijke opgave. Schie- dam moet het zaterdags altijd stellen zonder ster-werper Aad van de Hamer. Gisteren op Harga stond hij wel op de heu vel en boekte met 8 maal 3 slag, 1 maal vier wijd en 5 honksla- Jgeri tegen een zeer verdienste lijk resultaat. Van Aad van de Hamer kan dan ook niet gezegd worden, wat van de ploeg als totaal wel gezegd moet worden, dat voor het belang van deze Qeen a| te vriendelijke situatie, maar de scheidsrechter is al ter plekke wedstrijd te ongeconcentreerd 'werd gespeeld, Schiedam was als het weer giste ren, er lag een grauwsluier overheen. Goed, toegegeven Pierre van Marwen en Emiel Vervliet toefden in de zieken boeg van de dug-out. Wim Fa- lentijn „verstapte" zich al in de tweede inning en moest uitval- len, zodat Schiedam verre van compleet was. Maar ook dit Schiedam had de Spartaan kunnen „opvreten". Maarten Koudenburg maakte het nog het bontst, in de derde inning tot het derde honk door gedrongen door stootslagen van Eddy Jonkman en Ton Ebben, één man uit, hoorde hij coach Wout van de Have wel „hoge bal in het buitenveld op je honk" maar luisterde er niet naar. In soepele pas passeerde hij dan ook de thuisplaat ter wijl,' Gereard Blacquiere's hoge tik door de ljnksvelder ver- - werkt werd, wakker geschud door ploegmakkers spoedde hij rich terug om alsnog bet derde honk aan te raken, doch in zo'n geval ben je altijd te laat. Schiedam mazzelde nog bijna, door een (uitgelokte) obstructie van Maanen Koudenburg op weg naar het derde honk, waar hij alsnog de thuisplaat op toe gewezen had kunnen krijgen. j - u HoofdscheidsrechLsr Pzuweis Schiedam juicht, maar de vreugde is te voorbarig, achtte dat, evenals veel toe schouwers, een te forse belo ning voor onzorgvuldig honklo- pen, en „zag" de onstructie niet; Zo liep Schiedam een puntje mis. Sat puntjes kostbaar zouden rijn, was vanaf de eerste inning al duidelijk, toen beide pitchers met 3 maal drie slag startten» De inning daarop opende de Spartaan evenwel de score. We derom was het Maarten Kou denburg, die present gaf. Met' twee nullen en een man op het derde honk, reageerde hij veel te slow op een op hem geplaat ste stootslag, afwachtend, fiel- dend en aangooiend, had de slagman reeds zijn stap over - één gemaakt voordat de bal er j'!was, Voor de Spartaan was dit ene puntje, dat ze de overwin ning bracht, en wat Schiedam de eerste klasse onthield. Toch is het te gemakkelijk om de schuld zo iemand er zin in heeft om daar naar te zoe-' ken alleen op Maarten Kou denburg te schuiven, hij was de •honkman af sloeg. Zijn aangooi op het thuïshonk was ruim schoots op tijd om Joop Falen- tijn uit te tikken, zodat ook hier de thuisplaat net niet gehaald werd. Symbolisch voor het net niet halen van de eerste klasse door Schiedam gisteren. ongelukkige die het lot trof, Scoreverloop: Schiedam 0-0-0-0-O- maar het had iedereen kunnen zijn. Zoals het ook in de vijfde slagbeurt Joop Falentijn was, die wederom een punt uil han den gaf, door een twechonkslag en wat geluk de derde honk man liet de bal vallen bij een tikpoging tot drie doorge drongen, spoedde hij rich naar de thuisplaat toen Jur Blom- steel de bal recht op de derde O-O-O-O 0- De Spartaan 0-1-0-0- 0-0-0-0-x - 1. Werpersresultaten: Schiedam Aad van de Hamer 8 maal 3 slag, 1 maal vier wijd en 5 honkslagen tegen. Schiedam maakte geen (scorekaart) fou ten. De Spartaan T Out: 3 maat 3 slag, geen maal vier wijd en 5 honkslagen tegen. De Spar taan maakte 2 veldf outeru STOLWIJK - Martinit oefende in een uitduel tegen Stolwijk maar had pech dat het door verschillende oorzaken niet op volle oorlogssterkte uit kon komen. 2o moest meh noodge dwongen Ruud van der Horst, Brust, De Quadt Boer en de geblesseerde Kiinemann missen. In de eerste helft waren de partijen zeker goed tegen elkaar opgewassen al kon de thuisclub die periode afsluiten met een voorsprong van 1-0. Nadat het na rust eerst nog 2-0 was geworden lukte het Den Br inker om Martinit iets terug te brengen. Na dit doelpunt echter kwam de thuisclub los. Het ging 2eker niet beter voet ballen maar het zag doodeen voudig Kans om tot doelpunten te Komen en deze bleven uil bij Mar1.mil* wat het ook in het werk stelde om zover te komen. Het lukte gewoon niet en het team moest toezien hoe Stol wijk uit kon lopen tot 4-1. PUTTERSHOEK - Coen Poulus was voor het eerst met zijn nieuwe club Demos in de wei. Dat gebeurde in Putters- hoek tegen de club van die naam. Ook Demos kon niet op zijn sterkst uitkomen omdat ver schillende spelers nog met vakantie waren. Poulus is wel aan het pro beren geslagen. Zo stond Duchateau, linksbuiten en vorig seizoen totaal niet aan de bal gekomen als linksachter en dat ging tot volle tevreden heid van Poulus. De van. DRZ gekomen Grete stond als laatste man, waar voorheen het vertrouwde figuur van Ben van Schijndel opereer de, Ook dit vond Coen Poulus bijzonder geslaagd. Door dit al les was Joop van Schijndel, puur links op de rechtsachter plaats terecht gekomen en zoals altijd maakte de ijverige en fel le Joop zich toch ook hier weer waar. Puttershoek ging in de eerste helft hijzonder vlot van start. Het team bleek al goed op el kaar ingespeeld en het sloot die eerste helft dan ook af met een voorsprong van 3-0. Klaas Bak ker, Dick Aardoom en nog maals Dick Bakker zorgde voor de doelpunten. Na de rust sloot het bij Demos beter. De spelers vonden elkaar weer en door Verkerk werd het 3-1. Demos bleef domineren maar doelpun ten maken, daar bleek het toch geen kaas van gegeten te heb ben. Het laatste kwartier van de wedstrijd bleek het team van Puttershoek een betere conditie te hebben en via een doelpunt van Klaas Bakker werd de einduitslag bepaald op 4-1. WOERDEN - „We zijn compleet overspeeld" zo verzuchte trai ner Harry van der Meer van Ursus na het oefenduel dat zijn club gisteren tegen Woerden speelde. „De spelers die zijn vertrokken mis je toch wel en daarbij komt dan nog dat ik niet over alle betrokken'spe lers kon beschikken. Zo moest Ruud Boekensteijn de plaats innemen van Joop Kuiters en hoewel Ruud zijn best beeft gedaan, zal hij toch nog heel wat moeten trainen om Joop te kunnen vervangen". Van der Meer had wel pech, met het eerste oefenduel, dat ver schillende spelers uit zijn selec tie nog met vakantie zijn. „En" zo vertelde hij „ik heb daar helaas geen vervangers voor". De trainer dacht, al was hij met het sterkste team gekomen, er geen winst voor zijn club in had gezeten. Het pas naar de derde klasse gepromoveerde Woerden speelde daar te goed voor. „Het had dan echter geen 7-1 gewor den", aldus Harry van der Meer. Hij dacht ook, dat als de'gehele selectie beschikbaar is, het team veel beter zou draaien en, hij zei dan ook zich beslist geen zorgen te maken. „Het zal niet gemaakelijk gaan, maar het komt wel terecht".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4