SVV toch nog ruimschoots beloond bi VOLENDAM NEEMT REVANCHE OP VLAARDINGEN 'We verzuimden de bal in ploeg te houdenv -JÊBrk Solo Anton Huyer beslist SVV opent para-medisch centrum MOEIZAME ZEGE P "t Drink Èifffl OUf5 VERSLAGEN KANSEN Pim Visser: f-Jw'-i' -'l 4:. jyjAAiwAu Schiedam SVV is weer een stap dichter bij het beoogde doel: meedraaien in de top. pe équipe van Bob Maaskant bleef door een 3-1 zege op Heracles in het voetspoor van koploper Eindhoven dat heel verras send Amersfoort op eigen veld een pak slaag gaf. jjaar Maar daar is in feite alles mee gezegd. Erg boeiend werd het allemaal niet, ook al wekte de stand op de ranglijst de verwachting dat zowel SVV als Heracles overtuigend op winst zouden azen. Niet dat de aanval werd geschuwd, maar de echte overtuiging ontbrak. Zeker in de eerste helft die werd afgesloten met een blanke stand. Dat Heracles, ondanks de vele schoonheidsfoutjes die er aan het spel kleefden, brutaal de aanval koos had $VV toch wel xcbaasd. "Vong jaar", 20 herinnerde Bob Maaskant ach, "groef Heracles zich in op eigen helft. Toen waren ze te laf om aan te vallen". Maar het Heracles van nu heeft ten opzichte van vorig seizoen aanvallend aan kwaliteit gewonnen. Met name spitsspeler Hans Polko is een versterking, terwijl de boomlange Westerhof en de rappe Loalapua voortdu rend gevaar kunnen stichten in elke defensie. Dat lukte ook op Harga. Toch kon de for? latie van Ron Dellow pas echt gevaarlijk worden toen Maarten van Beek met een enkelblessure moest uitvallen. Hij werd daardoor SWs eerste bezoeker van het fonkelnieuwe para-medisch centrum. Zijn vervanger werd Rmus Steenbergen die op Westerhof werd gezet. Was daar mee het Almelose lengtevoordeel ingedamd, het duur de lang voordat de rust in de Schiedamse defensie terugkeerde. doorzette. Toen kwam Dutina op links enkele keren goed door en kon de harde inzet van Theo van Toledo slechts door een snelle reactie van doelman Steunen berg worden gekeerd. Dutina en Van Toledo: tegen Heracles twee uitersten. SW's op Harga doorgaans sterk spelende Joegoslaaf kwam er gisteren niet uit Dat Dutina in verdedigend opzicht tekort kort schiet is bekend, evenals zijn vermogen om moeilijke situaties m een 'handomdraai* op te lossen. Maar gisteren draafde diezelfe Dutina zich herhaaldelijk vast op de stug tackelende Almelose afweer, waardoor goed opgezette aanvallen onnodig m slukten. Zo bekeken vormde het spel van Theo van Toledo een schril contrast De stevige SW'er groeit langzaam maar zeker naar de juiste vorm. Het resulteerde tegen Door Hans Soeters Heracles in twee doelpunten waarin "Tollie" een be langrijk aandeel had. Bob Maaskant over zijn midden velder: "Je kunt wekelijks zien dat Theo vooruitgaat, gaat. Voor een vent met zo'n bouw als Theo duurt het gewoon wat langer voordat ie er weer is". meegekomen Jan den Tuinder keihard werd ingekogel- d: 1-0. Dat Heracles vijf minuten later al de gelijkmaker produ ceerde leek onnodig. Leen Wamaar trapte iets te hoog, terwijl Mulderij weer gevaarlijk laag kopte. Arbiter Draaisma vond beide overtredingen geen fluitsignaal waardig, waarna Korte met een machtige uithaal voor 1-1 zorgde. Het bracht zowaar wat spektakel in het tot dat moment zo saaie spelbeeld. Waarna SW in de 71ste minuut nogmaals doeltreffend te werk ging. Dutina nam de vrije trap, nadat Van Toledo tegen de grasmat was gewerkt, razendsnel. Te snel was ook de voorzet van Wim Mulder die door Paul Roodnat met een ferme sliding langs de uit positie gespeelde Steunenberg werd getikt: 2-1. Het inspireerde, want alweer Theo van Toledo en de gisteren erg statische Jan Groeneweg dwongen de Almelose doelman tot knappe reddingen. En met nog enkele minuten te spelen waagde Heracles alles of niets. Doelman Steunenbergkwam zijn doel uit en werd, opgelopen tot dichtbij de middenlijn, een elfde veldspeler Het werd voor de formatie van Ron Dellow tenslotte 'niets', want kort nadat Schepers was ingevallen voor Korte vergrootte SW de voorsprong. Gelukkig voor SW kwam die vorm er gisteren al. Want juist toen Heracles wat géinspireerder op de foutloos keepende Jan van der Velden afstoof, dichtte Van Toledo de gaatjes. Dit dan in voortreffelijke samen werking met de weer knap spelende Leen Wamaar. En weer was Theo van Toledo de grondlegger. Zijn voorzet bereikte de vrijstaande Jan Groeneweg, die met een zijwaartse omhaal de totale Almelose alweer verraste. Zelfs doelman Steunenberg stond als aan de grond genageld: 31. De technisch begaafde SWer zal, gezien zijn rustge vend spel van de laatste weken, niet meer van de vrije verdedigersplaats worden weggehaald. Temeer omdat hij vanaf die plaats een uitstekend aanvoerder blijkt te zijn. Het betekende het laatste wapenfeit van een duelmet een handvol hoogtepunten. Te weinig m ieder geval om echt te kunnen boeien, maar daarom niet minder nuttig. Met komende week de topper in Eindhoven in het vooruitzicht, bleef vooral het behouden van de aansluiting met de top een belangrijk gegeven. En daarm slaagde SW volledig. Het maakte SW wat angstig, Het uitverdedigen lukte vaak moeizaam en door het veelvuldigstoren van de Almelose aanvallers duurde het tot de 38ste minuut alvorens een Schiedamse aanval werkelijk venijnig Maar al kon het duel ook in de tweede helft slechts matig boeien, dat SW al naeen kwartier op 1-0 kwam, beïnvloedde de wedstrijd in gunstige zin. De inleiding kwam van Theo van Toledo die Steunenberg ten koste van een hoekschop aan het werk zette. Het resultaat was een strakke voorzet Van Roodnat die door de Doelman Steunenberg voorkomt dat Jan Groe neweg gevaarlijk kan worden. - Van onze sportredactie Volendam - Vlaardingjen, met trainer Jan van Baaren, had het na afloop van de door zijn team met 3—1 verloren wedstrijd tegen Volendam aan het rechte eind. "Voor een doodgewone premie doen die Volen- dammers niet zo gek, maar staat er een feestje op het programma na de wedstrijd dan zijn ze niet te houden". En de beste man had gelijk. De Volendammer kermis in het vooruitzicht en de blamage van vorige week nog in het achter hoofd (Volendam verloor toen met 5—0 van FSC) voetbalde het team van trainer Joep Steur er met name in de eerste helft een daverend eind op los. Vlaardingen moest er aan gelo ven en deed dat ook, al kwam het team van Van Baaren in de eerste helft echter meer uit de beklemmende Volendam-greep, maar toen was het al te laat De 3—0 achterstand die de Vlaardingers hadden opgelopen kon slechts met één tegengoal worden ingelopen. Er was echter nog een factor die Vlaardingen gisteren op nega tieve wijze parten speelde, dat bleek voor Van Baaren het spel van doelman Koos van Elles wijk, die overigens in de rust vervangen werd door Rob Bre- kelmans. "We hebben in die eerste helft zeker een klap ge had, doordat Van Elleswijk zonder meer schuldig was aan twee doelpunten", aldus Van Baaren. Toch was het diezelfde Van Elles wijk die in de eerste fase van de strijd zijn ploeg van enkele tegentreffers afhield. Zo werkte hij in de tiende minuut van het duel op miraculeuze wijze een kopbal van Volemdammer Jaap Braam uit zijn doeL Daar vóór wist hij ook Billy Bond het scoren te beletten. Vlaardingen, met de straffe wind tegen, trachtte door met man en macht te verdedigen de tegen stander op afstand te houden. Het bleek echter uitstel van executie. Een genadeloos schot van Kees Kok van zo'n dertig meter afstand luidde de onder gang van FC Vlaardingen in. Van Elleswijk trachtte het pro jectiel nog uit zijn doel te ranse len, maar dat was tevergeefs: 1—0. Volendam kwam toen pas goed los. Een vnje trap van Dick Bond ging net naast het doel. Jaap Braam kwam een centi meter te kort om doeltreffend voor Volendam uit te halen. Vlaardingen, dat op het mid denveld via de goed spelende John Korver redelijk uit de voeten kwam kon echter in de tegenaanval weinig vuist ma ken. Aad Reijgersberg werd volledig lam gelegd door de Vo- lendam-verdediger Diek de i Boer en de andere spits, René Pas, stond meermalen tegen een overmacht aan Votendam- verdedigers. In de 28ste minuut van het duel luidde Van Elles wijk zijn ondergang in. Te ver voor zijn doel staand was het voor Billy Bond kinderwerk de Vlaardingen-keeper met een lob te passeren: 20. ',V>S Een kleine tien minuten later volgde de tweede blunder van Van Elleswijk. Een onschuldige voorzet van Billy Bond leek in handen van de onfortuinlijke keeper te belanden. Het pakte echter anders uit. Van Elles wijk liet de bal los, waarna het voor Nico Mol eenvoudig was 3—0 aan te tekenen. Van Elleswijk herstelde zich rede lijk, hield enkele voltreffers van Volendammers uit zijn doel, maar kon niet verhinderen dat Van Baaren in de tweede helft De defensie van Vlaardingen voor de derdemaal de voorkeur aan Brekelmans gaf. Ook de tegenvallende Frans Stans werd in de rust vervangen door Jan Roodbos. Deze wissel pakte in de tweede helft goed uit. Vlaardingen toonde meer vechtlust dan voor die tijd en dacht zelfs aan een offensief- Een offensief, dat eerst in de 25 ste minuut van dit tweede helft tot uiting kwam. Daarvóór was het Ger Pijl geweest, die zijn ploeg bijna aan een tegen- goal had geholpen, ware het niet dat zijn daverende knal net over het Volendam-doel ver dween. Diezelfde Pijl raakte ook nog de lat, nadat Roodbo! de voor zijn voeten legde. De Vlaardingse treffer lag voor de hand. Volen dam draalde in de achterhoede te veel met de bal, waardoor cr voor de tegenstander ruimte was weggelegd voor enkele kansen. Bouman tenslotte bracht die langverwachte te gentreffer op zijn naam. Aad Reijgersberg had hem hiertoe in staat gesteld: 3—1. Vlaardingen kreeg hierna nog een aantal mogelijkheden om de stand een beter aanzien te geven. Zo miste Roodhol een unieke kans en zag Ger Pijl zijn schot rakelings over het Volendam-doel verdwijnen. Wat Vlaardingen vervolgens ook nog probeerde, de Volen- dam-achterhoede bleef vaak met veel moeite stand hou den. Van Baaren: "Het is duidelijk dat we in die eerste helft met opge wassen waren tegen het jagen de Volendam. Er was een te groot kwaliteitsverschil. Maar ik moet zeggen, dat wij de twee de helft het spel enigszins ge dicteerd hebben. Jammer blijft het dat we van de vele kansen die ons geboden werden er maar één benut hebben. V'/ '<cf WW door Henk Stolk Rotterdam Hermes-DVS, dat vorige week tegen EDO zo teleur^ stelde, kwam gisteren tegen CVV heel wat beter voor de dag. Trainer Pim Visser had z'n manschappen kennelijk voldoende kunnen motiveren. Met een soms verbluffende zelfverzekerdheid trad men de Rotterdammers, waar het per traditie erg moeilijk tegen te spelen is, tegemoet. 1 De Hermes-defensie zwicht.,.. CW kan juichen.... De stormlinie, gevormd door het driemanschap Aad van der Voort, Arie Riedijk en Ties van Duppen, liet zien wel degelijk te kunnen improviseren. Vooral de wijze waarop Arie Riedijk DW'medegenloze voorstdpper Henk de Jong steeds uit het centrum weglokte, was opval lend. Aart Aart van der Voort en Ties van Duppen konden daardoor telkens "diepgaan". Alleen het feit dat ex-Hermes- DVS-speler en ausputzer Henk de Blok steevast de plooitjes gladstreek, was er debet aan. -dat er slechts één keer gescoord werd. Hoewel trainer Pim Visser uite raard verschillende minpunten geconstateerd had kon hij na de schertsvertoning tegen EDO niet anders dan tevreden zijn. "Voor het publiek moet het een uitermate leuke partij geweest zijn, twee aanvallende ploegen, wat wil je nog meer," sprak de ex-Spartaan opgetogen. "Dit re sultaat geeft zeker hoop voor de toekomst. Volgende week te gen Papendrecht moet de eer ste overwinning komen" aldus Visser, die verder liet weten dal CW hem zeker niet verrast had "Ik wist dat er meer aanvallend gespeeld zou worden, CW heeft met Arie van der Sluis en Jan Verhoeven aanvallend ge woon meer mogelijkheden ge kregen". Nu Hermes-DVS dui delijk in de lift zit, richt de belangstelling van Visser zich op het beker-avontuur. "Hoewel de competitie voor ons het be langrijkste is wil ik graag FC- Den Bosch pakken. Met Xerxes is me dit tegen Heerenveen en Heracles niet gelukt". Met veel genogen heeft Visser gekeken naar het spel van de twee be jaarde ausputzers.' "Kerels als Blok van Van der Burg kan je gewoon nog niet missen, net als vroeger Ad Verhoeven bij Xer xes, maken zij een kwart van je elftal uit". Ondanks de dikwijls fraaie patro nen had hij ook zijn bedenkin gen tegen het Hermes-spel. "Na ons doelpunt kon je gewoon aan zien komen dat CW wel weer gelijk zou maken", foeter de hij. "We verzuimden de bal in de ploeg te houden en heten ons te sbnpeltjes in de verdedi ging drukken, dit laatste moet er nog uit", weet hij. Collega Leen Admiraal was in grote lijnen ook wel tevreden over zijn ploeg, al bleef ook hij niet kritiekloos. "De overscha keling van verdedigend voetbal naar meer aanvallend voetbal vereist natuurlijk aanpassing maar we hebben er de spelers voor, dus het moet gewoon kun nen. Ik ben vreselijk blij dat ook Hermes aanvallend voetbal speelde, dit is voor mij het gro te nut van de hoofdklasse. In plaats van 1—1 had het gemak kelijk 4—1 voor Hermes of CVV kunnen zijn" meende de CW-tramer. Op de vraag waarom aanklever en voorstop per Henk de Jong dikwijls als een hondje achter Ane Riedijk was aangelopen, antwoordde hij "het is tegen een achteruit- spelende voetballer als Riedijk erg moeilijk voedballen, je kan hem dikwijls all. m maar af stoppen ten k *st van overtre dingen, daar komt nob ibij dat De Jong niet helemaal fit was. Voor wedstrijdverslag zie RN/s- portbijlage. Van onze sportredactie Dordrecht Door schorsingen van Van Os, Otte en Roelofs kon de C-formatie zich bij FC Dordrecht weinig permitteren op het, gebied van „gekleurde" kaarten. In een redelijk duel slaagden de Vlaardingers er in de thuisclub lik op stuk te geven en dat kwam na rust tot uiting, toen Anton Huyer een pass van het middenveld oppikte en na een solo en op de rand van buitenspel de Dordtse keeper kansloos sloeg: 0—1- In die fase van de stnjd had FC Vlaardingen meer profijt moeten trekken uit zijn meerderheid, evenals voor rust, toen het vooral tactisch sterker was. In de C-formatie maakte Ger Robbemond zijn opwachting na enkele weken terug plotseling onder het mes te zijn gezet voor een blindedarmoperatie. Zijn rentree was geslaagd en dat gaf, met Hadde van der Meyden als laatste man, het Vlaardingse team veel vertrouwen. Het duel aan de Dordtse Krommedijk stond onder leiding van arbiter Koster en dat ging hem goed af. Overige uitslagen jeugdeompetitie 2 B: Willem IIRod a JC 02, SW—FC VW 4—0, Helmond Sport— Fortuna SC 0—3, Excelsio- rMW 41, Eindhoven—Sparta 2—2. Schiedam Dankzij een bijdrage van een „oer"-SWer en veel zelfwerkzaamheid kon gisteren SWs para-medisch centrum in gebruik worden genomen. On der leiding van Harry Eiken broek werd de bestaande ruim te veranderd, waardoor een rui me kamer ontstond. Hierin werkt SWs medisch begelei- dmgstrio (dr. Van Vuuren, fy siotherapeut Jan Post en mas seur Jan van Heijningen) met moderne apparatuur. Zoals twee massagebanden, vibrator, bakken voor wisselbaden, ultra geluid apparatuur voor onder watermassage, een ultra-korte- golf bestralingsapparaat (voor normale en solonoïde behande ling) een róntgenapparaat en fo to-con trole-lich tbak, infra- rood-straling, een zuurstofappa raat en apparatuur voor hot- packs applicatie. Uiteraard ont breken ook de noodzakelijke eerste hulpmiddelen niet. Schiedam Op een redelijk be speelbaar Harga hebben Her- mes-2 en HÖV-3 er in de vroege zondagmorgen een onverwacht spannend duel van gemaakt, HOV bleek een aantal routi niers in de ploeg te hebben en het jonge ploegje van trainer Pim Visser en coach Lex Janse kon beslist niet naar de over winning wandelen. Uiteindelijk werd het dan wel 2—1 (na een 1—0 ruststand), maar fraai voetbal wilde nog niet zo erg lukken, Beide doel punten werden gescoord door Teun Koomaat, die na zijn blessure nog wel voorzichtig voetbalde, maar met zijn twee treffers toch lijkt te bewijzen, dat Hermes hem niet voor niks heeft aangetrokken om dit sei zoen voor wat extra punten te zorgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3