voor de regio" op a meer zekerheid Nationaal kampioen schap model schepen Dames in de prijzen ANTON KRO WINKEL VAN DE VIKING: FCVLAARDINGEN LIKT WONDEN Een 'duistere'zaak Slechte vangst in Vlaardingse Vaart Vierde VHB- concours Vooraf Den Bosch Eagles-Juventus TESTCASE kunnen Een supersnelle raceboot raast het parkoers op Schiedam/Vlaar dingen „'t wordt een vaarvij- ver, uniek voor Neder land en een primeur waarvan niet alleen wij, maar heel de regio het nodige plezier aan kan beleven". Dit zegt Anton Krowinkel, bestuurslid van de Schiedamse Mo- deljacht Vereniging „De Viking" die volgend jaar het tweede bestaan- shistrum met internatio nale wedstrijden hoopt te kunnen vieren. De vijver zal dan zeker 2ijn vol tooid, daar is Krowinkel nu wel van overtuigd. Elke hap stin kend veen die het graafmonster momenteel doet brengt de reali- r satie dichter bij. De vijver wordt ingepast in het voor re creatie bestemde gedeelte van de toenmalige Poldervaart tus sen de z.g. Blauwe brug en. de - inmiddels twee meter verlaagde brug die het Duivenpad met het Prinses Beatrix park verbindt. Naast de vijver stulpen de water sleuven van de twee stoomge malen - nu niet meer als zoda- mg dienst doen de uit in het oeverprofiel. Het gemaal aan de westelijke oever staat bekend als de molen van Korpershoek. F., Die aan de overzijde heette tot h voor kort de molen van Post. Bij diens vertrek betrok Anton Krowinkel met zijn gezin wat f eens een windmolen is geweest, Hij nam als molenaar de taak van i Post over zolang er wat te ma- t lem viel. Bij het verlagen van de waterstand wel er noch voor Korpershoek,noch voor hem nog iets te malen; Molenbergen en watersleuven, worden geres taureerd. Ze blijven herinneren aan tijden toen de Poldervaart nog een mooi stuk boezemwa ter was. Voor Anton Krowinkel was het molenerf van Post al jaren een hem bekend terrein. Hier stond en blijft nu de con tainer staan waarin „De Vj- haar materiaal bewaart- klaar is woont het Elke hap veen van het graalmonster brengt de realisatie van de vijver dichterbij. gezin Krowinkel, landschappe lijk gezien, in een paradijsje. Met de realisatie van de vijver is dit mede te danken aan de commissie „Tot behoud van de- Poldervaart" en vooral aan de inzichten hieromtrent van de chef hoofd van de afd. Plant soenen, Dienst Gemeente wer-„ ken de heerHoogeweij- 'i- Wensen Via dc sportraad heeft het be- had zich een eenvoudiger taak kunnen bedenken. Want de Schiedammers verspeelden Arnhem erg veel geloof in betere mogelijkheden, zoals Maarten van Beek het na de 3-0 tegen Vitesse onder woorden bracht: „We moeten het publiek weer opnieuw gaan overtuigen". Woorden van een gelijke strekking ook uit de mond van trainer Bob Maaskant, die weliswaar de vele mogelijkheden die zijn ploeg kon creëren extra onderstreepte, maar besefte dat vooral de vuurkracht van zijn voorste linie te wensen over liet. Vlaardingen Voor het achste concours in dc kampioensserie viste 't Westen zondag in de Vlaardingse Vaart waarin de vissen zich even loom toonden als het weer aandeed. Op enke le uitschieters na werd er dan ook maar weinig gevangen. Winnaar werd M. Wijnhorst met 2040 gram vis. 2 S. v. Ree, 1545 gram; 3 A. Dirks, 1370; 4 D. Berveüng, 1260; 5 W. v.d. Pijl, 1040; 6. D. Boomsma, 950; 7 D. Tempelaar, 850; 8. M. de Goede, 845; 9. W. Struis, 760; 10. F. Tempelaar, 695; 11 J. Schenk, 655; 12 D. de Ronde, 545; 13 J. Dirrrisela, 285 en 14 C- Schoen makers met 200 gram vis. Zondag start de traditionele zes kamp met het Schiedamse De Alfer en de Rotterdamse ver enigingen Nooit Gedacht, Vroeg in de Morgen, Overschie en Neptunus als tegenstanders. Vorig jaar eindigde *t Westen op de tweede plaats. Van onze sportredactie Viaardingen Voor het 4e con- cours van de VUB in de serie om het korps- en persoonlijke hengelkamploenschap van Viaardingen 1974 (te houden op zaterdag 7 september) vindt dc loting voor de kantnummers plaats in Café De Oude Markt op 26 augustus, 's avonds uur. Niettemin heeft hij nog immer vertrouwen in spits Jan Groe- neweg: „Laten we hopen dat ie tegen Cambuur wel loskomt". Hoe de opstelling er tegen Cam buur, dat het bij NEC ondanks erg veel wilskracht niet kon redden, er uit gaat zien blijft tot morgen onduidelijk. Dat specia le plaatsen, in het elftal niet uitblonken door een overmaat aan ijver kan in de opstelling een rol spelen, waardoor met name de plaatsen in de dug-out weieens verrassend gevuld zou doen kunnen worden. Temeer omdat SW ook komende zon- .dag op Harga (Tegen Fortuna SC) in actie komt, hoopt Bob Maaskant een basis te kunen leggen voor een sterker vervolg van de zwakke start ir. Arn hem, Zeker is in ieder geval dat een zege tegen Cambuur, ten slotte getipt als één van de ge gadigden voor een periode triomf, veel van het al snel geschokte vertrouwen kan her stellen. De wedstrijd op Harga begint om kwart over zes. stuur van „De Viking" haar wensen aangaande de wed strijdvijver kenbaar kunnen maken. Ook de hengelsporiver- enigïng Schiedam en Omstre ken heeft belang bij een verde re ontwikkeling. Binnenkort volgt een bespreking met de. voorzitter hiervan, de heer S leeuwenhoek en de heer Hocgeweïj en hopelijk komt dan de zaak volledig in kannen en kruiken. Als alles goed ver loopt kunnen de hengelaars in het komende voorjaar hun vis lijnen uitzetten en de zeilers en droogschippers van modelsche pen beiden hun gang gaan. Het bestuur van De Viking heeft aangeboden de aanleg en loopsteigers zelf te bekoyigen en aan te brengen. Anton Krowinkel ziet het alle maal wel zitten. Ranke zeil jachten zullen scheren over de vijver. Middenin een vast wed strijd parkoers zodat de leden op gezette tijden kunnen oefe nen. Een toename van leden waaronder zeilers met boten die doormiddel van een vaan of radiografische bestuurd wor den. Geen wonder dat hij dage lijks verlekkerd blikt naar het als maar breder wordende gai dat invreet in het grasgazon van het park. Dit is nodig om de rijver een zo nodige breedte te geven. „Je zal volgend jaar is wat zien", gniffelt deze pio nier van de miniwatersport en heeft hiervoor alle reden. Van onze sportredactie Schiedam In de'v-oorvij- ver van het Prinses Bea- trixpark worden zondag: 8 september de nationa le kampioenschappen gehouden voor model- schepen. Organisator hiervan is de Schiedam se Modeljacht Vereni ging „De Viking". Mo delbouwers uit Rotter dam, Den Haag, Vlaar- Van onze sportredactie Viaardingen Na de teleurstellende „ouverture" tegen PEC Zwolle (0-1) gaat de FC Viaardingen '74 wederom een moeilijke wedstrijd tegemoet. Ditmaal morgenavond uit bij Heerenveen, dat zondag vrij was en via spionnage een duidelijk inzicht van de Vlaar dingse formatie heeft gekregen. Waarbij het niet zal zijn ontgaan,' dat bet de nieuwe FC aan wedstrijdritme ontbreekt De Van Baaren-équipe geen eenheid was, althans niet tegen PEC Zwolle en daarvan kan Heerenveen profiteren. Niet voor niets zei Jan van Baa- sen creëren en niet afmaken" jen zondag na het verlies: „Ik Ook al wil de trainer er collec- ben benieuwd hoe we de eerste tief voetbal van maken, het zal weken doorkomen, want in dc een hele tijd duren eer de FC eerste de beste wedstrijd was Viaardingen '74 zo ver is. het weer het oude liedje: Kan- dingen en verder 'uit Friesland en Noord-Hol land komen hiervoor met hun zelfgebouwde schepen aan de start. Ook de nog maar kort geleden opgerichte ver eniging „Rijnmond" zal voor het eerst met haar vloot in het park ver schijnen. Er wordt in ca. 5 klassen gevaren met radiografisch bestuurde schepen of boten, voortgedre-. ven door etektro- of verbran dingsmotoren. Figuurvaren met handicaps op een hiervoor uit gezet parcours en wedstrijden tegen het horloge voor snelle en supersnelle raceboten. Het meest interessant wordt het va ren in de klasse F.2 met sche pen, op schaal gebouwde mo dellen van bestaande schepen van de handels- en maritieme vloot en de trekpaarden van de rivieren en zee. Inzet voor deze klasse wordt de wissel beker. De overige prijzen bestaan uit medailles. De wed strijden gelden tevens als selec tie voor de volgend jaar in En geland te houden Europese kampioenschappen. De eerste start vindt reeds om 10 uur plaats- Voor de tijdwaarneming beschikt „De Viking'' over elek tronische apparaturen. Rond de pitch, waar het publiek de me^ cano's aan het werk kan zien, zijn alle schepen van nabij te zien. Dit jaar zai het bestuur van De Viking extra aandacht besteden aan de propaganda, dit met het geven van voorlichting en ver der informatie over deze tak van sport die de liefhebbers het gehele jaar bezighoudt. In de zomermaanden varen en expe rimenteren tijdens: ijdens de wintermaanden gebouwde nieu we en verbeterde modellen. Anton Krowinkel voor zijn molen die het hem mogelijk maakt de vaarvijver te zien ontstaan. Van onze sportredactie Maassluis Woensdag 28 augustus staat spor tief Maassluis een groot se basketbalavond te wachten. Het is de Maassluise basketbal vereniging Stomerij van den Bosch Eagles gelukt een wedstrijd te arran geren tussen niemand minder dan landskam pioen Transol RZ uit Rotterdam en BS Lei den. Voor beide teams past deze wedstrijd in hun oefenprogramma. Juist daarom is deze wedstrijd extra interes sant, daar een aantal spelers de kans krijgt zich daarin te bewijzen. Overigens komén beide teams met hun sterkste arsenaal spelers naar Maassluis. coach Jan. Bruin van Transol RZ komt dus met o.a. de'Ameri kaanse topscorer Jack Dinkins, Marcel Welch, Wim Weemhoff, John van Eek, Jan Dekker, Lloyd Richardson en Neder lands langste basketballer Jan Loorbach (2.17 m.). Ook de nieuw aangetrokken Ameri kaan Bob Lackey komt binnen de lijnen. Juist door de aanwezigheid van de Amerikaanse spelers, heeft de belangstelling voor de bas- ketbalsport zich in Nederland stormachtig ontwikkeld. De spectaculaire vaderlandse com petitie is daarvan wel een over- tuigend bewijs. Ook voor de Basketbal Sport (BS) Leiden, is het duel van groot belang. Im- mers het bestuur van de Leise 1 vereniging - vorig jaar vierde in de competitie achter Transol, Levi's en Raak Punch - is naar Amerika geweest om nieuwe spelers aan te trekken. Ook de topscores van deze snel opkomende Leidse vereniging, zullen zo vlak voor de aanvang van de competitie, van zich wil len doen spreken. Hetgeen in houdt dat Transol RZ op een warm onthaal kan rekenen, het geen het duel voor het publiek alleen maar aantrekkelijker maakt Deze wedstrijd naar Maassluis gehaald ter wille van de basket- balpropaganda - is mogelijk ge worden met steun van de ge meente Maassluis middels een garantiesubsidie. Voorts is bre de steun verkregen uit Maas sluise en Vlaardingse midden- stand. Voorafgaand aan het treffen tus- Juventus zorgt voor aantrekkelijk regio-duel sen de twee eredïvionïsten, komt Den Bosch Eagles zelf ook in het veld. De Maassluise eerste klasse? neemt het op tegen het regionaal spelende Juventus uit Schiedam. Een zware kluif voor de Eagles, maar het kan een goede testca se voor de competitie zijn. In de Schiedamse formatie staat vermoedelijk ook Jaap Boon, het afgelopen seizoen nog coach van de Eagles, opgesteld. De aanvang van de wedstrijd tus sen Transol RZ en BS Leiden is om half - negen, terwijl de voorwedstrijd om zeven uur be- gint. Om zes uur is de Olympia- hal aan de Rozenlaan reeds geopend. -Kaartjes voor dit voor Maassluis en' omgeving unieke basketbal- treffen zijn vanaf heden k 3,- verkrijgbaar bij stomerij Van den Bosch, Noordvliet 13 te Maassluis. Het showpeleton „The Lucky Stars" uit Maas land zorgt tussen de bedrijven door voor een muzikaal en charmant optreden. Schiedam De baancommissi'e van de Schiedamse wielerbaan wordt er elke dinsdagavond, de zogenaamde „populaireavond" mee geconfronteerd. Nu eindelijk is gebleken dat het Schiedamse publiek in sportpark Harga écht de weg weeten de verscholen' wielerbaan heeft gevonden, ontdekkten de organisatoren van de wekelijkse populaire hoe beperkt hun mogelijkheden eigenlijk wel zijn. Premies voor de renners - in het daglicht omdat de twee wielerkringen tensotte een nor- lichtmasten niet toereikend male zaak - worden door het z*in- publiek bijeengebracht, terwijl Maar geld is er niet. De stichting de stichting alle inkomsten me- beseft dat slechts een parlicu- teen weer uitkeert. Toch ont breken de mogelijkheden om de populaire uit te breiden tot een echt spektakel, want tel kens als de duisternis haar in trede doet, valt het doek. Hoe mooi het ook was en hoe span nend de koers, de Schiedamse wielerbaan is afhandel ijk van liere gift licht in de duisternis kan verschaffen, terwijl vier lange („Het mogen ook oude zijn", zegt de stichting) lanta renpalen al een uitkomst zou den zijn. Dit dan om te voorko men dat het wielrennen op de wielerbaan voor altijd een „duistere" zaak moet blijven Van 0112e sportredactie Maasland Tijdens het invitatietoemooi van tennis- vereniging Maasland - georganiseerd in het kader van het 10-jarig bestaan - waren de Maaslandse dames bijzonder succesvol. In alle afdelingen ver overden zij de titels. De deelnemende verenigingen waren behalve Maasland de VLTC uit Viaardingen en Bequick uit Maassluis. Het is een goed geslaagd toernooi geworden, zowel in organisato risch als in sportief opzicht. Het gezellige verloop en de mede- werking van het weer droegen hier in niet geringe mate toe bij. Gespeeld werd ér in de klasseC en D. De uitslagen waren als volgt: he ren enkel C: 1. Jan van Strijen; 2. Jaap Boon (beiden Bequick).-. Dames enkel C: 1. Marjan Ver- ploegh; 2, Hedi Both (beiden Maasland). Heren enkel D: 1 Joop van der Lubbe; 2. Evert de Haart (bei den Maassluis). Dames enkel D: 1. Margriet Taap- ken; 2. Mevr. Jennie Wind (bei den Maasland). Heren dubbel C: 1, Boon-Peen- man (Maassluis). Heren dubbel D; 1. De Haart-Van der Lubbe (Maassluis). Dames dubbel C: 3. Wind-Lens- veld (Maasland). Dames dubbel D: 1, Dikken-Sampiemon. (Maasland-Maassluis). Gemengd dubbel C: 1. Irene Luyendijk-hr. Feenman (Maas sluis). Gemengd dubbel D; l. mevr. Van Toor-hr W. Dubbeld (Vlaardïn- gen). Schiedam De basketbalvereni ging Juventus houdt op zater dag 31 augustus een basketbal- toernooi waaraan wordt deel genomen door de verenigingen Akrides, Early Bird en Kinzo. Het toernooi wordt gespeeld in vijf poules: dames, meisjes, he ren 1, 2 en 3 en jongens. Het toernooi begint om 9 uur en is 's middags om vijf uur afgelo pen. DHNbUAG 20 AUGUSTUS 1974

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4