Rakker Elly is eigenwijs Brievenboek Koe maakt praatje Hallo allemaal BELANGRIJK prijswinnaars Dé: niqwwe puzzel Wie «aat er voor mij zorgen? Cavia zoekt tehuis SCHRIJFT EENS? yxnai"1" AV AUüUMta ttm 6CH1EDAMSCHE COURANT O Dit zwarte poesje van twee er een halve maand oud. zoek. een nieuw tehuis. Het katje is overgebleven «it een nest en i> naar het asiel -gebracht. He* beestje is de levendigheidzeivi en spint. 2odra .het wordt aar. gehaald. Een geliefd speeiob ject is eenklosje garen waa. heturen zoet mee kan zijn Belangstellenden, al' of niet ii het bezit van dergelijk speel goed, kunnen contact opnemer met de asielbeheerder aan dv Sint Annazusterstraat. Naam: Rakker Ras: Bastaard Geslacht: Reu Leeftijd: 13 maanden Hoogte: 37 cm Kleur; Bruin Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, telefoon 266266 Openingstijden: 9-12 uur en 14-17 uur; zaterdag 9-12 uur; zondag en feestdagen gesloten. Voor vermissingen direct het asiel bellen Ook Amivedi - een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert kan u mogelijk helpen: telefoon 269947 De schiedamse dierenarts dr. de Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. Spreekuur: maandag tot en met vrijdag van 13-14.30 uur en van 19-20.30 uur, behalve woensdagavond. Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdagtussen 8 en 9 uur 's-ochiends. Telefoon 26S234. Opgeven als lid van de dierenbescherming kunt u door storging van 7,50 gulden (of meer) op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schiedam. Op het strookje vermelden „nieuw lid" Maandblad gratis. Het gironummer, staat uiteraard ook open voor giften. Ook deze beige vrouwtjes-cavia, is in het asiel aan de Sint Annazusterstraat gebracht en wacht nu op een nieuwe eige naar. Het exotische beestje wordt vaak verwisseld met zijn familie de marmot.Een echte marmot is echter veel groter. Deze sla.- eycr is ongeveer een jaar oud. De koe maakt een praatje met de kip. Een landelijk tafereeltje, ge tekend door Karin.van VJiet in Monster. Elly is erg verdrietig. En 0 boos. Op zichzelf. Wat dom 9 van haar om haar ballon niet 0 weg te laten vliegen, met het -• kaartje er aan. Nu heeft ze 9 niets. En Marjan wel. Marjan wist het weer zo goed. „Ik laat hem meteen op", zei ze, „de wind is goed. Misschien gaat hij wel over de 2ee en T komt in Engeland. Dan win 0 ik de prijs". „Nee hoer", zei 0 Elly, „een ballon komt niet 0 zo ver. Ik laat hem niet vlie- 9 gen. Ik wil mijn ballon hou- 9 den". „Jij bent ook altijd zo eigenwijs", zei Marjan „doe het maar niet hoor, dan win je niks", nik". „Jij wint ook niks", 2ei EUy en stak haar 0 tong uit. Ja, dat gebeurdeal- 0 iemaal toen ze nog op de 0 camping waren. Camping 0 Duinlust, daar stond hun ca- 9 ravan en ze gingen er altijd 9 de hele zomer naar toe. Je kon er spelletjesdoen, naar de speeltuin gaan, trampoli- ne springen, midget golf spc- len, in bootjes varen en pan- nekoeken eten in het panne- 0 koekenhuisje. Als het mooi 0 weer was gingen ze met de 0 auto naar het strand, scholle- ;Hïj ging heel hoog. Op het laatst leek het net een spelde- i knopje. Elly hield de hare stevig vast Nu kon ze er fijn .mee spelen en Marjan had niets. „Doe jij nu ook meeaan de wedstrijd", zei va der, „dat gas ontsnapt toch, hij blijft heus niet altijd te gen het plafond hangen hoor". „O ja hoor pap", knik-' te'Elly, „hijbïijft altijd zo, het gas kan er niet uit", „Je bent 'ook een eigenwijsje", zei va der. De volgende dag lag de. ballon op de grond en was heel klein geworden. Hij wil de niet meer stijgen. Het gas 'was er uit. „Wat gemeen", zei .Elly, „nu heb ik niets". „Dat. heeft pappa toch gezegd", zei Marjan, „nu kun je hem niet Imeer oplaten want hij komt niet hoog". Elly deed het na tuurlijk toch. De ballon .zweefde weg en bleef toen hangen in een hoge boom. EUy huilde tranen met tuiten. Maar daarmee kreeg ze haar ballon niet terug. Toen ze terug kwamen van vakantie 'lag er een brief in de bus. Met een Engelse postzegel er op. „Van de ballon", riep Marjan, „Achkind wel nee", zei Elly. Maar het was wel waar. De ballon was gevon den in het land van een far mer. Dat is een Engelse boer, wist Marjan. Zijn dochtertje schreef de brief en vroeg ge lijk of Marjan met haar wil-' de corresponderen. Dat vond Marjan Leuk. Ze kreeg dit jaar Engels dus ze kon er gelijk nog iets van leren. EUy zat er met tranen in haar ot;.'.bij. Als Marjan nu maar geen prijs wint, dacht ze. Ze heeft al een Engelse brief en een correspondentie- vriendin nu hoeft ze toch ze ker geen prijs te winnen, 'maar Marjan won de prijs weL De hoogste nogal liefst Een mooie glimmende fiets. '„Jij mag er ook wel eens op", zei Marjan die het zielig vond voor haar zusje. „Poeh", zei Elly, „ik wil niet eens". Wat had ze een spijt dat ze. haar ballon niet had opgelaten. Maar ja, zij moest natuurlijk weer eigenwijs zijn. ANKE Lily El Marasy, Kievitstraat 22 in Boskoop is elf jaar en wil graag corresponderen met een meisje van haar leef tijd. Ze leest en zwemt graag en verzamelt postzegels. Als het kan wil ze graag een pasfotootje bij de brief maar het hoeft natuurlijk niet. 0 Al was het dan geen moo 0 zomer toch waren er wel vee 9 lastige insecten. Wespen bi 9 voorbeeld. In het openlue museum waar wij waren w het vooral bij de poffertj kraam heel erg. Als je gi zitten met je bordje poff tjes bestoven met poedersu 0 kcr kwamen er-gelijk e 0 paar wespen meesmuilen. zag dan ook alle mensen 0 zich heen slaan of van h 0 stoeltjes opspringen. Wi 9 noemden het „de wespe 9 dans". Eën meisje was ges ken. Ik had gelukkig iets me dat heb ik er op g meerd. Zo'n steek kan J meen pijn doen. Ben jij oo wel eens gestoken? 'hangen. Dat waszo leuk. Daarom wilde Elly hem niet laten vliegen. Als je dat wel deed moest je een kaartje 'aan de ballon binden met je naam en adres er op. Degene die de ballon vond moest dan 'het kaartje terug sturen. Je kreeg een prijs als je ballon .erg ^er was geland. Marjan 'liet haar ballon meteen los. tjes vangen of schelpen zoe ken- In de laatste week was' er een ballonnenwedstrijd. Je kon een gewone ballon kopen of ëën gevuld met gas. Zij kregen er allebei ëën met gas. Je moest hem om je hand binden anders vloot hij meteen weg. Als jehem bin nen los liet schoot hij naar ;bet plafond en bleef daar denk alles zelf. Ik vind het erg leuk om te doen. Heb je een fijne vakantie gehad? Heb je er nog foto's van? Dat is altijd een leuke herinne- ring. Want als je weer thuis bent r ergeet je al die fijne 9 vakantiedagen zo gauw. Net alsof je alles heb gedroomd, 9 Petra v.d. Ende Ik hoop voor je dat je bij de winnaars bent Maar is het nu niet dan vast een andere keer. Puzzel maar steeds mee. Heb je' een leuke vakantie gehad? Ja, en nu ben je al weer twee we ken op school. Vind je dat ook wel leuk? Misschien wordt het dan eindelijk eens zomerweer. Caroline Sintniklaas Je hebt een fijne vakantie gehad zeg, en gelukkig goed weer. Het is daar prachtig he? Ik ben eens in Echternaeh geweest. Dat is daar in de buurt. Mis schien ben je er wel langs gekomen. Er stonden daar ook veel mannen op forellen te vissen. Zwommen er bij jullie in de beek ook veel. forellen? Die zie je boven water uit springen. Gelukkig was jij in de buurt om je 2usje te redden. Kan ze een beetje zwemmen. Lily El Marasay Nu staat je briefje er pas in. Omdat je na 19 augustus terug kwam van je vakantie in Egypte. En, hoe -heb je het gehad?.. a Het was daar zeker wel prachtig weer? Heb je weer veel gezwommen? Heb je ook foto's gemaakt dan kun o je er misschien op school wat 9 over vertellen. Voor je spreekbeurt of zo. Je teke- ning vond ik leuk. Het be- richtje staat deze week ook in ons hoekje. Ik hoop dat je er reacties op krijgt Liëtte de Vreéde. Toch'was het nog een lange brief al wist je niet zoveel. Ik ben heel vroeger eens op Schip hol geweest Het zal nu wel allemaal groter en mooier 'zijn geworden, denk ik. Wat maken die vliegtuigen een herrie als je er dichtbij bent he? Er is heel wat te zien. Tante is zeker goed in Cana da aangekomen? Valt het wel weer mee op schooi? Of had je liever nog wat vakan tie? Bedanktvoor je tekening. René van Geest Bedankt ■voor je tekening. Misschien komt deze ook weer in ons ■hoekje. Hoe vind je het in de tweede? De sommetjes wor den nu moeilijk he? Je kan mooi schrijven en zonder fouten. Knap zo. Je hebt in de vakantie geholpen in de 'tomatenkassen. Eet je dan wel eens een tomaat op? Of mag dat niet? Ze zijn zeker aliemaa voor het buiten land? De winnaars zijn: Sig Coenradie, (twaalf jaar), C la Groenewegen, (elf jaa Marja v.d. Drift, Lia v. Mi lo (Tien jaar), Michaël v.c Sande (elf jaar), Renë Geest (7 jaar). Jullie krijf 'een boek thuis gestuurd, oplossing was: I Kwik, wc sets, K.N.S.B., 2. Mavo, aa Vist, Otto, 3 smid, mot idee. Deen, 4. mama, ac meer, arre, 5 klem, Lif Edam, mama. Als je de woordjes goed hebt ingevuld komt er op de kruisjes een maand te staan. 1 vuurspuwend monster, komt voor in sprookjes, 2- vrouw van de bruidegom, 3 tegenovergestelde van hoger, 4 keuren, ik kèur, hij 5 poets je je tanden mee, 6 jongensnaam, 7 om mee te sturen. 8 hoofd stad van Drente. Je hebt weer een week de tijd om je oplossing in te sturen. Denk aan naan, adres en leeftijd, onderaan je brief, oplossing of tekening. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6—8, Delft. Dit waren de briefjes weer. V Dag allemaal, veel groeten van ANKE Joyce Hondlus Je had de oplossing goed. Ja, ja. ik be-.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3