Jan Breur. Aad Bierhuizen: „Doorgaan waar we mee waren voor eigen publiek Kritiek op gemeente ten aanzien van trainings accommo daties PERSONEELSCHEF De Trekvogels: geen uitvallers SCHOPPEN Süjthoff Pers b.v. TECHNISCH BEDRIJF PPSC oefent één helft Ursus knap langs Alblasserdam Ronde van Schiedam met ruim 80 amateurs OPBOUW Indeling 3e klasse B TRAINING VERSCHIL Martinit te veel invallers WOENSDAG 7 AUGUSTUS ly74 SCHIEDAMSCHE courant Een rustig moment tijdens de training. Aad Bierhuizen- praat, de selectie luistert... Schiedam Zijn enthousiasme is onbegrensd. Zijn boosheid althans voor de weinigen die hem zo ver krijgen beangstigend: Aad Bierhuizen, trainer van Fxrrisior'ÏO. de club waarmee hij vorig seizoen ïn zijn kennismakingsjaar van de vierde naar de derde klasse promoveerde. Aad Bierhuizen... „voor* treffelijke geest en keihard werken"... Enthousiasme en boosheid, twee uitersten, waarvan Aad Bier huizen bijna doorlopend over helt naar het eerste. En juist daardoor, omdat hij zich zo evenwichtiE aan de zonzijde Het is één van Aal, Bicrhuizen5 sterkste punten: aandacht heb- "blessures op te vangen en te gaan proberen de kloof tussen het eerste en het tweede elftal te verkleinen". beweegt, komen die incidentele boze momenten zo openhartig over. Aad Bierhuizen is moei lijk kwaad te krijgen, maar als bij hem eenmaal de rode streep gepasseerd is-, berg je dan maar. Twee eigenschappen die kenmer kend zijn voor de „geboren lei der", die Aad Bierhuizen is. Hij is ook de joviale trainer die met de spelers aan de bar een pilsje pakt, een nieuw succesje viert, maar enkele uren eerder onver biddelijk gehoorzaamheid eiste. Twee eigenschappen, die het bij Excelsior wonderwel goed doen, omdat het joviale ken merkend is voor de Thurlede- bewoners en je aan gehoor zaamheid en discipline gewend kan raken. kin het begin keken de spelers daar nog wel even vreemd van op", verklaart Aad Bierhuizen, na een jaar Excelsior, „maar nu is dat geen punt meer. Ze weten het, als ik dbór ben", wijzend op de deur van dë bestuurska mer, „dan ben ik de baas". Het zal dan ook weinig verwon dering wekken dat Aad Bier huizen als basis voor zijn snelle succes twee oorzaken aanwijst: sfeer en keihard werken. En omdat de selectiegroep ach daarvoor openstelde en toen de successen kwamen er ook in ging geloven. klikte het. „Maar toch is het misschien wel iets te snel gegaan", doelt Aad Bierhuizen op het resultaat van die vruchtbare samenwerking: een kampioenschap. „We heb ben het gehaald, omdat die ba sis er dankzij een voortreffelij ke geest en hard werken al heel snel was, maar taktisch zijn we er eigenlijk nog niet". ben voor andere teams die tot de onderbouw van het eerste elftal behoren. „Ze hebben er recht op", zegt hij, maar hoe veel trainers zijn er die in him vrije tijd een kijkje gaan ne men bij reserve-elftallen, de A-, B- en C-jeugd? Zelfs zegt hij: „rk mag graag eens gaan kijken bij de pupillen". Mis schien is het juist die interesse, die het totale clubgebeuren omvat, waardoor hij na een jaar Martinït, tien jaar onafge broken verbonden bleef aan HBSS. groot, want naast nagenoeg alle Schiedamse clubs steken ook heel wat Rotterdammers de grens over richting Beatrix- park, terwijl talloze recreanten zich niet zonder slag of stoot laten verjagen. En in die sfeer bereidt Aad Bier huizen zijn selectiegroep voor op de nieuwe competitie. Een selectie die breder werd door de komst van: Sjaak en Nico van Huet (beiden Schiedam), Rinie Schaap (HDVS), Wim Ra demaker (HBSS) en Anton Klootwijk (Ursus). Vanuit de jeugd kwamen bovendien Eric Gudde en Nico van Straalen. Voor Aad Bierhuizen, hoewel bij- Excelsiors trainer stelt zich op De relatie trainer-club. is niet aan jaren gebonden, meent Aad Bierhuizen, „omdat", zo zegt hij, „als er een goed werkkli maat aanwezig is en de sfeer in de elftallen gehandhaaft blijft, er geen enkele reden hoeft te zijn om uiteen te gaan". zonder blij met die snelle pro motie, betekende het seizoen in de bovenste regionen dat een bepaalde opbouw achterwege moest blijven. „Ten koste van de resultaten", verduidelijkt hij, „moest ik bepaalde dingen laten, die ik anders wel had kunnen doen. Of beter gezegd, had moeten doen. Maar ja, je hebt een kans op een kam pioenschap en wat doe je dan?". het standpunt dat de trainer zich niet louter door successen bewijst, maar dat andere aspec ten van het trainersvak min stens zo waardevol zijn. Een van die punten, die voor Aad Bierhuizen mede bepalend zijn. voor het predikaat „ais trainer geslaagd", is dat de speler ge woon erg veel moet beleven aan zijn sport Want dan ook leeft bij die speler het zo broodnodi ge enthousiasme dat een. basis legt voor successen. fret wordt duidelijk dat Excel siors trainer de voorkeur geeft aan een gedegen opbouw, in -plaats van een bliksemtoemee naar de top. Daarom ook bena dert hij de aanwas van enkele goede spelers niet meteen als een mogelijkheid om wéér te kunnen klimmen, maar zegt: j „We zijn in de breedte sterker geworden. We zijn nu -n staat Ook daar maakte Aad Bierhuizen geen punt van, bedacht zich' En die enthousiaste speler is bij niet en bracht zijn elftal naar Aad Bierhuizen aan het goede een optimale vorm, die in de slotfase van. de competitie door slaggevend was. Een vorm die toereikend was voor dat mo ment, want Aad Bierhuizen pakt thans de draad weer op die hij toen omwille van de puntjes even moest laten lig gen. ,Jk ga gewoon door waar ik gebleven was, omdat ik weet dat ik nog niet klaar was". Alblasserdara Ccleritas DSO Excelslor'20 Flakkee Hellcvoetsluis Laakkwartier RKDEO RKWIK TOGB VDL Vredenburch adres, treft in hem een trainer die openstaat voor problemen, omdat het echte problemen zijn. Obstakels die de speler remmen in zijn spelvreugde, hinderen ook Aad Bierhuizen, die er veel aan'gelegen is om ieder 5ndividufop zijn eigen wij ze te benaderen. „Alles heeft zo zijn achtergrond en", onderstreept hij deze wijze van aanpak. „Als een speler er tijdens de training eens wat minder hard aan trekt, merk ik gauw genoeg of daar een oor zaak achter zit, omdat 'ie op dat moment anders traint dan nor maal. In zo'n geval moet je de speler kennen, weten of een schouderklopje voldoende is, of dat je hem harder moet aan pakken. Maar hoe dan ook, als alles voorbij is, drinken we sa men een pilsje". „De manier waarop getraind wondt is de grondslag van al les", aldus Aad Bierhuizen. Daarom ook maakt hij zich in tens boos als Excelsiors atmza- lige trainingsaccommodatie ter sprake wordt gebracht. Aad Bierhuizen fel: „Schandalig, daar heb ik geen ander woord voor. Een vereniging als Excel sior is veel en veel te groot voor zo'n klein trainings veld je. Ik wordt verdorie gedwongen mijn selectie klein te houden omdat er niet meer op kunnen. Dat is toch belachelijk?^ Voor Excelsiors trainer is het een onverteerbare zaak dat de ge meente de grootte van zijn se lectie bepaalt, terwijl clubs als SW en Hermes DVS toestem ming hebben om op een van de bijvelden te gaan. trainen. „Be grijp me goed. ilc gun het die clubs echt wel, maar waarom mogen wij dat niet? Zijn wij minder dan die clubs?". Het is nu de boze Aad Bierhuizen, die zegt: „Het is ronduit bela chelijk dat de gemeente op Har- ga eentrainingsveld neergooit van 180.000 gulden in de plaats van een trainingsveld waarop ik jarenlang getraind heb. Soms wel met veertig man tege lijk, Ik durf te zeggen dat het een goed trainingsveld was en dat die 180.000 gulden beter ergens anders besteed had kun nen worden. En laten we we! wezen, wat is het niet voor een onzinnige situatie dat je op dat trainingsveld niet met voetbal schoenen mag trainen... Bela chelijk". In de (boze) woorden van Aad Bierhuizen'schuilt een grote grond van waarheid, want ter wijl clubs als SVV cn Hermes DVS al lang en breed op keurig gemaaide velden in training zijn, tobben de meeste Schie damse clubs nog rond op de grasvelden van het Beatris- park. Oók Excelsiors selectie die voor lopig nog niet op het trainings veldje mag. Maar de overbevol king in het Beatrixpark is „Voor een trainer een heerlijke situatie", zegt Aad Bierhuizen. Waarmee hij zeker niet doelt op het: lukraak versterken van het eerste elftal, maar wel op de mogelijkheid om nog gedegener té kunnen bouwen... SCHIEDAM - Komende zaterdag Een primeur voor Schiedam is is het weer zover. Dan. cirkelt weer het bonte lint rond de Plantage en verdringen de tal rijke wielerminnaars zich langs het parkoers Lange Nieuw- slraat-Tuinlaan. Eer. alom be kritiseerd. maar ook geprezen .ovaal', waarop ruim tachtig amateurs de voorgeschreven honderd kilometers moeten vol maken: de jaarlijkse ronde van Schiedam. Voorzitter Breur van de Renners club Schiedam is er trots op. Want de RC hoopt, nu gebleken is dat de jaarlijkse koers weer in aanzien stijgt, dat de tijden van weleer zullen terugkeren. „Wie weet zit 't er in - en krijgen we in Schiedam ooit weer een echte profronde. Ten slotte bestaan we in oktober veertig jaar". Aanleiding is dan misschien het 700 jarig bestaan van de stad Schiedam, iets u-at volgens de voorzitter van de rennersclub best eens gevierd 2ou mogen worden met een heuse prof- koers. zoals Schiedam in het verleden meerdere malen deed. In ieder geval is ei komende za terdag ook zondet profs genoeg te zien. Zoals Schiedammer Jan Breur, die uitgerekend voor ei gen publiek een streep zet on der zijn carrière als amateur en hoopt zijn nieuw verworven prof-status met een 'laatste amateur-zege in te luiden. Hij zal dan wel moeten opboksen tegen renners als Jan Hordijk, Wim van. Steenis, Rob Kroep, ook een Javantikoers, die tot nu toe in Schiedam uitsluitend op de wielerbaan in actie kwamen. Ook voor deze demy-koets strikte de rennersclub een aan- Jan Breur amateur.,. ...afscheid als tal vooraanstaande renners, zóals, Gaj?y Minnebod, Martin Venix, Herman Ferfors en Red Grootzwagers. Eveneens achter de. demies: Jan Breur, Jan en Rob Zuid weg. Klaasje Koetje, Ger Mak en Theo van de Leist. Klaas Koetje, Ger Mak, Hans Het volledige programma van de van Kasteren, Berend Huve- neers, Theo van de Leist, Jan. en Rob Zuidweg, Peter van Wijk en vele andere gerënom- meerde amateurs. ronde luidt: 12.30 uur jeugd tot, 14 jaar; 13.15 uur nieuwelingen. (40 km); 14.30 uur Javanti-der- ny koers (20 km); 15.30 uur Amateurs (100 km). SIJTHOFF PERS B.V., uitgeefster van .am. de dagbladen Haagsche Courant, Het Binnenhof, Leidse Courant, Rotterdamsch Nieuws blad en Goudsche Courant zoekt voor de personeelsafdeling een Deze functionaris za! verantwoordelijk zijn. voor de begeleiding van de veranderingen in het technisch bedrijf, gezien vanuit de sociale discipline. Hij adviseert over de sociale consequenties van het veranderende bedrijf en hij geeft uitvoering aan het dagelijks gebeuren van het personeelswerk binnen deze omschreven sector. Hij is de directe medewerker van de Manager Algemene Zaken, die het hoofd van de dienst personeelszaken is. Zijn laken 2ullen bestaan uit: hét uil voeren van de consequenties van de perso neelsplanning, ook voor zover die. betrekking heeft op het verzorgen van opleidingen het omzetten van de taakomschrijving in werving en selectie-eisen het meewerkenaan" personeelsevaluaties en het bespreken ervan met de betrokkenen het opstellen van - tekst- en opleidingsprogram ma's, alsmede de uitvoering daarvan het adviseren over de verbetering van het samen- werkingspatroon, zowel binnen de afdeling als tus sen, afdelingen het leggen van een grondslag voor .„education permanente". Kandidaten voor deze functie moéten uiteraard een uitgesproken aanleg hebben voor het hanteren van sociale problematiek. Hun optreden moet prettig en open zijn en het leggen van goede menselijke kontakten is in deze tunclie uiteraard een eerste vereiste. De succesvolle kandidaat zal een ruime persoonlijke erva ring op dit gebied hebben met een opleiding Sociale Academie (bedrijfskundige richting) of een overeenkom- stige universitaire opleiding. Gezien de vereiste ervaring m eer produktiebedrijf zal zijn leeftijd omstreeks 35 jaar' liggen. Sollicitaties schriftelijk te richten aan Manager Algeme ne Zaken. Sijthoff Pers B.V: Wagenstraat 3? te Den Haag, tot wie men zich ook kan wenden voor telefoni- 4806 'nlicfltiri9en onder nummer 070-624562, toestel SCHIEDAM De Wandel- en ont spanningsvereni ging De Trekvogels nam met een aan- tal jeugdleden deel aan de jaarlijkse Bredase jeugd vier daagse. De Schie dammers liepen daar, afhankelijk van hun leeftijd, afstanden van 5,10 of 15 km per dag. Voor De Trekvogels werden het vier succesvolle dagen, zonder uitvallers, waarin de leiding, bestaande uit de heren De Bruin, Luthart, Van Veen en mej. Schoonak- ker, een belangrijk aandeel had. Voor de Schiedamse af vaardiging in deze vierdaagse werd het overigens een sfeervol uitstapje. De groep, gehuisvest in een boerderij, is die dagen uitste kend verzorgd door de dames De Bruin, Van Gestel en Van Komen. Nu al bestaan plannen om ook voor de volgende Bredase vierdaagse in te schrijven. Vlaardingen Een helft lang leek PPSC's eerste oe fenduel in Vlaar dingen tegen HVO meer op een partij tje vakantievoetbal dan op een wed strijd waarin trai ner André Corve- leijn zijn spelers voor .een eerste test het veld instuurde. Een wat vinniger en meer geinspt- xéerd HVO profi teerde daarvan door via Sipke Baaima naar een 1-0- ruststand uit te lopen. In de tweede helft, met Wim Gouweleeuw op de plaats van Huib van de Lugt, trok PPSC er wat harder aan. Dit re sulteerde in doel- punten van Piet van Veen (1—1) en Dick Vos (1—2). Daarna geloofde PPSC het wel en bleek HVO niet in staat tegen de nu wel geconcentreerd spelende Schie-' damse defensie te scoren. BijPPSC ontbraken nog de beide vakantiegan gers Ab Weber ex- DHS) en Henny den Ouden. Vlaardingen Marti nit had voor de oe fenwedstrijd tegen' het Vlaardingse DVO'32 te veel moeten improvise ren om nog iets wat op een elftal leek binnen de lij nen te krijgen. Pas zondag bereikte Martinit het Vlaar dingse verzoek, waardoor de tijd ontbrak om op vol le stérkte aan te treden. Slechts eer ste elftalspeler Ben Kunemann en John van Leeuwen en Jan van Harlin- gen uit het tweede elftal vormden de basis waar omheen, spelers uit lagere elflallen werden geformeerd. Daar| om ook werd het een ongelijke strijd, waarin. DVO met de rust reeds- een 50 voor sprong had geno- jnen. ,H. Martinet redde voor zijn club de eer, alvo rens DVO de eind stand op 6—1 be paalde. Alblasserdam Ur- sus'trainer Harryi van der Meer ziet de toekomst van zijn selectie weer heel wat zonniger in. Vermoedelijk nog wat geprikkeld door de 7—1 neder laag tegen Woer den, dwong Ursus gisteravond respect af door derde klas- ser Alblasserdam naar een 3—4 ne derlaag te spelen. En met goed spel, kei (strafschop) en hetgeen voor Harry Kees Louwers (ex- van der Meer, zoals SVDPW).' liep Ur- hij het noemde: „Een openbaring" was. Dat was ook het spel van gelegenheids- spits Sjaak Nieuw- straten die al vroeg in de wedstrijd twee keer scoorde. Weliswaar kwam Alblasserdam te rug tot 2—2, maar door Hans Schin- sus weer uit naar 2—4. Alblasserdam verkleinde ten slot te nog de achter- stand tot 34. Bij Ursus speelden de. uit het tweede elf tal afkomstige ver- dedigers (Rijkers; Steenbergen eh Mulder) een ver dienstelijke wed- strijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4