is het vecliten tegen degradatie ben ODÏ kampt met 'levens groot' probleem HERMES NEEMT ACCOM MODATIE OVER GROENOORD Jan van de Bijl verdedigt titel Meer aandacht voor de jeugd INLICHTINGEN SCHIEDAM NIET WEGGESPEELD PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM f^TERDAG Schiedam - Afdeïïngs eer ste klasser Demos „her denkt'* dit jaar zijn 55ste levensjaar. Een van „oudjes" in Schie dam dus, maar net als al die andere clubs met zo'n kleurrijk verleden, valt Demos op door energie en levenslust. Want al hikte Demos de laatste jaren steeds weer tegen dreigende degradatie, steeds weer f kon er een feestje wor den gebouwd omdat het eerste klasserschap met weer een jaar geprolon geerd was. En elk jaar begon Demos weer i bruisend van optimisme aan een nieuw seizoen. Terecht na- Ituurlijk.' -Maar in tegenstelling' tot andere jaren kijkt Demos i iiit seizoen meer naar de jeugd. Vandaar dat het pas gevormde jeugdbestuur in Demos nieuwe opzet een belangrijke taak kreeg toebedeeld. Piet Wolvers, tweede voorzitter en elf maan den lang ad-interim voor Wim Groenhorst die door een. hin derlijke rugblessure lang uit de roulatie is geweest, mac geluk kig weer dusdanig is hersteld dat hij rijn werkzaamheden kon hefvatten, vertolkt het opti misme van het bestuur. „Wij ■dachten dat we met het aan trekken van trainer Coen Pou lus een goede greep gedaan hebben. Onze jongens hebben een straffe hand nodig en van Poulus gaat de roep uit dat iuist hij die straffe hand ge bruikt Hij propageert de stel ling: niet trainen, dan ook niet voetballen". Coen Poulus. die vorig sei2oen nog het Vlaardingse Satelliet onder zijn hoede had, meende- "adat hij Demos enkele keren had zien spelen dat het team voldoende kwaliteit herbergde. Maar la ter verdwenen twee van hemos sterkste spelers. Aad van Dijk ging naar HESS en sterke laatste verdediger Ben van Sehijndel verhuisde naar var buiten Schiedam. Vooral het verlies van de karaktervoet baller Ben van Schijndei lijkt "iet eenvoudig op te vangen. OPGEKNAPT ^Is gezegd prolongeerde De- fris ook het afgelopen seizoen jjtt eerste klasserschap, maar 1)33 de club op Harga gebeurde Néér. De kantine werd ver boot en de bestuurskamer ge heel vernieuwd, terwijl de le den een centrale verwarming hebben geïnstalleerd, waar- loer alles aangenaam ver- jvarmd kan worden. En omdat fritms de Boer, de man van he* materiaal, de opstellen opgeknapt, ziet het De- ®°s-C02nplex er weer keurig ^erzorgd "it. aamaast heeft de gemeentelijke Plantsoenendienst het speelveld °nderhanden genomen. Het ter- 'ön werd 25 centimeter opge hoogd en opnieuw ingezaaid. man achter de schermen voor de club doet, is eigenlijk al 20 ingeburgerd, dat iedereen het heel normaal vindt Maar zo is het natuurlijk niet Harry is de begeleider van het eerste team en hij vat die taak bijzonder serieus op. Hij is de „praat paal" van de jongens, hun ver trouwensman, praat met hen ezt met hun vrouwen. Kortom. Harry is voor de club goud waard". UITRUSTING En omdat Harxy Huuksloot sa men met ótid-voorzitter Gcof Geloof ook nog eens de nieuwe. uitrusting voor de spelers voor hun rekening namen, is het dui delijk dat Demos dit tweetal een warm hart toedraagt. Het zou dan ook leuk zijn als Demos in het 55ste bestaans jaar, na jaren vechten tegen degradatie, ook eens de titel zou kunnen bemachtigen. „We denken wel aan de bovenste regionen", zegt Piet Wolvers, „maar de tijd zal het leren. Vergeet niet dat we twee be langrijke steunpilaren zullen moeten missen". Temeer ook omdat er weinig --nieuwe spelers naar Demos' kwamen. De enige speler die daarvoor in aanmerking komt, is iïenny Greten, die DRZ de rug toekeerde om bij de club te gaan spelen waarvan rijn vader al jaren bestuurslid is. "Uit de jeugd kwamen Adrie de Man en Aad van Leeuwen, twee spelers die de kwaliteiten heb ben om in Demos grote selectie te worden opgenomen. Een se lectie die onder de strakke lei ding van Coen Pouius wordt voorbereid op de nieuwe com petitie en de mogelijkheden be zit om na jaren bungelen in de staart van de ranglijst, ook eens van het succes te gaan proeven. Belangrijk voor Demos wordt echter wel dat een aantal nog vakante plaatsen worden opge vuld. Reserve-doelman Henk Boshoven ïs gestopt en gaat zich, op aandringen van de scheidsrechterscommissie ge heel toeleggen op de arbitrage. De pas 18- Henk Boshoven viel na een seizoen in de BVB al dusdanig op, dat hij als scheidsrechter een belofte voor de toekomst is. Ook masseur/verzorger Piet Bul heeft rijn dienstverband met Demos beëindigd, maar een vervanger werd nog niet gevon- -■ den. Daarnaast hebben oude vertrouwde figuren als „tante An" en „ome Koos" van Oers hun zorgen over de kantine overgedragen aan het echtpaar Van Doorn, Waarmee duidelijk wordt dat De mos, tenslotte al bezig aan zijn 55ste jaar, alle activiteiten van een voetbalclub in zich heeft. Mensen komen en gaan, maar worden weer vervangen door anderen die op hun beurt weer in het belang van de club gaan werken. En wat die werkzaam heden betreft zit het bij Demos' wel snor. Het is basis voor een- goed seizoen. Het bestuur heeft er in elk geval het volste ver trouwen in. .De grassprietjes zijn al zicht- >®ar, maar tot oktober nog te ^'«tsbaar om bespeeld te wor- -von. Het bestuur van Demos doopt met Hermes DVS over- "stemming te bereiken om de lagere elftallen onder ^brengen. J.et Wolvers roemt ook het vele Werk van Harry Huuksloot, die /7s "iet-bestuurslid vaak op de achtergrond blijft, maar rich ?"tpopt heeft tot een clubman gMrir^ejwüerem^Wa^deze Schiedam De korfbal club ODI, opgericht op 11 april 1918, is op zoek naar jeugd die is "geïnte resseerd In de korfbal sport. Nieuwe leden kun nen hiervoor een keurig verzorgd boekwerkje aanvragen en kunnen daarna twee maanden gratis kennismaken met deze tak van sport. Voor inlichtingen: Ton Spruijt, Wattstraat 25 (teL 340222 kantoor), Hans Berman Dr. Schaepmansingel 26 (tel. 702641) en Joke "Ver schoor, Chopinplein 191 (teL 704116). Training van de jeugd ...waar blijven de jongens?... Schiedam „De toekomst van ODI, die toch bepaald wordt door het ledenbestand van de jeugd en vooral de jonge jeugd staat op het spel". Sombere woorden van Cees Passchier, voorzitter van de korfbalclub ODI, geuit tijdens de jaarvergadering van dit jaar JUs niet binnen zeer korte tijd hienn drastisch een verandering komt, dan kan ik helaas ODI als zelf standige vereniging niet meer dan twee jaar geven. Dan zijn we uitgeblust". Cees Passchier wond er toen geen doekjes om, zette helder en duidelijk uiteen dat het probleem van de jeugd, was uitge groeid tot een 'levensgroot' probleem. Toen, februari van dit jaar. maar ook nu nog, zo kort voor de nieuwe competitie, vond ODI geen oplossing. De jeugd heeft nog steeds vooroordelen en de aan tradities klevende bondsbe-" stuurderen. njKen stokdoof voor de steeds Luider wordende kreet De heersers in het bonds- bureau hebben het spinrag dat jarenlang vrij spel had verwij derd en wapperen met hét reg lement: korfbal is een gemeng de sport en moet dat blijven. Oké, voor de pupillen maakten de heren dan nog wel een uitzon dering. Teams uit enkel meisjes mochten in compititieverband wedstrijdervaring opdoen. Ten slotte was het verschil in sekse uiterlijk nauwelijks waarneem baar en slechts bij de pa's en ma's langs de lijn bekend. Maar het was de enige.'knieval', want verder wenst de bond niet te gaan. Junioren zijn tenslotte jeugdige dames en heren en is het reglement weer van toe passing. En daarmee wordt de hoorn van de bondstelefoon weer neergelegd, de brieven in de map 'afgehandeld' opgebor gen en de zware eikenhouten deur met een klap dichtge gooid. Dit alles tot grote tevredenheid van de echte korfbalminnaar. En al steekt er achter het bewa ken van de „gemengde in breng" veel goeds, de clubs rit ten daarmee wel in de proble- men. Zo ook ODI. dat heel wat jeugd kon noteren, maar niet voldoende jongens kreeg om aan die 20 belangrijke eis: een gemengde sport, te kunnen vol doen. GEEN VOORSTANDER Want wat is wijsheid, ais de mei'qes hun pupillentijd zijn ontgroeid en de leeftijd hebben gekregen om in de adspiranten te gaan spelen, maar de nood zakelijke jongens er niet zijn? Zeker is dat ODI en met name voorzitter Cees Passchier geen voorstander is van teams be staande uit enkel meisjes „Want", zo zegt hij in ODI's club blad. „als over bij voorbeeld vijf jaar twaalf dames in de leeftijd van achttien jaar een partijtje lopen te korfballen, dan waan je je in vorige eeu wen en denk je misschien aan een bewuste scheiding der sek sen". En daarmee stelt ODI voor zich zelf de belangrijke taak .de jeugd - en vooral de jongens - te gaan strikken voor de korf balsport- Wedstrijdsecretaresse Joke Verschoor daarover: „Het is een verschrikkelijk moeilijke zaak. Als ze erg jong zijn dan komen ze nog wel, maar dan ineens bedanken ze weer, gaan ze voetballen of zoiets derge lijks. Vreemd genoeg komen ze als ze weer wat ouder zijn vaak weer terug. Voor ons betekent dat echter dat er in die leef tijdsgroepen steeds een gat valt". Een van de manieren waarop ODI dit probleem gaat probe ren te benaderen is de versprei ding van een boekwerkje, spe ciaal bestemd voor de school gaande jeugd. Omdat ODI er vanuit gaat dat de korfbalsport éen gemengde sport moet blij ven, maar dat - om die levens vatbaarheid geen geweld aan te doen - daar jongens en meisjes voor nodig zijn. Het wegnemen van de talrijke vooroordelen is ODI's eerste taak. Titetverdediger Jan van de Bijl met „zijn'* RN-bokaal Schiedam Voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt op zondag: 15 september a.s. het door de Schiedamse Hengelsportverenïging^ „De Alfer" in samenwerking met Mak's speciaalzaak georganiseer de concours gehouden om het persoonlijke kam pioenschap van Schiedam. Voor de eerste maal worden tot dit lustrum-concours ook korpsen (vijf man) toegelaten zodat er bovendien een korpskam pioen 1974 te huldigen zal zijn. De persoonlijke kampioen krijgt naast de titel ook de in. roulatie gebrachte RN-bokaal voor een jaar in zijn bezit. Vorig jaar werd deze trofee gewonnen door de sportvisser Jan van de Bijl, lid van de HV De Toekomst uit Rotterdam. Van de in totaal toen gevangen ruim 188 meter maatvis kwam 7.37 meter in zijn schepnet terecht. Ook nu weer wordt het concours gehouden in het water van de Delftse Schie terhoogte van De Kandelaar van *s morgens 8 tot 11 uur. De visstand in dit vaak woelige water is momenteel optimaal te noemen. In. de afgelopen maanden is hier brasem, bliek en. voorn bij de vleet gevangen maar ook zeelt en karper. Het concours staat als jaarlijks evenement békend om de kostbare prijzen welke de deelnemers kunnen verdienen. Dit is mogelijk omdat Mak's speciaalzaak in hengelsportartikelen het totale bedrag aan inschrijfgeld heeft verdubbeld. De loting voor de kantnummers vindt plaats op dinsdagavond 8 uur in Café P. Romeijn, Rozenburgsestraat 2 in Schiedam, Hier worden op 15 september ook de kampioenen gehuldigd en de prijzen uitgereikt, aanvang 16.30 uur. Schiedam-Aan een slepende zaak lijkt binnenkort een einde te komen. Mits de ge meenteraad goedkeuring hecht aan de plannen om de opstallen van het complex op Harga door Hermes DVS te laten overnemen en een herziening van de huurover eenkomst te laten ingaan, wordt Hermes DVS huurder van het complex op voor amateurs gebruikelijke voorwaarden. De huurvergoeding van het complex was gebaseerd op een kapitaalskrediet van. 228.000 gulden, hetgeen uit kwam op een bedrag van 18.400 gulden per jaar. Om dat ook SW toerx van het complex gebruik maakte be taalden beide verenigingen een huur van 9.200 gulden per jaar. Dit dan omdat de publieksaccommodatie rond het hoofd veld - eigendom van de gemeente - tegen een strikt zakelijke vergoeding moet worden gehuurd. Door het vertrek van SW kwam het motief voor de gemeente om deze accommodatie in eigendom te hebben te ver vallen. Met Hennes DVS is overeenstemming bereikt om de publieksaccommoda tie te laten overnemen voor een bedrag van 34.500 gul den. Daarmee wordt Hermcs' eigenaar van het kleedge bouw, de tribunes, loketten, toiletten, afrasteringen, ge luidsinstallatie. vlaggenmas ten en. spelerskooi. Schiedam Het eerste tiental van de damclub Schiedam heeft de tweede oefenwedstrijd tegen Constant gespeeld- Deze Rotterdamse damvereniging speelt in de ereklasse, wat de hoogste klasse in Nederland betekent. (Ten onrechte werd verleden week vermeld, dat Constant was gedegra deerd). Werd tegen de andere Rotterdamse Ereklasser „Het Oosten" vorige week verloren met 1311, nu waren de cijfers wel iets groter, namelijk 15—9. De eerste tien borden verloren met 13—7. Toch kunnen de Schiedammers op een goede wedstrijd terugzien. Zij werden helemaal niet weggespeeld, ondanks de drie klassen verschik En met iets meer geluk had de stand er nog beter uitgezien. Bij de eerste tien was er aan Schiedamse zijde geen winst- partij, wel zeven remises- Slechts Tom Tilman, spelend aan bord 11, wist tot volle winst te komen. Er wachten nog twee oefenwedstrijden voor Schiedam 1, en wei vandaag tegen Zwartsluis en de maandag daar tegen Barendrecht, waarna dan op 10 september de competitie start met een wedstrijd legen het Vlaardingse VVD Gedetail leerde uitslag: Constant 1—Schiedam 1 159, Ben SmeenkWillem Vrijland 1*1, Jaap RiesenkampTiny Mous 20, Peter PootPiet Basttaanse 1—1, P. Schunsclaar—Hans Willemse 1—1, F. van GaansCees den Boer 1—1, Wim Roozenburg—Peter Lans bergen 2—0, A. GorreeLouis Vrijland 20, W, Brinkerin-' kDick var. Schaik 1IA.A. Lei jnse—Peter Bakker 1—1, F. Koopmeinders—Leo Mous 1—1, M. Singeling—Tom Til man 0—2,1. Akerman—Gerric Tegelaar 2—0. Schiedam Het honkbalteam van de DDH Groenoord neemt op zondag 8 septem ber deel aan een toernooi in Etten-Lcur. Het toernooi, dat onder de naam Amilto-toer- nooi wordt gehouden, is een jaarlijks evenement van de honkbalvereniging The Stags. Naast Groenoord en de organiserende vereniging wordt deelgenomen door Black Lions (Eindhoven), Je- ka (Breda), Green Sox (Mid delburg) en het Belgische BusfryiL Bekerhouder is het Eindhovense Black Lions. SCHIEDAMSCHE COURANT 21 AUGUSTUS 1974 Coen Poulus .straffe hand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5