DRZ bewandelt vraa De Ruiter van blessure SCHOPPEN Veel zelfwerkzaamheid in Kethel fusie tussen Juliana en Volley Schiedam: Slikkerveers gelijke nieuw liga-record KANJERKEIZER '74 Indeling Ie klasse C Meespelen Warnaar en Roodnat nog onzeker 30AG. 16 ALGÜ.STCJS I'm öCriliL0.A»l6C.til!. Schiedam, Het lijkt nog maar 20 kort1 geleden dat DRZ als enige Schiedamse club onge- ;-v' slagen naar de titel reikte. De vreugde in Kethel was groot, want: de manier waarop de t club v,an: trainer. Wlm Zeeman 'zich een" weg baande naar de afdëiings eerste klasse was im- ponei'end.- tlaar de juichkreten van' toen zijn ver- stomd.-Een nieuw seizoen wacht,'maar omdat enkele gerenommeerde spelers: de Kethe^ club verlieten, waakt DR- Z er voor om al te optimistische voor spellingen te doen.' Zo ook voorzitter Van Os, die bijna'weemoedig zegt: „Ach 'je kunt die, jongens niet tegen houden". spelers als Ruud Slavenburg en Henny Grete in. het kampioensjaar twee steun- pilaren, vertrokken-echter naar resp. Hèrmes DVS eh Demos. Voorzitter" Van Os: „Hét is .voor- een! jóngen ais Ruud natuurlijk .een hele.- eer om ingelijfd te wórden bij de selectie van. Hermes DVS. HennyGrete een kei. van een verdediger, is naar declub gegaan ••waarvan- zijn: vader al. jarenlang be stuurslid is. Ook een beetje logisch, temeer omdat hij daar wellicht zijn trainersdiploma' te gelde kan maken". laar al betreurt DRZ het vertrek van deze spelers, daar staat weer tegenover dat Ab Boes zeer waarschijnlijk .voor de Kethelse club kan blijven voetbal- - len. Deze waardevolle speler is. door zijn werkzaamheden bij de Rotterdam-; se politie niet in "staat alle trainingen to volgen, maar als zijn. medespelers geen bezwaren opperen, blijft Ab Boes zich voor DRZ beschikbaar stellen Belangrijk voor DRZ is'ook de komst van Wil Jung (ex-HermesDVS) en de' talentvolle Ron. de; Nijs (èx-SVV).; Wordt daannee het vertrek van andere spe lers enigszins opgevangen,, bovendien gaan er acht junioren over naar de senioren en daarvan worden Frans 'Lansbergen en 1 Henk van Zon in. de sriectiegroep opgenomen. Dus. toch een aantal nieuwe gezichten in de selectie van Wini: Zeeman, die al - vroeg de voorbereidingen op het nieu we seizoen begon en hoopt op .1 sep tember zijn elftal:klaar te hebben voor een debuut in de eerste klasse. - Traditie Maar in Kethel werd ook op een andere manier gewerkt om het komende sei zoen tot een succes te maken! De club die ooit iri 1930 werd opgericht en toen voetbalde in de Nederlandse Arbeiders Sport Bond (NASB) en daarom -vast houdt aan de traditionele roodwitte kleuren, heeft de vakantieperiode luït- tig besteed. Zo werd in de kantine een nieuwe tegel- - vloer gelegd en de bar vergroot! De - douches bij /de kleedgelegénheid kre gen eveneens een opknapbeurt en de bedoeling .is dat ook de afzetting, van. het speelveld nog onder handen wordt /genomen. „We hopen 'dit nog voor aan vang van de competitie klaar te heb- ben", aldus voorzitter. Van Os, die te vreden constateerde dat de werkzaam- Elflallcil heden van de gemeentelijke plantsoe nendienst er toe hebben geleid dat het veld er weer keurig bijligt in zijn portefeuille en schonk voor de vernieuwde kantine zestig gloednieuwe kuipstoeltjes. Als club ben je rijk als je zulke leden hebt". O Alexandria '6S, Belvedere, D02, DRZ, ODI, Rockanje, SFC en Zuiderster, Zo benadert het bestuur, van-DRZ/hét komende seizoen, waarin vo+o+r.alles de' leden aan hun trekken moeten, ko men. Ook de damesafdeling, die in tegenstelling tot vele andere clubs, een bloeiend bestaan, leidt en voetbaltech- nisch opklom \ot eenvan de sterkste van Rotterdam eh omgeving! Begrijpelijk is het Kethelse bestuur ér trots op en de leden en vele aanhangers grijpen de mogelijkheden aan om hun verbondenheid met de club wanneer het maar.kan te onderstrepen. Voorzit- ter Van Os grijpt naar een recent ...voorbeeld als. hijzegt: „Een van. onze leden/ die onbekend wil blijven, dook Zulke leden zijn ook Koos AVigmans en echtgenote en mevrouw van Oers, die ook het komende seizoen tot ieders tevredenheid de kantine zullen runnen;: En daar is heel wat vóór nodig, want DRZ brengt de komende competitie maar liefst 7 senioren- 3 junioren- een A- B- C- en 4 pupiDénelftallen binnen de lijnen. AD een al de selectiegroep van Wim Zee man telt momenteel 28 spelers. Oefen wedstrijden en trainingen moeten voor selectie zorgen, zodat straks de twee sterkste elftallen in actie zullen komen. Geen eenvoudige .taak, maar het be- stuur van DRZ heeft het volste vertrou wen in de capaciteiten van de trainer," die vorig seizoen steeds veer in staat' bleek zijn" sterkste formatie voldoende te motiveren eh vooral taktisch boven de tegenstanders uit te steken. Het is de reden waarom DRZ niet al te lang bleef treuren over hét verlies van enkelesterke spelers. Rond de geble ven kern. en de nieuwe spelers heerst een voortreffelijke sfeer en bet debuut in de eerste klasse, is voor-iedereen een uitdaging. Ook voor het bestuur, dat er voor ijvert om alles wat maar enigszins bevorderend kan werken, voor elkaar te krijgen... i Trainer Wim Zeeman...motiveren...- •Srhiedam/VIaardingen De nationale wedvlucht voor jonge post- duiven vanuit het Franse St. Dizier is zowel letterlijk als figuurlijk in het water gevallen. Vrijwel boven geheel West-Euro pa viel de regen bij bakken uit de hemel en volgde de ene donderbui de andere op. Bij een dergelijke weersgesteldheid was het uiteraard onverant woord de vele tienduizenden naar SL Dizier gevoerde duiven in vrijheid te stellen. Ze bleven in de vervoerscontainers en later op de dag werd besloten deze ongeopend de terugreis te doen aanvaarden. Aan de Franse grens deden zich. tot overmaat van ramp" nog problemen voor met de uitklaringsdocumenten die eerst twee L dagen later konden worden opgelost Het lag in de bedoeling van de eoncoursleïding de duiven terug te brengen naar Dordrecht en ze hier los te laten. Gezien het slechte weer is niet met zekerheid te zeggen of dit planuitvoerbaar was. Mogelijk zijn enkele vervoerscontainers doorgereden naar streken vanwaar de duiven afkomstig zijn. ir Al met al pech voor de liefhebbers die hun duiven voor deze vlucht hadden ingezet. Temeer omdat er kostbare prijzen vielen te verdienen waaronder auto's. Een dermate lang verblijf -iri de vervoersmanden komt de conditie van de snelvliegers uiteraard niet ten goede. Dit is een misrekening voor vele duivenliefhebbers die deze vlucht beschouwden als een generale repetitie voor hun vogels die zijn voorbestemd om uit te komen in de grote nationale derby voor junioren op 24 augustus aanstaande. Deze in NPO verband te houden vlucht-uit Orleans (voor deze omgeving 480 km) wordt dit jaar georganiseerd door de Concours Vereniging Tilburg Vooruit. Naar schatting gaan hiervoor meer dan honderdduizend jonge duiven in Orleans op de wiekon. Reeds bij hun geboorte kregen ze de derby-ring aan hun pootje. Voor de2e monstervlucht is een bedrag van 79.500 gulden aan prijzen uitgetrokken, de poulegelden niet meegerekend. Schiedam Een fusie tussen beide volleybalclubs Juliana (Schie dam) en Volley '68 (Vlaardingën) is van de baan. De Vlaardingsé club heeft Juliana laten weten niet verder in te gaan op het onderzoeken van een mogelijkheid tot samengaan, omdat men van mening is dat de inbreng van Schiedamse zijde niet opweegt tegen de nadelen die een fusie met zich meebrengt. Juliana gwat daardoor ook de komende competitie op dezelfde basis verder, maar heeft zich genoodzaakt gezien het eerste klasse herenteam terug te trekken. Een meevaller is echter dat de twee hoogst spelende teams (dames-3e divisie) en (heren promotieklasse) niet noemenswaardig verzwakt zijn. Zelfs hebben in afgelopen "(eken enkele goede spelers zich aangemeld. «Juliana-voorzitter Rob van der Hart; „We zijn, althans met de heren wat achter in de .voorbereiding, omdat we de fusiekwestie aan de hand hadden. We gaan nu echter gewoon door en proberen de zaak weer opnieuw op te bouwen". Zo oefende SW tegen Telstarin Arnhem wordt het ernst... Slikkerveer Tegen het op volle sterkte opererende Slikkerveer, uitkomend in de 2e klasse, oefende derde Wasser Schiedam naar «en verdienstelijke 2-2 deling. De ploeg van trainer Hans Ruijten- berg had ook in dit duel meer weg van een versterkt A-junioren- elftal. Een jeugdige formatie die het tegen het geroutineerde Slikkerveer echter heel knap volhield. Spelers als Charlie Morales, Jan Piek, Peter Rietveld, Roy den Hartog, Rob Beukers, Karei Steenbergen en Ton Verweij proeven pas sinds kort of voor het eerst iets van het seniorenvoetbal. De manier waarop Schiedams jeugdige talent dit doet wekt echter vertrouwen voor de toekomst. Belangrijk in dit team is de komst van ex-SW'er Bram Scholte, die steeds weer in positieve zin aanwijzingen geeft en dit uitstekend weet te combineren met zijn taak als spits. Overigens scoorde Ton Verweij in Sbkkerveer het eerste doelpunt, hetgeen tevens dc ruststand was, maar waarna Slikkerveer twee keer Kees Heijdra kon passeren en zeker leek van de zege. Tot vijf minuten voor het einde Bram Scholte de Schiedammers verdiend op gelijke hoogte knalde. Schiedam De balans van SW's oefenperio de duidt er op: 't kan vriezen of dooien. De Schiedammers ver sterkten zich niet met enkele gerenommeerde spelers; zorgden in de oefenduels niet voor spectaculaire uitschie ters; stelden ook weer niet teleur, maar hiel den ogenschijnlijk „al les bij het oude". En zo start SW zondag bij Vitesse een nieuw sei- ZOeiL En begrijpelijk is SVV, al les behalve -ingenomen met deze eerste, tegen stander. /„Tenslotte, speelde Vitesse", zo vernam Bob/Maaskant .het van spion Hans Kostenze die de streek-, derby tegen Wagenin- gen bijwoonde, „gran dioos". Het werd 4-4, maar het was opvallend dat Vitesse tenslotte geplaagd door een trai nersprobleem zo geïnspireerd kon voet- ballen. De oorzaak van die opvallende, ijver is duidelijk. Het betaalde voetbal in Arnhem balanceert op de rand van een bankroet en alleen als Charley Bos veld c.s. kunnen zorgen voor sprekende successen, bestaat de mogelijkheid dat Vitesse ook volgend seizoen betaald voetbal kan blijven spelen. Niettemin moesten de Arn hemmers spelers als Vlee- ming, Veenendaal en Bosma schrappen en werd de leegte hoofdzakelijk gevuld door ei gen kweek en. enkele talent volle amateurs. Meer dan vorig seizoen betekent dit dat Charley Bosveld de -„vedette" zal worden. De 33- jarige ex-Spartaan denkt er nog niet aan om te stoppen en zeker nu het betaalde voet bal in Arnhem op het spel staat, voelt Vitesses spïelma- cher opnieuw, gemotiveerd. Dat hij, met rondom zich éen nog kneedbare jonge kern, nog tot heel wat in staat is, bewees hij tegen Wageningen. Vragi en En SW? Zoals gezegd kan SW bij Vitesse eigenlijk niet voor een verrassing zorgen. Winst behoort gewoon tot de moge lijkheden, omdat de echte kracht van .Vitesse evenmin nog is bewezen, terwijl een nederlaag een continuering van vorig seizoen zou beteke nen. Of beter gezegd: alles is nog ongelooflijk vaag. Zeven oefenduels (22 doelpun ten en 9 tegentreffers) lijkt heel wat, maar juist tegen AZ'67 en Excelsior werd dui delijk dat er nog heel wat tekortkomingen zijn. En in feite liet SW slechts tegen Hillegersberg zien dat het die per kan tasten,, echt met inzet kan spelen. Want al hecht men "weinig waarde aan de 70, in diezelfde nederlaagse rie kwam AZ'67 niet verder dan 4—1. Toch" heeft Bob Maaskant nog. wat extra zorgen. Leen War naar heeft nog steeds last van zijn oude blessure (achilles pees), terwijl ook Paul Rood nat met een soortgelijke bles sure sukkelt. Of beiden kun- nen spelen is nog onzeker en morgen valt pas de beslissing. Positief is echter dat Jan Coe- nens conditie niet geleden heeft door zijn Spaanse va kantie. Coenen, zelfs twee kilo afgeslankt, traint' weer én speelde in het.C-elftal tegen HOV en een gedeelte van de wedstrijd tegen DHC. Blessures Maar juist door die blessures weet Bob Maaskant nog niet hoe 2ijn formatie er in Am- hem zal uitzien. „Of Leen speelt is fifty fifty. Hij kan momenteel niet sprinten. Het is éen rot blessure en als Leen bij voorbeeld maar 50 proeent fit.is,-dan stel ik hem niet op, hoe jammer ik dat ook z^-U vinden". Een extra probleem is dat Theo van Toledo duide lijk uit vorm is. SW's middenvelder leek hal verwege de voorberei dingsperiode weer op de goede weg, maar speelde tegen DHC weer bijzonder zwak. De kans is dan ook niet uitgesloten dat Theo van Toledo, mits War naar fit is, uit de boot valt ten koste van Peter Jeup. Waar echter te genover staat dat de kleine SW'er zich heeft ontpopt als een all rounder en dus tot Bob Maaskants „mees- ter-wisselspeler". Mor gen pas maakt SW's trainer een definitieve keus. Van onze sportredactie Vlaardingën Voordat de eerste divisie zondag gaat draaien kampt de FC Vlaardingën '74 (thuis tegen PEC Zwolle) al met blessures. In elk geval is dat Ger Kobbemond, die enkele weken terug, een blindedarmoperatie onderging, maar vorige week is Bep de Ruiter op de training zodanig aan zijn knie geblesseerd geraakt dat hij enkele oefenwedstrijden niet heeft meegespeeld en deüe week door clubarts Oostlander is behandeld, Gemë Pijl, die het veld van Wil helmus moest verlaten, vorige week, door een blessure (enkel), heeft begin deze week tegen Delft een half duel meegedaan, maar de vraag is nog of hij er zondag bij is. Programma zondag 18/8: Hel mond SportFC Den Bosch, Eindhoven—FC Dordrecht, Heracles—Veeridam, FC Vlaar dingën '74—PEC Zwolle, Fortu- naSC—SC Amersfoort, Vites seSW (B. J, Hoppenbrou- wcr), FC.Groningen—Volen- dam, AViliem II—FC VVV, NE- C—SC Cambuur. Scheidsrech ter bij FC "Vlaardingën—PEC- Zwolle is Frans Vermey uit Hil versum. GER PUL., dikke enkel Arnhem Met ir. het vooruit zicht de aüetiekstrijd in Bazel, forceerde Schiedammer Rick Snoep zich gisteren tijdens de Konmkrijksspeien op Papendal niet. De'AVR-atleet reikte op de 800 meter desondanks tot een nieuw. Koninkrijks-liga-record. De tijd van de Schiedammer, 1.52.9 bleek tevens goed voor een duidelijke- eerste plaats. Tweede werd KÖrmerling e "Vlaardingën Op woensdag 21 augustus is de tweede hengél- avond.in de door de VHB uitge schreven serie om het "kanjer- kampioenschap. van .Vlaardin gën 1974. De hiervoor aangewe zen viswateren zijn: de vijvers in park 't Nieuwelant en het Van Heutzpark en de singels aan dc Dr. Wiardi Bcckmansin- gcl cn Zwaluweniaan (Holy). Van 18.30 tot 20.30 uur zijn hier registraücposten om de gevan gen kanjers te laten nieten, ui teraard mits ze hier zijn gevan- gen. deze afstand aflegde in 1.53.5. Ook op dc 1500 meter maakte d< Schiedammer veruit de sterksu indruk, maar hoefde zich nau welijks in te spannen om sa mor. met alweer Kürmerling, <i< overige deelnemers voor te bli.i- ven. Rick Snoep eindigde op deze afstand als tweede in Üt tijd var» 4.15.5. Körmerling „mocht winnen" in 4.15,4. Behalve leden van de VHB kin nen ook houders van de z.j „vijververgunningen" aan de: serie deelnemen. Dc laat si hengelavond is op 4 septembc! Dan zal bekend worden g« maakt wie zich ,.kanjerkeiz«- 1974" mag noemen. Verder er nog een ..kanjerkoning*' i een „kanjerprins" uit de bi komen. Het „trio" .wacht er; grootscheepse huldiging in genwoordigheid van hun naasa familieleden als gasten van he VHB-bestuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3