Nieuwlanders willen meer groen in hun straten KAM Yvonne is Rijnmonds mooiste 'Magazijn' opvolger 'ïnkijker' L i Bewoners van vier straten gaan praten met gemeente SPREEKUUR IN SCHIEDA M-ZUID EN WEST Woning bouw Rijnmond leeft iets op Tocli volop actie Programma seizoen '74/975 NCVB-cen tnmi JA Vijfsluizen: bloemengroet aan 450 bejaarden JBSÊSBÊÊÊmm Miss-verkiezingen in Granada Gestolen auto's gevonden SCHIEDAMSCHE COURANT tbr- "t? Maandag 9 september 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 6 pagina's 99ste jaargang no. 25112 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het wekelijkse spreekuur voor de bewoners van Schiedam-Zujd gaat weer beginnen." Elke dinsdagavond zal het bestuur van de bewonersvereniging weer als vraagbaak paraat zijn voor de klachten, grieven en eventueel compli menten van de omwonenden." Het spreekuur 2al echter niet meer in de pastorie aan de Lekstraat 55 worden gehouden." Voortaan is het adres de school in de Zwartewaalsestraat 16." Ook de bewonersvereniging van Schiedam-west gaat weer wekelijks spreekuur houden in samenwerking met de vaste staf van het centrum "De Kreek". Iedere maandag van half zeven tot half acht kan men hier terecht in een der zalen van De Kreek aan de Lange Haven." 3$ Vanaf de kant van de vijver in het Beatrixpark, verscholen onder de meest vernuftige regenschermen, streden de vele deelnemers aan de nationale kampioenschappen voor model bootjes om de vele titels. Twee Schiedammers, Krowinke! en Collignon. schaarden zich tussen de sterksten. Voor de voetbalclubs in het afdelingsvoetbal viel er dit weekeinde weinig te beleven. Werd het volledige programma afgelast, bij de KNVB-ers bleek slechts het veld van DHS niet in staat om de wedstrijd tegen Zwijndrecht te kunnen verwerken. Overigens waren de resultaten niet denderend. Hermes, PPSC en SVDPW sleepten een puntjeuit de modder weg, terwijl Ursus de volle winst bemachtigde, maar HBSS, Excelsior en Martinit gingen onderuit. SW deed dat met. De ploeg van Bob Maaskant won wederom met een aanvaardbare score, nu van Heracles, en vijzelde daarmee de doelcijfers op tot 1310. En dat uit zes wedstrijden. Overigens opende SW wel een gloednieuw para-medisch centrum. 1- En natuurlij werd er nog gehandbald, al kwm Wilton niet volledig aan de start, terwijl de korfballers van Succes hun naam eer aan deden. Een knappe tweede plaats van Groe- noord in Etten-Leur en een net mislukte greep naar promotie van het softbalteam, onderstrepen dat er d't weekeinde nog heel wat Schiedamse clubs in actie kwamen. Hoe, leest u op de sportpagina's van deze krant. Schiedam Op woensdag 11 sep tember zal de afdeling centrum van de NCVB haar winterpro- gramma openen met een bij eenkomst in het gebouw voor christelijk sociale belangen aan de Lange Haven. Ds. J. Stolk zal dan een uiteenzetting hou den over de Openbaring van Johannes. Woensdag 16 oktober zal de beer G- Markenbach vertellen over zijn reis naar Israël. Hij zal dit illustreren met dia's. Een maand later, op woensdag 20 november, komt mevrouw E. M. Marcus-Spring een en ander vertellen over het werk en de ^doelstellingen van Amnesty In ternational. Woensdag 18 de- member zal de kerstavond wor den gehouden. De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar 1975 zal op woens dag 18 janurari worden gehou den. Voor de pauze zal er dan een huishoudelijke vergadering zijn, terwijl na de pauze een diaklankbeeld over 700 jaar Schiedam zal worden vertoond. In de maand februari op woensdag de twaalfde zal de heer Fr. van Vliet een toe spraak houden over cactussen en vetplanten. Woensdag 19 maart is er een „gewone" ver gadering en maandag 14 april een gezamenlijke vergadering met onder meer een optreden van Nel Kars. Op woensdag 14 mei zal tenslotte een groot jaar feest worden gehouden. Schiedam Bewoners van vier straten in Nieuw- land krijgen donderdag aanstaande de gelegen' heid om met de gemeen te te praten over hoe de Van der Duy-van Maas damstraat, de Van Ho- gendorpstraat, Van Lim burg Stirumstraat en een gedeelte van de Bur gemeester van Haaren- laan er in de toekomst moet uit gaan zien. En kele wensen zijn al be kend: meer groen, betere parkeergelegenheid voor de auto's en het liefst enkele parkeerdrempels. De bewoners hebben via een haastig gehouden enqüte, geor ganiseerd door hun wijkvereni- ging in samenwerking met de Jeugdh'aven, hun verlangens gespuid. Op de voorlichtings avond in het wijkgebouw aan het dr. Wïbautplein (donderd; 12 september tussen 19.00 23.00 uur) kunnen zij de voorlo pige schetsplannen van meentewerken bekijken. Daar kunnen zij ook de nodige kritiek uiten op de zienswij van de gemeente. Er kan uitieg worden gevraagd aan enkele deskundigen van de dienst meentewerken die daar de hele avond aanwezig zullen zijn. Nieuwe ideeèn en wensen kunnen alsnog naar voren wor den gebracht, het „vernieuwen" van de straten is mogelijk geworden doordat het gebied in Nieuwland bin nenkort opgehoogd moet wor den. Een krediet hiervoor is al een paar maanden geleden doer de gemeenteraad goedge keurd. De wijkvereniging en de stichting Jeugdhaven zagen hun kans schoon om zodoende de bewoners in te schakelen in de plannen van de gemeente om de straten een beter aanzien te geven. Via een extra nummer van het wijkblad van de vereniging, dat aan alle 228 gezinnen werd uit gereikt organiseerde men een enquete. Ongeveer vijftig pro cent van de bewoners hebben tot nu toe de vragenlijst inge vuld. De wijkvereniging hoopt dat er via de voorlichtings avond nog meer bewoners geactiveerd zullen worden en hun wensen kenbaar zullen ma ken. SCHlE0FiM$c Ja. ook u kunt deze ideale kranlenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheel vn|b!i|vend. in de bus krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk meuws. Twee kranten voor de prijs van een Proliteer ervan' P S Mocht u n leu«e vergelijl'ftg kunnen bedenke*! als op ontfetslaatrte j'fi in de oen dan maan: U Kans op eon dasaanste*er die w«i uitloven voor de mees» onqme'e dmg Seniedamsctie Courant IC pri|bli|V9nd het RN plus telefoon I I Z03;S I hoort b>i I io hoon de Schiaoamsche WJ.euwsDlad Courant bi het Rotterdamsch Schiedam Bewoners van vijf plaatselijke bejaardencentra kregen zaterdag een bloemstuk- je aangeboden door bestuur en leden van de Volkstuindersver- eniging Vijfsluizen. Een jaarlijkse bloemengroet, vo rig jaar gebracht aan de bewo ners van de overige tehuizen die zulks uitermate op prijs stelden. Ook ditmaal waren dertig ervaren bloemschiksters uren achtereen druk in de weer om aan de lopende band de benodigde vierhonderd vijftig stukjes met vaardige handen te produceren. Bovendien kreeg de leiding van de betrokken tehuizen een even fraai en fleurig bloemwerk dat een plaatsje kreeg in de recep tieruimte. Met eigen, vervoersmiddelen wer den de stukjes 's middags bij de tehuizen afgeleverd. Dit waren Huize „Spaland" en „De Marg" het St. Jacobs Gasthuis, het Rusthuis van de Hervormde Gemeente en het Gemeentelijk Verpleeghuis „Nieuw Water weg". Volgend jaar gaat deze bloemen groet zich uitstrekken over de bewoners van alle bejaarden centra van Schiedam. Dit ge beurt dan in het kader van de in september te houden „Na- tuurmanifestatie" in Sporthal Margnet als sluitstuk van de viering van 700 jaar Schiedam. Met Vijfsluizen gaat ook de ver eniging Thurlede en de KNMPT, afdeling Schiedam met hun bloemschiksters en -schikkers hieraan medewerk ing verlenen. C-fiï cl Schiedam Het Rotterdamse meisje Yvonne Böneker is de „Miss Rijnmond" van disco-dancing Granada geworden. Vrijdagnacht bepaalde een jury, die bestond uil onder andere SVV-irainer Bob Maaskant, de Vlaardingse coutu rier Anton Jean-Paul en twee vertegenwoordigers van het Rotterdamsch Nieuwsblad, met algemene stemmen dat Yvonne de ,anooiste" deelneemster aan de miss-verkiezin gen was Schijnbaar onbewogen maar, 2oaIs ze later verklaarde „ontzet tend zenuwachtig" nam het zestienjarige meije. dat latei mannequin wil worden, uit handen van Granada-eigenaar Dick van Gelder de eerste prijs m ontvangst: vliegtickets voor een week vakantie in Londen voor twee personen. Op de weede plaats eindigde de 25-jange eveneens uit Rotter dam afkomstige ponstypiste Carla Klaassen, nummer drie werd de Schiedamse scholiere Dorry de Ligt (17). De jury lette achtereenvolgens op het figuur, het gelaat, de charme, de flair en de make-up. AUe finalisten kwamen driemaal op het podium van de dancing aan de Broersvest. Eerst in hun „gewone" kledij, vervolgens in „anto's" en tenslotte in bikini. Ook de anto's. nieuwe creaties van couturier Anton Jean-Paul, baarden veel opzien. Deze kledingstukken lijken van voren op een rok. van achteren op een broek en van opzij op een broekrok. Zij zijn te aanschouwen in de kledingzaak van de couturier in de Maasstraat in Vlaardingen. De Schiedamse popgroep Shape of Things luisterde met vrij rustige commerciële muziek de finale op. In tegenstelling tot de formatie Catapult, die vorige week optrad bij de voorronde van de miss-verkiezmgen. maar snel moest opdoe ken omdat er te hard werd gespeeld. Schiedam/Vlaardingen De wo ningbouw in de 23 Rijnmond- gemeenten zag er in juli iets rooskleuriger uit dan in dezelf de maand, een jaar geleden. Toen kwamen er namelijk 152 woningen gereed, dit jaar 317. Het overgrote deel van deze hui zen waren gestibsidieere parti culiere woningen (176). De wo ningwetwoningen namen een goede tweede plaats in met 107. De rest (40) was ongesubs£ dieerd gebouwd door particu lieren. Begonnen werd met de bouw van 497 (vorig jaar 390) woningen: 294 woningwet; 172 gesubsi dieerd en 31 ongesubsidieerde particuliere woningen. Op 1 augustus waren er in totaal 5902 (vorig jaar nog 8698) wo ningen in aanbouw. 2697 wo ningwet; 2073 gesubsidieerde en 1132 ongesubsidieerde particu liere woningen. Bij de bouw van woningwetwo ningen neemt Botterdam nog steeds de eerste plaats in met 1049 woningen. Schiedam neemt een troosteoze zesde plaats in met 185 na gemeenten als Krimpen en Capeüe aan den IJsset en Ridderkerk. Vlaardingen komt niet op het lijstje voor. Zoals gebruikelijk is drievierde deel van de in aanbouw zijnde woningwetwoningen en een aantal gesusidieerde woningen (beneden een huur van 425 gul den per maand) voor houders van een "legitimatiebewijs wo ningzoekende Rijnmond". Hoek van Holland De twee auto's, die afgelopen week in De Hoek zijn gestolen, zijn te rug. Een werd aangetroffen in Hoek van Holland zelf, de an dere in Den Haag. Bovendien vond de Hoekse politie nog een auto terug, die in Den Haag was gestolen. In het bejaardencentrum „De Harg" kreeg ook de heer Schijf een kleurrijk tafelstukje aangeboden door mevr. Meijer van „Vijfsluizen". Hij is 71 jaar oud en verzorgt dagelijks als facteur de post voor het gehele tehuis. Schiedam De ïnkijker, het blad voor Cultureel Jongeren Paspoort-houders, is ter ziele. Daarvoor in de plaats krijgen de CJP'ers het komend seizoen bet Rotterdamse blad Maga zijn. Dat blad bestaat al enige jaren. De inkijker heeft slechts een kort leven achter de rug. Het kleine blad werd gemaakt in samen werking met. de Vlaardingse, de Schiedamse en de Masssluise Gemeenschap. "Maar in de praktijk kwam het erop neer dat wij de inhoud leverden", zegt Maarten Bot van culture! zaken in Vlaardingen. "Schie dam en Maassluis droegen nau welijks kopij aan". De Inkijker is meer in hél nieuws krant stoppen, met daarin arti kelen uit diverse kranten. De Schiedamse Gemeenschap ver zette zich daartegen. "De poli tiek moet buiten de cultuur blij ven", riep de SG. Een scheiding die heel moeilijk te maken is, er is immers ook politiek to neel. En de scheiding tussen sport en politiek is net zo'n moeilijke, aldus Vlaardingen. De samenwerking, voorzover die er was, verliep zodoende erg stroef. geweest. Vlaardingen wilde een "Schiedam en Maassluis zijn met politieke bijlage in de CJP Rotterdam gaan praten over de uitgaven van Magazijn, Ze zijn toen overeen gekomen, dat het Rotterdamse blad ook in die steden zou worden uitgegeven", 2egt Bot, "Vlaardingen bleef al leen over. Om De Inkijker zelf te gaan uitgeven zou voor ons te duur worden". Vlaardingen sloot zich derhalve maar bij de anderen aan. De regelmatige kopijleveraars voor het nu ter ziele geraakte blad kunnen hun creatieve pro- d ukten, waaronder nogal wat gedichtenbrouwsels, kwijt bij de redactie van Magazijn,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1