Succeskraakt' Hesco SCHIEDAM: WEER KLEINE NEDERLAAG Pech veil Excelsior SVDPW fe: loon naar werken aanvallend ■1 Martinit faalt té Ursus gaat door Ondanks enorme inzet WISSELS F- 4 SCHiEDAivio^HE COURANT MAANDAG 9 SEPTEMBER 197/ Rotterdam 4 u-' mh?& SVDFW-trainer Sander Hoek was niet van plan, een volkomen verdedigende taktiek te houden: „We gaan beginnen met de wind mee dus moeten we aan gaan vallen. Maar dat gebeurt wel met een vers versterkt middenveld en maar twee aanvallers." Zijn collega dacht er uiteraard anders over: „We proberen wel aan te vallen want we hebben nog heel wat goed te maken maar we beginnen behoudend." Hetgeen inderdaad gebeurde. SVDPW speelde snel aanvallend voet bal en was dan ook in de beginperiode de meest gevaarlijke ploeg, Zo kreeg al vrij snel in het begin Sjors Krijnsen een schitterende kans zijn ploeg op een voorsprong te zetten maar de uitblinkende Puttershoek-keeper Leo Visser wist dat te verhinderen. Puttershoek moest terug en kon dan ook geen moment gevaarlijk zijn. Het was ook geen wonder want juist met de wind in de rug verging het de gasten bijzonder goed. In die periode stond dan ook iedereen op de helft van Puttershoek. Maar doelpunten kwamen er niet uit voort. Tot het moment dat Jan Brand en SVDPW lelijk in de fout ging. Hij verloor de bal onnodig aan Wim Westdijk die alleen op keeper Karei Bras af kon stormen. De laatste redde echter grandioos zodat deze enige echte kans - voor Puttershoek ook verloren ging. De tweede helft verliep anders dan verwacht werd. Want ook toen imponeerde SVDPW en werd Puttershoek in de verdediging gedrukt En dat was, gezien het nadeel van de wind, een grote verdienste van de Schiedammers. Het kon ook allemaal wel want Puttershoek presteerde maar bijzonder weinig. Veel fouten werden er gemaakt en vooral de wind werd totaal niet uitgebuit Pas na twintig minuten kreeg de thuisclub de eerste echte kans. Het schot dat de tegenvallende Klaas Bakker afvuurde ging echter rakelings naast het doel. Het was het meest opwindende wat er in de tweede helft gebeurde. Want mede doordat beide ploegen sterk op de buitenspelval speelden en ze er allebei ook erg vaak intrapten werd het een slaapverwekkende vertoning. Minutenlang kwam Puttershoek er niet aan te pas. SVDPW wils eigenlijk de meest gevaarlijke ploeg maar met na me Wim Osta wachtte vaak te lang waardoor er altijd wel een Puttershoeker in kon grij pen. Ook de wissels bij Put tershoek tussen Herman v.d. Vinders en Klaas Bakker voor resp, Leo van Kleef en Dirk Boer leverden niets op. Het bleef 0-0 en SVDPW-trainer Sander Hoek zei dan ook hoofdschuddend: „Ik kan het niet volgen. Juist op de goede momenten staan we opeens vol komen stil. We hebben toch ge noeg kansen gehad om de zaak af te maken maar het wilde niet lukken. Maar toch ben ik bij zonder tevreden over het ver loop. De jongens hebben stuk voor stuk hard gewerkt en dat is al heel belangrijk". Uiteraard was zijn collega Van der Starre niet zo te spreken over het resultaat: „Wat ik mis is twee snelle spitsen. En wat spelers die het af kunnen ma ken. Nee, het klikte helemaal met bij ons. Er zijn. nog veel te veel spelers die onderling gaan staan discussiëren. En dat kan je gewoon niet maken tijdens een wedstrijd. Het is jammer maar ik dacht toch wel dat dit gelijke spel verdiend was ge zien het spelbeeld. Maar ik hoopte gewoon op meer, van daar dat ik teleurgesteld ben. Schiedam Tweederde deel van korfballend Schiedam heeft een rustig weekend achter de rug. De wedstrijd van SSC Harga en ODI waren wegens de weersomstandigheden afge keurd. Succes heeft echter wel gespeeld. Het won zeer overtuigend In een uitwedstrijd tegen Hesco. De blauwwitten die het vorig weekend zeer matig gespeeld hadden, toonden een voortref felijke inzet. Het was geheel niet te merken, dat aanvoerder Ad de Rooij afwezig was. Lou van Dijk die voor De Rooij inviel, liet zien dat hij best mee kon draaien. Van Dijk showde voortreffelijk verdedigingswerk aan de weini ge toeschouwers die mee ge reisd waren naar Rotterdam. Aanvallend had Succes deze wedstrijd twee uitblinkers. Els Ruseier en Rob Bons gaven de aanvallen de kracht, die nodig was. Beide spelers scoorden eenhattnek. De score werd geopend door Hes-" co. Vijftien minuten na hét be gin van de wedstrijd maakte deze ploeg vanaf de lijn 1—0. Deze treffer bracht maar voor korte tijd vreugde bij Hesco. Het was Els Ruseier, die op zeer gave wijze tot twee maal toe de bal door de mand liet glijden. Het waren twee zeer correcte doorlopers. Voor ver der uitlopen zorgde Rob Bons. Rob liet éénmaal voor de rust en eenmaal na de rust de bal van vrij grote afstand door de korf zakken. Nu was de tijd gekomen voor Hesco om iets te laten zien. Met een doorloper kwam de stand op 2—5 te staan. Dit tweede tegendoelpunt had geen invloed op Succes. De Schiedamse ploeg bleef rustig doorgaan. Geen enkel moment kwam bij de Successes de gedachte op om het rustiger aan te gaan doen. Het begon elkaar zelfs steeds ge makkelijker te vinden in het veld. Voor 2—6 zorgde Chris AlblaS- Hij speelde'zich op for midabele wijze vrij van zijn tegenstander en schoot raak. Het schot dat hij gaf deed het net van de korf kraken: 2—6. Met een afstandschot zorgde Els Ruseier voor de zevende treffer. Een doorloper van Rob de Bus betekende 2—8, Het laatste schot werd gemaakt door Rob Bons. Met een af standschot sloot hij zijn hat trick af. Trainer Kooijmans was vandaag dik tevreden. Kooijmans: „We - hebben nu laten»*zien, dat wij .ook mooi kunnen korfballen. ■De combinaties- en samenspel van de spelers was goed. Alleen in het begin van de wedstrijd moesten ze elkaar nog een bee tje vinden. Als wij het hele seizoen door blijven trainen, denk ik dat wij nog wel iets kunnen laten zien. De trainingsfaciliteiten worden ook steeds meer verbeterd. Dit is vooral te danken aan de on dersteuning van ROVASTA roestvrijstaal uit Bergenshoek. Dit bedrijf steunt ons, in wat de trainingsvoorzieningen aan gaat". Schiedam Het was voor Urus bijzonder gelukkig, dat het tweede elftal niet hoefde te spelen. Immers niet minder dan vier spe lers ontbraken. Dat wa ren Nieuwstraten, Ver schoor, Mulder, beide laatsten geblesseerd en Blomsteel. Door dit ajjes kon Leo v.d.. Valk iroe- eens in de hoofdmacht aantreden. Dit alles" zag er allesbehalve rooskleu rig uit voor de Schie dammers die het op ei gen terrein op moesten nemen tegen het Dordtse Gelukvogels. Het is alle maal toch goed afgelo pen want de wedstrijd werd uiteindelijk met 2—1 gewonnen. Vier Invallers dus en dat Is na tuurlijk niet bevorderlijk voor een team, zeker niet als dat al in de tiende minuut tegen een achterstand aan kijkt Een uit trap van doelman Kuiters werd in de middencirkel door Lefrink opgevangen. De Geluk- vogelsspeler probeerde het maar eens. Ineens nam hij het Jeer op zijn schoen en gesteund door de wind die de bal nog, eens een bijzonder effect gaf, verdween de bal langs de to taal verraste Kuiters tegen het nylon: 0—1. jp 't Het Het begon allemaal zeer hoopvol voor Martinit, Het zette mei goede aanvallen de verdediging van de thuisclub onder druk maai ondanks de legio kansen duurde het nog een kwartier voordal het tot een doelpunt kwam. Een zeer zwak kwartiertje van de Martinit-verdediging verdediging had gisteren tot gevolg dat DZB in die periode tot drie doelpunten kon komen. Dat had een nare bijsmaak voor Joop Lupker en zijn mannen want het betekende wel de nederlaag voor Martinit, dat voor de rust mogelijk heden voldoende heeft gehad reeds toen een over winning te kunnen bewerkstelligen. Toen mocht Künanann een hoekschop nemen en het was daaruit dat Ruud Quadt met een kopstoot 0-1 aan kon tekenen. Dezelfde Quadt kwam daarna nog tot twee keer toe voor een leeg doel maar hij faalde jammerlijk. Naaldwijk Schiedam heeft ook de uitwedstrijd tegen Westlandia met het kleinst' mogelijke ver schil 10 verloren. De trainer van Westlandia, Nico van Huet, het vori ge seizoen nog'aan het technische roer bij Schiedam zal zijn ogen niet hebben kunnen ge loven. Van het team waar hij het mee moest doen waren er niet veel meer van over. Tot overmaat van ramp moest Schiedam ook nog Leen van der Ploeg en Rooy den Hartog missen. Zij waren zo ernstig geblesseerd dat Koen Groen, de verzorger van Schiedam ze niet meer fit kon krijgen voor dit duel. Met dit alles was de ellende voor Schiedam nog niet over want reeds in de derde minuut keek het tegen een achterstand aan van 1—0. Het was een zeer ge- 1 ukkigdoelpunt, maar hettel- de. Wie gedacht zou hebben dat er nu wel een fijne spannende" partij voetbal zou komen, kwam wel bdrogen uit Beide partijen maakten er niet veel van. Er was zowel bij de thuis club als bij Schiedam totaal geen verband in de ploeg te vinden en er werd maar wat aan „gerotzooid". Na de rust bleek bij Schiedam Beukers vervangen door Steen bergen en Morales door Berry van der Touw. Dit had d tot gevolg dat er een omzetting in De defensie van Schiedam in moeilijkheden. het team plaatsvond en dat deed aan het geheel ook al geen goed. GELUKKIG VOOR Schiedam deelde ook Westland ia inde misère. Het werd dan ook een partij voet bal waarvan de toeschouwers niet hebben kunnen zeggen: „Dit was een wedstrijd uit de derde klasse". Krommenhoek en Schemkens hebben nog en kele kansen gehad om alsnog voor een puntendeling te zor gen maar dat mislukte. Schiedam Ook in de eerste thuiswedstrijd in de derde klasse heeft Excelsior het zoet- der overwinning nog niet mo gen smaken. Wat ook wel aan de Schiedammers zelf te wijten was, want voor de thee vergat de formatie van trainer Bier huizen, ondanks een aantal uit gespeelde kansen, afstand te nemen van het niet imponeren de Haagse Vredenburch. De Hagenaars deden dat in de tweede helft beter, alhoewel de zege van 2—1 tot stand kwam door een ongelukkige kopbal van aanvoerder Tieman, welke voor keeper Van der Pas onbe reikbaar was. Het zag er in de eerste helft beslist niet naar uit dat de Schiedammers met lege handen zouden blijven. In opdracht van trainerBierhuizen koos men de aanval en na het eerste fluitsig- naai van de redelijk leidende scheidsrechter stoof men rich ting "Vredenburch, waar Van Stralen, dooraangeven van Ber ry Janse een niet te missen kans kreeg, de bal ging echter langs de verkeerde kant van de paal Aanval op aanval golfde naar het doel vah de gasten. De Hage naars hadden geen vat op het spel van de Schiedammers en zij moesten terug. Nico van Huet werd platgelegd op de rand van het strafschopgebied, maar de vrije trap bracht wel paniek maar geen doelpunt. Martin de Vette brak door over links, liet vier man zijn hielen zien, maar schoot voorlangs. Een door Berry Janse op de rand van het strafschopgebied genomen vrije trap werd maar net op de lijn door de keeper van de Hagenaars gestopt, en al zaten de gasten ook ruet stil, verder dan een enkel schot op doelman Coen van der Pas kwamen zij niet Daarvoor hadden Tieman en zijn mannen er te goed het oog in. Het was dan ook een kwestie van tijd, zo dacht men. Het was dan nog wel 0—0 bij de rust maar in de tweede helft zou het vast en zeker lukken, zo dacht de Excelsior-aanhang, aanhang. Zij kwamen bedrogen uit Niet dat Vredenburch uit een ander vaatje ging tappen, maar heel Excelsior stond stil. Men stapel de fout op fout en toen Tieman zich uit het centrum liet weg lokken was het na zeven minu ten spelen in de tweede helft al 1—0 door Ben Stein welke een eén-tweetje aanging met zijn buurman en daarna Van der Pas geen schijn van kans gaf. Trainer Bierhuizenwisselde al, na. een kwartier de toch wel te statische André van Stralen voor broer Nico en dat was een duidelijke verbetering. In de achttiende minuut bracht hij namelijk met een diagonaal schot de partijen op gelijke voet De volkomen falende Rob bie Ruts werd vervangen door Wim Putter en er kwam weer wat meer vaart in de ploeg. Het middenveld bleef echter te zwak opereren, schakelde niet snel genoeg en kwam bij een afgeslagen aanval door de Ha genaars te traag terug om te assisteren bij hun verdedigers. Zo'n fataal moment ontstond op rechts waar weer Ben Stein ongehinderd een hoge voorzet losliet waar Tieman probeerde de zaak te klaren, maar de bal verkeerd op rijn hoofd kreeg met het reeds gememoreerde gevolg. Aaa Bierhuizen ontevreden Het siert de ploeg van trainer Harry van der Meer dat het door dit alles niet aangeslagen bleek. Het kon het spel goed in evenwicht houden en bouwde zelfs aan een licht veldover- wicht Dat resulteerde vier minuten voor de rust in een doelpunt Hans Schinkel mocht een vrije trap nemen. Daaruit verscheen de bal in het doelgebied van de bezoekers en er ontstond een doelworsteling. Het been van Leen Ras was het dat daar een einde aan kon maken, door het leer over de doellijn, te werken. Kort daarop kwam Sïem van Loenen nog tot een schitterend doelpunt maar dat werd door de scheidsrechter afgekeurd op aandrang van de grensrechter. Slem zou buitenspel hebben ge staan toen hij de bal ontving. In de loop van de tweede helft werd Cor van der Pol ingezet voor Schinkel en moest Tienes van Loenen zijn plaats afstaan aan de junior Erwich. Er kwamen verschillende kansen voor de Schiedamse voorhoede maar het duurde tot in de 35e minuut totdat er een van die kansen in een doelpunt omgezet kon worden. Het was Henk Verwey, die kort daarvoor een droomkans om zeep had gehol pen, die Ursus op 2—1 bracht. Gelukvogels trachtte een gelijk spel uit het vuur te slepen. De verdediging van Ursus kwam onder druk te staan maar hield toch stand. De bezoekers kwa men wel tot een doelpunt, maar dat werd terecht afgekeurd om dat doelman Kuiters, voordal de bal de lijn passeerde in dc grond werd gedrukt. Het bleel 2—1 en daarmee had Ursus CE tweede overwinning binnen. Puttershoek In een vooral in de tweede helft bijzon der matige wedstrijd hebben Puttershoek en SVDPW de punten broederlijk verdeeld: 0-0. Een gelijkspel, dat gezien de krachtsverhoudingen zeker niet terecht te noemen is want de Schiedamse ploeg heeft teveel kansen laten liggen die afgerond hadden moeten worden. Een moeizame samen werking tussen Karei en Hen- nie Bras resulteerde in de enige Puttershoek-kans, Klaas Bakker profiteerde er niet van. In de 4Pe minuut leek het er op dat De Jong de voorsprong voor Marlmit op 2-0 zou gaan brengen maar de kruising bracht voor DZB redding. Na de rust kwam het voor Martinit fatale kwartier tje. Na de gelijkmaker, een frommeldoelpunt van Van Vliet, stortte de verdediging ineen. Het gevolg was dat binnen een kwartier nog twee doelpunten gescoord konden worden door de thuisclub. Met een bard schot liet J, van Vliet 2-1 aantekenen en Van Slagter zorgde voor nummer drie- Natuurlijk heeft Martinit, dat rich kon herstellen er alles aan gedaan om tot een beter resultaat te komen. Dat mocht helaas niet lukken, ook al omdat het in de voorhoede geen vuist kon maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4