HBSS aan vallend machteloos 'h Bruynzeel maakt het Tempo- Team moei- lijk f PPSC neemt kritiek ter harte Jan Ballijns: meniscus LANDSKAMPIOEN TOCH STERKER mm m VOORSPRONG NET NIET VOLDOENDE WK OEFENT Debutant Marken profiteert Ijl v-,-. Veel belang stelling o ox^x-'i.£jivj.i3Ji,it iy/4» i>CirtiüiiJAMi>CilE COURANT 5 Rob Ciaassen ...aanvallende problemen... Schiedam „Vorig sei2oen verwachtte ik er heel wat van, maar toen viel het uiteindelijk tegen; dit seizoen verwachtte ik er helemaal niks van, maar dit..." Rien Klink, na enkele weken van afwezigheid weer terug op Harga, blikte wat onbegrijpend naar de 0-3 op het scorebord. Een forse nederlaag van HBSS, die extra hard aan kwam, omdat tegenstander Marken in Schiedam op tweede klasse niveau debuteerde. Een tegenstander die dit seizoen nog heel ver kan reiken. Met als enige aantekening dat moet worden afgewacht hoe de Mar- kense defensie zich houdt als het werkelijk onder vuur wordt genomen. Want al be schikt de debutant over eneke- le spelers die het op dit niveau kunnen maken, de verdediging maakte geen al te solide in druk. Dat werd zelfs tegen het aanval lend machteloze HBSS duide lijk. Want al had trainer Rob Ciaassen gelijk toen hij stelde dat rijn ploeg door wat onge lukkige treffers op een achter stand was gespeeld, onverdiend was het zeker niet De vraag is ook* of het te voorko men 'was geweest Defensief draaide HBSS, met uitzonder ing van wat onzekere momen ten van doelman Cees Verdam, zeke" niet slecht Ook het mid denveld, waarin vooral Leen Rademaker zich steeds weer verstrikte in de moeilijkste si tuaties, kon deze tegenstander nog wel volgen. Tot de zestien meterlijn was HBSS zeker met de mindere, maar in het doelge bied van doelman Teerhuis mislukte nagenoeg alles. En dat was zeker niet de verdienste van de Markense afweer. Natuurlijk was het voor de thuis club een tegenvaller dat Mar ken al in de tiende minuut door een foutje van Thijs Radema ker op 0-1 kon komen. Maar Schippers was er wel attent bij. De Markense aanvallers bleven ook verder in het duel steeds azen op het benutten van kleine kansjes. Het waren mogelijkhe den die wel moesten ontstaan. Omdat de Schiedamse afweer, met Leo den Braber als vrije verdediger en de goed spelende Cees Teerds, te weinig steun kreeg. INCIDENTEEL Slechts incidenteel nam de Schle- damse aanval deel aan het duel. Wim van Est op links en spits Jaap Verweij kwamen pas dan in actie als de ploeg in balbezit was, maar vooral in storend opzicht lieten deze aanvallers, waarin de ijverige Wim Houtman het alleen ook niet aan kon, het volledig af weten. lïjks in moeilijkheden gebracht, waardoor het, vaak via uitblin ker Cor Zonneveld (ex-De Vole- wiickersl rustig kon bouwen. De spelopvatting van deze Mar kense „spielmacher" kan een voorbeeld zijn voor onder meer Leen Rademaker. De kleine Schiedammer heeft minstens gelijke kwaliteiten, maar offert Zonneveld zich volledig op voor de ploeg. Leen Rademaker ver slikte zich in te solistisch spel. maar dan wel keihard en volko men onverwacht. Het was typerend voor de onbe vangen manier waarop Marken debuteerde. Steeds weer dwon-1 gen de bezoekers de Schiedam- se verdediging tot extra atten tie, Zoals Commandeur, die in de 37ste minuut een hard schot losliet dat Verdam met onder controle kon .krijgen. Nu was Boes er als de kippen bij. maar een tweede actie van de Sehie- damse doelman voorkwam er ger. En omdat Marken wél op alle plaatsen bleef storen, werd de Schiedamse opbouw vaak al m de beginfase ontzenuwd. Het resultaat bleef niet uit Mar ken werd op eigen helft nauwe- Het was tekenend dat pas in de 28ste minuut een redelijk schot richting doelman Teerhuis werd afgevuurd, maar Ronald Fisher, een van HBSS' betere middenvelders, mikte een halve meter naast. Dat deed direct hierna ook Cor Zonneveld, TREUZELEN. Enkele minuten later ontsnapte HBSS aan een grotere achter stand, toen Cor Zonneveld door de Schiedamse defensie slalomde maar keihard tegen de paal schoot. Dat HBSS deze situatie wat treuzelend oploste onderstreepte dat de venijnige tegenstoten hun uitwerking niet hadden gemist. AMSTERDAM In het openingsduel in de ereklasse j tafeltennis heeft het team van Bruyn2eelkeukens weer haar meerdere moeten er kennen in de formatie van het Amsterdamse Terr.po- Team. De landskampioenen versloegen op eigen tafel de Schiedammers met 7-3. Het was overigens een gelijkop- gaande strijd waarbij maar liefst zeven partijen pas in de derde game beslist werden. Opvallend was weer het feit dat juist In die beslissende slotfa- ses de hoofdstedelingen er bij na steeds in slaagden om de "V *w,. _Ur. HBl Had HBSS die nipte achterstand in de tweede helft nog kunnen wegwerken, doordat Boes al na enkele minuten de Markense voorsprong op 0-2 bepaalde, was de strijd in feite al beslist Ook al omdat HBSS geen ge hoor gaf aan de opdracht van Rob Ciaassen: meer schieten vanuit de tweede lijn. Zelfs kreeg Marken nog enkele kan sen omdat Cees Verdam er en kele keren finaal naast zat En weer vergrootte Marken de voorsprong. Ditmaal via aan voerder De Groot die van ver buiten het strafschopgebied keihard uithaalde. En tegen dit schot, dat ook nog eens van richting werd veranderd, was Verdam voor de derde maal machteloos. Toen was de strijd beslist Welis waar verdween een goed schot van Wim Houtman nog via de vuisten van Teerhuis tot hoek schop en scoorde HBSS nog in bui tens pelpositie, de voor Jaap Verweij ingevallen Henk Schar- ïoo kon ook niets meer aan de stand veranderen. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld", reageerde trainer Rob Claasen, die beaamde dat zijn ploeg vooral aanvallend geen vuist had kunnen maken. „Er zaten in het spel wel goede momen ten, maar in de aanval kwam het er met uit En dan die twee ongelukkige doelpunten..." Maar juist die aanvallende machteloosheid moet Rob Ciaassen zo somber hebben ge stemd. Want de eerste competi tiewedstrijd, op eigen veld te gen een debutant, met 0-3 verli- zen, stemt tot nadenken... Midhat Ustovic sterke weer 19-21 zette hij zijn team start op een 0-1 voorsprong. Hans Lingen kon Nico van Slob be niet verschalken. Het was overigens een merkwaardige partij. Na een verloren eerste game won Lingen de tweede game met 7-21. Hans Lingen Hij een 15-13 voorsprong knap te er echter iets bij de Schie dammers en maakten zij geen punt meer. Tempo Team won met 21-15. game werd van tafelhelft ver wisseld bij een voor hem gun stige 10-7 stand. De kansen keerden echter volkomen en met 21-16 won de Tempo Team- gspeler toch nog gemakkelijk. balans naar hun voordeel te Hans van den Broek, die zich ging goed door en bij de derde Toch kwamen er van Bruynzeel- doen doorslaan. Misschien kwamen rij ook wat beter voorbereid aan de start eri hadden al meer trainingsu- ren gemaakt dan het Bruyn- zeeltrio. Midhad Ustovic startte voor Bruynzeelkeukens echter voortreffelijk. In de openings- Partij duelleerde hij met Her- rnan Hopman op sublieme wij ze. Het werd een zeer spectacu lair gevecht, waarbij beiden het van de aanval moesten hebben, fhfit alle risico's van dien. De .cijfers geven wel aan dat van krachtsverschil nauwelijks ^sprake was. Met 19-21, 21-19 en weer in hoofdzaak op een ver dedigende tactiek toelegde, bleek in rijn eerste partij zijn defensie toch nog niet helemaal georganiseerd te hebben. In de loop van het duel werd hij ze kerder van zijn zaak. Carel De ken klopte hem in dat eerste duel met 21-14 en 21-15. Tempo Team bouwde echter ver der aan de uitbouw van de voorsnmg. Het dubbelspel werd c-n Amsterdamse zege. Ook in dit gevecht hadden Lin gen en Van den Broek tot ver in de derde game de beste pa pieren tegen van Slobbe/Deken. zijde nog twee positieve scores. Midhat Ustovic die een goede vorm demonstreerde verloor weliswaar in een goede partij van Nico van Slobbe, maar de Joegoslaaf kwam weer tot winst tegen Carel Deken. Het s pel-type van de ex-Delta Lloyd-speler ligt Ustovic wel. Met 21-17, 16-21 en 17-21 kwam hij tegen Deken tot zijn tweede winstpartij. Hans van den Broek, die er steeds beter in kwam, slaagde er in om Nico van Slobbe te verslaan. Zijn defensie werd hechter en de aanval hanteerde hij zeer beperkt. Hij smashte slechts bij een drop-shot en ver zamelde zo menig punt. Me 17-21 in de derde game versloeg hij Van Slobbe en zo kreeg Bruynzeel drie winstpartijen op haar debet bijgeschreven. Vee! belangstelling dit weekeinde bij het door de Budo-sport Schiedam gehou den wedstrijden tegen een team uit Den Haag. Hoogte punt vormde de karate-de- monstraties die werd ver zorgd door de Japanners A. Mikuriya en N. Ischikawa, beide grootmeester in de ka- ratesport. Mikuriya b'ijtt voor drie jaar in Nederiand en start op 14 september karate- ies volgens Japansestijl en trainingsmethoden. Schiedam De onge zouten kritiek heeft zijn uitwerking niet gemist. PPSC, de de butant in de tweede klasse A, is per tradi tie een slow starter. Zelden komt de zater dagclub in de prille competitiefase tot im ponerende resultaten, maar in tegenstelling tot de matige verto ning van vorige week, acteerde de ploeg van André Corveleijn te gen Ter Leede nu wèl geïnspireerd. En juist Ter Leede boezemde qua afkomst heel wat meer ontzag in dan de tegenstan der van vorige week. De Zwervers, dat net als PPSC promoveerde naar de twee de klasse. Tenslotte rekent Ter Leede er op dat het, vorig seizoen nog eerste klasser, het verblijf in de tweede klasse tot een jaar kan beperken. Het zal voor de ploeg uit Sas- senheim dan nog weieens heel erg moeilijk kunnen worden. Niet dat Ter Leede als ploeg niet zal kunnen meetellen, verre van dat, maar dat het op het fraaie Sassenheimse sportpark 1—1 werd, kwam vooral om dat het PPSC aan het nodi ge geluk ontbrak. Hierdoor werden enkele goede sco ringskansen net niet benut en hield de voortreffelijke doelman Spaargaren tot de rust de schade beperkt tot 0-1. Jammer voor de Schiedam mers die er nu wel hard voor wilden werken en voor al in de eerste helft een dui delijk overwicht konden be werkstelligen. Een feller PPSC ook. Want tien minu ten lang weerstond de Schie damse defensie het Sassen- heimse openingsoffensief. Een periode waann doelman John Rost met enkele voor treffelijke reddingen een hoofdrol vertolkte. Maar PPSC, met Huib van de Lucht weer op de plaats van vnje verdediger en. nog steeds zonder de geblesseer de Lodi en Loek Kalden, ontworstelde zich aan de druk van de thuisclub. Toch ook weer met zo overtui gend, want de toen nog erg onzeker optredende doel man Spaargaren had opval lend veel moeite met de gladde bal waardoor heel wat hachelijke situaties voor het doel van de thuisclub ontstonden. Maar PPSC voetbalde in die fase nog net iets te angstig om die foutjes af te kunnen straffen. VOORSPRONG Toch was de Schiedamse ope ningstreffer dik verdiend. N'a een half uur spelen speelde Coen Winkelman zich vrij op links, lanceerde de scherp opgesteld staande Erik Kooy, wiens inzet bui ten bereik van Spaargaren doeltrof: 0—1. Een verdien de voorsprong, die Ter Lee de overigens wel prikkelde en in de tweede helft resul teerde in een langdurig bombardement op het doel van John Rost. Maar toch was het steeds weer PPSC dat de moeilijke situa ties oploste. Althans tot de 61ste minuut, want toen ging de Schiedamse defensie één keer m de fout en was Piet de Bruin attent genoeg om voor 1—1 te zorgen. Dat PPSC weigerde genoegen te nemen met die toch al verdienstelijke deling was tekenend voor de inzet Zo kwam Coen Winkelman na een half uur spelen in de tweede helft een keer vnj voor doel, maar zijn lob werd door Spaargaren nog net van richting veranderd. Ook Eric Kooy kwam in een goede sconngspositie, maar zijn te gejaagde inzet be landde tegen het lichaam van de Ter Leede-goahe. Het waren reele mogelijkheden om er meer uit te halen dan het gelijke spel. Want a! speelde Hans Bis schop bij Ter Leede een voortreffelijke wedstrijd, juist de snelle Piet van de Heide al zo vaak grond legger van heel wat doelpun ten werd door Memdert van Veen steeds weer afge stopt. Het betekende ook dat beide ploegen tevreden kon den zijn met de l—l uitslag. ROTTERDAM - WK benutte het competitleloze weekeinde door een. oefenwedstrijd te spelen tegen de SC Botlek. De Schiedammers, die in de eerste helft Gerrit van Mil met een kniebles sure zagen vertrekken, wonnen uiteindelijk met 1-3, nadat de ploegen elkaar tot de rust in evenwicht hadden gehouden (0-0). Na ruim een kwartier in de tweede helft scoorde Peter van Mil uit een pass van Cas van Dnel-Vis, nadat Botlek tien minuten eerder de score had geopend. De voor Gernt van Md ingevallen Henk Bijl zorgde daarna voor 1-2, waarna Cas van Dnel-Vis, uit een pass van Kees Wijsbroek de eindstand op 1-3 bepaalde. Schiedam - Afdelings tweede klasser GTB zal het voorlopig nog zonder Jan Ballijns moeten doen. De mid denvelder moest dezer dagen een meniscuso peratie onuc.gaan en zal zeker voor zes we ken zijn uitgescha keld. Al tijdens de voorbereiding op de competitie moest de technisch sterke GT- B'er het laten afweten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5