Diane steelt m DE OOIEVAARS' MET STRAAT R 3 Rob Claas sen; „In de breedte zijn we sterker geworden" WETHOUDER MEVROUW "VOOR 95 PROCENT M WK redt het niet tweekamp SCHOPPEN Wm Indelin 2e ldassë B "verwachtingen SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1974 f HBSS komt te kort Schiedam Een van de grootste tegenvallers waarmee zaterdag 2e klasscr HBSS tijdens de aanloop naar het nieuwe seizoen werd geconfronteerd, was de indeling van de competitie. HBSS, jarenlang Schie dams toonaangevende zaterdagclub, hoopte op nieu we impulsen. Zoals de derby tegen stadgenoot PPSC, dat opklom naar gelijk niveau. Maar PPSC werd ingedeeld in 2A en HBSS in 2B en juist die indeling temidden van verre clubs als Lunteren, Nunspeet, Marken enz. is iets wat HBSS maar matig kan waarderen. Of zoals voorzitter Rien Klink het onder woorden brengt: „We hebben er bij de KNVB tegen geprotesteerd en gesuggereerd dat we daardoor net als in de hoofdklasse in aanmer king dienden te komen voor subsidie- De afstanden die wij moeten afleggen zijn overwegend ver der dan een club. in de hoofd klasse". Maar de KNVB bleek niet gevoelig voor de argumen ten, iets wat ook al zóu er veel redelijks in het Schiedam- se. protest hebben gezeten niet anders venvacht werd. Geen derby dus in de zaterdag 2e klasse en de man die moet gaan proberen om de competitie (ook commercieel) tot een goed einde te brengen is Hagenaar Rob Claassen, begonnen aan zijn tweede jaar bij HBSS. Maar ook Rob Claassen had een andere start verwacht. „Kijk, dat Harry Jonkmanzou gaan sloppen dat vóelde je aan, daar hield je rekening mee. Evenals met Jan van Heest, ook al 32 en je wist dat hij er graag mee wilde stoppen. Maar dat spelers als Piet van Gul ik en Wim Ra demaker ook vertrokken kwam toch wel als een onaangename verrassing. Vooral Wim Rade maker, die toch eigenlijk het hart van de verdediging was". NIEUWE SPELERS Problemen die overigens gedeel telijk werden opgevangen door de terugkeer van I«e«i den Bra- ber en nieuwe spelers als Mar seille (Zwart M'it'28). Fischer (CVV) en Van Dijk (Demos). Trainer Rob Claassen veel aandacht aan de jeugd (Wii W.iwrdü* .Maar", zegt Rob Claassen, „er zijn vier basisspelers weggeval, len endat is heel. wat. Voor de nieuwe spelers wat zijn inge speeld ben je toch weer min stens vijf wedstrijden verder". Cf HBSS CJW Nunspeet Gei noord Zwaluwen ZCFC Lunteren Rijsoord Jodan Boys Marken IJmuidcn Zuidvögels. Toch zit Rob Claassen, die vorig seizoen met HBSS zo overtui gend uit de startblokken stoof, maar verder in het seizoen ver terugviel, niet bij de pakken neer, „Zeker in.de breedte zijn we sterlier geworden'', bena dert hij do uitbreiding van de selectie mot zo'n zes nieuwe spelers. „Spelers met mogelijk heden, die echter nog niet zo voetballen als ik het zou vyil- len". Ilij doelt daarmee op Leo den Braber die in de mandekking nog tekorten vertoont; "Aad van Dijk die uitverdedigend uitste kend blijkt, maar in puur de fensief opzicht nog moet wor den bijgeschaafd, terwijl ook Paul Marseille, zoals hij zegt: „Goeie capaciteiten" heeft. Maar hij doelt ook op' doelman Kees Verdam, die, nu Jan van Heest is gestopt en Gerrit van do 'Velde naar TSB vertrok, onder de lat komt te staan. „Kees heeft nog weinig erva ring, maar hij wordt wel mijn eerste keeper, dat is zeker". NIET INGESPEELD Rob Claassen, leraar aan de aca demie voor lichamelijke opvoe ding ïn Den Haag, beseft ech ter dat zijn bauwende taak waaraan hij vorig seizoen be gon, ïs doorkruist. „In feite moet je weer een nieuwe ploeg opbouwen. Alle plaatsen 7 in hetelftal zijn weer open, omdat je weer van vorenaf aan moet gaan beginnen. Alleen ontbreekt de'tijd om het goed te doen, waardoor de kans be staat dat je met een weinig ingespeeld team aan. de compe titie moet beginnen". Maar desondanks ziet Rob Claas sen ook positieve punten. „Ten opzichte van vorig jaar is het tweede elftal zeker sterker ge worden. Daardoor is er concur rentie en zullen de spelers, die straks in het eerste mogen be ginnen, moeten knokken voor. hun plaats". Daarom ook zegt hij: „Het is helemaal niet zeker dat ik de meest technische spe lers kies. Desnoods pak ik een mindere speler als blijkt dat 7ie beter ïn het elftal past". Of beter gezegd: dc strijd om een plaats in het eerste elftal van HBSS is een volledig open strijd. m Toch is de aanpak bij HBSS an ders, nog gedégener dan in vo rige jaren. Naast Rob Claassen, die het eerste en tweede elftal onder zijn hoede heeft, werd trainer Reiniers aangetrokken voor. het 3e. 4e en 5e elftal, terwijl SW's contractspeler Theo van Toledo de A-jeugd voor zijn rekening neemt. Rob Claassen is er blij mee, „want' zegt hij, „de jeugd moet nog alles leren èn dat kan niet meer als ze eenmaal naar mij overko men. Dan is de achterstand al te groot". Het is de reden waarom HBSS dit seizoen extra .veel aandacht gaat besteden aan de jeugd, „al hebben wij toch.al een erg jong eerste elftal dat als een grof geheel al in nfn hoofd zit met een gemiddelde leeftijd van zo'n 22 tot 23 jaar". ZENUWEN Het is vermoedelijk ook een van ric redenen waarom zijn sel*- tie vorig seizoen zo re' inéén zakte. Elf wedstn lang bewoog HBSS zich op ge lijke hoogte met "de sterkste ploegen en voerde lang de ran glijst aan. „De klap kwam voor ons bij Zwaluwen. Je zag het aankomen, want vier weken, van te voren al 'waren dc spelers op van de zenuwen. Die streekderby heeft toch wel een. heel belangrijke rol ge speeld". Het zal een van Rob Claassens belangrij kste activi tei ten vor men om die sfeer van emotio naliteit uit te bannen. Zo beke ken kan de aanwas van een aantal nieuwe spelers die daar koud onder blijven een stap in de goede richting rijn. Evenals de bèsüssing'van „pion" Leen Rademakcr om een studie .te gaan volgen aan de academie en daardoor tenslotte is hij de „motor" van het middenveld vaker in contact komt met de trainer. Het zijn kleinighe den, die juist voor HBSS in het komende moeilijke seizoen zo belangrijk kunnen zijn... Van onze sportrcciaeiie Ylaardingen Diane Edelijn, heeft de internationale lan- gebaanwedstrijd Damme- Brugge (België) op haar naam gebracht. De Vlaar- dingsc zwemster van VZC legde dc 4500 meter af in 1.02.56 en bleef daarmee ruim voor op de Belgische IIi 1de Schelfaut. Hildc van der Kraay van PSV werd derde in 1.07.35 en Wilma Jansscns van dezelfde club werd vierde in 1.10.55. De 52sle internationale, in Bel gië kreeg grote belangstel; ling. Langs het hele traject1' stonden mensen en bij de finish was zelfs een tribune gebouwd. De Vlaardingse nam gelijk na de start de leiding die zij niet meer afstond.. Zij bouw de steeds een grotere voor- sprong op, zodat de Belgi sche Hildc,haar niet meer kon bedreigen. afloop ontving zij bloemen - de kleuren van de stad n- öiuggë (rode cn witte an- jers) en werd gehuldigd in de fini&hboot» Haar broer. Frits Jan» behaal, de eén Vierde plaats bij de heren op dezelfde afstand. Na 4000 meter lag de Vlaar- dinger nogsteeds in1 tweede positie, maar moest toen ten gevolge van gebrek aan con ditie de eer laten aan Mike van der Vijver van het Bre dase Surae in 1.00.13. Ton Brouwerkreeg zilver (PSV) ,in 1.01.08 en Yves Tonnelier van Charleroi - brons in 1.01.15. De tijd van Frits Jan Edelijn was 1.01.18 en goed voor een vierde plaats. Frits Jan Edelijn kwam deson danks ih het bezit van de beker van de burgemeester, schepen U. P. Govaert en Diane won de beker van Dr„ Verriest. Nieuwe trainer Wiet van der Veen werken aan basis techniek... Schiedam "Komt u voor •de Ooievaars? Achter in de gang meneer. U ziet het vanzelf, er hangt net zo'n bord als hier'. De A lange gang, met links en rechts kamertjes waarin vergaderd wordt, komt - inderdaad uit bij een groot bord waarop in- fraaie letters staat ver meld, SIS De Ooievaars. Het home van de Schie-- damse invaliden sport vereniging, onderge bracht in het voormalige schoolgebouw aan de Dr. Zamenhofstraat, hoek F ahrenheitstraat, herinnert slechts nog door de klassikale inde ling van het houten ge bouwtje aan vroeger, toen de jeugd uit Schie- dam-oost hier zijn eerste schreden in het onder wijs zette. Centrum-oost heel het thans eir de oudere die hier vroeger hun kroost in goedvertrouwen ach terlieten bij de juf, maken er nu zelf gebruik van. Omdat heteen noodgebouwtje Is en werd afgekeurd voor een schoolbestemming. Maar het gebouwtje, gelijkvloers en ge makkelijk toegankelijk, her bergt sinds een jaar ook de invaliden sportvereniging De Ooievaars, die daarmee voor het eerst sinds 21 mei 1966 de beschikking kreeg over een 'ei gen* volwaardige accommoda te. Vandaar ook 'het enthousiasme bij de leden om met vee! in spanning de vroegere schoollo kalen om te toveren tot een gezellige knatine en een grote wedstrijdruimte voor de tafel tennissers. Maar het vele geld dat er ingestoken werd leek weggegooid en de vele arbeid vergeefse moeite. Want voor de zoveelste maal in hun nog korte bestaan zag het er naar uit dot. de leden van de Ooievaars r.aur "ergens anders" moesten ver huizen. Voorzitter Kees Kroone verduide lijkt: "Wc moesten op een dag in het stadskantoor komen pra ten met de lieren Kaptein en Collé, nou eri die vertelden ons dat we er uit moesten. Vreemd hoor, want men had ons duide lijk verteld dat we er pas uit zouden moeten zodra er in oost een nieuwe kleuterschool of een sportzaal zou zijn gebouwd. Een geen van beide is het geval. Nu hadden ze ons wel een oude keet van de brandweer aange boden, maar die is voor ons te- Voorzitter Kees Kroone (links) en wedstrijdsecretaris Ton van Balveren trots op' accommodatie... laag en te klein.- Dat zou dan wel verholpen kunnen worden, maar dat vind ik onzin want dat kost veel geld en het is toch maar wéér voor een paar maanden". OPTIMISME Tussen het gesprek en nu zijn echter al weer enkele weken verstreken. En ïn die weken liet de gemeente niets van zich horen, waardoor de verslagen heid van toen weer plaats maakte voor een gematigd op timisme. "Want" zegt wedstrijdsecretaris Ton van Balveren, "alles is m ondeling gebeurd en dat Is toch niks voor de gemeente, dus wie weet kunnen we hier toch wel blijven zitten". Navraag bij de gemeente leverde in dit opzicht aanvankelijk niéts op. Wethouder mevr. Ver- weij- de Graaf ftoen: "We we ten zelf nog niets, dat .wordt vermoedelijk pas and van de week". Op de vraag of De Ooie- vaars dan .misschien toch nog hun huidige clubhuis kunnen behouden, antwoordde de wet houder: "Daal' zeg ik niets'over, ik wil het voor de Ooievaars njet bedreven". Dus ging het bestuur van de inva- V Jiden sportvereniging gewoon door en schreef voor de komen de tafëltenniscompetitie vier teams in: Ook werd'een nieuwe trainer aangetrokken. Wiet van der Veen, die de "plaats inneemt van Peter van den Broek. De voorbereidingen op het nieu- we seizoen zijn in volle gang. Een seizoen waarvan Wiet van der Veen, zelf speler van Noad, zegt: '"Het' zou moeten kunnen lukken om uit die vijfde klas te komen, maar voor mij is het allemaal nog nieuw, zodat ik rüks anders kan zegen dan dat wc er het beste van gaan ma ken. We zullen vooral gaan wer ken op het aanbrengen van een basistechniek, die is tenslotte: voor elke speler het zelfde". En al werd het enthousiasme van De Ooievaars enkele weken ge leden fors gedeukt, de ver wachtingen voor het komende seizoen zijn niettemin hoogge spannen.' Reden waarom een vaste ploeg van zo'n acht per sonen wekelijks tc vinden is in het Beatrixpark, schavend aan het op peil brengen van de conditie. Wam niet all een de tafeltennis sers maken gebruik van de ruimte in Centrum-oost, ook de basketballers en de zwemmers zoeken hier tijdens de wekelijk se clubavonden hun ontspan ning. De.invaliden spor tvereni ging telt thans ruim zestig le den maar omdat sinds kort. de. vereniging is opengesteld voor valide spelers, loeft de verwach ting dat dit aantal nog flink kan groeien. Kees Kroone:. "Wc spelen tenslot- te in de valide competitie van de NTTB. dus we mogen ook niet-invahde spelers opstellen. De reden dat we hiertoe beslo ten hebben isomdat gebleken is dat we per team zo'n valide .speler hard nodig hebben.' Waarbij de voorzitter niet doelt op het vergaren vah extra pun tjes, want dat is nog maar de vraag, maar op een andere vorm- van hulp, "Maar niet - meer dan ééri valide speler per team", verduidelijkt Ton van Balveren desgevraagd. En ook al omdat via de bemidde ling van fysio therapeute mevr. N. Brunning gezorgd kon wór den voor een speciaal aange paste aanhanger lijkt ook het vervoersprobleem gedeeltelijk opgelost. Problemen die echter konden worden aangepakt om dat De Ooievaars het grootste probleem. oen eigen clubhuis, hadden opgelost. En de gemeente deed iri deze wat liet kon. Mevrouw Verweij, en kele dagen later: "Het riet 'er naar uit dat de zaak voor el kaar is. Dat ene kleutérklasje wordt vermoedelijk onderge bracht in de school op hét Edi- sonplein en daardoor is het - zeg maar voor 95 procent - zeker dat de Ooievaars èn de wijkvereniging kunnen blijven ritten.' Tenminste zolang, het kan"; ,-A; Wedstrijdsecretaris Ton van Bal veren, nog onwetend van 'de gunstige ontwikkeling: "Prach tig". Al koesterde hij nog enige argwaan vanwege die vijf pro cent, ook het bestuurslid van De Ooievaars noemde deont- wikkeiing verheugend. Omdat het er naar uit ziet dat de veie werkzaamheden die verricht zijn. niet na één jaar al 'voor niets' zijn geweest. Vlaardingen - WK slaagde er net niet in om le klasser Satelliet een gelijkspel af te dwingen. Wel ham de ploeg, uit Ketheï een D1 voor-* sprong dóór Gerrit van Mil, maar deels doordat de wed strijd harder werd en deels door defensiefoutjes kwam Satelliet nog voor de rust op 1—I. WK werkte er ook in de tweede helft hard voor, maar kon. toch niet verhin deren dat de Vlaardingers een 2—1 overwinning' be haalden. Vlaardingen Er schijnt een einde gekomen te zijn aan de jaarlijkse tweekamp die Schiedam en VDV sinds en kele jaren aan het begin van een nieuw seizoen mei el kaar spelen- Wel is VDV" bereid om ook dit seizoen tegen de Sehiedamse dam- vrienden te spelen, maar het bestuur van Schiedams enige damclub is van me ning dat de bekerwedstrijd thans weinig zin heeft. De reden is dat de Damclub Schiedam is gepromoveerd naar de Provinciale Hoofd klasse hetgeen inhoudt, dat beide verenigingen in com petitieverband elkaar zullen ontmoeten. En dat gebeurt dan op dinsdag 10 septem ber wanneer het seizoen wordt geopend met de wed strijd VDV—Schiedam. Op uitnodiging van dé damver eniging Leiden zal VDV* waarschijnlijk op vrijdag 23 augustus in Leiden een oe fenwedstrijd spelen. Voor de huishoudelijke com petitie werden bij V.D.V. dc volgende partijen gespeeld: Buyse—Hemmes 2-0, Lucasse- n—vd. Kuil 2-0, Lensvett— Buyse 2-0, R. Bolderheij—E- lenbaas 1-1PeelsMostert l-I. V.d. Harst—Lens velt 0-2, Bel—Ncntjes 0-2, K. Bolder- heij—Dessens 0-2, Smits— v.d. Sluis 0-2. K. Bolderheij- Peels 1-1, BelKórver, 0-2, v.d. Kuil—Dessens 0-2,'v.d. Harst—R. Bolderheij 1-1, Elenbaas—-Lucassen 1-1, Hemmes—Lucassen 1-1, vd. Sluis—Buyse. 0-2, Dessen- s—-R. Bolderheij 0-2, Korveri —Elenbaas 0-2, v.drHarst Tamboer 0-2, Biel—V. Oud-; heugden 1-1. - !-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4