nieuwe na moeizame Softballteam bijna loen m Indeling - klasse H Junior toernooi Spirit Damesvoetbal Onder liet motto: 'Maak kennis met tennis' SPARTA OP BESLISSENDE AFSTAND SS bCHIEDAMSCHE COURANT ,vlartinit....op nieuw veld met zelfde spelers.... Schiedam Wat er ook nog zal gebeu- l ren, het jaar 1974 gaat in de Martinlt-ge- schiedenis beschreven worden als een heel bijzonder jaar. Niet omdat het eerste team van de vierdeklasser een goed sei zoen net niet met een kampioenschap kon bekronen, „maar omdat", zo zegt een glunderende voorzitter Aad van der Horst, „Martinit weer een echte originele vereni ging is geworden". Voor het eerst sinds lange tijd kan Martinit weer beschikken overeen eigen accommodatie. Natuurlijk moet er nog erg veel werk verzet worden alvorens het door de hockeyclub Spirit verlaten oom- p.ex op Thudede optimaal in gebruik kan worden genomen. Spirit vertrok, maar Martinit stond daarmee voor dc '.aak om het complex dusdanig te verbouwen dat cc KNVB met deze verhuizing genoegen zou nemen. Het huidige bouwsel wordt omgebouwd tot kleedruimte, waarin vier kleedkamers, een scheidsrechterskamer en berghok worden ondergebracht In Rotterdam werd een schoolgebouw met een oppervlakte van 200 m2 opgekocht om dienst te gaan doen als kantine. \Maar Jiet wachter, is op toestemming van de diverse gemeentelijke instanties, die zeker in Schiedam niet j uitblinken in snelheid van handelen. Toch popelt de Martinit-bomvploeg om te beginnen, maar het ziet er naar uit dat voor de start van de nieuwe competitie een en ander nog niet gerealiseerd zal zijn. D ZB FIOS FSV Pretoria Hekelingen Martinit 't Noorden Poortugaai PuttershoeK SVDPW Wit Rood Wit TDC Trainer Dick Hoogeboom....vertrouwen... - TAKEN Het komende seizoen en eigenlijk het totale verenigings werk staat bij Martinit in het teken van de nieuwe accommodatie. Zo is secretaris Luc Franken; geheel vrijgemaakt van zijn bestuursfunctie en aangesteld .als bouw-coordinator. Aad Kooyman neemt tijdelijk zijn taak in het dagelijks bestuur over, terwijl Sjef Fran ken op de bouwplaats als uitvoerder zal fungeren. Sinds Martinit, oorspronkelijk opgericht als onderdeel van de personeelsvereniging van de asbestfabriek Mar tinit, het Volkspark motst verlaten, moest de club een eigen home missen. Aad van der Horst, r.u al weer zeven jaar voorzitter van de roodwittcn. is er terecht trots op dat zijn club die tien moeilijke jaren zo goeri is door gekomen. „Het is eigenlijk onbegrijpelijk", blikt hij achterom, „we waren een 'club die de leden' niets kon bieden. We hadden geen eigen huis. geen eigen veld, maar toch. blééf de club bestaan.; Ja, wé groéden zelfs en de aanloop van jeugd was bijzonder goed. Dat .betekent toch wel iets. als je als'club,'ondanks de moeilijkheden, toch blijft groeien én.de sfeer blijft trekken". Daarom ook.alp lof aan het kader van de club, „want", zegt Aad van der'- Horst, „zonder die mensen had dit allemaal nooit kunnen gebeuren". •Martinits voorzitter heeft de ontwikkeling van rijn club van nabijmeegemaakt. Zelf ooit een verdienstelijk voetballer, maakte hij bij SW de intrede van' het betaalde voetbal mee, maar kwam toen met zijn 32 jaar niét meer in aanmerking voor, een contract. Zo waren er meerdere spelers en ir. 1954 maakten zij het overstapje naar Martinit? Waarom? „Misschien wel omdat ze.daar ook in. rode kousen speelden", zegt hij lachend, daarmee verduidelijkend dat er geen,echte aanwijsbare voorkeur voor Martinit bestond. geweest om de club door de ttioeilijkê jaren heen te loodsen En nog steeds brengt Aad van der Horst het nodige enthousiasme op, zeker nu Martinit 2oaIs hij zegt: „Een echte club geworden isV vJ !-- Maar ook kwa prestaties verging-het Martinit de laatste jaren goed! Verantwoordelijke man achter die succes sen is Dick Hoogeboom al énkele jaren trainer yan de vierdeklasser. Een door de KNVB bekritiseerd trainer overigens, want al bleek hij bij Uitstek geschit om Martinit op het. prestatievlak door de problemen te loodsen, hij was niet in het. bezit van het vereiste D-diploma eh werd prompt aan de.„schandpaal" gezet.' Volgens KNVB begrippen terecht, rhaar gezien zijn grote inzet en juiste manier van werken was'het ook weer begrijpelijk dat Martinit deze vakman niet zonder slag of stoot wilde laten gaan.- *,■<- „LEGAAL" Dé kans is echter groot dat trainer Hoogeboom in september in het be2it komt van de vereiste papieren en dan eindelijk „legaal" zijn grootste gave: de oudere vierend gave: de oudere virend van de spelers te zijn, maar toch de baas te blijven, kan blijven voortzetten. Het zal duidelijk geworden zijn dat de nieuwe bewoner van sportpark Thurlede,weinig wordt geconfronteerd niet een „leegloop" van spelers. Dit seizoen kreeg de roodwitte secretaris zelfs een „makkie", want niemand vertrok al leek heter even op dat doelman Nagelhoudt naar Ursus zou gaan. Hét gebeurde niet, terwijl ook van buitenaf geen nieuwe spelers konden worden' - genoteerd. Wel staan enkele jeugdspelers op de nomi- natie om door te stoten naar de selectie- De kans is echter groot dat het'vele van" Martinit, dat ECHTE CLUB I volgens volgens voorschrift van de -KNVB voorzien moet zijn. van een afrastering, we: tijdig gereed zal Niettemin mag de huidige vierdeklasser 2ich gelukkig zijn. want bij navraag bleek het benodigde materiaal prijzen dat Aad van der Horst juist deze club uitkoos, in ieder geval in bestelling tc zijn. AI met al start, de vierdeklasser het komende seizoen - :met zeven senioren- zés junioren- én. vijf pupillen- teams, waarvoor op het nieuwe complex twee velden beschikbaar .rijn. Een unieke accommodatie voor een club dié het gepresteerd heeft om onder moeilijke omstandigheden toch te bewijzen levensvatbaarheid te want zijn inbreng is vermoedelijk doorslaggevend bezitten. Van vnze sportredac tie 'Vlaardingen On der leiding van Arie Verburg orga niseert de cke Spi rit zaterdag 17 au gustus een groot .iuniortoemooi op haar terrein aan de Geert Grootelaan. Deelnemende clubs zijn Blauw Wit, Kwiek en THOR uit Rotter dam, Brielle, Bol nes, 't Capproen (Hellevoetsluis), Harga (Schiedam), RW'It (Rhoon), ZKV (Zuidland), Vlaardingen en Spirit zelf. In to taal komt dat neer op 15 teams. De wedstrijden begin- nen om 13 uur en circa 18.35 uur volgt de prijsuit reiking. Rotterdam Opnieuw, voor de zoveelste maal in successie, staat het Schiedamse softball- tearn op het püntr/kam- pióen te worden i'van het rayon Rotterdam. Mogelijk dat erdeze keer welpromotie in zit. Vo.ordat dat echter zover is, moeten er'nog tweewedstrijden ge- speeld worden.? De op gave daarbij lijkt niet al te zwaar: het gaat slechts om uit die duels één enkel punt te halen. Maandagavondkan het al zo ver zijn. Dan (om 2even uur) speelt Schiedam op eigen-veld tegen hetzelfde Sparta,-waar- van het nu met 7—4 won. Sparta staat nu vier punten achter en is door de nederlaag zo goed als uitgeschakeld. - In feite had Schiedam verras send weinig moele met dc Rotterdamse dames. Dat kwam misschien vooral door de grote'; nervositeit'die het Sparta-spel kenmerkte. "Nér- yositeit dié zich uitte in niet minder |dan vijf veldfouten, waarvan enkele, zeer belang- rijke op: beslissende momen- ter„ Zoiets breekt op. Reeds in de'eerste slagbeurt kon Fia Faléntijn al'van een der gelijke misser profiteren, toen Sparta's eerste honkvrouw de bal liet glippen op een tik van; Gérda Korpel. Vóór 'op- het tweede honk: vertoevende Fia was het toén een koud kunstje oin de thuisplaat te bereiken, 1—0. In de gelijkmakende 'slagbéurt weinig koude kunst jes, maar wel de nodige koude rillingen bij de Schiedam-sup porters .(het was gezellig druk op Vreelust). Met reeds twee nullen op de kaarten raakte werpster Til Debets egen de kluts kwijt. Drie maal vier wijd gooide zé op rij! Alle. honken bezet dus en alle kans op een lelijke achterstand. Gelukkig kwam h'et niet zover, want,Til De bets schudde bijtijds èen drie- slag uit haar mouw, In de tweede slagbeurt nam Schie- dam het zekere voor liet onze-" Kere en produceerde drie pun ten. Daarbij kreeg liet wel de gewaardeerde medewerking 'van Spaita-wérpster Ignatiu s, die begon niet liet uitdelen van vrije lopen aan Leni van de Have en Dlny de Gids. Honkslagen van Anita Brons wijk, Pam Smid en Joke Pan- nekoek deden de rest en ga ven Schiedam een veilige 4—0 voorsprong. n de derde innings compen seerde Til Debets via een knappe honkslag en een rond je rond de honken, .voor haar toch Wel zwakke góoiwerk, 5—0.' Even later moest zij op de plaat toch weer een paar honkslagen incasseren, waar dóór Sparta het eerste punt wist te scoren: 5—1. In de zevende en laatste innings'' kwam Schiedam toch weer op grotere afstand :door runs van Fia Faléntijn en Gerda Krab- bendam. Toch werd het; nog even spannend, 'want onder toeziend oog van de voortref felijk ent spectaculair leidende Fred de Kramer kwam Spar ta nog terug tot 74. Daarbij bleef het. Werpcijfers Schiedam: Til De bets 2-7-6, 2 fouten;'Sparta: Annie Seip 1-5-4 en 5 fouten. „Kijk daar staat 'ie, dat is. 'm nou". Kermxsgahgers stoten elkaar aan en kij- ken bewonderend naar hem óp. Zo op het oog niks meer of minder dan een „gewone kermisjon- gen" die er op -uit is om de. talloze voor zijn - schiettent heen en weer drentelende Schiedam mers voor een piek twee keer te laten mikken op minieme schietschijfjes. Br Maar de man dié alleen m al door zijn aanwezig- hèid op de Schiedamse kermis een „beziens waardigheid" werd is niemand minder dan Jan Lubbers, een van Neerlands beste prof- boksers;."broer van Ru- die.én de talentvolle Ma-- rius. „Bij Lubbers",, zeg gen destandhouders, wijzend op de schiettent, „schieten de kampioenen de grond uit" Overigens moet Jan momenteel zijn aandacht verdelen tus sen zijn kermis-nering en zijn toekomstige ge vecht tegen de Spaanse ex-Europeeskampioen; Urtain, maar omdat hij alleen al door er te zijn een attractie apart is, is hij dagelijks op de Schiedamse kermis te vinden. SchiedamDe twee Schiedamse voetbalclubs die binnen hun vereniging een plaatsje hebben ingeruimd voor het damesvoet-, bal, DRZ cn Demos zijn \'por het komende seizoen ingedeeld in resp. de 2e en 3e klasse.; r DRZ heeft als tegenstanders: ASB, Bloemhof, Bolnës, DCL, DEH, Blijdorp, Groen Witten en Zwart-Wit». v' :v In de derde -klasse krijgt Demos te maken met: Bloemhof 2, Coal, DESV, DCL 2, FC Santia go, Siod, Spartaan *20, Varke noord en Zuiderster. Alleen DRZ brengt dc komende competitie een reserveteam in het strij dperk." Dit el ftal is inge deeld in dederde klasseB en krijgt als tegenstanders: Animo H, DSO, De Groen Witten 2, Hillesluis en HWD, VFC, Voor waarts, WCR en Xerxes. Schiedam-Hermes DVS. Oefent -MORGENMIDDAG OP Harga- tegen de zaterdag eerste klasser Zwart Wït'28. De opbrengst van - dit duel, dat om half driebe- gint, kómt geheel ten goede aan het blindeninstituut Bartimeus. Voor Hermes oetejeent ;cteze'! wedstrijd de twééde iri de "oe- fenserie, die werd geopend met een 00 uitslag tegen Wilhel— mus; y Mevrou.w G. de A,»van Z, te V, "'Mijn mah zei nog, kallen lezen geèn kranten. Tóch heb ik mijn lieve mooie Blekkie terug gekregen. Weet u hoe? 1 v'. Metéén.kleins advertentie in zo'n rubriek die de dagbladen allemaal hebben. Voor een paar gulden., lit zeg legen mijn. man, Katten lezen dan wel geen: kranten, ma ar. mensen kchijnen die edvertehliéljes ?e spellen". Het dagblad |g uw' goedkoopste j kontaktadrss. Delft Wanneer wij ons de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond even voorstellen als een m'sieu - een meneer - dan zijn wij op audiëntie geweest bij een bijzonder kwieke 75-jarige, die ons heeft toegeroepen: "Allee, meneeer, maak kennis met tennis en op 10 au gustus de pleinen op en de parken in!" Hij, ,de?.e kwieke, goeie ouwe ter.nisbond, 2it trou wens vol met kwinkslagen, want hij drukt mij mor.ter - een poster in de hand met twee slogans erop: al 75 jaar gezond en: tennis van 7 tot 80. En waar ik, als acht- of tachtigjarige zelf, voor zover ik dat nog niet heb gedaan.,een halletje mag slaan? Ziehier, waar ik dat op 10 augustus, alle- m.aal gratis kan doen: Rotterdam: Schouwburgplein, 11-16 uur; Maassluis: Parkeerterrein West land se weg bij Koningshoek, 14-16 uur; Vlaardingen: Parkeerterrein van Rie- becckstraal, 15-17 uur; Verder in de tennisparken van: Barendrecht: T.V. Barendrecht; Bridle: B.T.V. E'68; Krimpen-Lek: T.V. Krimpen a.d. Lek; Lekkerkerk: T.C. Lekkerkerk; Moordrecht: T.V. Moordrecht; Nieuwerkerk a.d. IJssel: T.V. Nieuwerkerk) Oostvoome: T.V. .Oostvóorne; Roe kan je: T.V. Westvoorne; Rozenburg: L.T.C. Rozen burg; Zuidland: T.V. Zuidland, alle van 14-16 uur.' AI deze aktiviteiten zijn tót stand, gebracht dóór het district .Rotterdam van de 75-jarige tennisbond, mét het doel ém bij het "grote" publiek de van. oudsher ingeworteldedrempelvreesweg tenè- men. "Want tennis, vertelt mij de heer OKorver,- de- propagandist, heeft nog altijd de naam van-" élite^sport". Vele mensen - oud en jong - verkeren ten onrechte,in de waan", zegt Korver, "dat zij, vanwege stand of afkomst, niet welkom zijn op de tennisbaan. En dat' is volkómen uit' de tijd!" Een standpunt,, dat uit "dé grond van hun hart wordt gesteund door de voorzitter van het district Rot terdam, de héér Elffers en secretaris Jan van Gelder. Vandaar ook om de mooie; tennissport dichter bij het grote publiek te brengen, op 10 augiistus in Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis met pleintennis. door Bart in't Hout In Rotterdam had men zich gaarne van de steun verzekerd van Wim van Hanégem en Cerfard Cox.- maar deze warén (nóg) niet bereikbaar. Nu heett men maar een beroep gedaan op Sparta-doelman Pim Dóesburg, oud-Feijenoord speler Reinier Kreyermaat en last but not least" oud-Xerxaan. Wim Lagendaal. De Vlaardingse adspirant-tennis- 'sers.'krijgen'-.' desgevraagd >- des .yan. Joop de Mos, de vroegere bondscoach, terwijl beginnelingen in Aïaassluis worden bijgestaan door leden'van Be Quick, Van de tennisparken weet róen niet zo precies wie daar de helpende hand gaat bieden, doch men verwacht en hoopt dat de organiseren- de verenigingen er iets aan zullen doen. Dit dit '- lofwaardig - initiatief mag men conclude-" ren, dat tennis op weg is om. een volkssport'te worden. Zo vragen de bestuurders van het district Rotterdam :zich af: Waarom wel .volleybal en basketbal op de Openbare pleinen en geen tennis? Waarom, zoals zwemmen en andere sporten, geen tennis óp dc scholen? Eén te dure sport? Nou, zeggen ze, dat valt erg mee! Nu zetelt het bestuur, dat een groot deel van Zuid-Holland bestrijkt, in Rotterdam, waar de gemeente veel doet. Want daar bestaan reeds de zogenaamde zwerverskaarten, die tegen betaling van 75 gulden het recht geven diverse tennisba nen, te betreden, als men wil iedere dag. Rotter dam heeft ook het tennis voor "huisvrouwen van 500 naar 1000 zien verdubbelen .- volgend jaar misschien al 2000 - en gesteund door dit succes wil men in de Maasstad nu. ook naar. tennis voor "huismannen". In Rotterdam zijn nu echt tennis- compiexen, die zeggen: maak kennis met tennis!. Kom maar op met je racket, dat ook." niét de kop behoeft te kosten.! Maar.;..;hoe is: het in kleihére, omringende gemeenten? 1 ,'n En zo vernemen wij, dat GOUDA en DORDRECHT beiden voor de open tennisdag van 10 augustus de boot hebben afgehouden. Wat eerst genoemde stad betreft was het gemeente-bestuur positief, maar wilden twee verenigingen geen medewerk ing verlenen. Tussen haakjes: de oplettende lezer zal bij de evenementen ook SCHIEDAM missen, maar deze stad is r volgens mijn zegslieden? uit de boot gevallen. Wat dit dan ook mag betekenen. Een paar voorbeelden, die künnèn worden taahgé- vuld met nog heel wat meer, vooral uit kleinere gemeenten, waar men geen heil ziet in popularise ring van de tennissport. Wat zegt men daar? "Wij hebben al een wachtlijst, wat moeten wij met nog meer liefhebbers!" "Een logische redenering," zeg gen de bestuurders van district Rotterdam,dié toch niet opgaat. Want juist door de tennissport populair te maken kan men misschien de weg vinden naar nieuwe banen!" Men .denkt daarbij aan gemeentelijke - zowel als particuliere initiatie ven. "Misschien," zeggen zé, "is er hier öf daar wel een boer, die een stukje land wiI-:afstaan;'t.-.: Uil een en. ander blijkt, dat de meningenvan' verenigingen en het dislrictsbestuurnogal eens .botsen. Veel.,kan. het .bestuur - dat hebben wij wel begrepen - er niet; aan doen, maar men wil toch graag, waar zulks gevraagd wordt,.bemidde-, len. Men schrome dus niet de hulp van het bestuur in te roepen: Rotterdam K.N.L.T.B. post- bus 11011, Rotterdam. Ongelukkig in dit verband vindt* men een uitlating van de provinciale overheid in Zuid-Holland: ten- - nisbanen zijn beduidend goedkoper dan voetbal- vélden, in onderhoud, reden waarom rij eigenlijk niet, moeten worden gesubsidieerd!',;Eeh wél vreemde gedachtehgang, vinden de tennisbéstuur- ders. En nu kan mén alleen nog maar'hopend dat op Ï0 - augustus de weergoden de tennisbond goed gezind zijn. Een enkel, buitje '-'inden ze niet zo erg, als, het maar geen ouwe wijven regent. Iri.dit verband denken zè met weemoed aan het liedje van Ge rard Cox over die mooie lange zomer van 1973.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3