Arie weer helemaal terug Breur Besluit met winst Excelsior produktief in België Rob Bessems onweerstaanbaar in laatste meters 52$ URSUS LAAT KANSEN' LIGGEN Schiedam kan maar matig boeien Martinit nu al sterk WK laat langs SRA SVDPW houdl VDL op nul i- A DRZ HAALT FORS UIT Wilton conditioneel op peil SCHIEPAMSCHE COURANT MAANDAG 12 AUGUSTUS 1974"- Van een onzer verslaggevers Schiedam Tenslotte moest ook Chris Bemaards buigen. Zelf de spurt aangegaan had de geblokte Rotterdammer lange tijd het beste uitzicht op een Schiedamse overwin ning. Tot in die allerlaatste meters Rob Bessems Bemaards overstak en de bloemen en kusjes van rondemiss Freddy voor zich opeiste. „Eigenlijk", opperde de succesvolle nieuweling van Ahoy later, „wist ik van tc voren dat ik weinig kans had tegen Bessems. Hij is nou eenmaal rapper dan ik. Bovendien past ie er altijd V wel voor op veel zwaar werk op te knappen." Om daar ylachend san toe te voegen: „Nou ja, volgende keer beter". Nochtans kreeg Schiedam met Rob Bessems een verdienstelijk nieuwelingenwinnaar. Van meét af aan reed de kleine langharige Amsterdammer van.voren en was hij uiterst, 'attent bij verschillende ontsnappingen. Vluchtpogingen die bij de nieuwelingen in Schiedam voor een boeiende koers zorgde. Al na tien kilometer reed Jan Bakker twee toeren voor het peloton uit, voordat Bart van Velzen even later een nieuwe ontsnapping inluidde. Hagenaar Bienen nam het initiatief over maar werd tenslotte toch ook weer opgeslokt door de meute. Een grote groep waaruit men bleef demareren. Met nog twintig kilometer voor de wielen kek Lnuwrijsen uit Zundert te slagen. Echter nadat Zieleman was aangesloten maakte een val een einde aan de winstkansen van Lauwrijsen. Waarna Leo Walraven het dan alleen probeerde. Maar ook hij moest zwichten voor het peloton dat vooral door toedoen van Koppert, Den Besten eh Bemaards snel terug kwam. Vier ronden voor het einde een vluchtpoging van De Bergh, Van Kastoren en Bessems, Broei c en Bemaards zagen het gevaar waarna De Nijs nog op tijd aansloot Echter een felle demarage van Leo Walraven zorgde in de laatste toer toch weer voor een complete hergroepering. Een massale aan komst derhalve waarin Rob Bessems onweerstaanbaar de winst (de zesde dit seizoen) naar zich toe trok. Door Cees Olsthoorn Schiedam Twee honden vechten om een been en de derde loopt ermee heen. Een spreekwoord dat zondermeer van toepassing was op de amateurkoers in Schiedam. Immers „oudgedienden" Jan Hordijk en Wim van Steenis hadden tijdens de finale, van de overigens weinig boeiende wedstrijd, alleen maar oog voor elkaar. Tot volle tevredenheid van lachen de derde Arie Versluis. Die de „tweestrijd" glimla chend gade sloeg om tenslotte via zijn rappe eind- schot de kusjes en de bloemen van rondemiss Fred dy in ontvangst te nemen. De Bik-coureur uit Ameide was bijzonder blij met zijn zege in Schiedam. 'Niet alleen omdat het detiende bloementuil van dit seizoen was maar vooral omdat hij met deze: overwin ning bewees weer helemaal te rug te zijn. Want na een -uitste kend voorseizoen en een impo nerende etappeoverwinning in de ronde van Joegoslavië ver dween Arie "Versluis ineens uit de kijker. Was ziekte er de oor zaak van dat hij na zijn buiten lands avontuur geen platte prijs meer reed. De laatste weken groeide de vorm van Versluis echter weer. Al lieten de overwinningen nog op zich wachten. 3n Schiedam was het wel, raak. Liet Arie Versluis zich niet meteen zien maar was hij Wel van de partij toen. er met nog dik veertig kilometer voor.;de wielen een zes man. sterke, waaier definitief weg-, reed, A,".'a; Toen 'waren er overigens nog maar. amper dertig renners in koers. Oorzaak: de geweldige regéhbui-die de: coureurs rond de dertigste kilometer troffen; Niet alleen was die waterval er de oorzaak van dat er eindelijk wat deven in. de brouwerij, (daarvoor hadden Gomes, De Groot, Muilwijk en Bas Lange- veld even' voorop mogen rijden voordateen reactie: van Jan. Hordijk dé meute weer- com pleet maakte) kwam, bovendien' hielden veel 'renners (waaron der. Rob- Kroep, Marcel vari Leeuwen ën Kees St Nicolaas) het wel voor gezien. Nochtans zeventien man kwa men weg. Een groep met V3n Nieuwkerk (reed bijzonder sterk), Perfors, Boose, Zoons, Hordijk, Schuurhuizen, Kraan,- Koevermans, Van Steenis, Hu- veneers, Muilwijk, Gerrie Mak, die later lek reed. Vos, Brand, Keltenis, Jan Zuydweg en plaatselijk favoriet Jan Breur. Dc slag leek gevallen. Maar een tweede trein van 15 ren ners kon, vooral door toedoen van Van den Enden, Langcveld en Versluis toch nog aanslui ten. Het veld bleef vooralsnog niet lang compleet. Want terwijl Jan Breur, met pech, vroegtijdig moest afhaken luidden Sjaak Koevermans en Leo Boose de definitieve ontsnapping in. Met Lou van Nieuwkerk, Wim van Steenis Arie Versluis er. Jan Hordijk erbij reed de zes man sterke kopgroep zomaar weg. Een tweede waaier met Frans van den Enden, Joop Kettenis Huub Ui ten boogaard en De Groot kwam nog wel erg kort maar struikelde tenslotte op de laatste vijfentwintig meter. Waardoor do zes voorop steeds verder konden weglopen. En dat terwijl de samenwerking tussen de koplopers onderling bepaald niet' ideaal was. Een finale derhalve.tussen Jan Hor dijk, Wim van Steenis, Arie Versluis, Lou van Nieuwkerk, Leo Boose en good old Sjaak Koevermans. De hand de lucht. Arie Ver sluis juicht om de overwin ning in Schiedam. Op af stand spurtten de overigen voor de tweede plek. De kopgroep op weg. Van; links naar rechts Jan Hordijk, Leo Boose en Arie Versluis. Sjaak Koevermans, Lou van Nieuwkerk en Wim - van Steenis zijn niet zichtbaar, EINDSTRIJD Een eindstrijd die in' Schiedam (het slechte weer' en het weinige publiek zorgden voor een sfeer loze ronde) door de kenners overigens met gefronste wenk brauwen werd bekeken. Begrij pelijk, .dat wel. Want „het spel" waarbij met name Arie Ver sluis, Jan Hordijk en Wim "van Steenis waren betrokken (de overige drie bepaalden zich tot volgen) riep beslist de nodige vraagtekens op. Wat dat betreft spraken de woor den van ee:i kwade Delbana- ploegieider Ab Lokker voor zi ch. „Nu is de maat vol", opper de hij resoluut. „Vanavond nog gooi ik. Wim van Steenis uit de ploeg. Wat heb ik nou aan zo'n gozer. Steeds aan het wiel van Hordijk rijden. En maar praten met Versluis...". Waarna hij met een Dclbana-trai- ningsjack onder z'n arm van de finish weglopend nog kwijt wil de. „Dat jack heb ik toch niet nodig. Letmaar op. Versluis wint op z'n sloffies". Schiedam Winnen voor eigen publiek. Zijn carriere bij de amateurs afsluiten met een bloementuil. Jan Breur was er bijzonder op gebrand. Wild" juist in Schiedam bewijzen dat Jiij niet zomaar overstapt naar de rijen der professionals. Een dag voor zijn debuut als brood- rijder In Valkenswaard wenste Jan nog éénmaal keihard uit te halen. De horloge-propagandist slaagde in zijn opzet. Gegang- maakt door Van de Torre toon de Breur zich de sterkste bij de strijd achter de Javanti-mo- toren. Al moet daar direct aan worden toegevoegd dat de concurrentie het Janr Breur niet al te moei lijk maakte. Grote mannen als Gaby Minneboo en Martin-Ve- nix deden het, begrijpelijk met de wereldkampioenschappen in Montreal in het vooruitzicht, erg voorzichtig aan. Mede daar om ook bleef de uit tien renners en gangmakers bestaande groep praktisch gedurende de volle vijfentwintig kilometer bijeen. Alleen Theo van der Leist en Fred Grootzwagers moesten voortijdig afhaken. De enige echte vluchtpoging kwam op naam van Rob zuyd- v.weg. Achter "gangmaker Dick i'. Verdoorn (een dag eerder met v Leo Duyndam nog winnaar in. Scheveningen) sloeg de talen t- volle Rotterdammer een, gat van vijftig, meter. Voor Jan „'..Breur overigens aanleiding dié bres meteen' dicht te rijden. Zelfs reed de Schiedammer, na- dat Zuydwegzich terug had rlaten, zakken, nog even. alleen vfvooruit.maar met nog zes ron dden voor de.boeg was de meute ?>w;eèr :cbmpleet; In de'bésltssen- 1 de^eïndsprint won Jan Breur vtèrfslbtteï\ van'Jcop af,, .moeite- De koppels razen de bocht door. Achter Van de Torre leidt Jan Breur (links) de groep. Schiedam - Omdat sparringpart ner DOTO het op het laatste moment voor gezien hield, oe fende afdelings 2e klusser. VVK op eigen veld tegen het een klasse lager spelende Rot terdamse SRA. Voor beide par tijen werd het een nuttig duel, waarin de ploeg van nieuwe trainer Gerrit Bats! eer het zon der verdediger Jaques Thieuer- zeit moest stellen, maar wel de beide ex-HWD'ers Cas van Driel-Vis en Dick Rademaker opstelde. Beide spelers voldeden goed, ter wijl Cas van Driel-Vis boven dien een keer. scoorde. Dat deed SRA echter als eerste; waar- - door. Gerrit van Mils in de 32ste minuut gescoorde treffer de ge lijkmaker was- ..7' Weer kwam SRA op 1-2, maar Cas van Driel-Vis noteerde de gelijkmaker, korte tijd later ge volgd door een doelpunt van Hans Smits: 3-2. In de 83ste - minuut kwam SRA nog op ge lijke hoogte, maar net voor het eindsignaal zorgde Piet voor een 4-3 zege. Schiedam Ursus heeft tegen Fortuna VI. de zwakke plek laten zien. Dat was de afwerk ing van de aanvallen. Tot aan de zestien meterlijn gaat het allemaal goed maar dan komt de afwerking. Het zal voor trainer Van der Meer een moei lijke taak worden om in de voorhoede schutters te krijgen. In de eerste helft, ging het aardig tégen elkaa r op. Ursus kreeg een kansje via Hans Schinkel, net naast, en Fortuna kon het niet tot een. doelpunt brengen omdat, Joop Kuiters dat niet - toestond. Na de rust moest de ongetrainde en iüist 'van vakantie terug komen. Aad Nagelhout de plaats van de geblesseerde Ras in gaan riemen. Er volgde een omzetting en dat bleek zeker geen verbetering te zijn en zo kon het gebeuren dat Fortuna middels een ver. Schot tót 1—0 kon komen. Een misverstand in de achterhoede bracht de stand op 0—2 en een verre trap over de verdediging van Ursus heap was de inleiding tot 0—3. Een kopbal was dë uitlopende Kui ters te machtig. Schiedam - Nog steeds moet Mar tinit oefenen zonder de mis schien wel stelleste spelers. Zo ontbraken nog steeds op het appél Quadt, Van der Horst en Brust. .A/ Toch heeft Martinit leuk gevoet bald tegen RFC, dat ook tal van nieuwe spelers uitprobeerde. De eerste wedstrijd op het nieuwe 'terrein, al is het'dan maar een oefenduel, is gewonnen. Het werd 1-0 voor Martinit door Kouwcnberg uit een doelwor- i steling. - Datdoelpunt viel in de eerste helft toen Martinit RFC bijzon der goed partij kon geven. Na de rjust bleef Martinit meester over het terrein maar het zag toch geen.kans meer om tot èen doelpunt te komen.Voorzitter Aad van der .Horst toonde zich zeker niet ontevreden óver het vertoonde spel evenmin als trai- r.er Hog?boom, 7-' Met de Ui ié voornoemde spelers er bii, zij zijn met vakantie, zal het team van Martinit voor elke club eet. zeer moeilijk te pak ken tegenstander blijken te rijn. Schiedam DRZ zou een uit wedstrijd spelen tegen de club van trainer Jan Fels, Schoon hoven. Dit ging op het laatste moment niet door en zo werd Ammerstol in Schiedam de-, te genstander van DRZ .Trainer Zeeman had gekozen voor de junioren Snijders, Lansbergen en Feel dors. Bo- vendien speelden mee, De Nijs (SVV) enJung,(HDVS).: Dit alles tot tevredenheidvan Zee- man. die echter de groteover winning -10-0bp Ammerstol, met een korreltje zout. .nam. „Natuurlijk is het een goéd oe fenduel voor ons getveest en ik heb echtwel kunnen 2ién wat de jongens in hun mars hebben maar de'tegenstander was toch te zwak omeen duidelijk.: oor- deel'te vellen. Er kon dan. ooklustig, op los geknald worden 'endat wérd dan: ook gedaan door ;Berty Heyster, die vier doelpunten voor zijn rekening nam, Van Os die tweemaal het doel kon vin den evenals De Nijs en John Slavenburg. Schiedam Excelsior '20 speelde in België tegen Westmalen een nuttig oefenduel. Nuttig, niet alleen omdat het won, maar ook omdat de nieuwe spelers uitgeprobeerd werden. Zo stonden Nico van Huet (Schiedam), Wim Rademaker (HBSS) én Rien Schaap (HDVS) opgesteld en daaruit heeft trainer Bierhui zen wellicht zijn consequenties kunnen trekken. Het liep -lekker en het was dan-2—5 niet zo, verwonderlijk, De ook begrijpelijk dat Excelsior de leiding kon nemen'Dat ge-7 beurde na een goedé: combina tie, dóór André van Stralen iri de V tiendeminuut.-'.Vijftien -mi: nutcrilater- was hét weer prijs. Nu door John. Kloppers. Het wérd 3-0, toen de bal uit een schot -van Kloppers van: rich- ting ..wérd veranderd. Tienmi-;; nu ten voor de rust-' lukte het Rob Ruts uit een hoekschop nummer vier iri de louwen, te jagen..7.; :7..VAfy'7'. Ook in:de tweede ;helft bleet Ex-', celsi.or de betere ploeg. De doel- puntenmachine liep - evenwel niet zo .gesmeerd meer len daar door bleef- het maar bij'; één 'doelpunt, - gescoord door- Klop pers, na een goede - combinatie tussen Ruts -en Jansen. Het werd 0—5 dus en gezien, dë tegenstand van "Westmalen, waarin enkele1 oud semi-profs spelen een goed,resultaat: eerste helft werd afgesloten met; éeh -voprspróng van 2—0 door. doelpunten van Klootwijk en Woutersen. Laatstgenoemde scoorde niet een schitterende .kopbal; Na dé rust ging het vrolijk verder.; Klootwijk maak- te; er 3—0 van enkort :daarop juit een strafsch.op zelfs 4—0. Wil van Geldéren nam het laatste doel punt/voor' zijn rekening. Al met al eéri góéd oefenduel waar trainer Blérhüizen ook. 'wel weer. wat, wijzer yan is gewor- den. Aangetekend moet' - nog" worden dat Sjaak van Huet (Schiedam) in dit elftal opge steld wasi Een 'eombinatieteam van Excel sior '20 oefende in .een uitwed strijd tegen Naaldwijk en het deed dat voortreffelijk. Het heeft de thuisclub maar heel weinig kans gegeven óm het initiatief tot zich te trekken. Excelsior deelde de lakens uit en daarom is de einduitslag, Maasluis SVDPW is er in ge slaagd om derdeklasser VDL een 0-0 eindstand af te dwin gen. Opvallend was dat dc kersverse vierdeklasser condi tioneel reeds een voorsprong had ten opzichte van de hoger spelende tegenstander. Waar echter tegenover stond dat VDL vooral aanvallend geen stootkracht van importantie kon opbrengen. De Schiedam mers kwamen enkele keren dicht bij een treffer, maar ble ken niet in staat de uitstekende Maassltiise doelman Kees van Eijk te passeren. Berkel Met een sterk verjongd elftal heeft Schiedam het tegen het uit de tweede klasse gede gradeerde TOGB niet onver dienstelijk gedaan. De Schiedammers, verloren deze westrijd met 1—0. In het elftal, van trainer Ruitenberg stond een geheel uit A-junioren be staande voorhoede die buiten de moeilijkheid om te scoren het niet slecht deed. Niet de. conditie maar het gebrek aan routine gaf in deze wedstrijd «k doorslag. Het enige doelpunt van de wedstrijd ontstond door een verdedigingsfout die reso luut door TOGB werd straft. Schiedam - Tegen een combinatie van Schiedam is het elftal van Wilton niet verder dan een 1-0 overwinning gekomen. Met de nieuwe; aanwinsten Nuitcn en Schaap in de basisopstelling was het een gelijkopgaande eerste helft met kansen over en weer. Deze werden niet benut, mede omdat aan W'F-zijde Jan Verdam én Jan Nuiteri tè riori; .chalant omsprongen met de ge- kanten zat er geen doelpunt in. De tweede helft ging ir. het begin gelijk op. Maar later het toch duidelijk dat de conditie de doorslag zou geven. En juist daarin was WF sterker. Dat werd duidelijk toen cle WF-aan- val eindelijk .tot scoren kwam., Tien minuten vóór het einde was het Jan van der Sloot die- een einde maakte aan «alle onze- Jccrheden. Zijn schot betekende, boden kansen. Dc 0-0 ruststand ^l-O hetgeen ook de eindstand, was terecht want aan beide f betekende.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4