gemeente rommelt maar Zoldertheater ontvangt veel „oude bekenden" BEZWAAR TEGEN HOOGBOUW OMWONENDEN HEBBEN GEEN JUBILARISSEN EN EREMETAAL BIJ WILTON IVO DE WIJS OPENT NIEUW SEIZOEN Terrein van de Frankenlandkerk j Bejaarde fietser dood na I Auto over de 4 pagina's Zaterdag 31 augustus 1974 99ste jaargang no. 25106 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Brocrsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtencienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Gestimuleerd door het iets toegeno men aantal gemiddelde bezoekers van vorig jaar, blijft het bestuur van het Zoldertheater in de Teerstoof hoopvol in dezelfde lijn doorgaan: het komende seizoen zullen in het theater een flinke hoeveelheid „ou de bekenden" te zien zijn. Zo komen ook dit jaar weer in het Zoldertheater aan de Nieuwstraat cabaretgroepen als Ivo de Wijs, Zonder Filter, Trio lering en Honoloeloe. Ook ac teurs als Jules Croiset en Coen Flink hebben, al eerder in" Schiedam opgetreden. Het bestuur van het Zolderthea ter rekent bij dié voorstellingen Tegen het einde van deze week maakte het bestuur van het Zoldertheater het pro gramma voor het nieuwe sei zoen bekend. Donderdag is de eerste voorstelling, ver zorgd door Ivo de'Wijs. De voorstelling begint om negen uur. >20 ziet het MuWi-complex er aan de zijde van de Warande uit. op meer belangstelling dan voorheen, omdat vorig jaar al 38 procent meer toeschouwers kwam dan in 1972. „Een theater heeft een bepaalde tijd nodig om te groeien .en- om bekend heid te verwerven", meent voorzitter Gerhard van der Graaff. .„Daarbij is vooral van. belang dalmensen hun ervarin gen doorvertellen aan anderen: de zogenaamde mond-op-mond- publiciteit dus". Op donderdag 5 september wordt het seizoen begonnen, met de eerste van drie voorstellingen van het alom bekende cabaret gezelschap van Ivo de Wijs, Op zaterdagmiddag 14 september vindt de eerste voorstelling van het poppentheater plaats, niet zoals gebruikelijk in het Zoldertheater, maar op hèt plein voor het Stedelijk Mu seum. Het theater heeft enkele kleine veranderingen ondergaan. Op het toneel staat een nieuwe piano (de oude was versleten én het gepiep van de voetpedalen was in de zaal zelfs te horen); in de foyer zijn de wanden ook -nu weer gesierd met kunstwer ken. Het is de bedoeling dat dit seizoen verschillende collecties van diverse - kunstenaars ..wor den geëxposeerd. Om zoveel mogelijk interesse voor het theater té kweken, zijn deze week iii de. hele stad fol- ders huis-a an-huis bezorgd. aanrijding Vooral de negen terröswoningen die aan' de zijde van de Waran de komen, bleken. erg in zwang. Schiedam Bij een verkeerson geval op de Mozartlaan is de 79-jarige heer F.P. uit Groe- noord om het leven gekomen. Hij wilde gistermorgen die weg met zijn fiets oversteken, maar werd daarbij aangereden door een vrachtauto dié uit dezelfde richting was gekomen. De bejaarde man was op slag. - dood. Wanneer de Rijnmondschool gesloopt is zuilen ook daar dit soort terras woningen komen. Schiedam Burgemeester Lems heeft gisteren op de werf Witton- Fïjenoord zes eremedailles in brons en in.zHver, behorende bij de orde van Oranje Nassau, opgespeld bij personeelsleden die veertig jaar in dienst zijn. Direkteur ir. B. Werner gaf geschenken onder couvert aan vijftien medewerkers die vijfentwintig jaar werkzaam zijn bij de werf. Het tijdstip dat de school ge sloopt wordt hangt echter af van het overleg dat tussen de gemeente en het schoolbestuur wordt gehouden. Het projëkt zal in vier fasen, ge bouwd v/orden. In de eerste fase wordt de hoogbouw en de woningen aan de Nieuwe Ha- ven uitgevoerd. Hierna zijn de kantoren aan de beurt. Vervol gens de terraswoningen aan de Warande in de derde en de vierde fase. Muys en De Winter hoopt de bouw in twee jaar te realiseren. Gebouwd worden 62 tweekamerwoningen, 40 drieka merwoningen. 9 terraswonin gen. kantoren en een parkeer- garage voor, 132 auto's. Ook V, komt er een nieuwe doorgang tussen de Warande eri dé Nïeu- WéJ3averL:H De.Schiedammers die een onder-: Kienhuis lüedrijt'sfotograaf). W. scheiding hebben gekregen zij- 'Jan der Leye (diepgatboorder). n: de brander W. Clausing en L. Ras (afdelingsbaas) P. J. J. de afdelingsbazen H. J. van Ga- van der Steen (lasser), N. Ver- meren, P. Ooms en H. J. Krei- wijs (lasser) en J. Wesdorp (ij- scher. Ook de Rotterdammers zerbewerker). P. Schuitema (pij pen bewerk er) en W. J. Wagemaker (plaatwër- Tevens werden de zilveren jubila- ker) kregen uit handen van Dr. rissen 'gehuldigd; Ai van Dijk A. J. Lems een medaille. (hoofd centrale planning), H. J, van Harend '(sleepbootkapitein) en N. J. Pluymert (projektlei- der), allen uit Vlaardingën. J. J. kerk) en P. Veth (kraanrijder) uit Rotterdam werden ook m dc bloemen gezet omdat zij een kwart eeuw in Schiedam werk zaam zijn. Schiedam De 31-jarige analist F.;. j. H. P,. uit Heenvliet is op de Harreweg in Schiedam door fonbekende ooreaak over de kop geslagen en in een droge sloot '•'•.terechtgekomen.; De analist kwam er met de schrik;- èri een bloedende lip.van af. -...;. De wagen raakte zwaar bescha digd.»'" Vijfentwintig - jaar in 'dienst van de werf aan de Admiraal de Ruyterstraat zijn de Schiedam mers: C. van der Bergh (contro- leur meetinstrumenten), C. van der Gpag (afdelingsbaas), W. G.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1