ASTROID Zwerverstrio {De toverschelp s Brieven hoek 3 Hailo allemaal VjlV Vouwiin UfjUt Va\. Belangrijk Traditioneel M, ï4$-" :%eS De nieuwe -• prijswinnaars Oproep voor Janneke v.d. Ploeg 3 IRii^ v 'Astoïd is de wat vreemde naam r van het bastaard-pinchertje dat vandaag naar een nieuwe baas solliciteert. Het zwarte hondje is sinds dinsdag 23 juli in het dierentehuis ondergebracht. Ze js nog maar negen maanden oud en blijkt een uiterst lief beestje. „Erg geschikt voor wat oudere mensen" concludeert de asielbeheerder» nadat hij haar' enkele weken lang heeft ver zorgd. *Astoid is gedurende de „asielda- gen" een rustig hondje geble- ken- Ze is een beetje bang als *r er veel personen rond haar «f zwerven. Dan kruipt ze met hangende oortjes helemaal ach- 4 terin het hok weg en wacht af. Als het hek openzwaait loert ze naar de persoon die haar aan- J haalt. Als ze de asielbeheerder 4 herkent is het leed echter gauw geleden en kwispelend komt ze f op hem al Tijdens het blokje rond is ze niet helemaal van de angst te gene zen. Het pinchertje zal de eerste weken door haar toekomstige baas goed „begeleid" moeten worden. Je zal niet al 'te ruw met haar om moeten springen. Vooral luid uitgesproken woor den doen haar ineen krimpen. Het is een beetje zielig gezicht, maar wel begrijpelijk. Het is nog zo'n klein hondje (qua leef tijd èn grootte) dat een groot persoon wel angst moét, inboe zemen, We durven haar tijdens het blokje rond nog niet los te laten. Welis waar is het hondje na een tijdje wandelen een stuk. vrolijker en losser geworden maar de angst blijft weerspiegelen in de kleine kraaloogjes. Ze trippelt onrus tig langs de slootkant waar en kele eenden zich snel terug trekken. Astoïd toont echter geen belangstelling voor het op- Signalement Naam: Astroid Ras: bast.-pincher Geslacht: teef Leeftijd: 9 mnd Kleur: zwart Hoogte: 30 cm vliegen van de watervogels. Ze schrikt wel een beetje, maar dat is eerder van het luide ge spetter dan van de eenden zelf. Wie het bastaard-pinchertje een goed tehuis wil en kan geven („Het moet wel een rustig gezin zijn zonder al te veel kinderen", adviseert de asielbeheerder) kan contact opnemen met het asiel. 0 Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, telefoon 266268 Openingstijden: 9—12 uur en 14—17 uur; za terdag 9—12 uur; zon en feestdagen gesloten. Voor vermissingen di rect het asiel bellen 0 Ook Amivedi - een or- ganisatie die weggelo pen en gevonden dieren registreert kan u moge lijk helpen: telefoon De Schiedamse diere narts dr. de Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 29 Spreekuur, maandag tot en met vrijdag van 13—14.30 uur en van 19—20.30 uur, behalve woensdagavond Afspraken kunnen te lefonisch worden ge maakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's-ochtends.' Telefoon 268234 0 Opgeven als lid van de dierenbescherming kunt u door storting van 7,50 gulden (of meer) op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming af deling Schiedam. Op het strookje vermelden „nieuw lid". Maand blad gratis. 0 Het gironummer staat uiteraard ook open voor giften Om de rubriek deze week met helemaal door de honden te laten innemen toch nog een fo to van een kat. Een kat van vrouwelijk ras, een poes dus, en - ongeveer vier maanden oud. „We kunnen hem niet meer houden", was het traditionele antwoord van de mensen die hem onlangs in het asiel heb ben achtergelaten. De poes is zwart-wit. Nadat het een tijdje rustig is geweest in het dierentehuis aan de Sint Annazusterstraat is het op het ogenblik weer ontzettend druk. De dierenbescherming heeft de afgelopen dagen weer een heel stel honden een plaatsje in het asiel moeten geven. Daaronder zitten de honden die hierboven staan afgebeeld. Het zijn. allemaal zwervers die in. Schiedam zijn gevonden. Het ene bruin-witte hondje is er een van onbestemd ras, een bastaardje dus. Het hondje (een reu) is ongeveer anderhalf jaar* oud en zit sinds zondag 28 juli in het asiel. Het tweede viervoetertje is een rashond: een goudspaniel Het is een reu, ongeveer twee jaar oud en 48 cm hoog (schofthoogte) Het hondje - eveneens een reu - is afgelopen vrijdag gevonden in de omgeving van de Henri Polakstraat. De kleur is bruin. Het derde en laatste hondje ïs een bastaard van"ongeveer anderhalf jaar. Het teefje is zaterdag gevonden op de Molensingel. Haar kleur is zwart en ze heeft een. schafthoogte van ongeveer 37 era, In de eerste plaats gaat het om de eigenaar van het desbetreffende hondje op te sporen. Maar als iemand belangstelling heeft kan hij uiteraard met de dierenbescherming overleggen of hij het hondje kan gaan verzorgen. J MEDEDELING AAN ABONNEES I Met verwijzing naar de speciate 1 I vakantie-opgavebon, die u van-1 daag in de andere krant kunt g l vinden, maken wij u erop attent. dat toezending van de krant uit- sluitend mogelijk is in kombina- I tie met dit nieuwsblad. I Aan portokosten zal 1 1/2 x hst tarief dan in de bon staat vsr- meld worden gerekend. 1 administratie I 1 XT ■hit?- - t Rijn;'' de badman, stak tevreden zijn hoofd uit het raam. Het was zes. uur'irn' de ochtend, de zon scheen, de lucht was' blauw en er .was geen- wind. Eindelijk mooi weer.' Nu zou het wel druk worden aan het strand. Hij was na vijf minuten albuiten en met grote stappen liep hij naar het tentenhuisje. Daar lagen de ligstoelen, de windschermen en de tenten die hij alvast op het zand uitzette. Na een paar uur was er niets meer onbezet. Krijn kwam stoelen en tenten tekort. En zo hoorde het ook. Kijk daar liep dat kleine jochie met zijn mamma. Jeroen heette hij. De hele vakantie lo geerde hij in pension. „Strandzieht" en van- daag had hij dan einde- 'lijk zijn zwembroek aan. „Kijk eens wat ik heb «•'gevonden", riep Jereon en hij liet een prachtige >0 schelp zien. „Zo, zo", zei Krijn, „dat is een mooie. *1 Weet je wel dat het een toverschelp is?". „Nee", i® zei Jeroen, „waarom?" „Omdat hij zo groot is 0 en zo mooi glimt Je j f moet hem maar veel op- ct wrijven en tegen, hem 'Z praten". Krijn gaf mamma een knipoogje. ,jAls je dat steeds doet tovert - hij iets voor je. Niet altijd f hoor. Alleen als je goed voor hem zorgt". Jeroen 2 kon zijn oren niet gelo- ven. Een toverschelp! Misschien kon die schelp wel een opblaas boot voor hem toveren of een race-auto! Mam ma lachte. „Doe hem maar bij je andere schelpen in de doos", zei ze. Maar Jeroen hield hem vast en liep er mee langs het strand. Hij wreef de schelp nög glimmender aan zijn zwembroek en hij praat- Een vlieger, hoog in de blauwe lucht In die vlieger vul je de woorden in. Als je dat goed hebt gedaan verschijnt er op. de kruisjes een groot dier uit de dierentuin. 1 meisjesnaam, 2 deel van de bloem, 3 meervoud van schuur, 4 deur van de kluis, 5 zich ergens verstoppen, rich schuil houden, 6 verhalen waarin kabouters en heksen voorkomen, 7 schot (meer voud), 8 doe je met een boot, 9 gewicht. Je hebt een week de tijd om de oplossing in te sturen. Denk aan je naam, adres en leeftijd onderaan de oplossing, brief oi tekening. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6-8, Delft, te er tegen. Maar er ge beurde niets. Er stond niet opeend een auto voor hem en hij zat ook niet, hoep, zomaar in een boot „Het is vast niet waar", dacht Je roen, „hij heeft me voor de gek gehouden". ,s Middags ging hij een kuil raven. Maar voor alle zekerheid hield hij toch de toverschelp maar bij zich. De kuil werd steeds dieper. En toen..,.toen zag hij iets roods. Het was een por temonnee. Jeroen klopte het zand er af en knipte de portemonnee open. Er zaten briefjes in van ■vijfentwintig en honderd en losse guldens. Dat had de toverschelpp ge daan, wist Jeroen. Hij toverde geen echte din gen maar geld zo dat je zelf iets kon kopen. Je roen rende naar moeder. „Hij jan toveren", schreeuwde, hij, „het is echt waar. Ik heb een heleboel geld. „Dat heeft natuurlijk iemand verlo ren", zei moeder, „we brengen het naar de po litiepost". Maar Jeroen ging huilen. „Het is van mij", snikte hij, „van de schelp". Hij holde naar Krijn om zijn schat te laten zien. Krijn zei ook dat het .van iemand moest zijn. „Het was maar een grapje Jeroen. Het is wel een erge mooie schelp maafr hij kan niet toveren". Je roen was boos op Krijn. Maar even later liepen ze toch samen naar de politiepost Er was al ie mand geweest die had verteld dat ze haar rode portemonnee kwijt was. Een Duitse mevrouw. Krijn en Jeroen gingen de portemonnee Bren gen. Ze was erg aardig en weet je wat Jeroen kreeg? Vijf en twintig gulden! Nu kon hij toch zelf een autootje kopen en een opblaasdolfijn. Geen boot, die was te duur, „Zie je wel, hij heeft toch voor me get overd", juichte Jeroen. Hij bewaarde de schelp zuinig. En toen hij later weer thuis was en op school vertelde hijhet aan iedereen. Niemand •wilde het geloven.Maar ze keken dan wel raar als ze de auto en de dolfijn zagen. „Zie je wel", zei Jeroen dan. En trots liet hij de tover schelp zien. ANKE Als jullie dit lezen. zit ik al hoog en droog (dat laatste hoop ik dan maar) in een vakan tiehuisje in. Schaarsbergen- Dat is een heel klein plaatsje bij Arnhem. Daarvandaan ma ken we dan veel uitstapjes met de bus. Ik denk dat dehneeste kinderen al weer thuis zijn van de camping, de buitenlandse stran den en bossen en het vakantiehuisje. En jullie "zitten natuurlijk al te popelen om weer naar school te gaan. Of niet? Weet je het nog van de vakanti ebelervenissen-opstel-wedstrijd? Voor de kinderen die het misschien niet heb-- ben gelezen, vertel ik nog even dat je een verhaaltje mag schrijven over een leuk voor val of een avontuur dat je in de vakantie hebt meegemaakt De drie leukste opstellen kómen in de krant en de wmnars krijgen een pocket. Denk er aan, één kant van een schriftblaadje mag het zijn, anders wordt het te lanng. De winnaars zijn deze week: Jaco Zuiderwijk 9 acht jaar, Anja Voogt tien jaar, Fred Telteroo a acht jaar, Arjan Hoogendam acht jaar, Ame v.d. Zande, Koelie Schoonjan elf jaar. Jullie 0 krijgen een boek thuis gestuurd. De oplossing was: 1 lezen, 2 Sneek, 3 griep, 4 malen, 5w sabel, 6 kroot, 7 blond, 8 water. Op de kruisjes kwam zeilboot te staan. Jolanda van Bergen Henegouwen, Bloemen- a straat 25 in Poeldijk zou het leuk vinden als haar correspondentievriendin Janneke v.d. Ploeg haar schreef. Zij is het adres kwijt geraakt en kan dus nu zelf niet schrijven. Schrijf je je adres nog even Janneke? •••••••••••••••••••••O HANNEKE ARDON En hoe was het in Errneïo? Jullie hadden niet zulk erg mooi weer he? Maar er zaten wel een paar uurtjes zon tussen Wij maken ook altijd treinuit- stapjes. Dat is erg leuk. Ben je in Harderwijk geweest? En misschien ook in de Flevohof? Ik houd niet zo van een boot. Dan verveel ik me altijd. Ja hoor, Marièt heet echt zo. zZe gaat meestal zondags mee als ik de jeugdrubriek naar de krant breng. MARIA DE VREEDE Meestal staat er één tekening in de krant maar als ik er een paar .heb van clowns, boren, dieren of huizen dan doe ik ze bij elkaar. Dat vind ik wel leuk. Je hoeft dan zelf geen huizen of boten te tekenen hoor. Be denk maar iets anders. Wij zijn deze week uit, naar Am- hem. Duim je voor mooi weer? Waar zijn jullie die dag naar toe geweest? WILMA VAN VELDEN Al woon je dan ook helemaal in Amersfoort, ik zal je toch maar even terug schrijven. Je hip viertal deze tekening van een Agnes van Mil, elf jaar maakte van touw. had zo netjes de puzzel opge lost. Logeerde je bij oma of je tante? Hoe vond je het in het westland? Heb je veel komkommers en tomaten ge geten? MIRJAM V.D. MAREL Ik vond al die voethal wedstrij den wel leuk. Erg jammer dat ze net de laatste wedstrijd niet gewonnen hebben. Ik werd er kwaad van. Maar ja, dat helpt ook al niets. Be dankt voor je kaart, Hebben jullie veel uitstapjes ge maakt? Het was er zeker wel mooi? Wij zijn deze week naar Gelderland Naar Schaarsber gen bij Arnhem. DIANA DE PREXTEÏt Heb ik je achternaam goed? Je hebt een fijne vakantie gehad zeg. Hebben jullie ook foto's ge maakt? Gelukkig was het zwembad overdekt. Je kon dus toch wel zwemmen al was het geen mooi weer. Mijn dochtertje heeft voor de va kantie ook haar B gehaald. Naar welke klas ga jjj? Je tekening vond ik leuk. JACO ZUIDERWIJK Nog ge-' feliciteerd met je verjaardag. Je hebt fijne cadeaus gekre gen zeg. Heb je al gevist met je hengel? En, hoe was de vangst? Als het regenachtig is, is het goed vis weer. Wat leuk al die zonnetjes. CORA ZUIDERWIJK Jij had ook twee zonnen en een mal vogeltje. Marièt is 17 septem ber jarig, Dan wordt ze tien. Bedankt voor de stickers. Waar had je die allemaal van daan? Zulke mooie zie Ik nooit. Heb je de kaart al ge kregen? In Valkenburg is het erg druk he? Hoe vond je het in Drente? Ben je er lang geweest of één dag? JOLANDA VAN BERGEN HENEGOUWEN Ik zal het be richtje in de krant zetten. Ik ben 9 april jarig en Marièt 17 september. Jij volgend jaar pas weer. Ik ook. De verhalen bedenk ik zelf en soms be denkt Marièt iets. Heb je een ieuke vakantie gehad? Jam mer dat het zulk slecht weer was. LÏETTE DE VREEDE Als ik zijn, brief krijg beantwoord ik hem altijd. Het antwoord op Maria's brief deze week Is van haar brief van zo omstreeks elf juli. Als jullie naar school zijn wordt het denk ik pas echt zomerweer. Of misschien nu al. Maar toen ik dit schreef 26 juli) regende het. Dat was een fikse fietstocht. Ik heb liever een zitje achterop om mee tc fietsen. Voorop trekt zo aan je stuur vind ik. Leuk he, zo'n baby. Je zusje vond Robert zeker ook wel lief? Hoe lang is je tante hier ge-, bleven? Mijn dochtertje Is ne gen. Je had een mooie tent getekend. MARLIES V.D. AA Ik maak de jeugdrubriek altijd twee. weken vooruit. Als je dit leest ben ik met vakantie naar Arn hem maar ik schreef het op 25 juli. Mooi zeg. rood haar en groene ogen. Dat is zeldzaam. De meeste kinderen zijn blond. Ben je er trots op? Was de hond thuis? En jij mocht hem steeds halen. Hij kent je zeker al goed? Dag allemaal, veel groeten van ANKE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3